Autor Wątek:  Fenomen MaSzyny.  (Przeczytany 14150 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

andrev1989

  • Gość
Fenomen MaSzyny.
« dnia: 08 Października 2006, 16:31:59 »
Witam,
Jestem zarejestrowanym urzytkownikiem na forum już od dłuższego czasu, około roku, natomiast z symulatorem miałem już wiele, wiele wcześniej do czynienia, ale przejdę do sprawy.

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad fenomenem tego projektu. Oczwiście wiem (mimo twierdzeń niektórych userów o tym że MaSzyna upadła) że takowy fenomen jest. Jest to chociaż potwierdzone przez coraz większą rzeszę użytkowników forum, którzy rejestrują się, by przyglądać się ciągłym pracom nad symulatorem (starym jak i nowym), czy pomóc przy projekcie swoimi pomysłami, modelami, trasami, zastosowaniami, wiedzą informatyczną, czy doświadzeniem w branży.
Moim zdaniem fenomen symulatora może być zawarty w dwóch przyczynach, oczywiście inni mogą twierdzić, że jest ich więcej, lub że nie ma ich wogóle, ale moje zdanie jest takie. Fonemenem jest albo piękno polskiej kolei i możliwość posiedzenia za sterami siódemek, byków, kibli, epok choćby na chwilę oddać się temu pięknu, a w wielu przypadkach marzeniom użytkowników o pracy maszynisty na polskich szlakach. Motywuje do tego piękny dźwięk syreny, stukotu kół, uciekających podkładów i słupów, pokręcenia nastawnikiem, cudownym dźwiękom przetwornic i wentylatorów, zamykanych drzwi...Wielu zapaleńców i miłośników naszej pięknej kolei właśnie o tym marzy i z niecierpliwością czeka te kilka chwil na załadowanie symulatora i oddanie się w abstrakcyjną kraine wirtualnej polskiej kolei, która ukazuje swoje piękno w każdym szczególe.
Kolejnym fenomenem są przecież twórcy MaSzyny. Przecież tylko tym ludziom możemy zawdzięczać spełnienie naszych marzeń, czy pragnień o przejechaniu się lokomotywą choćby wirtualną. To oni zarywali noce, pili dziesiątki kaw by zapomnieć o zmęczeniu związanym z tworzeniem tego świetnego symulatora. To oni, kilku zapalonych informatyków i miłośników kolei stworzyli to cudo jakim jest symulator. W jego powstanie wkładali serce, duszę, wiedzę, umiejętności, noce, a czasami może nawet większe poświęcenia. Robili i robią to tylko dla nas, żebyśmy cieszyli się jazdą i nie chcą za to pieniędzy, jakże ważnych w konsumpcyjnym i materialnym świecie. Zrobili to dla nas i dla siebie i nie chcą nic w zamian poza szacunkiem i pomocą w dalszym tworzeniu tego cuda. Wiele osób ich nie docenia, ba! nawet obrażają się na nich, że ociągają się z kolejną wersją MaSzyny, ale drodzy użytkownicy, nie o to chodzi! Tym ludziom należy się szacunek i wielkie podziękowania za stworzenie tak cudownego projektu!
Tylko dzięki nim możemy bez niczego wejść na stronę www.eu07.pl i ściągnąć symulator dość realnie odzwierciedlający naszą jakże piękną kolej.

Więc drodzy:twórcy, administratorzy, moderatorzy, użytkownicy zapraszam Was do jakże ważnej dyskusji o projekcie, projekcie fenomenalnym, ale i o projekcie które według niektórych osób stracił swoje piękno...

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Października 2006, 16:56:25 »
Niewiem na ile sens jest dyskutować o tym. Taki temat to moze byc pozniej przyczyna kłótni pomiedzy chociazby NKT a SPT. Jak kolega wie SPT chciało by by ten obecny projekt umarł, został zabity, tym czasem ja i wielu innych ludzi pracuje nad dodatkami, nad exe, nad sceneriami i tylko dlatego by:

- pojawiały się nowości i coraz ciekawsze elementy symulatora a sądząc po ostatnich poczynaniach kolegów nad exe jest duza szansa ze prace nad projektem ruszą pełną parą

- nie dopuscic do wymuszonego konca i upadłości maszyny424

Wielu doskonałych modelarzy i innych fachowców przeszło do SPT by tam kontynułować swoje twórcze dzieła chociazby w postaci taboru i oczywiście mieli do tego prawo, porzucając obecny projekt całkowicie. Takie coś obserwujemy juz od ponad roku. Niektórzy z nich pozostawili mase obietnic i nic pozatym obietnic dla obecnej wersji symulatora. Ale też inni dopełnili swoich dzieł zgodnie z danym słowem. Dzieki temu mamy np: piekny zabytkowy tabor w postaci EP01, EP02 EL200.
Dlatego też powstała grupa ludzi czyli NKT po to by nie dopuscić do upadłości obecnej wersji symulatora. I wielka ale to wielka chwała im za to. Ja czekam na zdjęcia na tekstury taboru, obojętnie jakiego. Z chęcią wrzucę tę małą krople wody do morza.

Pozdrawiam.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Października 2006, 18:46:06 »
Maszyna nie ma żadnego fenomenu. Gierka jak każda inna. Fenomenem jest to Forum. Ludzie tu siedzą godzinami i gadają o kolei. Bardzo dużo się tu nauczyłem. Jakby poszukać starych postów pisanych przez starych maszynistów to można się naprawde wiele nauczyć.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Października 2006, 20:06:46 »
Cytuj
Maszyna nie ma żadnego fenomenu. Gierka jak każda inna

Jak dla kogo. Dla mnie ma i nie tylko dla mnie, a dla kogoś tam nie ma. Nie trakuje MaSzyny jak każdą inną grę. MaSzyna to hobby i ma "specjalne miejsce" u mnie. Inne gierki nudzą mi się po paru minutach. Z tą jest inaczej.

andrev1989

  • Gość
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Października 2006, 20:38:55 »
Cytat: "hejnal"
Maszyna nie ma żadnego fenomenu. Gierka jak każda inna.(...)


Dobra, według Ciebie tak jest, ale przecież wiele osób uwielbia ten symulator, wiele ma do niego sentyment. MaSzyna wg. mnie nie jest jak każda inna gierka. Obecnie wydawane gry są komercyjnym gównem, z jak największą ilością szczegółów wizualnych, a każdy jej twórca zarywa noce tylko dla grubej kasy, nie ma do niej żadnej miłości, wkłada w nią serce tylko dlatego, że daje mu chleb, czy inne materialne rzeczy ogólnodostępne za gotówkę. Ludzie tworzący MaSzynę poświęcają się jej napewno nie dla kasy, odzwierciedlają naszą piękną kolej dla siebie i dla ogólności społeczeństwa i to się ceni. Są ogromnymi zapaleńcami i hobbystami, którzy każdą wolną chwilę poświęcają dla pracy nad symulatorem. Polska jest dziwnym krajem, ale zapaleńców którzy chcą za wszelką cenę postawić na swoim, szczytnym celu (w tym przypadku projektowi) u nas nie brakuje i to jest świetne, uwielbiam to w Polakach, że jeżeli już coś kochają (w sensie pasji) to kochają na maksa i nie chcą nawet za to pieniędzy, w tym jakże konsumpcyjnym świecie.

Cytat: "EP08_015"
Niewiem na ile sens jest dyskutować o tym. Taki temat to moze byc pozniej przyczyna kłótni pomiedzy chociazby NKT a SPT. Jak kolega wie SPT chciało by by ten obecny projekt umarł, został zabity, tym czasem ja i wielu innych ludzi pracuje nad dodatkami, nad exe, nad sceneriami(...)


Nie, nie o to mi chodzi napewno nie. Chodzi mi ogólnie o fenomen MaSzyny tej istniejącej, jak i tej nad którą prace jeszcze nie zakończone, choć obecna nie jest bez wad.
Mówisz o podziale, ten podział może i jest szczególnie na forum widzialny, ale wg. mnie jest również potrzebny, bo dziękuję Wam drodzy NKTowcy, że nie zaprzestaliście prac nad starym symkiem i nie doprowadziliście do jego upadłości. Dziękuję Wam SPTowcy także, że pracujecie nad nową wersją, doskonalszą od tej istniejącej. Człowiek uczy się na błędach i może przez rozpoczęcie prac od nowa stworzycie coś jeszcze lepszego od tej wersji, do której mimo wszystko mam ogromny sentyment. Nie zapominajmy także, że Ci którzy teraz dumnie tworzą SPT i chcą się odizolować od teraźniejszej wersji sami ją tworzyli. Pamiętajcie, przecież włożyliście w to tyle serca! Dziękujcie także NKTowcom, że nie pozwolili, aby także Wasz wcześniejszy projekt nie upadł. NKTowcy dziękujcie SPTowcom, że są bliscy stworzenia idealnego symulatora, który będzie śwetny graficznie i idealny w fizyce jazdy. Pogódźcie się raz na zawsze, MaSzyna nie jest tylko grą, MaSzyna to także ludzie ją tworzący, a tworzyliście ją wszyscy, więc jesteście tacy sami! Pamiętajcie o tym.

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Października 2006, 00:17:38 »
Cytat: "EP08_015"

Dlatego też powstała grupa ludzi czyli NKT po to by nie dopuscić do...


... powstawnia SPT który byłby lepszy, szybszy i dawał te i wiele więcej nowych możliwości... Przecież płaskie scenerie z 3 domakmi na krzyż są takie piękne że po co całe nam Polskie krainy... Wszak można zawrcać dupę innym co mogli by przyspieszyć SPT i mydlić im oczy by dalej coś poprawali do starego symka,  ponieważ SPT i tak kiedyś wyjdzie i tak - przecież się robi...

Marzenia sciętej głowy - prędzej ta wersja będzie foto realistyczna z super sceneriami niż wyjdzie SPT, to zawdzięczamy NKT, których działania powodują że "lać się chce" na ten projekt.

Wracając do tematu - fenomen był owszem, piękne czasy udzielania się Marcina_Eu, OlO_EU, McZapkie, Wingera. Teraz ich nie ma ale mamy dzielnych chłopców z NKT i starą dobrą odgrzewaną chałę, w której na miejsce jednej poprawionej rzeczy pojawia się 10 zepsutych.

Pozdrawiam Was wszystkich.

Ps. Epek. Przez to Twoje wypominanie obietnic nie chce mi się poprawiać tych siódemek, (ani dotykać całej reszty) i ich wypuszczć, poprostu dla takich jak Ty nie będę tego robił, a już naprawdę za to się wziąłem i zabrakło tylko porządnego FTPa do wystawienia..., niektórzy to wiedzą bo znów im to obiecywałem...
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Października 2006, 13:30:46 »
No jasne to wszystko moja wina jaknajbardziej....

Pozostawiam to bez komentarza i juz nie ma sensu kontynuowac tej dyskusji, nie potrzebne nerwy i stres bo i tak kazdy swoje robi. Ja nikogo nie trzymam na siłe i nie nakazuje robic cokolwiek. Robią bo chca.

To na tyle. Pozdrowionka.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Października 2006, 15:21:43 »
Cytat: "Bart"
to zawdzięczamy NKT, których działania powodują że "lać się chce" na ten projekt.
Konkretne działania CAŁEJ grupy proszę.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Października 2006, 15:46:25 »
Cytat: "Bart"
Wszak można zawrcać dupę innym co mogli by przyspieszyć SPT i mydlić im oczy by dalej coś poprawali do starego symka,  ponieważ SPT i tak kiedyś wyjdzie i tak - przecież się robi...

I kto to mówi? Sam byłeś jednym z nich. Pamiętasz "Projekt Looblyn"?

Offline MKaczy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 485
  • ^Służbowe BMW^
    • Zobacz profil
    • http://zyciekolei.blox.pl/html
  • Otrzymane polubienia: 53
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Października 2006, 16:37:32 »
Cytat: "Mariusz1970"
MaSzyna to hobby i ma "specjalne miejsce" u mnie. Inne gierki nudzą mi się po paru minutach. Z tą jest inaczej.


Swiete słowa Mariusz. Ze mna jest tak samo. Ja zaczelem przygode z tym forum i symkiem jakies dobry rok temu. Pamietam ze wtedy tak naprawde obudziło sie we mnie moje hobby, bo znalzalem to czego mi zawsze brakowało. MaSzyna ma cos w sobie... Moza powiedziec zwykla gra, tak moze i poprostu zwykla gra, ale każdy miłośnik koleji dostrzeze w niej ten własnie fenomen i całe piekno jakim ten projekt emanuje. Jest paru takich ludzi którzy jeźdza po tych sceneriach jak ja... Ile to juz sie kilometrów przejechało od poczatku marca tego roku? moze z 30.000 albo wiecej... Krawat, koszula, herbatka w termos, jakeis jedzonko do torby i przed wirtualny nastawnik, przede mna służba...  Nie wierzcie mi, ale tak ze mną jest, to wciaga, ale nie o to chodzi ze wciaga, to jest zycie;) Pare osób mi juz powiedziało ze ja jestem heh "fanatykiem" ale coź, to jest wazne hobby dla mnie...


Cytat: "Epek"
Dlatego też powstała grupa ludzi czyli NKT po to by nie dopuscić do...


Cytat: "po czym dalej"
...upadłości obecnej wersji symulatora

Cytat: "Natomisat Bart"
...powstawnia SPT który byłby lepszy, szybszy i dawał te i wiele więcej nowych możliwości...


Panowie, nie róbmy sobie na złość... Bo to moze prowadzic tylko do jedngo przykrego wydarznia. A przeciez SPT ani NKT tego tak naprawde nie chce. Moze by tak jakos pogodzic obie strony, przeciez zawsze jest jakies wyjście :) Ale w sumie ja tu do gadania nic niemam, gdyz nic konkretnego (jeszce) nie zrobilem i to nie moja działka.

Dziękuje.
"Wsiąść do pociągu... towarowego..." :)
Maszynista - PKP Cargo CTOE-Szczecinek - ET22, 201EK, EU06, EU07, ET41, ET42, SM42, ST44-ko, SM42-6dg, ST48-Da

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Października 2006, 16:41:46 »
Cytat: "hejnal"
Cytat: "Bart"
Wszak można zawrcać dupę innym co mogli by przyspieszyć SPT i mydlić im oczy by dalej coś poprawali do starego symka,  ponieważ SPT i tak kiedyś wyjdzie i tak - przecież się robi...

I kto to mówi? Sam byłeś jednym z nich. Pamiętasz "Projekt Looblyn"?

Przecież Bart robił ten projekt w czasach gdy jeszcze nikt nie słyszał o SPT :)

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Października 2006, 18:32:16 »
I znowu kłótnia pomiedzy SPT a NKT. SPT jest w fazach rozwoju NKT caly czas cos udoskonala. Wiadomo gdy SPT nie wypali zawsze mozna bedzie podeprzec ból upadlosci(czego nie zycze Tworcom SPT)na starej wersji symka dlatego proponuje dla zaawansowanych ludzi z NKT i SPT pojednanie. Duzo rzeczy moze byc uzyte z SPT do NKT jak rowniez ktos z NKT moglby poradzic sobie z problemem jakiejs rzeczy w SPT.Przeciez SPT i NKT wyszly spod jednej igły. Czy nie moze zapanowac jakis ład i porządek? Tylko czy wszyscy tego chca?

Offline ZT-POZNAN

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 493
  • PKP Cargo S.A
    • Zobacz profil
    • Wszystko o ET22
  • Otrzymane polubienia: 0
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #12 dnia: 10 Października 2006, 19:30:42 »
Powiem krótko: zobaczymy ilu obecnych członków NTK pozostanie członkami NTK po wypuszczeniu jakieś grywalnej wersji SPT :D
www.et22.pl - zapraszam

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #13 dnia: 10 Października 2006, 19:36:09 »
Hey zetek. Wszystko zalezy od tego na ile członkowie NKT bedą w stanie pojąć architekture SPT. Zauwaz ile czasu trzeba było od momentu wypuszczenia grywalnej maszyny, zeby poznac zasade działania i architeksture symulatorka. Czyli sprawy związane ze sceneriami, taborem a i tak jeszcze nie wielu łacznie ze mną pojmuje np sprawy związane z eventami albo plikiem CHK. Chociaż idzie zauwazyć coraz wieksze grono trasopisarzy, którzy umieją napisać od prostych po skomplikowane eventy. I tu ukłony w strone Quark-t który jako pierwszy zastosował w swojej scenerii skomplikowane zdarzenia.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Października 2006, 21:42:54 »
Witam!
Znów na forum pojawia się typowo polska dyskusja :). Wszyscy pewnie narzekają na polityków a są identyczni... coś jakbym oglądał transmisję obrad Sejmu RP. W dodatku kto to jest NKT a kto SPT? W końcu patrząc na listę developerów NKT jest tam sporo liderów SPT. Czyli jak to rozumieć? Po drugie, ilu członków NKT może się obecnie przydać przy tworzeniu SPT? Jaka jest zależność robienia dodatku do MaSzyny w stosunku do legendarnego już rzekomego zabijania SPT? Nie wiem... może byłem naiwny, ale sądziłem, że SPT to kontynuacja obecnego symka. Sądziłem też, że wszyscy jesteśmy jedną drużyną. Ja rozumiem, że powstanie nowej wersji TRSa czy MSTS może zabijać symka... ale uatrakcyjnianie MaSzyny!? To chyba jedna marka? Może żeby nie zabijać SPT to warto o nim wspomnieć na stronie głównej symulatora? W końcu tam dalej widnieje informacja o ś.p. Nebuli, nie mówiąc już o liście taboru do prowadzenia i tym niezwykle zachęcającym kiblu, który nie ma nawet patyków podniesionych. Może zadbanie o tak, wydawałoby się, podstawowe rzeczy umożliwi większy napływ użytkowników. Co za tym idzie może pojawią się ludzie, którzy będą mieli możliwości do tego by pomóc w tworzeniu SPT. Ja niestety nie będę w obecnym procesie jego tworzenia przydatny, gdyż o programowaniu nie mam zielonego pojęcia. Chyba jednak nie wszystkiemu jest winne NKT (pewnie też ma coś na sumieniu, nie neguję), choć to zawsze wygodne wytłumaczenie. Jak w polityce... my chcieliśmy, ale przez nich nic z tego nie będzie...
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Października 2006, 23:37:23 »
Cytuj
W końcu patrząc na listę developerów NKT jest tam sporo liderów SPT

Tego stwierdzenia kompletnie nie rozumiem. Czy Shaxbee, robal, Slimson czy ja jesteśmy na liście developerów NKT? Bo cała reszta nie ma z SPT nic wspólnego... tylko chęci, chęci, chęci...

Cytuj
Po drugie, ilu członków NKT może się obecnie przydać przy tworzeniu SPT

Typowe polskie myślenie. "A co ja mogę tam zrobić", mozna by to nawet odnieść do sytuacji w kraju - jak wyjade za granicę czy coś to w kraju zmieni? No oczywiście jak pomyśli sobie w ten sposób jeszcze 3mln młodych ludzi...
Napewno ten kto nie będzie się interesował to nie będzie wiedział co trzeba/można zrobić. Ja nikogo o zainteresowanie się prosić już nie będę. Epek sam wie ile czasu trzeba na zapoznanie się ze skomplikowaną architekturą symulatora. W kazdym razie jak wciąż będziemy odwlekać to zapoznawanie się, to o tyleż samo czasu on później wyjdzie (o ile ktoś dotrwa w tworzeniu go).


Cytuj
Jaka jest zależność robienia dodatku do MaSzyny w stosunku do legendarnego już rzekomego zabijania SPT

Taka że albo pracujesz dla starego symka albo dla nowego. Jakoś nie mamy pomysłu jak by poprzeność to co jest już zrobione do nowego symka. Proponuje mały test. Róbmy wszyscy (co kto umie) dodatki do starego symka i zobaczmy jak SPT się robi (samo).

Cytuj
wiem... może byłem naiwny, ale sądziłem, że SPT to kontynuacja obecnego symka

Tak miało być. Przecież nikt nei chce zrobic z SPT MSTSa, ani TRS. Tam ma się docelowo znaleźć wszystko co jest w obecnej maszynie tylko że dużo lepiej, szybciej i sprawniej. Jednak taki Epek wygląda na to ze w to nie wierzy. Cały czas nawołuje do łatania starych dziur "na drodze" i ani mu w głowie budowa nowej autostrady (tak można  by przyrównać starego symka do SPT).
Cytuj
Sądziłem też, że wszyscy jesteśmy jedną drużyną

No tu akturat byłeś naiwny. Drużyna pracuje ze sobą, jest zgrana i dąży do jednego celu, a tu? każdy ma swój cel.
Cytuj
Może żeby nie zabijać SPT to warto o nim wspomnieć na stronie głównej symulatora? W końcu tam dalej widnieje informacja o ś.p. Nebuli, nie mówiąc już o liście taboru do prowadzenia i tym niezwykle zachęcającym kiblu, który nie ma nawet patyków podniesionych

Z tym już trzeba się udać do sztabu marketingowego :). hm.. ale chyba i oni odpuścili sobie ten projekt...:)

Cytuj
I kto to mówi? Sam byłeś jednym z nich. Pamiętasz "Projekt Looblyn"?

Tak jak napisał Mateu, ale na swoje usprawiedliwienie powiem że Looblyn Projekt miałbyć tylko stroną gdzie byłaby galeria kolei w lublinie i aktualne wersje nowej trasy do starego symulatora - żadne tam "NIE DAJECIE UMRZEĆ STAREMU SYMKOWI", a po drugie: nawróciłem się i... biję się w pierś że trzymałem ABu przy starym symku prosząc go o poprawienie niektórych rzeczy - za co serdecznie przepraszam Marcina_EU.

Problem w tym że jeszcze przez długi czas SPT nie będzie oferowało takich możliwości (fizyka, eventy) jak stary symek - bo kto miałby się tym zająć, a napewno działania upiększające starego symka nie zwiększą zainteresowania SPT. Gdybyśmy teraz wypuścili to co mamy (SPT) to 90% z was nie chciałaby już tego więcej widzieć...
Dlatego każdy bajerek dodany do staruszka podwyższa poprzeczkę dla SPT.
Cóż, w każdym razie nie wypadałoby teraz nic innego napisać jak: "prace nad SPT zostają wstrzymane do ostatecznego ukończenia prac nad starą odsłoną symulatora.":]. Teraz, ile potrzebujecie czasu na skonczenie zabawy z aktualną wersją? :> (5, 10 lat?)

Pewnych pozdrawiam, innych nie :)
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Października 2006, 00:00:21 »
I jak to zwykle bywa z niewinnego postu staję się ostra wymiana zdań.
Chłopy spotajcie się, wypijcie kilka browców może nawet dajcie se po mordach, ale w końcu się dogadacie.
Nie wiem gdzie leży prawda, ale chciałbym wiedzieć konkretnie, co każdy z trasopisarzy lub modelarzy miałby konkretnie robić w SPT (osoba-zadanie). Wtedy wiedziałbym czy masz rację Bart.

Pozdrawiam
Mariusz

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Października 2006, 09:45:56 »
Witam!
No tak... nie proś nikogo o zainteresowanie, a na pewno wszystkim, którzy mogliby być przydatni w snach się objawi SPT i wskaże im drogę działania. To czemu na tym forum nie ma działu SPT, gdzie konkretnie podaje się co się robi, w czym mogą pomóc modelarze, teksturowcy, czy tych kilku programistów, którzy tu są? Można dać linka do edytora, który niektórzy mają i pewnie dużo osób zajęło by się tworzeniem czegoś. Ale lepiej się na wszystkich obrażać, że nie tworzą do czegoś o czym tak na prawdę nie mają pojęcia (bo te kilka screenów z edytora w jednym wątku chyba niczego nie rozjaśnia). Ale co tam modele, tekstury i scenerie... tu chyba przede wszystkim powinno chodzić o fizykę. Do tego potrzebni są odpowiedni ludzie, a nie wiem czy znajdziesz tutaj wielu takich. Więc chyba nie w dodatkach rzecz. Poza tym co z tego, że będą piękne modele i scenerie jak fizyka zgodnie z tym co mówisz ma jeszcze długo być gorsza od starego symka... to będzie wtedy taki MSTS? Więc lepiej jakby na tym się skupić priorytetowo, ale jak mówiłem - nie wiem, czy obecnie na tym forum jest potencjał by temu podołać.
Z tym przenoszeniem rzeczy ze starego symka do nowego. Jak masz maxa jakiegoś modelu to chyba nie jest to problem? Podobnie z taborem... w końcu też wysłałem Oliemu moją nieudolną kabinę EP05 właśnie po to by pomóc SPT. Podobnie zrobie z EU05, która już będzie wykonana lepiej (EP05 była moim pierwszym modelem, więc sam rozumiesz). Robię też kabinę SU46, więc jeśli się przyda w SPT (a pewnie ze względu na możliwości fizyki TYLKO w SPT będzie możliwa jazda tą lokomotywą) to ja chętnię udostępnię modelarzom zaawansowanym w SPT ten model. Chyba, że w takim powstałym dziale SPT ktoś kto ma o tym pojęcie opisze jakie właściwości musi posiadać kabina robiona do SPT to wtedy każdy już będzie wiedział na co się nastawiać i miedzy innymi mógłby sam robić już coś gotowe pod SPT.
Co do tej listy to np. ShaXbee tam jest... i bardzo dobrze, bo tacy ludzie są potrzebni w każdej częsci symka... choćby tylko po to by coś doradzić.
Kto jest tą grupą marketingową, która już od trzech (?) lat nie zmienia strony głównej?
Na koniec chciałbym zauważyć, że z Polski nie mam zamiaru wyjeżdżać, bo i nie ma takiej potrzeby.
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Października 2006, 12:33:49 »
Cytat: "Bart"
Ps. Epek. Przez to Twoje wypominanie obietnic nie chce mi się poprawiać tych siódemek, (ani dotykać całej reszty) i ich wypuszczć, poprostu dla takich jak Ty nie będę tego robił, a już naprawdę za to się wziąłem i zabrakło tylko porządnego FTPa do wystawienia..., niektórzy to wiedzą bo znów im to obiecywałem...


Nie udostepnisz swojego dziela, ktore chciales udostepnic, tylko dlatego, ze jedna osoba Ci wypomina dawne obietnice ? Rozumiem, ze takie wypominanie moze wyprowadzic z rownowagi. Nie dziwie sie. Ale bez przesady :)

Pozdrawiam
Maciek

Offline ABu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 511
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 45
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Października 2006, 18:19:30 »
Nawiązując do tematu: fenomen tworzą ludzie a nie plik EU07.exe.
Pomyślmy o tym, zanim zaczniemy się wzajemnie obrzucać oskarżeniami.

pozdrawiam wszystkich, bez względu na 'wyznanie' (NKT czy SPT)
ABu
ABu

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Października 2006, 18:29:45 »
Na początku nie było nic. Ludzie stworzyli Eu07.exe +dodatki. Nie byłoby nas tylu, gdyby nie eu07.exe. Takie sprzężenie zwrotne.

Pozdrawiam

andrev1989

  • Gość
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Października 2006, 18:58:57 »
Cytat: "Mariusz1970"
Na początku nie było nic. Ludzie stworzyli Eu07.exe +dodatki. Nie byłoby nas tylu, gdyby nie eu07.exe. Takie sprzężenie zwrotne.

Pozdrawiam


Ale przecież nie byłoby nas tylu gdyby nie ludzie tworzący dodatki. Z tego co wiem to na początku była tylko siódemka...

Poza tym mogę jeszcze coś dodać, takim waszym wykłucaniem się beszcześcicie cały fenomen MaSzyny, a nie o to przynajmniej w tym wątku chodzi.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Października 2006, 19:23:14 »
Zwróć uwagę na zdanie: Takie sprzężenie zwrotne, czyli kółko zamnkięte. Nie byłoby ludzi, którzy tworzą dodatki, gdyby nie plik eu07.exe. Nie byłoby dodatków gdyby nie ludzie.
Kapujesz?

Pozdrawiam

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Października 2006, 21:22:38 »
Ten kto się zainteresuje to się dowie jak pobrać edytor. Zauważcie że slęczycie nad starą wersją i w większości sami do wszystkiego dochodzicie, a do SPT to już trzeba wam tłumaczyć, co jest, czego brakuje i co mozna by zrobić, żeby ktoś zechciał łaskawie rzucić na to okiem. Powiem tak. Komu projekt leży na sercu ten będzie wiedział co może robić, albo chociaż jak to uruchomić.
W tym momencie sam dobrze wiem że nic nie wskóram bo jest spory bałagan i nie wiem czy jest sens tworzyć choćby proste skrypty. Może sie okazać że zostanei to rozwiązane kompletnie inaczej i skrypty nie będą potrzebne.
Chodzi mi o to że widząc jaki to stary symek "jest fajny" nie widze potrzeby tworzenia nowego. Wszak jest jeszcze tyle wolnych FPS do zajechania :)
Cytuj
Nie udostepnisz swojego dziela, ktore chciales udostepnic, tylko dlatego, ze jedna osoba Ci wypomina dawne obietnice

Spoko, może za mocno było. Ale jak widze że Epek zaczyna pisać "pewne osoby obiecały modele" to mnie szlag trafia. Chciałbym żeby mi ktoś znalazł jak pisałem "obiecuję EU07" - jak znajdziecie to napewno przyspieszę poprawki i wyrobie się do konca tygodnia (takie wyzwania to youby lubi).

Cytuj
Poza tym co z tego, że będą piękne modele i scenerie jak fizyka zgodnie z tym co mówisz ma jeszcze długo być gorsza od starego symka... to będzie wtedy taki MSTS? Więc lepiej jakby na tym się skupić priorytetowo, ale jak mówiłem - nie wiem, czy obecnie na tym forum jest potencjał by temu podołać.

No własnie potencjału już się pozbyliście/śmy. Nawet możecie znaleźć gdzieś post McZapkie, który mocno się zdenerwował jak wrócił z podróży z Chin i zobaczył co się dzieje na forum. Napisał w nim że czas dać sobie spokój z projektem. Był to twórca fizyki do MaSzyny (jakby ktoś nie wiedział). W kazdym razie oprócz jedynego kodera który w odrobinie wolnego czasu cos tam pisze do SPT cały potencjał bawi się starym symkiem :).

Dobra. Koniec tych żalów. Ja wiem jedno. Projekt nawet na tą chwilę (Edytor SPT) jest na tyle mocny że jak ktos pobawi się nim kilka godzin to odechciewa mu się patrzyć na starą maszynę.
Pomyśle nad paczką z edytorem tylko opisu "jak tego używać" nie chce mi się pisać.
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Października 2006, 22:30:32 »
Cytat: "Bart"
Pomyśle nad paczką z edytorem tylko opisu "jak tego używać" nie chce mi się pisać.


Taka paczka, to IMO swietne rozwiazanie. Ten kto ma troche wolnego czasu i checi, na pewno sobie jakos poradzi.
Acha, edytor jest w j. polskim czy angielskim ?

EDIT:

Tak sobie pomyslalem o paru sprawach...

- Gdyby tak cale NKT i wszystkie osoby, ktore ciagle cos robia do staruszki Maszyny 424, porzuciły ją i zaczęły "coś" robić dla SPT. Czy bardzo by to przyspieszylo jego wyjscie ?

- Gdyby tak wszystkie osoby o ktorych mowa wyzej, zabraly sie za SPT, to czy istniala by szansa aby tacy goscie jak Marcin_EU, McZapkie, OlO_EU dali sie jakos namowic na powrot ?

Moze warto by sprobowac ? Nie sadzicie, ze gra jest warta swieczki ?

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Października 2006, 22:59:17 »
Cytuj
Acha, edytor jest w j. polskim czy angielskim ?

Niewiele jest tam słów pisanych, np: ballast tex, rails tex, curves, open, save, type, tracks, fill, catenary, move, points, p.feats itp.

Co do reszty to się nie będę narazie wypowiadał.


 AA.. no. McZapkie ciągle (jeszcze kilka miesięcy temu) oznajmiał swoją gotowść tylko nie miał z kim rozmawiać... Shax nie zawsze miał czas, a reszta... STARY SYMEK :D
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #26 dnia: 11 Października 2006, 23:24:20 »
Cytat: "Bart"
AA.. no. McZapkie ciągle (jeszcze kilka miesięcy temu) oznajmiał swoją gotowść tylko nie miał z kim rozmawiać... Shax nie zawsze miał czas, a reszta... STARY SYMEK :D


Warto byloby z nim pogadac. Ostatnio udzielal sie na pmk. Macie do niego jakis kontakt ? Skoro fizyka w SPT pozostawia wieeele do zyczenia, a McZapkie ma o tym spore pojecie - to nie ma na co czekac !

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Października 2006, 15:31:57 »
Cytat: "Bart"
(takie wyzwania to youby lubi).
Ja coś nie rozumiem, co masz na myśli?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Października 2006, 01:02:35 »
Hej. patrzcie: u Durasa też jest rozłam. Czy nie przypomina wam to czegoś?

http://www.antypika.aplus.pl/tramwaj/forum/p/viewtopic.php?t=125&start=0&sid=97f174b0cf77ffec81e3b99c818f280f

pierwsze dwa posty rządzą :)
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Fenomen MaSzyny.
« Odpowiedź #29 dnia: 16 Października 2006, 06:56:52 »
Cytat: "Bart"
Hej. patrzcie: u Durasa też jest rozłam. Czy nie przypomina wam to czegoś?

Mhm, 14-latkowie przeciwko 16-latkom ?:>