Autor Wątek:  eventy  (Przeczytany 2453 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marek 1

  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
eventy
« dnia: 09 Listopada 2006, 10:00:59 »
Witam
Mam pytanie odnośnie eventów. Jeżeli pociągi jadą dwa w jedną stronę według tych samych eventów tak jak w Jelitkowie wersji-Pita, to czy można na ostatniej stacji w zależności od zajęcia toru przez pierwszy pociąg automatycznie drugi skierować na sąsiedni wolny tor.

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
eventy
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Listopada 2006, 16:02:00 »
Można chyba robić eventy zależne od zajętości, ale nie lepiej by było poprostu zrobić eventa wyzwalanego przez pociąg A, który zatrzymał się przy peronie 1. Zdarzenie to przestawiało by zwrotnicę przed nadjeżdzającym pociągiem B, który by wiechał na peron 2.

Dodano po 7 minutach:

 A żeby event był wyzwolony jak tor jest zajęty to trzeba dopisać:
condition trackoccupied

Przykład:
event tor_2_tam multiple 25.0 tor2end duza2end_s2 duza10- duza12- duza18- condition trackoccupied endevent


Uwaga! To jest moje zdanie i nie wiem czy ono jest poprawne. Jakby co to mnie poprawcie.
-//-

Offline Daro

  • Wiadomości: 52
    • Zobacz profil
    • http://www.hotrod.oz.pl
  • Otrzymane polubienia: 2
eventy
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Listopada 2006, 18:48:07 »
Ja mam z kolei inne pytanie, próbowałem na nie znaleźć odpowiedz ale mi się nie udało (szukajka mi nie działa) grzebałem też w eventach ale to też nie pomogło otóż :pociąg stoi na torze „start” i chciałbym żeby po postoju ok. 30 sekund dostawał sygnał przez radio „308 odjazd(tak jak w Bochni czy linia 546).Jak maja być wpisane eventy. Plik wav jest w folderze sounds.