Autor Wątek:  Instalator Dodatków  (Przeczytany 21960 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Instalator Dodatków
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Maja 2007, 18:30:43 »
Cytuj

Wiem, ze jesli model nie istnieje fizycznie na dysku, symulator sie wywali. Ale jesli program start.exe mial mozliwosc dynamicznej zmiany zawartosci tych trainset'ów (sprawdzajac czy dany model istnieje) mogl by "podmieniac" wpis brakujacego modelu, na ten najbardziej pasujacy.

co?

Cytuj

Co do wpisów do jakichkolwiek plików: instalator nie tylko rozpakowywuje paczke do katalogu, ale i bez problemów mogl by dodawac/usuwac/edytowac takie wpisy. Jesli moze to zrobic czlowiek, dlaczego nie mozna tego nauczyc maszyny? Zwlaszcza, ze maszyna moze zrobic to bezblednie? Wiem, ze nie wszystko da sie zrobic.. ale dlaczego by nie odciazyc uzytkownika od zbednych czynnosci?


Jasne, że się da, tylko komputer to głupia maszyna, potrzebuje dokładnych instrukcji co ma robić.

Dlatego najtrudniejsze są rzeczy najprostrze, a najprościej ręcznie wykonać bacup i ręcznie przywrócić, jeszcze trochę utrudnie, zainstalwałem dodatek 1,2,3 z tej samej paczki dodatków, chcę pozostawić tylko 2 a 1 i 3 mają zniknąć, co wtedy?

Reasumując: zrób coś na wzór win.rar i będzie dobrze, te identyfikatory tudzież inne rzeczy tylko robią bałagan, no właśnie, kto i w jaki sposób będzie przydzielał te identyfikatory?
Pamiętaj, że im bardziej skomplikowana tudzież żmudna obłsuga czegoś, tym mniej osób będzie tym zainteresowanych.
Dlatego napisałem nie znając do końca Twoich zamiarów (np. o tych bacupach), napisałem jak na wstępie sztuka dla sztuki, oby nie.
Ja osobiście, jeżeli miałbym wypuścić dodatek i nad zapełnieniem pól w instalatorze miałbym spędzić pól dnia, to wolę szybko i bez bólu spakować rarem w ciągu paru sekund.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Instalator Dodatków
« Odpowiedź #31 dnia: 16 Maja 2007, 14:38:01 »
Cytuj
Ja osobiście, jeżeli miałbym wypuścić dodatek i nad zapełnieniem pól w instalatorze miałbym spędzić pól dnia, to wolę szybko i bez bólu spakować rarem w ciągu paru sekund.

Tak samo myślę i czuję. Takie rzeczy to przy aktualizacji windows lub nortona, gdzie sztab ludzi przygotowywuje dodatki i aktualizacje z ich identyfikatorami.

Powtórzę że nie wierzę że każdy ( lub ktokolwiek) z autorów nowych tras i innych dodatków będzie się stosował do wymagań instalatora. Wystarczy dokładnie obejrzeć modyfikację  EU07.exe gdzie bardzo od siebie różniące się wydania nie noszą nawet znamion ich kolejnych wersji a rozpoznawanie dokonywane jest według ilości bajtów.
Dlatego napisałem że wszystko zależy od autorów dodatków, a nie od tego co zaplanuje autor instalatora.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Instalator Dodatków
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Maja 2007, 14:55:06 »
Cytat: "Krzysiek626"
Cytuj
Ja osobiście, jeżeli miałbym wypuścić dodatek i nad zapełnieniem pól w instalatorze miałbym spędzić pól dnia, to wolę szybko i bez bólu spakować rarem w ciągu paru sekund.

Tak samo myślę i czuję. Takie rzeczy to przy aktualizacji windows lub nortona, gdzie sztab ludzi przygotowywuje dodatki i aktualizacje z ich identyfikatorami.


A potem 500 tys pytan w dziale forum 'dlaczego mi to nie dziala, dlaczego nie mam kabiny, dlaczego mam biale tekstury'... Wg mnie to swietny pomysl.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Instalator Dodatków
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Maja 2007, 15:35:01 »
@Mateu, nie krytykuje pomysłu. Nawet powiedziałbym że jestem za, choć tu już jest spora przesada. Natomiast w żaden sposób nie ograniczy to pytań na forum. Przykład to paczka całościowa Defiler-Mariusz, gdzie po jej opublikowaniu pytań namnozyło się na ponad 10 stron forum. A paczka była testowana i sprawdzona a jedyny rzeczywisty błąd to wadliwa tekstura wagonu. Ta liczba 500 to trochę przesadziłeś.
I nawet jeśli pomyślę że to świetny pomysł to nadal nie widzę tworzących dodatki skwapliwie indeksujących swoje pliki.
Taki ze mnie pesymista.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Instalator Dodatków
« Odpowiedź #34 dnia: 16 Maja 2007, 15:40:27 »
No to '500' to nie bylo doslownie, eh...
w TRS maja to tak zrobione i jakos kazdemu wszystko dziala bez problemu, alternatywa dla takiego rozwiazania jest zawsze SVN/CVS...

Offline Bogumil.S

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Instalator Dodatków
« Odpowiedź #35 dnia: 03 Sierpnia 2007, 09:13:24 »
Wiem że to by naraziło autora na pisanie programu od nowa.
Ale czy nie dało by się zrobić to pod *.scn , a nie pod *.mpm .