Autor Wątek:  tworzenie tras  (Przeczytany 21854 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Qba_S

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
tworzenie tras
« Odpowiedź #30 dnia: 28 Kwietnia 2007, 15:41:41 »
Dzięki już działa. A ma ktoś może jakiegoś alternatywnego linka do tutoriali ze strony MaSzyny? Bo mi wyskakuje, że taki plik nie istnieje.

Offline urbanek

  • Wiadomości: 20
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
tworzenie tras
« Odpowiedź #31 dnia: 02 Maja 2007, 12:55:34 »
Ekstra. W mojej nowej trasie są już eleganckie góry pociag jedzie pod góre, są zakręty. Trasa którą tworzę ma niestety tunel. Jak sie robi tunel? Może jakaś podpowiedz? Myślałem coby zrobic coś w rodzaju cylindra i wbudować go w górę. Czy to dobry pomysł. Jak się robi profesjonaly tunel?

Offline mlodzieniec

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
tworzenie tras
« Odpowiedź #32 dnia: 02 Maja 2007, 18:06:05 »
A można np tak:
1. Jeśli masz już górę. Można ją stworzyć za pomocą Cone i porozciągać punkty VERTEX.
2. Stwórz NGon z zakładki Shapes. podziel go na 10 segmentów, radius może być np. 8.
3. Konwertuj NGon na Establish Spline.
4. Następnie z menu Modifiers->Mesh Editing->Extrude tak by była dłuższa od góry.
5. Konwertuj NGon na Establish Mesh!
6. Zaznacz górę i  menu wybierz Create->Compound->Boolean
7. Kliknij Pick Operand B i wybierz NGon(kliknij na niego)

//To jest operacja na odejmowanie obiektów. W prosty sposób od góry odejmujesz tunel i powstaje w góre dziura

8. Konwertuj górę do Establish Mesh!
9. Powinno się na koniec wstawić środek tunelu poprzez Tube tak by zakryć brzegi dziury w górze.
10. usuną zbędne rzeczy np. dolna część Tube która nigdy nie będzie widoczna.

Proste :-)??

http://img180.imageshack.us/my.php?image=75173198ps5.jpg

Offline Sm 42 driver

  • Wiadomości: 320
  • Trasopisarz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 70
tworzenie tras
« Odpowiedź #33 dnia: 02 Maja 2007, 20:40:43 »
A czy można by zrobić tunel w notatniku? Interesuje mnie taki jak w Testowie2 tylko trochę węższy. Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam
Sm 42 driver

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
tworzenie tras
« Odpowiedź #34 dnia: 03 Maja 2007, 11:22:50 »
Zrobić zawsze można... tylko roboty z tym będzie dużo...

Offline Sm 42 driver

  • Wiadomości: 320
  • Trasopisarz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 70
tworzenie tras
« Odpowiedź #35 dnia: 04 Maja 2007, 15:51:38 »
Czyli trzeba pokombinować w tych trójkatach czy coś takiego?

Offline mlodzieniec

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
tworzenie tras
« Odpowiedź #36 dnia: 04 Maja 2007, 20:26:46 »
Cytuj
Czyli trzeba pokombinować w tych trójkatach czy coś takiego?


Ale chodzi Ci o stworzenie góry?? czy samego tunelu.
Tunel w Testowie2 raczej był zrobiony prawie identyczne jak pokazałem.
Zaprezentowałem jak można zrobić prosty tunel. Reszta zależy od wyobraźni...


Cytuj
Zrobić zawsze można... tylko roboty z tym będzie dużo...

Racja.
W notatniku to by było za dużo "babrania". Chyba wszyscy już zapomnieli o tej metodzie.

Offline Sm 42 driver

  • Wiadomości: 320
  • Trasopisarz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 70
tworzenie tras
« Odpowiedź #37 dnia: 04 Maja 2007, 21:44:38 »
Witam ponownie.
A ten tunel to w 3dsie czy w gmaxsie?? Szukałem jakichś demówek do 3 ds ale nie znalazłem. Jeśli ktoś posiada to prosze o zapodanie linka albo wysłanie na mejla :) Z góry dziekuję.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
tworzenie tras
« Odpowiedź #38 dnia: 04 Maja 2007, 22:23:07 »
O jakie demówki Tobie chodzi?
Trudno zrozumieć co piszesz.
Po tym co piszesz, wygląda że nie masz zielonego pojęcia na co się porywasz.
Cytuj
Czyli trzeba pokombinować w tych trójkatach czy coś takiego?
dziwna alternatywa w tym zdaniu.
Cytuj
A czy można by zrobić tunel w notatniku? Interesuje mnie taki jak w Testowie2 tylko trochę węższy. Z góry dzięki za pomoc.
A jakże notatnik jest bardzo fajny, zrobiłem w nim kilka rzeczy. Można nawet napisać jakąś trasę. Ale tunelami to sobie głowy nie zawracaj...
Cytuj
Szukałem jakichś demówek do 3 ds ale ...

Raczej nie szukałeś. Ściągnij sobie na początej Gmaxa.  Jest darmowy i bez problemu znajdziesz w sieci. Zainstaluj na kompie tego Gmaxa i pooglądaj z każdej strony jaki to program. Jak stwierdzisz że dasz radę to pytaj na forum. W innym przypadku możesz nie zawracać sobie głowy.... nam też.
PZDR.

Offline Sm 42 driver

  • Wiadomości: 320
  • Trasopisarz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 70
tworzenie tras
« Odpowiedź #39 dnia: 05 Maja 2007, 07:34:37 »
Dzięki za odpowiedź i poradę Krzysiek.
Pozdrawiam.

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
tworzenie tras
« Odpowiedź #40 dnia: 05 Maja 2007, 13:57:01 »
pamiętam że był wystawiony na stronie głównej kawałek maxa z Testowa (tunel też tam był) musiałbyś poszukac
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
tworzenie tras
« Odpowiedź #41 dnia: 06 Maja 2007, 10:16:48 »
Witam

 Nie chce zakładać nowego kolejnego postu więc podczepie się do tego.
   Chciałbym stworzyć trase do MaSzyny ale niestety mam linuxa.Chciałbym przestać być starym wyjadaczem który czeka tylko na jakiś dodatek do Maszyny i zrobić wreszcie coś samemu.Z lektury forum wynika że jedynym alternatywnym rozwiązaniem jest notatnik.Chciałem się w tym wczoraj zająć na zasadzie wklejenia do pustego pliku scn wpisu toru i pzreróbki i się przestraszyłem bo potrzebne są współrzędne toru a to się wiąże że potzrebny mi jest jakiś układ współrzędnyc.Czytałem scenery doc ale nie rozumiem troche tego i zwracam się do Trasopisarzy i nie tylko o pomoc w rozwiązaniu tego problemu bo chciałbym się dowiedzieć jak tworzyć trase w notatniku,jak stworzyć wodę,"posadzić trawę" i drzewka o ile dzięki notatnikowi są takie możliwości z góry Dziękuje i Przepraszam i proszę o odpowiedź
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Damian92

  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
tworzenie tras
« Odpowiedź #42 dnia: 06 Maja 2007, 10:22:08 »
Cytat: "eu07-007"
Witam

 Nie chce zakładać nowego kolejnego postu więc podczepie się do tego.
   Chciałbym stworzyć trase do MaSzyny ale niestety mam linuxa.Chciałbym przestać być starym wyjadaczem który czeka tylko na jakiś dodatek do Maszyny i zrobić wreszcie coś samemu.Z lektury forum wynika że jedynym alternatywnym rozwiązaniem jest notatnik.Chciałem się w tym wczoraj zająć na zasadzie wklejenia do pustego pliku scn wpisu toru i pzreróbki i się przestraszyłem bo potrzebne są współrzędne toru a to się wiąże że potzrebny mi jest jakiś układ współrzędnyc.Czytałem scenery doc ale nie rozumiem troche tego i zwracam się do Trasopisarzy i nie tylko o pomoc w rozwiązaniu tego problemu bo chciałbym się dowiedzieć jak tworzyć trase w notatniku,jak stworzyć wodę,"posadzić trawę" i drzewka o ile dzięki notatnikowi są takie możliwości z góry Dziękuje i Przepraszam i proszę o odpowiedź


Uważam, ze robienie tras w notatniku, w samym notatniku to chyba bardziej dla doswiadczonych trasopisarzy a nie dla takich, ktorzy chcą po raz pierwszy cos stworzyć. Dlatego wiec ja sobie sciągnąłem GMAXA, chodz wiem, ze nie jest najlepszy pod względem tworzenia tras ale mozna w nim duzo zrobic.

Pozdrawiam :)

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
tworzenie tras
« Odpowiedź #43 dnia: 06 Maja 2007, 10:29:57 »
No ale czy gmax zadziała pod linuxem?
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Bogumil.S

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
tworzenie tras
« Odpowiedź #44 dnia: 06 Maja 2007, 10:39:52 »
A ja mam taki problem: ściągnąłem skrypty do gmax'a i za Chiny nie chcą mi działać, Gmax wywala jakieś błędy których się doszukał w kodzie skryptu, a ja nie umiem ich naprawić :( Pomoże mi ktoś?

Nie chcę przechodzić na 3Dstudio max bo to będzie piractwo.

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
tworzenie tras
« Odpowiedź #45 dnia: 06 Maja 2007, 10:47:23 »
No właśnie gmax ma swoje błędy po za tym czytałem na naszym forum że mało kto tworzy w gmaxie i że nie jest on dobry dlatego byłbym wdzięczny jak by mi ktoś poradził  jak zrobić scenerie z torami,drzewkami wodą i trawą w notatniku
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Damian92

  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
tworzenie tras
« Odpowiedź #46 dnia: 06 Maja 2007, 11:01:46 »
Cytat: "Bogumil.S"
A ja mam taki problem: ściągnąłem skrypty do gmax'a i za Chiny nie chcą mi działać, Gmax wywala jakieś błędy których się doszukał w kodzie skryptu, a ja nie umiem ich naprawić :( Pomoże mi ktoś?

Nie chcę przechodzić na 3Dstudio max bo to będzie piractwo.


Tez miałem z tym problemy. W folderze scripts zrob folder o nazwie EU07 i wypakuj scrypty z forum do tego katalogu EU07. I napewno scrypty zadzialają.

Dodano po 2 minutach:

 
Cytat: "eu07-007"
No właśnie gmax ma swoje błędy po za tym czytałem na naszym forum że mało kto tworzy w gmaxie i że nie jest on dobry dlatego byłbym wdzięczny jak by mi ktoś poradził  jak zrobić scenerie z torami,drzewkami wodą i trawą w notatniku


Jaki naprzykład błedy ? Ja sie bawie w gmaxie i oczywiscie cudowny i łatwy w obsłudze nie jest, ale juz troche czasu sie w nim bawie i nie jest az taki tragiczny jak inni mowią, no chyba ze eksportowanie sceneri to katastrofa ale coz poradzic. A czy bedzie dzialac na linuxie, to niewiem moze ktos bardziej doswiadczony bedzie wiedział.

Offline Bogumil.S

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
tworzenie tras
« Odpowiedź #47 dnia: 06 Maja 2007, 12:13:31 »
Bardzo dziękuję masz rację ;)
Pozdrawiam

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
tworzenie tras
« Odpowiedź #48 dnia: 06 Maja 2007, 12:53:44 »
Jeśli chodzi o budowe trasy w notatniku to raczej polecam jet'a do budowy układu torowego a notatnik tylko do wstawiania obiektów, eventów itp. Mi taki układ odpowiada. Jet jest w javie więc chyba da się go uruchomić na linuksie.

Offline Sm 42 driver

  • Wiadomości: 320
  • Trasopisarz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 70
tworzenie tras
« Odpowiedź #49 dnia: 06 Maja 2007, 16:02:14 »
Witam.
nie posiadam Linuxa ale polecam lekturę tego tematu:
http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=2451
jest tam opisane jak pokrywać teren trawą(w notatniku oczywiście) i wyjaśnione Scenery.doc
A JET tworzy tylko torowisko.
Pozdrawiam

Offline Damian92

  • Wiadomości: 136
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
tworzenie tras
« Odpowiedź #50 dnia: 06 Maja 2007, 21:00:27 »
Cytat: "Dolmio89"
Jeśli chodzi o budowe trasy w notatniku to raczej polecam jet'a do budowy układu torowego a notatnik tylko do wstawiania obiektów, eventów itp. Mi taki układ odpowiada. Jet jest w javie więc chyba da się go uruchomić na linuksie.


Tez na początku zanim nie miałem pojecia o tworzeniu tras i o programach słuzących do tego celu, zamierzalem zrobic tak jak piszesz ale miałem mnostwo problemow z JAVĄ i dlatego postanowilem, ze zaczne dubac w gmaxie i jakos do dzisiaj tak w nim dubie z wielką pomocą kilku osob.

Pozdrawiam ;)

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
tworzenie tras
« Odpowiedź #51 dnia: 07 Maja 2007, 09:42:39 »
Ja tam nie miałem żadnych problemów z Java, a gmaxa mi się nie chciało ściągać i też jakoś leci. Myśle że na początek Jet jest łatwiejszy w obsłudze i dobry do nauki, a potem można poszukać jakiegoś gmaxa albo 3dsa.