Autor Wątek:  Cos chyba nie tak z EN57 :]  (Przeczytany 11406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PaPiK Cargo S.A

  • Wiadomości: 106
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Cos chyba nie tak z EN57 :]
« dnia: 22 Czerwca 2006, 08:44:42 »
Witam wszystkich ktorzy to czytają. W ustawieniu hamulca w EN57 na elektropneumatyczny i inne (chociaz w symku tego nie ma) przy wlaczeniu pierwszej i jedynej pozycji hamowania pompuje tylko 0.2 MPa a w symku pompuje jak w EU07 czy ET22. Czy bedzie to poprawione ?? ja probowalem ale mi nie wychodzi  :[ Dziekuje za odpowiedz. A i jeszcze jedno gdy daje sie nastawnik do konca w EN57 (w symku) i potem wroce jedna pozycje to wraca na bocznik 2 a nie powinno, albo z rownoleglej na szeregowa terz wraca a nie powinno chodzi mi o amperomierz nie o sam nastawnik:]
Za prawdziwym nastawnikiem - 15361 KM
// na forum od 2005 roku :)

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Re: Cos chyba nie tak z EN57 :]
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Czerwca 2006, 09:22:30 »
Cytat: "PaPiK Cargo S.A"
Witam wszystkich ktorzy to czytają. W ustawieniu hamulca w EN57 na elektropneumatyczny i inne (chociaz w symku tego nie ma) przy wlaczeniu pierwszej i jedynej pozycji hamowania pompuje tylko 0.2 MPa a w symku pompuje jak w EU07 czy ET22. Czy bedzie to poprawione ?? ja probowalem ale mi nie wychodzi  :[ Dziekuje za odpowiedz. A i jeszcze jedno gdy daje sie nastawnik do konca w EN57 (w symku) i potem wroce jedna pozycje to wraca na bocznik 2 a nie powinno, albo z rownoleglej na szeregowa terz wraca a nie powinno chodzi mi o amperomierz nie o sam nastawnik:]


Co do hamulca nie wiem.
Z nastawnikiem jest tak że powinieneś zawsze wrócić do pozycji "0".  Ponieważ wał jest jednokierunkowy, nie można wrócić na niższą pozycję o jeden czy dwa stopnie. Symulator jednak nie uwzględnia tego i myślę że tego  nikt nie naprawi. ( nie wiem czy jest sens, poprostu schodzisz do "0" i dajesz pozycję tą co planowałeś).

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Cos chyba nie tak z EN57 :]
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Czerwca 2006, 10:56:49 »
Cytat: "PaPiK Cargo S.A"
Witam wszystkich ktorzy to czytają. W ustawieniu hamulca w EN57 na elektropneumatyczny i inne (chociaz w symku tego nie ma) przy wlaczeniu pierwszej i jedynej pozycji hamowania pompuje tylko 0.2 MPa a w symku pompuje jak w EU07 czy ET22. Czy bedzie to poprawione ?? ja probowalem ale mi nie wychodzi  :[ Dziekuje za odpowiedz. A i jeszcze jedno gdy daje sie nastawnik do konca w EN57 (w symku) i potem wroce jedna pozycje to wraca na bocznik 2 a nie powinno, albo z rownoleglej na szeregowa terz wraca a nie powinno chodzi mi o amperomierz nie o sam nastawnik:]


To zresztą nie jedyne błędy. Np. w symku są tylko trzy pozycje nastawnika kierunkowego, a w rzeczywistości pięć.

andrev1989

  • Gość
Cos chyba nie tak z EN57 :]
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Czerwca 2006, 11:10:32 »
O dźwiękach już nie wspomnę.

Offline SiBiK

  • Wiadomości: 80
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Cos chyba nie tak z EN57 :]
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Czerwca 2006, 11:28:32 »
A u mnie patyki sie podnosza sie na maxa i pozniej opadaja :(

Offline mookie

  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
    • http://www.hampel-fanclub.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Cos chyba nie tak z EN57 :]
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Czerwca 2006, 11:43:00 »
na jakiej trasie?
jest zelektryfikowana?
Pomogłem?
Obok przycisku "Cytuj" jest taki mały plusik.
Wciśnij go !

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Cos chyba nie tak z EN57 :]
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Czerwca 2006, 13:01:05 »
Cytat: "SiBiK"
A u mnie patyki sie podnosza sie na maxa i pozniej opadaja :(


Jak korzystasz z nowego .exe to musisz we wpisie kibla zamiast nobody dać connected.
-//-

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Cos chyba nie tak z EN57 :]
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Czerwca 2006, 13:21:50 »
no i oczywiscie ukrotnienie zmienic z "7" na "23" aby wszystko sprawnie dzialalo ;)

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Cos chyba nie tak z EN57 :]
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Czerwca 2006, 22:42:04 »
apropo hamowania - czy da się w EU07 zrobić tak żeby kran hamulca chodził płynnie jak kran pomocniczego? bo w rzeczywistości chyba nie ma takich pozycji jak w smyku 8,5,2 pomijając przejście z uderzeniowego do odcięcia hamulca.
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Cos chyba nie tak z EN57 :]
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Czerwca 2006, 23:22:51 »
a klawisze "9" i "3" ?

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Cos chyba nie tak z EN57 :]
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Czerwca 2006, 23:29:58 »
nawet jak bede hamował "3" to i tak przechodze przez kolejne pozycje a powinien działać całkiem płynnie jak pomocniczy
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Cos chyba nie tak z EN57 :]
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Czerwca 2006, 23:39:00 »
rozumiem, ale taki uklad bylby bardzo klopotliwy dla mlodych userow, zauwaz, ze nawet majac takie uproszczenie jak "." "4" itp to mimo ze symek ma juz tyle lat, ciagle pojawiaja sie pytania " a jak ruszyc lokiem ? "
No ale troche zboczylem z tematu...

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Cos chyba nie tak z EN57 :]
« Odpowiedź #12 dnia: 23 Czerwca 2006, 08:49:16 »
Cytat: "AIR"
nawet jak bede hamował "3" to i tak przechodze przez kolejne pozycje a powinien działać całkiem płynnie jak pomocniczy
Ja wiem, czy pomocniczy działa płynnie? Tam jest 10 pozycji hamowania (tj. 0/10 do 10/10). Przy pełnej pełności byś nie trafiał dokładnie na pozycje.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Cos chyba nie tak z EN57 :]
« Odpowiedź #13 dnia: 23 Czerwca 2006, 10:15:31 »
Cytat: "defiler"
rozumiem, ale taki uklad bylby bardzo klopotliwy dla mlodych userow, zauwaz, ze nawet majac takie uproszczenie jak "." "4" itp to mimo ze symek ma juz tyle lat, ciagle pojawiaja sie pytania " a jak ruszyc lokiem ? "
No ale troche zboczylem z tematu...


Symek powinien być wierny rzeczywistości. I nie powinien być dostosowany do młodych userów. To oni powinni poznać tajniki prowadzenia loka.

Co do hamulca ja też bym chciał żeby zasadniczy był na 2 klawiszach, tak jak pomocniczy. Ale nie jest.

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Cos chyba nie tak z EN57 :]
« Odpowiedź #14 dnia: 23 Czerwca 2006, 10:17:46 »
Cytat: "defiler"
rozumiem, ale taki uklad bylby bardzo klopotliwy dla mlodych userow, zauwaz, ze nawet majac takie uproszczenie jak "." "4" itp to mimo ze symek ma juz tyle lat, ciagle pojawiaja sie pytania " a jak ruszyc lokiem ? "
No ale troche zboczylem z tematu...


jak by ktos napisał jak to zrobić to przecież zmienili by sobie tylko ci którzy by chcieli


youBy maasz racje tam jest więcej pozycji i miałem wrażenie, że działa płynie. Zwiekszyłem też pozycje w kranie głównym do 11, ale przy hamowaniu nagłym jak kran powinien być ustawiony "na godzine 6" to mi ucieka "na godz. 4" :(
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Cos chyba nie tak z EN57 :]
« Odpowiedź #15 dnia: 23 Czerwca 2006, 10:22:24 »
Cytat: "Krzysiek626"
Co do hamulca ja też bym chciał żeby zasadniczy był na 2 klawiszach, tak jak pomocniczy. Ale nie jest.


Jest na 2 klawiszach: 9 i 3, jak nie chcesz korzystać z dodatkowych (4, 8, 2, itd) to nie musisz.
-//-

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Cos chyba nie tak z EN57 :]
« Odpowiedź #16 dnia: 23 Czerwca 2006, 13:39:57 »
Hamowanie EP jest dobrze zrobione. Macie to na 2 - hamowanie 4 odciecie , luzowanie na numerycznej. Ale faktycznie np hamowanie kontrolne robi sie pneumatykiem. Jak narazie nie udalo mi sie samym pneumatykiem wyluzowac. W oryginale znam pozycje kranu ale w symku jest tylko hamowanie PN. A odcięcia i luzowania chyba nie ma. Ale poprawcie mnie jesli jest inaczej.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Dżyszla

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
    • mgr inż. Dżyszla Homepage
  • Otrzymane polubienia: 6
Cos chyba nie tak z EN57 :]
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Czerwca 2006, 10:10:14 »
Czemu nie może być płynnie:
1 - Czas przejścia do nagłego byłby zbyt długi (a wiadomo, że w realu prędkość przestawiania kranu jest w zasadzie dowolna)
2 - Na klawiaturze nie czuć położeń - z tego co się orientuję (nie miałem przyjemności niestety pobawić się w realu) to pozycje odpowiadające symkowym "4", "2", "5", "8" są wyraźnie wyczuwalne podczas zmiany położenia.
3 - czy w rzeczywistości aż tak często uzywa się położeń pośrednich?

EP08 - nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Chodzi o to, że niby w symku nie ma odcięcia kranu (Num9 do oporu) i luzowania (Num 6) ?

andrev1989

  • Gość
Cos chyba nie tak z EN57 :]
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Czerwca 2006, 10:32:06 »
Napiszę trchę nie w temacie, ale nie chcę otwierać nowego. W EN57 coś jest skopane we wskaźnikach świateł. Gdy na "desce ze wskaźnikami" włącza mi się reflektor prawy, to na zewnątrz świeci się lewy, gdy załączam lewy świeci się górny, a gdy załączam górny to świeci się prawy. Czy zauważył ktoś coś podobnego? Jak można to poprawić?

Załączę małe screeny, na poparcie:


Na pierwszym screenie dokładnie widać, jaki wskaźnik jest włączony (prawy).


A teraz pokazane, jaki reflektor świeci się przy tym wskaźniku.

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Cos chyba nie tak z EN57 :]
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Czerwca 2006, 11:04:01 »
ja tez to zauwazylem :/

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Cos chyba nie tak z EN57 :]
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Czerwca 2006, 12:47:40 »
To trzeba w pliku t3d pozamieniać nazwy świateł na prawidłowe, ale na jakie to trzeba dojść już przez analogię z modelami, gdzie jest poprawnie.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Cos chyba nie tak z EN57 :]
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Czerwca 2006, 14:14:39 »
Cytat: "Dżyszla"
Czemu nie może być płynnie:
1 - Czas przejścia do nagłego byłby zbyt długi (a wiadomo, że w realu prędkość przestawiania kranu jest w zasadzie dowolna)
2 - Na klawiaturze nie czuć położeń - z tego co się orientuję (nie miałem przyjemności niestety pobawić się w realu) to pozycje odpowiadające symkowym "4", "2", "5", "8" są wyraźnie wyczuwalne podczas zmiany położenia.
3 - czy w rzeczywistości aż tak często uzywa się położeń pośrednich?



Ad1
nagłego się rzadko używa więc jak tylko wiesz jak to zmienić...napisz
Ad2
Nie czuć położeń, ale widać kran jak bardzo jest zaciągnięty.
Pozycje są odczuwalne-tzn. kran nie chodzi płynnie ?
Ad3
Czy oprócz uderzeniowego, nagłego i 0.5atm są jeszcze jakieś pozycje w rzeczywistości zasugerowane i pośrednie miedzy nimi?

Jak by sie mógł wypowiedziec ktoś kto rzeczywiście ma z tym kontakt
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline Dżyszla

  • Wiadomości: 444
    • Zobacz profil
    • mgr inż. Dżyszla Homepage
  • Otrzymane polubienia: 6
Cos chyba nie tak z EN57 :]
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Czerwca 2006, 16:19:27 »
Cytat: "AIR"
Cytat: "Dżyszla"
Czemu nie może być płynnie:
1 - Czas przejścia do nagłego byłby zbyt długi (a wiadomo, że w realu prędkość przestawiania kranu jest w zasadzie dowolna)
2 - Na klawiaturze nie czuć położeń - z tego co się orientuję (nie miałem przyjemności niestety pobawić się w realu) to pozycje odpowiadające symkowym "4", "2", "5", "8" są wyraźnie wyczuwalne podczas zmiany położenia.
3 - czy w rzeczywistości aż tak często uzywa się położeń pośrednich?



Ad1
nagłego się rzadko używa więc jak tylko wiesz jak to zmienić...napisz
Nic bym nie zmieniał - jest dobrze, jak jest obecnie, może 9 i 3 mogłyby być co najwyżej z większą dokładnością
Cytat: "AIR"
Ad2
Nie czuć położeń, ale widać kran jak bardzo jest zaciągnięty.
Pozycje są odczuwalne-tzn. kran nie chodzi płynnie ?
Chodzi płynnie, ale czuć przejście na pozycje (z tego, co pamiętam z opowiadań
Cytat: "AIR"

Ad3
Czy oprócz uderzeniowego, nagłego i 0.5atm są jeszcze jakieś pozycje w rzeczywistości zasugerowane i pośrednie miedzy nimi?
Cały kran działa w "przestrzeni" hamowania płynnie. Do przejścia w pozycję odcięcia podnosi się specjalny bolczyk dodatkowo.


Aha - w sumie to ja mówię o działaniu w takich maszynach, jak Byk, czy Siódemka... Nie wiem, jak to w Kiblu wygląda (ale temat nam chyba zszedł ogólnie na Oerlikon, albo ja sie pogubiłem)

Offline Loui

  • Wiadomości: 238
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Cos chyba nie tak z EN57 :]
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Czerwca 2006, 23:49:16 »
Tak gwoli przypomnienia pozycje kranu Oerlikona :

1-Luzowanie EP (po puszczeniu dzwigni hamulca w tym położeniu powraca ona na poł.2)

2-Jazda

3.Hamowanie EP (to samo co w pkt.1)

4.Luzowanie pneumatyczne i jazda (przy załączonym hamulcu EP skład na tej pozycji powinien hamować)

5.Odcięcie

6.Hamowanie stopniowe lub nagłe (na tej pozycji przy hamowaniu hamulcem pneumatycznym ciśnienie w cylindrach hamulcowych rośnie od 0 do 0,4 MPa - teoretycznie zależy od jednostki na jednej wejdzie mniej na drugiej więcej  prawidłowo powinno zatzymać się na 0,4 - gdy chcemy wybrać wartość pośrednią należy rękojeść kranu cofnąć na pozycję 5 - należy to robić z wyczuciem gdyż zbyt szybkie cofnięcie kranu na poz.5 może skończyć się wyluzowaniem składu)

7-Podwójna trakcja (na tej pozycji jest wycięcie w które wchodzi taki języczek umieszczony na rękojeści zabezpieczający przed przestawieniem jej na inną pozycję  - taki odpowiednik kołka z
kranu "siódemkowego")
Koleje Mazowieckie
Sekcja Warszawa Grochów
Maszynista