Ankieta

Czy zdażyło Ci się zostać przyłapanym przez SOKistę na robieniu zdjęć ?

Tak
15 (30.6%)
Nie
34 (69.4%)

Głosów w sumie: 43

Głosowanie skończone: 19 Marca 2007, 16:17:09

Autor Wątek:  Fotografowanie na koleii :)  (Przeczytany 12715 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Fotografowanie na koleii :)
« dnia: 19 Marca 2007, 16:17:09 »
A więc jak w temacie mój problem dotyczy robienia zdjęć na Dworcu kolejowym jak i zarówno koło Warsztatu. Pewnego dnia (Niedziela 18.03.2007) wyruszyłem na fotografowanie kolei zamiast ET22 stała ET41
i zaczełem robić zdjęcia po chwili wyszedł mechanik idąc w strone warsztatu, a od strony warsztatu szedł jakiś pracownik koleii i gdy się spotkali mechanik zapytał go: "dałeś temu młodemu pozwolenie na robienie zdjęć ?". Znowusz innym razem tydzień wcześcniej przyłapał mnie i mojego kolege którego poznałem w tym samym dniu SOKista i mówi do mnie : "co Ty tutaj porabiasz, stawaj tu." odrazu się zoriętowałem że chodzi mu o fotografowanie, natomiast jak ja wszedłem do pociągu to SOKista rozmawiał z moim znajomym o tym samym lecz ten powiedział do niego "spadaj na drzewo prostować banany" i pokazał mu papiery (pozwolenie na fotografowanie) a SOK się odczepił.
I jeszcze chciałbym dodać że jak kiedyś jechałem ze dwa razy bykiem do mechanicy mówili mi że nie ma takiego zakazu.
I w związku z tym chciałbym się zapytać wszystkich tutaj obecnych na naszym Forum MaSzyny czy jest coś takiego jak ogólny zakaz fotografowania ?
^^PR Rzeszów^^

Offline BLAcKboY

  • Wiadomości: 440
  • Trydencki monarchista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Marca 2007, 16:20:30 »
No oczywiście. Żeby imperialistyczne świnie, nie wiedziały czym PKP się posługuje. I gdzie jakie loki stacjonują, i przede wszystkim. Jaki jest układ bocznic!
A tak na serio, to nie wiem. Żyjemy w wolnym kraju, ale w PKP wszystko jest możliwe.
My personal favourites: 2TE10, 240 and 750
Fan mjuzjk 1
Fan mjuzjk 2

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Re: Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Marca 2007, 16:22:36 »
Cytat: "MKdudu"
A więc jak w temacie mój problem dotyczy robienia zdjęć na Dworcu kolejowym jak i zarówno koło Warsztatu. Pewnego dnia (Niedziela 18.03.2007) wyruszyłem na fotografowanie kolei zamiast ET22 stała ET41
i zaczełem robić zdjęcia po chwili wyszedł mechanik idąc w strone warsztatu, a od strony warsztatu szedł jakiś pracownik koleii i gdy się spotkali mechanik zapytał go: "dałeś temu młodemu pozwolenie na robienie zdjęć ?". Znowusz innym razem tydzień wcześcniej przyłapał mnie i mojego kolege którego poznałem w tym samym dniu SOKista i mówi do mnie : "co Ty tutaj porabiasz, stawaj tu." odrazu się zoriętowałem że chodzi mu o fotografowanie, natomiast jak ja wszedłem do pociągu to SOKista rozmawiał z moim znajomym o tym samym lecz ten powiedział do niego "spadaj na drzewo prostować banany" i pokazał mu papiery (pozwolenie na fotografowanie) a SOK się odczepił.


Zaiste, ciekawe - jedak nic nie zrozumialem z tej czesci.
Cytat: "MKdudu"
I jeszcze chciałbym dodać że jak kiedyś jechałem ze dwa razy bykiem do mechanicy mówili mi że nie ma takiego zakazu.
I w związku z tym chciałbym się zapytać wszystkich tutaj obecnych na naszym Forum MaSzyny czy jest coś takiego jak ogólny zakaz fotografowania ?


Nie ma żadnego zakazu. Z terenu ogolnodostepnego mozesz focic ile chcesz i co chcesz.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline MKaczy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 485
  • ^Służbowe BMW^
    • Zobacz profil
    • http://zyciekolei.blox.pl/html
  • Otrzymane polubienia: 53
Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Marca 2007, 16:35:56 »
Zagłosowałem na tak. Pewnego razu jak bylem na dworcu w moim mieście Pile, chciałem porobić fotki, ale przeszkadzała mi obecność dwóch Sokistów kręcących sie po ów dworcu. Wiec po prostu podszedłem do nich, powiedziałem ze jestem MK i czy w związku z tym mogę porobić kilka fotek, zapytałem się jeszcze czy jest jakiś ogólny zakaz. Odpowiedział mi ze spokojnie mogę focić z peronów, natomiast jak by mnie złapali na fotografowaniu z innego miejsca, np gdzieś dalej na torach poza obszarem dworca to już miał bym problem. Podziękowałem mu za odpowiedz po czym poszedłem kawałek dalej i cyknełem nadjeżdżającego kibelka :)
"Wsiąść do pociągu... towarowego..." :)
Maszynista - PKP Cargo CTOE-Szczecinek - ET22, 201EK, EU06, EU07, ET41, ET42, SM42, ST44-ko, SM42-6dg, ST48-Da

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Marca 2007, 16:39:56 »
Witam./
Nigdy jak dotąd nie trafiłem na taką sytuacje jak opisuje  MKdudu żebym trafił na sok czy innego mecha nieprzyjemnego no chyba że trafiam zawsze na jakichś spokojnych mechaników (sok):):) a tak na poważnie myśle że nie może byc czegoś takiego jak zakaz fotografowania a rodzi się pytanie jak jest z bocznicami i torami postojowymi bo nie każdy niestety chce tylko zrobic (fotke) tak jak my (MK):). sami wiemy jak jest w Polsce.:):)a na pewno wiemy:)  a Wiadomo czy to nie jest jakiś złodziejaszek (malarz ale innej kultury niż wszyscy:).czyli ze sprayem za pazuchą:/)   a może to jest człowiek  który (kradnie) siec trakcyjną pod napięciem:P:P:D a zapewniam was że są i tacy spece którzy potrafią "zapożyczyc siec trakcyjną pod 3KV":/:/ niestety to jest Polska .   oczywiście to Polska najbardziej właśnie mnie to zastanawia jak jest np z pójściem pod szope i foceniu czy na jakąś bocznice?? i co wtedy jeśli spotkamy niemiłego mecha czy też sokiste:/.
Pozdrawiam.
I oby jak najmniej takich sytuacji zycze.

Dodano po 1 minutach:

 aaa i oczywiście zagłosowałem na nie :)
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Marca 2007, 16:46:40 »
Z tego wynika że chyba sobie będe musiał załatwić pozwolenie na fotografowanie u naczelnika warsztatu bo w każdej chwili będąć tam moge stracic aparat lub zapłacić kare. ;P
^^PR Rzeszów^^

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Marca 2007, 16:51:05 »
A i do mnie kiedyś miał jakieś 'watpliwości' mechanik foconej maszyny...
Z MaSzyną od 2003!

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Marca 2007, 16:57:13 »
Odkąd zaczełem robić foty na dworcach to słyszałem wiele wersji jedni mówią że nie ma drudzy że jest zakaz, jedni mnie biorą z chęcią do kabiny drudzy mówią że tam mi nie wolno wchodzic i nie wiadomo jaka jest prawda, każdy mówi coś innego ;P
^^PR Rzeszów^^

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Marca 2007, 17:14:33 »
Cytat: "MKdudu"
Z tego wynika że chyba sobie będe musiał załatwić pozwolenie na fotografowanie u naczelnika warsztatu bo w każdej chwili będąć tam moge stracic aparat lub zapłacić kare. ;P


Jeszcze zależy gdzie będziesz a co do tego to jakim sposobem możesz stracic aparat lub zapłacic kare trzeba się nie dac:) i nie mają prawa ci zabrac aparatu czy też kary dosypac:)Jeszcze zależy gdzie będziesz  focił  a te pozwolenie myśle że to strata czasu:P  najpierw się dowiedz co te pozwolenie ci zapewni :).
Pozdrawiam.

Dodano po 9 minutach:

 
Cytat: "MKdudu"
Odkąd zaczełem robić foty na dworcach to słyszałem wiele wersji jedni mówią że nie ma drudzy że jest zakaz, jedni mnie biorą z chęcią do kabiny drudzy mówią że tam mi nie wolno wchodzic i nie wiadomo jaka jest prawda, każdy mówi coś innego ;P


ja uważam że nie ma zakazu focenia "moje zdanie":) focisz co chcesz.a co miałes na myśli że cię biorą do kabiny?? to wytłumaczenie jest proste każdy się boi o swoją prace jak każdy jak widac niektórzy mechanicy są spoko:) jeśli o nich mowa:)a zreszto  też średnio jestem zorientowany w tym temacie może ktoś się wypowie kto się lepiej w tym orientuje też chętnie się dowiem  coś więcej;P. może jakieś linki do informacji żeby na przyszłośc uniknąc zbędnych incydentów z mechami (sok) kub innymi pracownikami kolei:) .
Pozdrawiam.
Oby jak najmniej takich sytuacji życze:).

A zreszto dzisiaj ja sam poszukam jakichś informacji na własną ręke:):).
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Marca 2007, 17:22:13 »
Ludzie.

Jest ustawa, która jasno mówi:

"to co jest ogólnodostępne, nie podlega zakazowi fotografowania".

Dworce, loki na szlaku, wagony - wszystko to możecie fotografować.
Łamie sie to wówczas, gdy wchodzi się na zagrodzony teren PKP - na na warsztat, lokomotywownię czy do kabiny lokomotywy, ponieważ to już nie jest dostępne dla 'przeciętnego człowieka'.
Fotografując na górce rozrządczej - możecie liczyć na przyłapanie przez SOK.

Inna sprawa - bezpieczeństwo.
Jeżeli fotografujemy z naruszeniem jego zasad - choćby pod budynkiem dworca, również można dostać 'upomnienie'.

Aparatu nikt nie ma prawa skonfiskować.

To tyle.
Z MaSzyną od 2003!

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Marca 2007, 17:43:14 »
Cytat: "prof_klos"
Ludzie.

gdy wchodzi się na zagrodzony teren PKP - na na warsztat, lokomotywownię czy do kabiny lokomotywy, ponieważ to już nie jest dostępne dla 'przeciętnego człowieka'.
Fotografując na górce rozrządczej - możecie liczyć na przyłapanie przez SOK.

Inna sprawa - bezpieczeństwo.
Jeżeli fotografujemy z naruszeniem jego zasad - choćby pod budynkiem dworca, również można dostać 'upomnienie'.

Aparatu nikt nie ma prawa skonfiskować.

To tyle.


I dokładnie o to mi chodziło :) właśnie mam taką sytuacje że PKP jest odgrodzona od jednej strony i własnie mnie zastanawiało mnie to czy moge wejśc :) przypuszczałem że na pewno nie ale wolałem się upewnic dzięki za odpowiedź w sprawie pójscia na bocznice czy też do lokomotywowni. i tu sie zgadzam z kolegą że aparatu nie mają prawa tobie skonfiskowac:) czy też zabrac, wyrzucic film, itd,itd. a co miałes na myśli pisząc fotografujemy z naruszeniem zasad czy jeśli np: będe fotografował na wiadukcie czy też blisko stacji głównej  czy też w innym miejscu niż jest stacja:)  czy moge liczyc się z tym że spotkam pana sokiste:)??. to tylko przykład:). choc nie wiem czy dobry:/ po prostu jeśli bym focił blisko stacji Olsztyn GŁ:).
Pozdrawiam.
I życze oby jak najmniej takich sytuacji:).
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)

wagonPKP

  • Gość
Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Marca 2007, 17:45:51 »
WitaM
Otóż tez robilem zdjecia na stacji Stalowa Wola Rozwadów ale nie spotkalem sie z takim czym zeby mnie ktos zaczepil lub zwrocił uwage jakis SOK ale robiac zdjecia w kabinie loka SU-45-137 maszynista zapytal sie czy to dla telewizji czy dla użytku wlasnego,odpowiedzialem ze dla mnie i wyrazil zgode na kilka fotek kabiny,taka sama sytuacja byla na innym dworcu tez padlo pytanie czy dla telewizji czy dla użytku własnego i tu tez odpowiedzialem ze dla mnie to maszynista sam mnie zaprosil do srodka do kabiny na zrobienie kilku zdjec wiec mysle ze zadne pozwolenie nie jest tu potrzebne ale tego nie jestem pewiem dlatego tez jestem ciekaw jak to jest z tym pozwoleniem!!!

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Marca 2007, 17:50:00 »
No wiadomo, że jak będziemy chcieli - przykładowo na terenie stacji - sfotografować czoło pędzącej lokomotywy, to stworzy to zagrożenie (dla nas), albo gdy podejdziemy za blisko składu bedącego w ruchu czy też będziemy się kręcić między wagonami podczas manewrow.

Bezpieczeństwo przede wszystkim.
Z MaSzyną od 2003!

Offline KowiEU

  • Wiadomości: 236
    • Zobacz profil
    • http://www.fotokolej.pl/search.php?search_user=KowiEU
  • Otrzymane polubienia: 0
Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Marca 2007, 17:53:35 »
Osobiscie foce juz kilka lat i nigdy nie zostalem przylapany. Fakt ze ubieram sie tak ze z daleka widac ze nie jestem zlodziejem tzn spodnie moro, kurtka moro i do tego kamizelka odblaskowa pkp, a na szyji aparat ;)

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Marca 2007, 17:54:34 »
Cytat: "wagonPKP"
WitaM
Otóż tez robilem zdjecia na stacji Stalowa Wola Rozwadów ale nie spotkalem sie z takim czym zeby mnie ktos zaczepil lub zwrocił uwage jakis SOK ale robiac zdjecia w kabinie loka SU-45-137 maszynista zapytal sie czy to dla telewizji czy dla użytku wlasnego,odpowiedzialem ze dla mnie i wyrazil zgode na kilka fotek kabiny,taka sama sytuacja byla na innym dworcu tez padlo pytanie czy dla telewizji czy dla użytku własnego i tu tez odpowiedzialem ze dla mnie to maszynista sam mnie zaprosil do srodka do kabiny na zrobienie kilku zdjec wiec mysle ze zadne pozwolenie nie jest tu potrzebne ale tego nie jestem pewiem dlatego tez jestem ciekaw jak to jest z tym pozwoleniem!!!

O widze że mieszkamy niedaleko siebie ;P wiesz w Rozwadowie czasem zdażaja się niezbyt fajni mechanicy jak jechałem do Przemyśla to w Przeworsku miałem przesiadke i raczej tam się nikt nie przyczepił o robienie fotek a robiłem na widoku SOKisty i w Lublinie tak samo ;P
^^PR Rzeszów^^

wagonPKP

  • Gość
Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Marca 2007, 18:01:31 »
O to fajnie ale ja bylem pierwszy raz na fotografowaniu niewiem co bedzie pozniej ale czas pokaze czy zlapie mnie jakis SOK zrobilem kilka zdjec ale to dopiero poczatek mojego fotografowania taboru napewno bede za tydzien w Rozwadowie!

Offline MKdudu

  • Wiadomości: 360
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Marca 2007, 18:22:42 »
Zresztą czasami to i nawet lepiej jest fotografować w niedziele bo nie ma ruchu i jest spokuj ;P
^^PR Rzeszów^^

wagonPKP

  • Gość
Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Marca 2007, 18:25:09 »
Pewnie tak ale i czsau jest wiecej za to mniej pociagow jezdzi w sobote i w niedziele!

Offline JONIN_EZT

  • Wiadomości: 918
  • Dalej student. Linia 202 maker
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Marca 2007, 18:45:33 »
Witam

ja miałem taką sytuacje gdzieś z miesiąc temu że byłem na dworcu i fociłem kible i ewunie. Podczas fotografowania jednej ewuni (zdjecie z mojego avatara) przyczepił sie do mnie jej kierownik z textem (witam depozycik prosze) zorientowałem sie ze tu cos nie tak i chciał mi skonfiskowac aparat to ja odpowiedziałem ze to mój aparat i zadałem pytanie czy mozna focic kolej. Na to kierownik (że można można)

Gdzies słyszałem ze fotografowanie dworców i nastawni jest zabronione i że trzeba miec jakies zezwolenie. Nie wiem czy to prawda

moje zdanie jest takie ze jak jest cos dostępne (chyba ze jest czytelny zakaz jak np w muzeach ze jest zakaz) to nie podlega to żadnej każe. A jak sie je robi dla własnego użytku domowego no to juz w ogóle nie widze tu żadnych zakazów.

Nie wiem po co robią byle awanture o robienie zdjęc. Jak dla mnie to powinni przyciągac forografów a nie ich odpychac. Wystarczy spojrzec na strony o zdjeciach kolejowych i widac ile tam jest wspaniałych zdjec które pewnie by sie przydały jako reklama pkp czy cos tego typu.
Linia 202
Układ torowy (tory główne) - 100%
Układ torowy (reszta) - 15%

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Marca 2007, 18:56:59 »
Na tej stronie można sobie poczytać o zakazie:
http://www.pod-semaforkiem.aplus.pl/zakaz.php
-//-

Offline tokarekdawid

  • Wiadomości: 102
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Marca 2007, 19:12:32 »
Mnie osobiście czepiali się tylko Policjanci w Poznaniu ;) Jacyś młodzi byli więc im wybaczam. bardzo mocno byli przekonani o moim złym zamiarze wysłania fotek do Bin Ladena czy innego terrorysty. W końcu sami stwierdzili, że ja też mogę być terrorystom :> Ale mniejsza z tym, było minęło.

A kto z Was został złapany na przejściu przez tory ;>

Mi osobiście wiele wiele razy się to zdarzyło, ale niestety bez kary :D Bo mam zezwolenie ;)
WWW.DREZYNY.KOLEJ.ONE.PL / WWW.SMKS2.HISTO.PL

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Marca 2007, 19:23:09 »
A ja problemu nie mam bo na dworcach nie foce - a na szlaku sokisty nie widzialem :P

Jakby ktos chcial obejrzec to tutaj sa moje foty:
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/0.1A/zdjecia.php?s=ss&autor=408
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1238
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 21
Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #22 dnia: 19 Marca 2007, 20:14:47 »
Ja tam w Szczakowie zdjęcia robie komórką i jeszcze żaden SOczeK mnie nie zatrzymał ;) prawde mówiąc rzadko ich w tych okolicach widze ;P Lepiej dla focących :)

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Marca 2007, 20:25:01 »
Jak focisz komórką, to się nie dziwię - zawsze mozna powiedzieć, ze tylko SMSa pisałeś :P
Z MaSzyną od 2003!

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #24 dnia: 19 Marca 2007, 20:41:50 »
Cytuj
Jakby ktos chcial obejrzec to tutaj sa moje foty:
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/0.1A/zdjecia.php?s=ss&autor=408

Foty bardzo ładne, obejrzałem wszystkie dokładnie. Parę tygodni temu ktoś rzucił na forum link do jednej z nich.
Wyraziłem wtedy swoją dezaprobatę, teraz wiem że @EU07-483 robi kapitalne zdjęcia.

Z moich obserwacji wynika że focenie taboru jest raczej bezproblemowe. Parę razy miałem jednak kłopot przy fotografowaniu infrastruktury kolejowej. Niektórym sokistom pozostało przyzwyczajenie z czasów, gdzie na każdym budynku i płocie wisiała tabliczka z zakazem fotografowania.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Marca 2007, 21:00:43 »
Cytat: "Krzysiek626"
Cytuj
Jakby ktos chcial obejrzec to tutaj sa moje foty:
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/0.1A/zdjecia.php?s=ss&autor=408

Foty bardzo ładne, obejrzałem wszystkie dokładnie. Parę tygodni temu ktoś rzucił na forum link do jednej z nich.
Wyraziłem wtedy swoją dezaprobatę, teraz wiem że @EU07-483 robi kapitalne zdjęcia.


Heh, dzieki - staram sie jak moge :)
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #26 dnia: 19 Marca 2007, 21:10:55 »
Zagłosowałem na TAK.
Wyprawa do Krakowa... opisana zresztą na moim i Profety blogu. Pierwsze zdjęcie na dworcu w Krakowie. Za moimi plecami oczywiście niczym zjawa wyłonił się SOK-patrol. "Dokumenty, proszę"... zabrzmiało złowrogo niczym na placu Dzierżyńskiego. Oczywiście lekka konsternacja była. Co się okazało... zakazu oczywiście nie ma, lecz z powodu zagrożenia atakiem terrorystycznym spisać nas trzeba. Cóż... może samo spisanie nie jest jakąś dotkliwą karą... ale jednak humor mi trochę podupadł po tym zdarzeniu. Gdy później oglądałem krótki reportaż o spotterach to zrobiło się trochę żal że MK są traktowani często jak wrogi, niepożądany element.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3

Offline EU07-457

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1475
  • dyrektor lokomotywy
    • Zobacz profil
    • Paweł Telega - fotografia kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 5
Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Marca 2007, 15:23:11 »
Spotkania z SOK-istami zdarzają mi się co jakiś czas. Nie chodzi tutaj o fotografowanie na stacji, bo swego czasu w Bydgoszczy było normą "czepianie się". Na szlaku zdarzało mi się kilkakrotnie być "przyłapanym" przez SOK. Niekiedy panowie z ciekawości podchodzili i pytali o zainteresowania, niektórzy "czuli klimaty", jednak zdecydowana większość nie była przyjaźnie nastawiona.
Najpoważniejszą sytuację miałem w Przeworsku, kiedy to fociłem na szlaku, SOK-ista przyszedł do mnie (około 2 km od stacji) i próbował mnie wylegitymować. Zdziwił się, kiedy mu odmówiłem "ruszenia się z miejsca" w celu wizyty w komisariacie. Wezwał policję (w międzyczasie zrobilem na jego oczach 2 zdjęcia), udaliśmy się na komisariat SOK, później na komisariat policji. Po około godzinie przesłuchań i tłumaczeniu, że z terrorystami "mam tyle wspólnego, co z samochodami drogimi - czyli nic" wypuszczono mnie.
Ostatnie starcie miało miejsce w listopadzie w Zajączkowie Tczewskim, kiedy to SOK zarzucił mi poruszanie się bez zgody i pozwolenia po terenie kolejowym (konkretnie chodziło o szopę). Jak się okazało przypadkowy patrol nic nie wiedział o mojej wizycie i dlatego mnie zatrzymali.

wagonPKP

  • Gość
Fotografowanie na koleii :)
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Marca 2007, 17:13:42 »