Autor Wątek:  Manewry koniewice  (Przeczytany 5946 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marekG

  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Manewry koniewice
« dnia: 19 Listopada 2003, 11:09:14 »
To juz bylo poruszane na formu ale przyznaje ze zapomnialem a stosowengo posta nie nie potrafie juz odnalezc. Codzi o to ze w koniewicach podczas manewrow eu07-536 byl problem z jednym sygnalem do manewrow, tzn mimo ustawionej drogi nie zapalal sie sygnal zezwalajacy na manewr. Czy ktos pamieta ktory i na jaki fragment w scenerii nalzy poprawic?
Pozdrowionka papa,patyki w gorze obydwa

Offline Romano

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Manewry koniewice
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Listopada 2003, 16:58:13 »
Cześć!
Rzeczywiście, to było już przerabiane na forum. Odpowiem Ci troche ogólnikowo:

Mianowicie chodzi o sygnał zezwalający na manewry ( nie pamiętam nr tarczy) jednak jest to niebieskie światło przy torach w miejscu gdy czekasz aby podłączyć się do warsów. Droga oczywiście jest już ułożona ale sygnał się nie zmienia. po prostu zignoruj go i podlącz się do składu mimo wszystko. Jak to naprawić tego niestety nie wiem. Jest jeszcze jeden szkopoł w tym wszystkim, mianowicie jak wrócisz z warsami do stacji macierzystej to na semaforze wyjazdowym będziesz miał ustawioną wolną drogę. Trochę to nielogiczne, bo po chwili traci się trakcja, a potem najeżdżasz na tył towarowego. Chyba jakoś tak. Nie pamiętam dokładnie, Bo dawno już się tam nie zapuszczałem. Jeszcze jedną ciekawostką może być to, że jadąc ET22 możesz podkraść warsy i wrócić nimi. Warunek musi byc taki, że musisz się spieszyć, wtedy oszukasz symka i w kopalni weźmie cię na prosto dając wolną drogę, zamiast na bok po weglarki.

Uff... ale się rozpisałem.

Pozdrowienia i Na zielono!


                                     Romano.
Na Zielono!

Romano.

Offline Bartek

  • Wiadomości: 378
  • MaSzyna Team Member since 2003
    • Zobacz profil
    • http://republika.pl/gliniecki
  • Otrzymane polubienia: 5
Manewry koniewice
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Listopada 2003, 16:59:17 »
To był ostatni sygnał do manewrów. Jak wepchnąłeś już wagony, wróciłeś na tory koło peronów, potem wjechałeś na tory główne aż do granicy przetaczania i stawałeś mniej więcej koło nastawni, po prawej mając bocznicę z wagonami. Wtedy masz cały czas niebieskie, które nie zezwala podejchać do wagonów stojących przy peronach.
Pozdrawiam z Gdyni Wielkiego Kacka,
Bartek

Offline marekG

  • Wiadomości: 45
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Manewry koniewice
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Listopada 2003, 18:47:20 »
ha! ale ja to doskonale wiem. Chodzi o to że ktoś kiedyś napisał na forum jaki fragment w scenerii jest za to odpowiedzialny i nawet podal prawidłową postać kodu. Właśnie oczekuję odpowiedzi kogoś kto to pamięta
Pozdrowionka papa,patyki w gorze obydwa

Offline McZapkie

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 675
    • Zobacz profil
    • http://www.mczapkie.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Manewry koniewice
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Listopada 2003, 19:01:14 »
Chodzi o karzelek koniec_Tm6 i koniec_Tm7, przez pomylke
bylo 2x Tm6. Ale wydaje mi sie, ze poprawka z 31 lipca
to poprawiala.

Offline PJC

  • Wiadomości: 14
    • Zobacz profil
    • http://www.lkmk.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Manewry koniewice
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Listopada 2003, 21:05:04 »
Cytuj
Ale wydaje mi sie, ze poprawka z 31 lipca
to poprawiala.


Maćku, w ostatniej wersji z 15 listopada ten bug dalej występuje. Właśnie sprawdziłem - u mnie jest dalej. Dla pewności zainstlowałem od nowa symulator, aby mieć pewność co do aktualności.

Pozdr
PJC

Adam

  • Gość
Manewry koniewice
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Listopada 2003, 15:46:39 »
Cytat: "marekG"
ha! ale ja to doskonale wiem. Chodzi o to że ktoś kiedyś napisał na forum jaki fragment w scenerii jest za to odpowiedzialny i nawet podal prawidłową postać kodu. Właśnie oczekuję odpowiedzi kogoś kto to pamięta


Powinno być (w quarkmce.scn):
event Koniewice-manewr4 multiple 60.0 none koniec2p_S1 Koniec_Tm6_Ms2 end2+ end3+ end5+ end7+ endevent

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Manewry koniewice
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Listopada 2003, 20:41:50 »
Cytat: "Romano"

 Jeszcze jedną ciekawostką może być to, że jadąc ET22 możesz podkraść warsy i wrócić nimi. Warunek musi byc taki, że musisz się spieszyć, wtedy oszukasz symka i w kopalni weźmie cię na prosto dając wolną drogę, zamiast na bok po weglarki.


Jest jescze inny sposób. Po powrocie z węglarkami (lewym torem ruszając na czerwonym z kopalni) w Wielkim Kacu odczepiamy skład ruszamy za ostatnią zwrotnice. jadąc w drugą strone znajdziemy się na torze na którym suka zostawia wagony. Trzeba tylko się upewnić że zwrotnica jest ustawiona do Koniewic a nie do szopy.