Autor Wątek:  problem z nowym *.exe  (Przeczytany 4108 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Glinek

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
problem z nowym *.exe
« dnia: 20 Września 2006, 15:40:48 »
Witam


Mam taki problem z nowym plikiem symka. Ściągnąłem nieoficjalną paczkę (ale po podmianie w oficjalnej wersji też miałem tan sam problem). Wszystko niby ok, ale jak zaczynam grac w dowolną scenerię to po przejechaniu paruset metrów symek zaczyna się ciąć, by za chwile znowu działać bardzo płynnie. Do tego dochodzi po jakiejś chwili wariowanie kamery, która "wali o glebę". Jak wejdę na Free Cam (F5) to widzę lokomotywę na wysokości dachów wagonów. Nie wiem co jest grane. Próbowałem zmieniać sterowniki (mam Radeona), ale nan nic. Dodam, że po tym jak kamera spadnie na podłogę to po chwili się sama podnosi i znowu widzę normalnie trasę.

Zgóry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam
Glinek

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
problem z nowym *.exe
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Września 2006, 16:43:29 »
Gdy grafika zaczynała "ciąć" to zwłaszcza w niepoprawionych ET22 kamerą potrafiło mocno rzucić. Czasami zdarzało sie również że cała kabina lądowała między kołami na poziomie ziemi. Nie wiem czy ma to związek z nowym .exe dlatego trochę mnie dziwi że na starym chodziło ci dobrze. To że na Free Cam kamerę masz na wysokości dachów wagonów jest raczej normalne. Może spróbuj przejechać się na jakiejś bardzo prostej (nierozbudowanej) trasie i innym lokiem niż et22... zobaczysz czy to występuje.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
problem z nowym *.exe
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Września 2006, 17:01:28 »
Ja mam to samo ale fakt faktem na moje to wina exeka. Nawet kiedys bart wspomniał o latających lokomotywach. Podobnie z tym zanurzaniem sie w ziemie. I nie kabina a caly model lokomotywy się zapada lub lata własnie po wcisnieciu F4 i potem powrocie z powrotem do kabiny.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Glinek

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
problem z nowym *.exe
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Września 2006, 20:20:54 »
Kolego Akvin, źle odczytałeś co napisałem. Nie wspominam tu, iż na FreeCam mam kamere na wysokości dachów, bo przecież to nie jest błąd, tylko, że na takim widoku nie raz lokomotywa (jej wózki) są na wysokości dachów. Na nowym exe masz racje na bardziej złożonych trasach klatkowało najbardziej. Ale dodam, że na komputerze o konfiguracji AMD Athlon 3600+ 64 bitowy i ! GB RAM oraz karcie Radeon X800GTO występował podobny problem tylko z mniejszą częstotliwością
Glinek

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
problem z nowym *.exe
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Września 2006, 20:39:18 »
Na forum już dawno było powiedziane że radeon nie jest kartą szczęśliwą dla symulatora. Lepsza jest nvidia. Po za tym miałeś na myśli moment przechodzenia za pomocą F4 ( a nie F5) a konkretnie porót kamery, więc raczej Ty nie opisałeś sprawy precyzyjnie. Niedostatecznie opisałeś swój problem, zresztą szeroko już omawiany na forum i to wielokrotnie.
1 Co to znaczy nowy plik? precyzja wymaga podania daty pliku
2 Co to znaczy nowe exe data i numer exe
3 Fre Cam jest na F4 a nie F5
4 Tu cytat:
                "Ściągnąłem nieoficjalną paczkę (ale po podmianie w oficjalnej  wersji też miałem tan sam problem)."
Ja z tego zdania nic nie rozumiem. Co podmieniałeś i na co
5 Nie podałeś systemu OS nie podałeś wersji sterwnika karty graficznej. Nie użyłeś szukajki do znalezienia rozwiązania na forum.

Na moją intuicję masz za wiele programów w autostarcie, przycinanie oznacza brak wolnej pamięci i korzystanie ze swap ( pliku wymiany) Mocnego kompa trzeba jeszcze poprawnie skonfigurować.
Pozdrawiam

Offline Glinek

  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
problem z nowym *.exe
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Września 2006, 10:46:35 »
Więc tak pokolei:
1. Intuicja Ciebie myli i to bardzo,
2. Nie napisałem, że Ja posiadam Radeona,
3. Podałem przykład komputera na którym występuje taki sam problem,
4. Jestem za bardzo zaawansowanym użytkownikem komputera (lecz niestety nie programistą), żeby nie mieć odpowiednio skofigurowania komputera,
5. Wypisywanie w tym poście, że podałem skrót F5, a nie F4 nie jest chyba powodem klatkowania gry!! takie odpowiedzi wydają się być lakoniczne i niepotrzebne,
6. Forum pomoc istnieje po to, aby pomagać innym, a nie służy do prób ukazania swojej wyższości nad resztą!!,
7. Podam dokładnie: najnowszy plik *.exe oraz paczkę nieoficjalną któregoś z userów (niestety nie pamietam jak się nazywał, ale wszystko po rozpakowaniu waży 650 MB)
8. Jeżeli ktoś przesypia lekcje polskiego i logika jest mu obca to już nie mój problem. Temat postu to problem z nowym *.exe, więc chyba normalne jest co podmieniałem. Ludzie ruszcie pierw trochę głową, a nie gańcie kogoś,
9. Przyznaje się, że nie przeglądnąłem dobrze forum i nie skorzystałem z wyszukiwarki.

Pozdrawiam
Glinek

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
problem z nowym *.exe
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Września 2006, 11:39:07 »
Cytat: "Glinek"
2. Nie napisałem, że Ja posiadam Radeona

Cytuj
(mam radeona)

Jak to rozumieć?
Cytuj
6. Forum pomoc istnieje po to, aby pomagać innym, a nie służy do prób ukazania swojej wyższości nad resztą!!,

Więc zastosuj sie do praw które obowiązują:
http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=3022
Cytuj
7. Podam dokładnie: najnowszy plik *.exe oraz paczkę nieoficjalną któregoś z userów (niestety nie pamietam jak się nazywał, ale wszystko po rozpakowaniu waży 650 MB)

Wersję .exe określisz podając jego rozmiar np. 664 kb czy 674 kb.
Cytuj
8. Jeżeli ktoś przesypia lekcje polskiego i logika jest mu obca to już nie mój problem.

Nasz zdecydowanie również nie...
Cytuj
Ludzie ruszcie pierw trochę głową, a nie gańcie kogoś,

-----------------------------------------  \/  ----------------------------------------------------
Cytuj
9. Przyznaje się, że nie przeglądnąłem dobrze forum i nie skorzystałem z wyszukiwarki.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
problem z nowym *.exe
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Września 2006, 13:37:51 »
1 Posta napisałeś tak jak początkowy user, więc stąd moje pytania i domysły, a nadal są takie same.
3 Jeżeli taki komputer jako przykład  się zacina to napewno jest źle skonfigurowany do aplikacji którą tnie... i tyle.
4 Z tym nie dyskutuje - to i tak widać. ....ale ja nigdy nie uważam się za dość dobrego i stale się czegoś uczę, więc więcej pokory.
5 Klawisz F4 to istotna informacja którą należy prostować.
6 Masz rację! Po to były zadane moje pytania żeby Ci pomóc, Niestety potraktowałeś to jako obelgę i żaden z nas nadal nie potrafi Ci pomóc, bo nie podałeś nam istotnych inforamacji.
7 cytat:
Podam dokładnie: najnowszy plik *.exe oraz paczkę nieoficjalną któregoś z userów (niestety nie pamietam jak się nazywał, ale wszystko po rozpakowaniu waży 650 MB)
 
To są .................... dokładne gratulacje.

cytat:
8. Jeżeli ktoś przesypia lekcje polskiego i logika jest mu obca to już nie mój problem. Temat postu to problem z nowym *.exe, więc chyba normalne jest co podmieniałem. Ludzie ruszcie pierw trochę głową, a nie gańcie kogoś, .........

rozumiem że o mnie chodzi, więc odpowiadam:
 Zadałem pytania istotne dla udzielenia Tobie pomocy.....
nie dostałem odpowiedzi.........
Łamiesz regulamin forum : skąd wiesz i jakie mas prawo oceniać moje lekcje polskiego?!
rezstę napisał @akvin
EOT

Offline CT

  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
problem z nowym *.exe
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Września 2006, 13:54:06 »
Czy zawsze musi się to skończyć kłótnią?

Glinek:
Ostrzeżenie dla Ciebie. Forum dyskusyjne służy wymianie doświadczeń między userami. Jeśli więc czegoś nie wiesz i nie możesz znaleźć na to nigdzie odpowiedzi - zadaj pytanie, ale:
1) Nie obrażaj innych userów.
2) Przed zadaniem pytania poszukaj odpowiedzi na nie przy pomocy wyszukiwarki. Dla nikogo, bowiem nie jest przyjemne ani tysięczny raz odpowiadać na to samo pytanie, ani nawet tysięczny raz czytać tych pytań i odpowiedzi.

Reszta:
Jak widzicie, że wątek robi sie nieprzyjemny to bądźcie mądrzejsi...Nie ma sensu brnąć w to dalej. Zgłoście problem do jakiegoś moderatora (PW) i po sprawie.