Autor Wątek:  Zderzenie z tirem  (Przeczytany 9342 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Akita

  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Zderzenie z tirem
« dnia: 16 Lutego 2007, 17:47:01 »






Dzisiaj na granicy Warszawy z Piastowem na przejezdzie kolejowym mial miejsce wypadek, zdjecia sa w slabej jakosci poniewaz robilem jej z komory a juz zapadal zmrok szkoda ze nie mialem przy sobie cyfrowki byly by o wiele lepsze

Offline eu07_304

  • Wiadomości: 496
  • Rattus norvegicus
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Zderzenie z tirem
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Lutego 2007, 18:46:37 »
Widać, że kierowca kierował się zasadą "a zdążę", bo rąbnął w początek pociągu. Wiesz coś o przyczynach i skutkach?

D|-8---6-5-
A|-8---4-3-
E|-6---4-3-

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Zderzenie z tirem
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Lutego 2007, 18:55:25 »
Czy ja dobrze widze? M62-1318? No nie to mój ulubiony Gagarin. :/

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Zderzenie z tirem
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Lutego 2007, 18:55:57 »
Tiry na tory !!! (przy okazji PKp zarobi) nie dość ze zawalidrogi to jeszcze smierć na kołach codziennie się toczy po polskich drogach. Niewiem jak wy ale ja doslownie nie moge patrzec juz jak jezdzą tymi smierciowozami.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline pkp.

  • Wiadomości: 144
  • ECCO RAIL Maszynista
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Zderzenie z tirem
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Lutego 2007, 18:59:17 »
Tosz to PCC Rail Szczakowa no i następny wypadek mam powiązania z tą firmą także jak coś więcej bede wiedział to napisze.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Zderzenie z tirem
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Lutego 2007, 19:01:09 »
Cytuj

Widać, że kierowca kierował się zasadą "a zdążę", bo rąbnął w początek pociągu. Wiesz coś o przyczynach i skutkach?


Może tak, może nie. Bardziej jednoznacze byłoby to, gdyby tył Tira uderzył w początek pociągu. Tutaj jednak początek Tira uderzył w początek pociągu, co wcale takie jednoznaczne nie jest np. mógł nie wyhamować, a może było tak ja Ty napisałeś.

Offline Akita

  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Zderzenie z tirem
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Lutego 2007, 19:23:44 »
Cytat: "EU7_304"
Widać, że kierowca kierował się zasadą "a zdążę", bo rąbnął w początek pociągu. Wiesz coś o przyczynach i skutkach?



Nie niestety nie wiem nic o przyczynach wypadku, znalazlem sie tam przypadkowo jak bylem na miejscu to juz bylo po fakcie nawet nie widzialem jak zabierali kierowce do szpitala, ale podejrzewam ze to odbylo sie wlasnie na zasadzie zdaze, na tym przejezdzie predkosc wynosi 10km/h wiec pewnie pomyslal ze pociag pomalu jedzie to smignie przed nim ale jakos mu nie wyszlo, sam kiedys ze znajomym mechanikiem przejezdzalem bykiem przez ten przejazd oczywiscie za nastawnikiem :) takze widzialem durne zachowanie kierowcow przed zblizajacym sie pociagiem, brak reakcji na sygnaly swietlne i syrene lokomotywy....

Offline Tomiexpress

  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
    • kilka fotek kolejowych w tym jt42c66
  • Otrzymane polubienia: 0
Zderzenie z tirem
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Lutego 2007, 21:04:20 »
Cytat: "EP08_015"
Tiry na tory !!! (przy okazji PKp zarobi) nie dość ze zawalidrogi to jeszcze smierć na kołach codziennie się toczy po polskich drogach. Niewiem jak wy ale ja doslownie nie moge patrzec juz jak jezdzą tymi smierciowozami.


Nie czepiałbym sie Zawodowych kierowców, statystycznie naj mniej wypadków powodują, sam jestem kierowcą więc wiem jak sie jeździ, mam do kogo wrócić więc mysle za kółkiem ( choć oczywiście nie ręcze za wszystkich), mogło być poprostu na prawde ślisko, sam nie raz mi sie włos na głowie zjerzył " bo nie posypali, przymarzło", a sami doskonale wiecie iz to nie osobówka że w 50m sie zatrzyma.
Pozdrawiam Tomiexpress

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Zderzenie z tirem
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Lutego 2007, 21:09:23 »
Cytat: "Tomiexpress"
a sami doskonale wiecie iz to nie osobówka że w 50m sie zatrzyma.


Osobówka też się różnie zachowuje. Na przełomie kwietnia i maja byłem w szynobusie w który wjechała babka Seicento. Była lekka mżawka i poniosło ją, uderzyła w drugi człon szynobusu (w szynobusie urwany schodem i lekko pogięta blachc a Seicento stracił silnik). Dobrze, że nikt nie został poszkodowany.

Offline Tomiexpress

  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
    • kilka fotek kolejowych w tym jt42c66
  • Otrzymane polubienia: 0
Zderzenie z tirem
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Lutego 2007, 21:14:42 »
obejżałem zdjęcia i albo spóźnione hamowanie i slizgo albo zagapił sie/przysną, bo wieczorem z tego co widać, paskudna pora, jak by nie było prokurator mu nieodpusci... :( i jestem przeciw okresleniu " śmierciowozy"...
Pozdrawiam Tomiexpress

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Zderzenie z tirem
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Lutego 2007, 21:19:23 »
Zawodowy kierowca musi przewidzieć jak zachowa się pojazd w danych warunkach atmosferycznych. Całe szczęście uderzył w pociąg, a nie w jakiś samochód lub grupę pieszych. Nie obeszło by się wówczas bez ofiar. To też dowód na to, że 10 km/h na przejeździe nie gwarantuje bezpieczeństwa i wszystko jest tak na prawdę w rękach i nogach kierowców.
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Tomiexpress

  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
    • kilka fotek kolejowych w tym jt42c66
  • Otrzymane polubienia: 0
Zderzenie z tirem
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Lutego 2007, 21:22:39 »
a nawet 5km/h przy masie 40t ( największa dop. bez zezwoleń), i dlatego też napisałem iż noie recze za wszystkich.
Pozdrawiam Tomiexpress

Offline Akita

  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Zderzenie z tirem
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Lutego 2007, 23:35:29 »
Nie wiem co ten kierowca zrobil podczas zblizania sie do tego przejazdu ale powiem ze przejazd pomimo ze nie ma na nim rogatek jest dobrze oznakowany po obu stronach jezdni sa ustawione sygnaly swietlne z dzwiekiem informujacym o tym ze zbliza sie pociag a po drugie to szlak kolejowy przebiega przez lake i jadac samochodem z obu kierunkow dobrze widac zblizajacy sie pociag, a po trzecie w tych godzinach co zdazyl sie wypadek jest na tej drodze dosc duze nasilenie ruchu i podejzewam ze nie mogl szybko jechac takze obstawiam poprostu glupote kierowcy TIRA, jak juz wczesniej pisalem widzialem zachowanie kierowcow na tym przejezdzie i widze je rowniez codziennie poniewaz mieszkam w tej okolicy. Co tu duzo mowic kierowca ma tylko szczescie ze akurat pociag w tym miejscu zwalnia bo przy szybszej predkosci inaczej ta kabina TIRA by wygladala a on sam raczej by z tego nie wyszedl...

Offline Tomiexpress

  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
    • kilka fotek kolejowych w tym jt42c66
  • Otrzymane polubienia: 0
Zderzenie z tirem
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Lutego 2007, 23:50:13 »
Cytat: "Akita"
Nie wiem co ten kierowca zrobil podczas zblizania sie do tego przejazdu  a po trzecie w tych godzinach co zdazyl sie wypadek jest na tej drodze dosc duze nasilenie ruchu i podejzewam ze nie mogl szybko jechac takze obstawiam poprostu glupote kierowcy TIRA, jak juz wczesniej pisalem widzialem zachowanie kierowcow na tym przejezdzie i widze je rowniez codziennie poniewaz mieszkam w tej okolicy.


Obstawiłbym w takim razie tą opcje :
1. zmeczenie ( ok 7-9 godziana jazdy)
2. zapadajaca szarówka pogłebiajaca znużenie
3.spore nasilenie ruchu ( duzo nieprzewidywalnych osobówek wciskajacych się i chowajacych w kazdej strefie martwej) i
 rzut oka na przejazd + wolno poruszajacy sie pociąg + osobówki zajmujace ok 2-3 sek ( lub dłużej) wzrok = ponowne spojżenie na pociąg i gwałtowne hamowanie.
wolno poruszające się objekty w połączeniu z " przeszkadzajkami" czyt. osobówki = zła ocena odległości i prędkości pociągu, niestety, często zmeczenie jest przyczyna takich " krzaczków" i ( niestety) w naszych realiach ( na razie) nie da sie tego wyeleminować.
Pozdrawiam Tomiexpress

Offline programista

  • Wiadomości: 108
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Zderzenie z tirem
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Lutego 2007, 00:40:08 »
U nas kierowcy zawodowi jezdza Tirami za długo po 10 12 h na dobe to i zmeczenie daje znac o sobie . Tak więc mogł byc zmeczony i mógł zasnac to nie koniecznie wina kierowcy. Pytanie czy przejazd był dobrze oznakowany.

Offline Akita

  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Zderzenie z tirem
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Lutego 2007, 02:52:41 »
Cytat: "programista"
U nas kierowcy zawodowi jezdza Tirami za długo po 10 12 h na dobe to i zmeczenie daje znac o sobie . Tak więc mogł byc zmeczony i mógł zasnac to nie koniecznie wina kierowcy. Pytanie czy przejazd był dobrze oznakowany.


Przejazd jak dla mnie to jest dobrze oznakowany choc nie posiada zapor, zreszta opisalem to w poprzednim poscie

Offline Loui

  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Zderzenie z tirem
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Lutego 2007, 08:28:22 »
Mieszkam nie daleko tego przejazdu i znam go bardzo dobrze. To jest nie pierwszy wypadek na nim. Śmiem twierdzić że 99% wypadków na nim jest z czystej głupoty kierowców i tzw. zasady "A może zdąże" Sam wypadek zdażył się ok. 16. Przerwa w ruchu na torze nr.2 trwała prawie 3h. Całą sytuację miałem okazję słyszeć na radiu od samego początku.
Koleje Mazowieckie
Sekcja Warszawa Grochów
Maszynista

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Zderzenie z tirem
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Lutego 2007, 09:19:20 »
Wina kierowcy!!
Widział ze pociąg wolno jedzie to chciał przejechać przed nim. Codziennie widze takie sytuacje. w innym wątku pisałem zeby na jednym przejeździe nie wprowadzili 20 dla pociągu. Im mniejsza prędkość pociągu tym bardziej zachęca kierowców do wjeźdrzania na tory przd pociągiem. Kiedyś jechałem autobusem należącym do firmy Conex i kierowca przejżdrzając przez przejazd ani nie zwolnił ani nie popatrzył czy coś jedzie a na tym przejeździe był znak stop. Nie raz widziałem jak na tym samym przejeździe auotbusy wymuszały pierwszeństwo przed pociągiem bo pociąg wolno jedzie.

Offline Tomiexpress

  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
    • kilka fotek kolejowych w tym jt42c66
  • Otrzymane polubienia: 0
Zderzenie z tirem
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Lutego 2007, 10:47:54 »
Cytat: "hejnal"
Wina kierowcy!!


jestem przekonany na 99%, na 100% tak jest w raporcie policyjnym.
eh szkoda tej skakanki tylko ( choć mogła by być w dużej kabinie )....
Pozdrawiam Tomiexpress

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Zderzenie z tirem
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Marca 2007, 16:48:47 »
Cytat: "hejnal"
Czy ja dobrze widze? M62-1318?

To był M62-1239. Jeszcze ma ślady po tym wypadku (otarcia i zarysowania lakieru :D). Jeździ i jest gitara. Tylko kabina strasznie drga jak jedzie :D.