Autor Wątek:  Koniec Świata  (Przeczytany 25342 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Damian92

  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Koniec Świata
« dnia: 24 Kwietnia 2007, 12:15:35 »
W roku 2012 atmosfera naszej planety stanie w płomieniach. Bieguny magnetyczne zamienią się miejscami i Ziemia zacznie obracać się w przeciwnym kierunku. Podziemne wstrząsy o niespotykanej sile zniszczą miasta, drogi, tamy i wszystkie inne dzieła rąk ludzkich. Europa i Ameryka przesuną się aż do strefy polarnej. Gigantyczna fala tsunami pokryje całą planetę, zabijając miliardy ludzi. Taką wizję przedstawił Patrick Geryl w książce Proroctwo Oriona na rok 2012.
Teraz z pomocą metod naukowych w książce "Światowy kataklizm w 2012 roku" rozszyfrowuje liczące tysiące lat kody Majów i starożytnych Egipcjan, które mówią o tej straszliwej katastrofie. Odkrywa dowody istnienia przedpotopowej cywilizacji, która umiała obliczyć poprzednie przesunięcie biegunów magnetycznych Ziemi, i jej następczyniach, które ustaliły datę kolejnego takiego zjawiska na rok 2012 n.e.
Kodeks drezdeński Majów ujawnia tajemnice cyklu aktywności słonecznej, o jakich współcześni astronomowie jeszcze nic nie wiedzą. Astronomiczny Zodiak starożytnych Egipcjan wskazuje dokładne daty poprzednich kataklizmów. Znana z biblijnej Apokalipsy świętego Jana liczba 666 oznacza zakłócenie cyklu aktywności słonecznej, które stanie się przyczyną zbliżającego się globalnego kataklizmu. Mieszkańcy zniszczonej przez podobną katastrofę Atlantydy dokładnie przewidzieli tę ogólnoświatową klęskę.
Konkluzja jest przerażająco jednoznaczna: tak jak wtedy, w roku 2012 naszą cywilizację czeka zagłada.

Przedmowa
Rok 2012 i supergalaktyki
W mojej książce Proroctwo Oriona doszedłem do przerażającego wniosku, że w roku 2012 n.e. na Ziemi wydarzy się straszna katastrofa. W wyniku całkowitego odwrócenia się pola magnetycznego naszej planety dojdzie do olbrzymich przesunięć skorupy ziemskiej. Nikt nie przeżyje kataklizmu, zostanie unicestwiona też cała nasza wiedza. Te naukowe prognozy wywodzą się od Majów i starożytnych Egipcjan. Oba ludy są następcami legendarnych Atlantydów, którzy posiadali głęboką wiedzę astronomiczną.
Atlantydzi potrafili dokładnie przepowiedzieć powstanie fali tsunami, która była zwiastunem końca ich cywilizacji. Skłoniło mnie to do poszukiwań kontekstu tych obliczeń. Po latach intensywnych badań w końcu zdołałem złamać liczące tysiące lat kody Majów i starożytnych Egipcjan. Wszystkie moje odkrycia są efektem zadziwiającej wyprawy badawczej w głąb sekretów dalekiej przeszłości, budzą zdumienie i dotyczą każdego. Poza tym wyjaśniają, dlaczego Egipcjanie zbudowali piramidy w Gizie zorientowane na gwiazdozbiór Oriona.
W roku 2012, tak jak w roku 9792 p.n.e. - kiedy nastąpiło ostatnie całkowite odwrócenie się pola magnetycznego - Wenus wykona pętlę nad konstelacją Oriona. Zostało to opisane w egipskiej Księdze umarłych jako najważniejsza oznaka odwrócenia się biegunów magnetycznych Ziemi. Potem nasza planeta zacznie się obracać w przeciwnym kierunku niż obecnie. Dokonany przez starożytnych Egipcjan astronomiczny opis tego zjawiska jest zdumiewająco jasny i wykracza poza naszą dotychczasową wiedzę. Odkryłem też, że Kodeks drezdeński Majów opowiada o cyklu plam słonecznych (o którym współcześni astronomowie jeszcze nic nie wiedzą!). W chwili, gdy natężenie pola magnetycznego Słońca osiągnie punkt krytyczny, gigantyczna katastrofa zniszczy Ziemię. Egipska astronomiczna mapa zodiakalna przedstawia okresy, kiedy nastąpiły poprzednie kataklizmy, zawiera też zaszyfrowane informacje o cyklu plam słonecznych i ruchach Oriona: następna katastrofa wydarzy się wtedy, gdy Wenus wykona wsteczny ruch nad tą konstelacją. (...)


Taki materiał znalazlem na jednym forum internetowym. Ciekawi mnie tylko, czy to jest kolejna wizja ''Konca Swiata'' czy tragiczna prawda, ktora moze nas spotkac....
Piszcie, co o tym sądzicie.

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
Koniec Świata
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Kwietnia 2007, 12:25:18 »
O ile dobrze pamiętam, to już przeżyłem coś koło 6-10 "końców świata", toteż wiadomo jakie mam do tego podejście...
Z MaSzyną od 2003!

Converter

  • Gość
Koniec Świata
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Kwietnia 2007, 12:40:29 »
A ja przeżyłem 15 końców świata ;p

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Koniec Świata
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Kwietnia 2007, 12:42:09 »
Cytat: "Converter"
A ja przeżyłem 15 końców świata ;p


Witam.
hehe :) Ja tam im nie wierze:P, co prawda to prawda:D już tyle razy miał byc koniec świata że rachube można zbugic ;);).
Pozdrawiam.
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Offline Damian92

  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Koniec Świata
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Kwietnia 2007, 12:48:30 »
Ja oczywiscie w to nie wierze co oni napisali, poniewaz to jest kompletna bzdura, aby ktos wyznaczył dokładny rok konca swiata. A pozatym ludzie od zawsze powoływali się na starozytnych Egipcjan i Majow, przepowiadając koniec swiata a i tak nic z tego nie wyszło, ze się tak wyraze.

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Koniec Świata
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Kwietnia 2007, 12:54:16 »
Ja przeżyłem 5868 końców świata... Jutro będzie 5869... etc.... temat uważam za bezsensowny...

Offline Damian92

  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Koniec Świata
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Kwietnia 2007, 12:57:13 »
Cytat: "Český_Krtek"
Ja przeżyłem 5868 końców świata... Jutro będzie 5869... etc.... temat uważam za bezsensowny...


Czemu tak sądzisz, ze temat jest bezsensowny ? :/

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
Koniec Świata
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Kwietnia 2007, 13:10:01 »
Na dobrą sprawę - taki  prywatny koniec świata, można mieć choćby za minutę - wypadek, zawał...
W tym kierunku się udając - co sekundę jest masa końców świata.
Teraz, teraz, teraz, teraz...

A publikacje typu "13 października 2059 roku, o 15:29 będzie koniec" - są bezsensowne.
Z MaSzyną od 2003!

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Koniec Świata
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Kwietnia 2007, 13:33:40 »
Cytat: "Damian92"
Cytat: "Český_Krtek"
Ja przeżyłem 5868 końców świata... Jutro będzie 5869... etc.... temat uważam za bezsensowny...


Czemu tak sądzisz, ze temat jest bezsensowny ? :/


No to powiedz mi, co takiego mądrego wprowadza ten temat? @Prof_klos dobrze napisał:
Cytuj
Na dobrą sprawę - taki prywatny koniec świata, można mieć choćby za minutę - wypadek, zawał...
W tym kierunku się udając - co sekundę jest masa końców świata.
(...)

A publikacje typu "13 października 2059 roku, o 15:29 będzie koniec" - są bezsensowne.


Już rozumiesz?

Offline Damian92

  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Koniec Świata
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Kwietnia 2007, 13:38:05 »
Jezeli Ci sie nie podoba ten temat to się nie wypowiadaj w nim !

Pozdrawiam
_________
Damian92

Offline EU05

  • Wiadomości: 536
  • Tekstury produkuję!
    • Zobacz profil
    • http://www.tgk.rail.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Koniec Świata
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Kwietnia 2007, 13:57:15 »
Skoro zostało tak mało czasu do końca świata, to po co tracić ten czas na zamartwianie się końcem świata?

Ech, jak to czytam, to chce mi się płakać. Ale nie z powodu rzekomo nadchodzącego końca świata, ale z litości... a może ze śmiechu...

A może koniec świata rzeczywiście się zbliża? Z każdą chwilą jest coraz więcej bzdurnych postów... może w 2012 roku przekroczą 100%? :D
Chętnie przyjmę zdjęcia na tekstury lokomotyw serii EU06, EU07, EP07, EP08 a także ET21, ET22, ET40, ET41 i ET42.

Kontakt mailowy.

Offline Damian92

  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Koniec Świata
« Odpowiedź #11 dnia: 24 Kwietnia 2007, 14:03:17 »
Ja nie wierze w te wszystkie przepowiadane daty konca swiata, bo to sobie ludzie wymyslają, a pozatym Biblia mowi ''Nie znasz dnia ani godziny konca swiata''.

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Koniec Świata
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Kwietnia 2007, 14:16:38 »
Cytat: "Damian92"
Ja nie wierze w te wszystkie przepowiadane daty konca swiata, bo to sobie ludzie wymyslają, a pozatym Biblia mowi ''Nie znasz dnia ani godziny konca swiata''.

Co jest bardziej prawdopodobne? Biblia czy przepowiednie o końcu świata?

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Koniec Świata
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Kwietnia 2007, 14:20:37 »
Czarnoskóry papież.

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Koniec Świata
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Kwietnia 2007, 16:01:52 »
Ja to nawet pamiętam dokładną date 8.12 2012. Przepowiedziana przez Majów.

Tak dokładnie jak sie czyta to aż ciarki przechodzą. Generalnie te całe wypowiedzi o końcu świata to tylko zmyślenia wierzenia religijne jakieś pseudo obliczenia i w ogóle.

Ja bym to zaliczył do zjawisk paranormalnych. Moim zdaniem takie postawienie daty końca świata to tylko po to by można było o czym pisac w mediach lub podobnych środkach komunikacji.

Już ktoś z kolegów powiedział że koniec świata może byc nawet za chwile. Właściwie to dużo mówic o końcu świata w różnych kwestiach śmierc człowieka kataklizmy ludzkosci wymarniecie jakiegos gatunku no dużo tego do wypisywania jest.

Ale sam nie wierze w te dziwne obliczenia na odwrócenie pola magnetycznego albo powiększenie słońca której skutkiem jest wyginiecie wszystkiego. A nawet jakby to była prawda to mogło by to sie wykonac w każdym momencie i nie ma na to obliczeń (no chyba że na prawde są tak dokłanie sprecyzowane i wszystko wzięte pod uwage) ale kto w tamtych czasach myślał o realiach prawa fizyczne astronomiczne.

Tak następnym końcem świata będzie moje wyjscie z domu
Do pytania co bardziej realne biblia czy przepowiednie. Jak dla mnie oby 2 rzeczy nie realne ale kto w nie wierzy to niech wierzy i ja nie będę nikomu zakazywac (nawet zamiaru nie mam).
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Koniec Świata
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Kwietnia 2007, 16:06:00 »
Cytat: "JONIN_EZT"
Ja to nawet pamiętam dokładną date 8.12 2012. Przepowiedziana przez Majów.

21.12.2002 11:11 gmt :)

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Koniec Świata
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Kwietnia 2007, 16:07:06 »
Jeżeli mam w coś uwierzyć, to jeżeli miałby to być jakiś wielki meteoryt, który ma uderzyć w Ziemię. Ale na ten temat też było kilka bajek...

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Koniec Świata
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Kwietnia 2007, 16:13:20 »
Cytat: "Český_Krtek"
Jeżeli mam w coś uwierzyć, to jeżeli miałby to być jakiś wielki meteoryt, który ma uderzyć w Ziemię. Ale na ten temat też było kilka bajek...


Tak to już jest bardziej prawdopodobne że takie coś sie tanie.
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline SQT

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 306
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 87
Koniec Świata
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Kwietnia 2007, 16:20:53 »
koniec świata, dobre dobre, może majom się przewidziało że w tym roku będzie euro w polsce, a że zobaczyli jaki to jest kraj to uznali że to będzie koniec świata <lol>

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Koniec Świata
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Kwietnia 2007, 19:30:32 »
Cytat: "Český_Krtek"
Jeżeli mam w coś uwierzyć, to jeżeli miałby to być jakiś wielki meteoryt, który ma uderzyć w Ziemię.

Na szczęście Bruce Willis nas ocalił. Widziałem film. :)

Offline mechatronik

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2416
  • Kierownik sekcji napraw lokomotyw
    • Zobacz profil
    • Filmy kolejowe
  • Otrzymane polubienia: 172
Koniec Świata
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Kwietnia 2007, 19:39:38 »
Koniec świata to może i być w 2012 (organizujemy EURO 2012) ;)
http://www.gazetawyborcza.pl/1,76842,4075240.html
Autoryzacja: M62, M62Ko, M62M, BR231, BR232, BR233 060DA, TEM2, S200, t448p, SM42, SM30, SM03, SA105, SA108, SA132, SA134
EU07 (4E, 303E), ET21 (3E/1, 3E/1M), ET22, 111Ed, E4MSU, ES64F4, E186, E189, E140, E181, E182, E183, ET40, EN57, EN57AKW, EN76

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Koniec Świata
« Odpowiedź #21 dnia: 24 Kwietnia 2007, 19:46:05 »
Cytat: "hejnal"
Cytat: "Český_Krtek"
Jeżeli mam w coś uwierzyć, to jeżeli miałby to być jakiś wielki meteoryt, który ma uderzyć w Ziemię.

Na szczęście Bruce Willis nas ocalił. Widziałem film. :)


Ja też. ^^,

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Koniec Świata
« Odpowiedź #22 dnia: 24 Kwietnia 2007, 19:52:46 »
Cytat: "hejnal"

Na szczęście Bruce Willis nas ocalił. Widziałem film. :)


WItam.
A ja myślałem że to czak noris ;P;).
Pozdrawiam.
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Koniec Świata
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Kwietnia 2007, 22:05:22 »
Do Chucka Norrisa to lepiej nic nie przyłączac bo  i tak zawsze on wygra zawsze.
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Koniec Świata
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Kwietnia 2007, 06:50:25 »
Cytat: "mechatronik"
Koniec świata to może i być w 2012 (organizujemy EURO 2012) ;)
http://www.gazetawyborcza.pl/1,76842,4075240.html

Ale i tak ma by po EURO, wiec moze sobie byc ;)

Offline adamst

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 75
Koniec Świata
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Kwietnia 2007, 09:27:44 »
Cytat: "JONIN_EZT"
powiększenie słońca której skutkiem jest wyginiecie wszystkiego.


OIDP to ASTRONOMOWIE obliczają czas wystąpienia tego zjawiska, czyli przejścia słońca w fazę 'czerwonego olbrzyma' na 'za ~5mld lat' ;-)

guest1206

  • Gość
Koniec Świata
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Kwietnia 2007, 13:06:57 »
Tekst zawiera tylko psełdonaukowy bełkot. Zamiana biegunów magnetycznych Ziemi nastąpiło już wiele razy w historii naszej planety, z tym że takie zjawisko trwa wiele lat, a nie że nagle ktoś wyciągnie z środka Ziemi wielki magnes i włoży do na odwrót :)
Cytuj
Wenus wykona pętlę nad konstelacją Oriona. Zostało to opisane w egipskiej Księdze umarłych jako najważniejsza oznaka odwrócenia się biegunów magnetycznych Ziemi.

Takie zjawisko zdarza się co kilka lat, gdy w okolicach czerwca Wenus znajduje się blisko Słońca (na niebie - czyli jest niewidoczna dla obserwatora z Ziemi)
Cytuj
Potem nasza planeta zacznie się obracać w przeciwnym kierunku niż obecnie

Energia obrotowa kuli jest zależna od jej promienia, masy i szybkości obrotowej (jeśli nic nie pomyliłem), zatem dla Ziemi ta energia ma gigantyczną wartość (sama masa Ziemi to 6*10^24kg). Żeby Ziemia zaczęła obracać się w drugą stronę coś musi dostarczyć 2 razy większą energię... żałosne
Cytuj
Kodeks drezdeński Majów opowiada o cyklu plam słonecznych (o którym współcześni astronomowie jeszcze nic nie wiedzą!).

Niestety astronomowie od dawna znają cykl plam słonecznych. Trwa on 11 lat, jest to okres między dwoma największymi momentami, gdy liczba plam na Słońcu jest największa.

Takie "krzaki" znalazłem po pobieżnym przeczytaniu tekstu, który poprostu jest żałosny. Dla wszystkich, którzy w głębi duszy zaczęli się bać nadchodzącego kataklizmu mam dobrą radę: więcej krytycyzmu. Na pewno znajdzie się jeszcze wielu "proroków", którzy (nieudolnie) będą próbowali swoją niby naukową gadką udowadniać różne niestworzone teorie.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Koniec Świata
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Kwietnia 2007, 16:14:20 »
Paweł, coś mi się z tą dużą potrzebną energią dla zmiany kierunku obrotowego nie zgadza:

Cytuj

Wstrzymał Słońce,
ruszył Ziemię,
polskie wydało Go plemię


To wiadomo o Koperniku.

Jak z tego wynika: jeden człowiek, a zatrzymał Słońce i ruszył Ziemię, tak więc energia do wykonania tego nie jest wcale potrzebna aż tak duża.
Tam jemu coś chyba Galileusz dopomógł.
Może Kopernikowi się udało to wykonać, gdyż Kopernik była kobietą wraz z Marią Skłodowską-Curie, bo gdzie diabeł nie może tam babę pośle.

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Koniec Świata
« Odpowiedź #28 dnia: 27 Kwietnia 2007, 20:44:35 »
Cytat: "Mariusz1970"
Jak z tego wynika: jeden człowiek, a zatrzymał Słońce i ruszył Ziemię,

Polak potrafi. Zwłaszcza po pijanemu. ;)

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Koniec Świata
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Kwietnia 2007, 21:01:47 »
W sumie mogło to nawet tak być, napruli się i Kopernik w pewnym momencie powiedział, że tak dla jaj zmieni z geo na helio i to też uczynił.