Autor Wątek:  Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...  (Przeczytany 17184 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Czomo

  • Wiadomości: 152
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« dnia: 24 Marca 2007, 14:55:04 »
Cześć
Zauważyłem ostatnio że pojawia się coraz więcej nowych osób na forum i...robią totalny bałagan dlaczego??? otóż piszą propozycje jednak nie w dziale propozycje ale w róznych tematach,Poroszą o pomoc tez nie tam gdzie trzeba ogólnie robi się chaos i idzie się pogubić. Miał bym małą proźbe aby to w miare możliwości uporządkować. Jeśli ktoś nie widzi powodu aby to uporządkować hmmm to jestem przewrażliwiony :D

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Marca 2007, 15:20:42 »
I to może moja(nasza) wina, że jak piszesz piszą gdzie chcą, robią co chcą, a jak się upomni usera robi jeszcze większy zamęt i sieje panikę, że został ukarany za nic, za bezsens.

Fakt,. jest tu zadyma... Ale do ciężkiego wała: Po co sa tematy przyklejone z regulaminem itp? Ciężko nowemu poczytac o zasadach panujących na forum? Nestety, ale tak!!! Ciężko wpisać w szukajkę to, czego się chce znaleźć? Np. en57 wpisy ???

Zapewniam, że przy ODROBINIE pomyślunku i cierpliwości znajdzie się to, czego się szuka.

Jeśli nie znajdzie -> dopiero na forum z postem.

Ale ok. Skoro nowi mają gdzieś zasady forumowe -> ja zacznę być naprawdę konsekwentny. Wszelkie "przewinienie", np. orty, nie ten dział itp. -> od razu wale po minusie (szkoda, ze nie możemy banować) od razu! Wtedy po około 1tyg.-2tyg. będzie naprawdę porządek i spokój...

andrev1989

  • Gość
Re: Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Marca 2007, 20:45:40 »
Cytat: "Czomo"
Cześć
Zauważyłem ostatnio że pojawia się coraz więcej nowych osób na forum i...robią totalny bałagan dlaczego??? otóż piszą propozycje jednak nie w dziale propozycje ale w róznych tematach,Poroszą o pomoc tez nie tam gdzie trzeba ogólnie robi się chaos i idzie się pogubić. Miał bym małą proźbe aby to w miare możliwości uporządkować. Jeśli ktoś nie widzi powodu aby to uporządkować hmmm to jestem przewrażliwiony :D


Neostrada bez ograniczeń weszła, to użytkowników przybywa;)[/url]

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Marca 2007, 20:53:39 »
@andrev1989... Odwal sie od Neostradowiczow. Gdybys wiedzial, to oni sa MARGINESEM powstawania syfu na forum. Więc jak nie wiesz o czym/kim piszesz, to nic nie pisz i nie obrazaj tych userow, ktorzy maja neo.

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Re: Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Marca 2007, 03:17:44 »
Cytat: "Czomo"
Jeśli ktoś nie widzi powodu aby to uporządkować

Tym kimś jest Admin któremu się nie chce ale się cieszy że jest adminem.

andrev1989

  • Gość
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Marca 2007, 09:50:57 »
Cytat: "Mutopompka"
@andrev1989... Odwal sie od Neostradowiczow. Gdybys wiedzial, to oni sa MARGINESEM powstawania syfu na forum. Więc jak nie wiesz o czym/kim piszesz, to nic nie pisz i nie obrazaj tych userow, ktorzy maja neo.


Ależ, czy nie odebrałeś tego w formie żartu. Sformuowanie "dzieci neostrady" też powinno więc Cię obrażać, bo w końcu masz neo...

Wracając do tematu, faktycznie ostatnimi czasy idiotyczne wątki, pytania to jakaś plaga. Większość z nich łamie regulamin, a punktów karnych nikt nie przyznaje...

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Marca 2007, 12:17:03 »
@hejnal: Przeginasz, wystopuj z pyskowaniem albo wyciągnę konsekwencje. Spójrz ile tematów zostało zmoderowane, a dopiero potem komuś coś zarzucaj.

Offline stonka 43

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Marca 2007, 15:22:18 »
Wow wow wow. Nie nadążam z czytaniem bzdurnych postów nowych userów. Kiedyś miałem swoje małe forum, tam była taka opcja, że można zablokować  pisanie postów przez danych użytkowników w danym dziale. Czy na tym forum też jest taka opcja? Gdyby nowi userzy przez np. 3 miesiące mogli tylko czytać posty i pisać nowe tylko w dziale np. POMOC, to myślę, że mogło by to pomóc w opanowaniu sytuacji.
I tak żaden z nowych userów nie korzysta z szukajki i nie czyta tzw. "przyklejonych".

PS. Popieram akcję konsekwentnego karania ostrzeżeniami userów którzy łamią zasady forum :)

Offline EU05

  • Wiadomości: 536
  • Tekstury produkuję!
    • Zobacz profil
    • http://www.tgk.rail.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Marca 2007, 16:59:16 »
Daj spokój, kompletny idiotyzm z tym zakazem pisania... jeśli ktoś coś stworzył do MaSzyny, ale dopiero niedawno się zarejestrował, to według tego, co napisałeś, przez trzy miesiące nie mógłby pochwalić się swoją twórczością i aktywnie uczestniczyć w życiu forum.

Rozumiem Twoje stanowisko i podzielam je, bo rzeczywiście większość nowych użytkowników zachowuje się w sposób nie wnoszący niczego dobrego do naszej społeczności, ale nie karajmy niepotrzebnie od razu wszystkich, zwłaszcza tych, którzy na to nie zasługują!

Pozdrawiam
Chętnie przyjmę zdjęcia na tekstury lokomotyw serii EU06, EU07, EP07, EP08 a także ET21, ET22, ET40, ET41 i ET42.

Kontakt mailowy.

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Marca 2007, 21:13:06 »
Cytat: "ShaXbee"
@hejnal: Przeginasz,

Nie chodziło mi o ciebie ale jak mawiają "uderz w stół..."

Zarzuciłeś Adminom jako ogółowi niechęć, a skoro tak rzadko zaglądasz na forum że nie widzisz że moderujemy to już Twój problem.
PS. Zakaz pisania dostałeś nie ode mnie, ale równie dobrze mógłbyś go ode mnie 'otrzymać'.
ShaXbee

Offline Czomo

  • Wiadomości: 152
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Marca 2007, 13:34:43 »
Wydaje mi się że trzeba się liczyć z tym iż w miare przybywania nowych posiadaczy MaSzyny będzie nie porządek aż w końcu każdy z działów stanie się działem np.: "Pomoc - Trasy" ale mam nadzieje że to tylko moja czarna wizja do której nigdy nie dojdzie. Innym rozwiązaniem mogło by być przesyłanie na maila nowego forumowicza zasad jakie na tym forum obowiązują podpisując je "Koniecznie przeczytaj!!!"

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Marca 2007, 20:12:14 »
Mutopompka dawanie ostrzezen, za bledy ortograficzne jest naprawde bardzo dobrym pomysłem. Dysortografia, to zadne wytlumaczenie. Mamy takie programy jak Word, ktore automatycznie bledy wykrywaja, dzieki czemu szybko i w latwy sposob mozna je poprawiac.

Kilka slow do osob majacych problemy z pisaniem po polsku: zabawa jest banalnie prosta. Chcesz napisac cos na forum ? ok, ale najpierw napisz to w wordzie i popraw bledy. Wtedy dopiero wklej tutaj.

PZDR

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #12 dnia: 26 Marca 2007, 20:54:45 »
Sory ze to pisze, ale jezeli dalej bedziemy sie cackac z userami typu wagon'u a banowac ludzi pokroju hejnala ktorzy przynajmniej cos sensownego wnosili do forum to dlugo nie pociagniemy bo zaleje nas fala postow typu jak ruszyc, albo dlaczego nie mozna strzelac z siodemki do ludzi (ktorych tak i tak na peronach nie ma;)...

Offline Butchy_83

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #13 dnia: 26 Marca 2007, 20:54:57 »
Cytat: "defiler"
Mutopompka dawanie ostrzezen, za bledy ortograficzne jest naprawde bardzo dobrym pomysłem. Dysortografia, to zadne wytlumaczenie. Mamy takie programy jak Word, ktore automatycznie bledy wykrywaja, dzieki czemu szybko i w latwy sposob mozna je poprawiac.

Kilka slow do osob majacych problemy z pisaniem po polsku: zabawa jest banalnie prosta. Chcesz napisac cos na forum ? ok, ale najpierw napisz to w wordzie i popraw bledy. Wtedy dopiero wklej tutaj.

PZDR

Popieram w 100%. Przez czytanie postów w stylu: "pomuszcie bo mi niejedzie" dostaję wtórnego analfabetyzmu:/ Najłatwiej napisać, że jestem dyslektykiem a inni niech się męczą.. żałosne.
Pozdrawiam
'Ruszyła MaSzyna po szynach..'


Offline ZT-POZNAN

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 493
  • PKP Cargo S.A
    • Zobacz profil
    • Wszystko o ET22
  • Otrzymane polubienia: 0
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Marca 2007, 21:09:54 »
Jedyne sensowne rozwiązanie, jakie się narzuca to utworzenie 2-3 działów, w których wypowiadać się mogą nowi np. Pomoc, a w nim jakiś prosty tutorial jak korzystać z forum. Kiedy nowy user osiągnie np. 30 sensownych postów, wówczas dostaje dostęp do pisania w całości. Cos trzeba z tym zrobić, ponieważ teraz nawet za pomocą szukajki ch** za przeproszeniem idzie znaleźć taki jest bałagan. Do tego powołać grupę osób odpowiedzialną za porządek w tych działach i do obserwacji nowych ( nie żadne kółko wzajemnej adoracji a porządną grupę) Do tego oczyścić całą resztę z zbędnych postów i będzie poprawa.
www.et22.pl - zapraszam

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Marca 2007, 21:16:31 »
Sam mam dysortografię. Jednak da się z tym walczyć. Problem w tym że musimy zwrócić uwagę na to iż wielu nowych userów ma nie tylko problemy z ortografią... oni poprostu nie umieją formułować najprostszych zdań. Wracając do samej ortografii to pisałem kiedyś o różnego rodzaju dodatkach do przeglądarek umożliwiających sprawdzanie pisowni. Myślę więc że w miarę poprawne pisanie ze zrozumieniem nie jest szczególnie męczące... a jest wyrazem szacunku wobec innych użytkowników forum.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Marca 2007, 21:25:39 »
Firefox od 2.x ma w sobie sprawdzanie polskiej pisowni. Jest ono standardowo włączone i podkreśla błędy ort podczas pisania....

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Marca 2007, 21:34:41 »
Srednia wieku nowych USEROW plasuje sie miedzy 14 a 16 lat wiec czego mamy wymagac? Pomysl z tymi madrymi postami jest calkiem w deche bo jak komus zalezy to sie postara i pokaze Nam ze jest wart uwagi itd. Narazie to kazdy czai sie na jakikolwiek kasek ktory spadne ze stolu nie dajac nic w zamian takie o to puste konsumenckie podejscie! Zjesc, popic i sie wysr..!

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Marca 2007, 22:11:14 »
Śmiać mi się chce jak to czytam. Totalny brak konsekwencji w myśleniu postępowaniu naszych drogich zasłużonych userów. Ja próbowałem coś z tym robić, aby był porządek, a przynajmniej aby nie przybywało w postępie geometrycznym głupich postów, wtedy pojawiały się głosy, że jak My traktujemy młodych. Nawet już nie chodzi o jakiegoś Moda czy Admina, ale o zwykłych userów. Jak się pojaw głos od zwykłego usera, bo opindoli nowego, to inny zwykły user na tego opindalającego opindlala,że za ostro potraktował nowego. No na coś się trzeba zdecydować albo rybka albo akwarium. Ktoś wpominał o towarzystwie wzajemnej adoracji, a przepraszam co robi ankieta w sprawie @hejnała?
Nie umiejszam Jego zasług, bo naprawdę Jemu osobiście zawdzięczam dużo, ale miał na koncie 2 ostrzeżenia, doszło 3, gdyż obiektywnie patrząc napisał troollposta. Za 3 dostał zakaz pisania i już co poniektórzy się burzą. Chyba coś nie tak z Wami?
Pilnować się powinen każdy z nas, Was, aby nie pisać trollpostów, nie tylko Ci młodzi stażem.
Każdy z nas może przyczynić się do poprawy jakości postów na forum i to nie tylko poprzez własne posty, ale reagując w dosadny sposób na czyjąś głupotę. Ja pamiętam, jak byłem świeżynka na forum, to po przeczytaniu iluś tam wątków nie bałem się tyle Admina/Moda, co zwartej grupy zaawansowanych użytkowników forum, że mnie objedzie.
Reasumując, przed podjęciem decyzji o sprzątaniu forum, trzeba się zastanowić co się tak naprawdę chce uzyskać i być później konsekwentnym.
Zróbcie mały rachunek sumienia i żal za grzechy i powycinajcie wszystkie swoje trollposty czy offtopy wsześniej napisane. Wtedy będę wiedział, że sprzątanie ma sens.

Pozdro.

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Marca 2007, 22:36:57 »
@ZT-Poznan:
Ciekawe, 'Było Towarzystwo Wzajemnej Adoracji', czyli obrażasz w ten sposób swoich kolegów z grupy 'Pomocnicy' do której należałeś. Ciekawe jest to że sam też schowałeś głowę w piasek i pracy 'czyszczenia' forum nie kontynuowałeś.

Gdzie tu konsekwencja?

Offline ZT-POZNAN

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 493
  • PKP Cargo S.A
    • Zobacz profil
    • Wszystko o ET22
  • Otrzymane polubienia: 0
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Marca 2007, 22:50:41 »
...


Widze że do tego stopnia jesteś bezczelny że usuwasz post do którego odnoszą się posty Twoich współrozmówców. Gratuluję.

Streszczenie treści: Odchodzę, dziękuję wszystkim kolegom, poza 'Dwoma Złymi Adminami', pierwszy zły admin podpisał się pod moim modelem (ale zapomniałem wspomnieć że zrobił go praktycznie od podstaw), a drugi śmiał mnie ochrzanić.

ShaXbee
www.et22.pl - zapraszam

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Marca 2007, 22:57:37 »
Wzruszyla mnie Twoja historia. Teatralnie trzasnąć drzwiami i kolejny raz schować głowę w piasek. Brawo.

Będę wredny...
Za wikipedią:


Osobowość histrioniczna - zaburzenie osobowości, w którym występuje wzorzec zachowań zdominowany przesadnym wyrazem emocjonalnym, teatralnością zachowań i staraniami o zwrócenie na siebie uwagi.

Kryteria diagnostyczne ICD-10
   1. teatralność
   2. sugestywność
   3. płytka uczuciowość
   4. poszukiwanie docenienia (bycie w centrum)

Kryteria diagnostyczne DSM-IV
   1. brak poczucia komfortu w sytuacjach, w których nie jest się w centrum uwagi
   2. interakcje z innymi charakteryzujące się często zachowaniami prowokacyjnymi
   3. przejawianie szybko się zmieniających i płytkich emocji
   4. styl wypowiedzi nadmiernie impresjonistyczny i pozbawiony szczegółów
   5. samokreowanie się (self-dramatization), teatralność, wyolbrzymianie ekspresji emocji
   6. podatność na sugestie, czyli łatwe uleganie wpływom innych lub okoliczności


Wątek seksualny tego schorzenia pozwoliłem sobie pominąć ponieważ tej strony charakteru pana ZT-Poznań nie znam.

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Marca 2007, 23:35:02 »
...a róbcie tak dalej, róbcie tak dalej.
Ciekawe kto zostanie za rok na forum.

@ShaXbee - w moich oczach Twój post nie był wredny, pozdrawiam.

@ZT Poznań - dzięki stary za wszystko co włożyłeś w projekt MaSzyna, pozdrawiam.

Teraz nastała zabawna moda na odchodzenie. Cóż...
Z MaSzyną od 2003!

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Marca 2007, 11:12:23 »
dlatego chce taka grupe na nowo powolac jak to robil jaras.. shax rozwazysz to? od nowa pomocnicy.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #24 dnia: 27 Marca 2007, 22:51:31 »
Słuchajcie. Tu nie chodzi o to, aby zasłużonych userów wywalać. Nie chodzi o to, aby mod/admin wywyższał się, był bogiem dla userów, walił na prawo i lewo ostrzeżeniami/banami. Wręcz odwrotnie!

Chodzi o to, aby NOWI (i starzy także) przestrzegali pewnych zasad, które tu obowiązują. Po to jest regulamin, po to są tematy przyklejone, aby nowy user WPIERW poczytał o co chodzi, sam popróbował coś zrobić (zmiana składu, dopisanie loków w dynamic.dat) itp. A jeśli dana trasa czy tabor się nie odpala/wyświetla -> spróbować SAMEMU naprawić. A widać, że się nie chce/jest za trudne, więc lecą po najmniejszej linii oporu pisząc posty o odpaleniu tego a tego, zrobieniu tego a tego.

Stąd z kolei bierze się zamęt i syf na forum.

pol102

  • Gość
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #25 dnia: 27 Marca 2007, 23:38:52 »
Trudno się nie zgodzić. I tu jest problem - jak przymusić nowych użytkowników żeby poświęcili swoje cenne 3 minuty i przeczytali regulamin i inne przyklejone wątki? Wybaczcie moderatorzy i administratorzy (nic do nikogo nie mam) ale skoro macie możliwości to zacznijcie tępić głupie, bezsensowne, nie gramatyczne i pozbawione zasad ortografi wątki i posty! Jeżeli ktoś coś robi źle to niech będzie karany tak surowo jak przykazuje regulamin(wg mnie jest świetny), być może wtedy kłopot sam się rozwiąże. A i jakieś małe czyszczenie ze śmieciowatych wątków by się przydało.
Pozdrawiam
Miłosz

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Marca 2007, 02:08:47 »
Gadać sobie możemy, ale jak do tej pory nie było poprawy z nowymi userami, to teraz też w cudowny sposób jej nie będzie. Chyba, że "weźmiemy ich strachem".
Co do czyszczenia forum, oczywiście, że można potrzeba tak cirka pare setek godzin. Dobra, będzie już wyczyszczone, co dalej?
Życie na forum po wyczyszczeniu się nie skończy (chyba, że nastąpi wtedy zamnkięcie forum).
Przede wszystkim myślę, że wtedy potrzebna jest konsekwencja w działaniu, ale ja w nią nie wierzę. Brak konsekwencji w działaniu, myśleniu i nastawieniu tu upatrywałbym to co mnie osobiście zniechęca do ewentualnej pomocy w czyszczeniu.
Czyli ja (pisząc ja mam na myśli nie tylko mnie) do końca nie wiem jaki ma być kształt forum, czego tak naprawdę oczekują od niego użytkownicy i wcale nie mam na myśli nowych, ale tych zasłużonych.
Pol, życie czarno-białe nie jest, czasami trudno komuś odmówić pomocy, bo ma problem (a nie rozwiązany problem, to duży problem dla kogoś), np. twój post w pomocy o eventach:
http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=5304
dla mnie łatwy, jest sporo na ten temat i w dziale pomoc i są temu wątki przyklejone poświęcone + analogia do innych scenerii.
Jaka powinna być reakacja np. Admina/Moda. Na dobrą sprawę spełnione są kryteria, aby post wylądował na Bocznicy, ale z drugiej strony oczekujesz pomocy, bo to dla Ciebie ważne, więc również to rozumiem np. możesz pomimo przeczytania czegoś nie zrozumieć-też to rozumiem.
Dla kogoś np. nie zrozumiała może być instrukcja jak ruszyć lokomotywą, choć twój post aż tak banalny nie jest obiektywnie patrząc, ale można się obejść bez zadania tego pytania.
Generalnie moderowanie nie jest łatwe i proste. Jako moderator, trzeba u siebie znaleźć złoty środek, to b. trudne- ja raczej tego nie potrafię.
Zbyt rygorystyczne podejście np. w dziale pomoc, czy w innych działach jest też niedobre, bo wtedy raczej nie ma sensu ten dział.
Co do błędów ort., to mnie osobiście aż tak nie rażą, byleby post sens miał. Jest to forum w jakimś sensie techniczne, a wiadomo w technice ortografia jest na dalszym planie. Gorzej jak się dwa czynniki nakładają na siebie i błędy i wątek mało sensowny. To jest moje osobiste zdanie, choć wiem również, że z błędami można sobie poradzić poprzez likwidowanie ich komputerowo, tylko trzeba odrobinę chcieć.
Co do szukajki, potrzebna jest jej modyfikacja, tak aby można było przeszukiwać różne działy zaznaczając fajeczką które.
Podoba mi się pomyśł, aby nowi mieli dostęp do pisania w ograniczonych działach.

pol102

  • Gość
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Marca 2007, 15:38:45 »
Mariusz wiem ja ciężko być moderatorem, sam nim jestem na innym forum. Co do czyszczenia to są wątki, które są niepotrzebne i bezsensowne, od razu przykład : http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=5292 ten kto to wymyślił powinien dostać dożywotniego bana. Forum to nie czat ani gg(prawie jak w regulaminie) gdzie można głupoty pisać bez konsekwencji! Mariusz z eventami już wszystko jasne więc jak znajde czas nawet mini tourial napisze. Ale jak widze tak głupie tematy wątków to mnie nosi:
Jak sciagnąc nowego EXE???!
pomocy
prosze o pomoc.

Takich znajde Ci jeszcze z 5 w dziale pomoc, a co mówi o tym regulamin? Ale jak się spojrzy kto napisał to wszystko jasne.

P.S. Mariusz wróciłes na stałe? Bo brakuje Cię tu.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Marca 2007, 16:30:25 »
A więc poraz kolejny proszę o odpowiedz na moje pytanie. Chciałbym ponownie powołac grupe pomocników z tymże odrózniało by ją od pierwotnej wersji to, iż było by tych pomocników tyle ile działów a więc jeden mod jeden dział. Każdy mod byłby odpowiedzialny za swój dział. Nad ich praca czuwał by mod główny grupy pomocników. Każdy z tych modów także by sprzatał dział pomoc. Oczywiście kazdy z tych modów musiałby się znac na rzeczy. Od strony uzytkowej jak i odrobine ze strony twórczej. Moze jeszcze cos tu dopiszę do tego posta. Narazie proszę o rozwazenie mojej propozycji. O ile będzie przyhylna decyzja od strony administracji to podam liste osób.

Pozdrawiam.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
Bałagan z pytaniami,propozycjami i tak dalej...
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Marca 2007, 16:58:49 »
Moim zdaniem rozsądne.
Kazdy mod miałby wówczas stosunkowo mało nadzoru w porównaniu do całego forum - wszak jeden dział to nie jest wiele - co zwiększyło by zdecydowanie moderowanie na bieżąco bez pomijania jakiś głupich wątków.
Z mojej strony - poparcie.
Z MaSzyną od 2003!