Autor Wątek:  teren w 3d max  (Przeczytany 8940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
teren w 3d max
« dnia: 28 Maja 2006, 09:44:33 »
Witam

Mam taki mały problem w 3d maxie (wersja 8) chodzi o stworzenie terenu.Czytalem poradnik ale jakoś mi to nie wychodzi.W skrypcie main zaznaczam Delanuay Mesh i zaznaczam teren ale po chwili kwadrat znika i nie daje sie nic zrobic czy może ktoś mi pomóc? mam jeszcze takie pytanko czy jest chętna osoba na forum ktora w razi problemów i pytań pomogła by mi żebym nie musiał zaśmiecać forum?  Z Góry Dzięki Pozdrawiam
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
teren w 3d max
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Maja 2006, 09:55:36 »
Mam nadzieję, że terenu nie robisz z 'boxa' (bo pisałeś, że kwadrat). Teren robi się z 'line'. I z tego co pamiętam linia musi być zamknięta (musi tworzyć "obwód zamknięty"). Następnie zaznaczasz tą linię, którą narysowałeś i Delanuay Mesh.
-//-

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
teren w 3d max
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Maja 2006, 10:02:13 »
Cytat: "PEKAP"
Mam nadzieję, że terenu nie robisz z 'boxa' (bo pisałeś, że kwadrat). Teren robi się z 'line'. I z tego co pamiętam linia musi być zamknięta (musi tworzyć "obwód zamknięty"). Następnie zaznaczasz tą linię, którą narysowałeś i Delanuay Mesh.


Wszystko sie zgadza tylko wyskakuje mi błąd Could'nt open file for reading
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
teren w 3d max
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Maja 2006, 11:34:50 »
Cytat: "Quark-t kiedyś"
w skryptach do 3dmaxa brakuje pliku dll. Na szczecie plik ten znajduje sie w MaSzynie. Jest to cc3250mt.dll przy czym po skopiowaniu go do katalogu ze skryptami musisz zmienic nazwe na cc3250.dll

Jeśli pomimo tego nadal będzie wyskakiwał ten błąd to znaczy, że skrypty w download są nadal skaszanione (ile to już? Rok, dwa? ;))
W razie czego zarzucam link do wersji, którą mam na kompie (nie wiem jaka to wersja, kiedyś była zapodana na forum):
http://td.aplus.pl/eu07/skrypty.rar
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
teren w 3d max
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Maja 2006, 11:41:31 »
Właśnie ściągnąłem skrypty z download i działają bardzo dobrze nawet bez przegrywania dll-a.

------
Cytuj
W razie czego zarzucam link do wersji, którą mam na kompie (nie wiem jaka to wersja, kiedyś była zapodana na forum):
http://td.aplus.pl/eu07/skrypty.rar


Te skrypty u mnie wogóle nie chcą się włączyć.
-//-

Offline Paul

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 523
    • Zobacz profil
    • Beskidzka Strona Kolejowa
  • Otrzymane polubienia: 16
teren w 3d max
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Maja 2006, 13:59:23 »
Cytat: "eu07-007"
Wszystko sie zgadza tylko wyskakuje mi błąd Could'nt open file for reading


Też mi się to od czasem zdarza, u mnie wystarczy że zrestartuje 3ds i już działa poprawnie.

Pozdrawiam, Paweł
automatyka sterowania ruchem kolejowym rox
www.isdr.pl | www.bsk.isdr.pl | pokrzesik.wytnij@gmail.com

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
teren w 3d max
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Maja 2006, 20:53:10 »
Cytat: "Tomi"
Jeśli pomimo tego nadal będzie wyskakiwał ten błąd to znaczy, że skrypty w download są nadal skaszanione (ile to już? Rok, dwa? ;))
W razie czego zarzucam link do wersji, którą mam na kompie (nie wiem jaka to wersja, kiedyś była zapodana na forum):
http://td.aplus.pl/eu07/skrypty.rar


Po zamianie tego dll dalej to samo.Skopiowałem też też skrypty z tego linka co podał Tomi i wykrzacza mi sie inny błąd w ładowaniu skryptu.Te 1 skrypty znalazłem w szukajce w dziale download i  w porównaniu do tych co podał tomi były wybrakowane bo opis przycisków były po angielsku i nie można była wstawić rozjazdów krzyżowych.
Dlatego mam prośbe czy ktoś mógłby podać link do właściwych skryptów?
Z Góry Dziękuje i pozdrawiam

Dodano po 10 godzinach 32 minutach:

 Wgrałem nowe skrypty do starych i pliki działają i nadal pojawia się ten błąd i czy wie ktoś jak wykonywać rzeźbe terenu np pod wode?
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
teren w 3d max
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Czerwca 2006, 12:30:41 »
Jak Wam brakuje dlli do skryptów, to skopiujcie te z symka (a konkretnie cc3250mt.dll) i zmieńcie mu nazwę na cc3250.dll.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
teren w 3d max
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Czerwca 2006, 22:19:37 »
No mam kolejny problem.Dalej nie moge sobie poradzić z tym terenm bo nie wiem jak zdefiniowac bo robie co tzrbea i daje Renderind/Material editor wybieram sekcje maps i zaznaczam none i potem mtl libary w polu Browser from  i chce otworzyc teksture ale nie ma zadnego formatu graficznego tylko chr,max ,drf i mat.Co robie źle? bo chce zrobić teren a mam kosmiczne problemy z tym:( czytałem poradnik o definicji tekstur ale zdaje sie ze nie wiele ma wspolnego z terenem.Proszę o pomoc.Z Góry Dzięki
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
teren w 3d max
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Czerwca 2006, 22:51:08 »
Przedstawię to tak:


Klikając przycisk oznaczony "1" uniezależniasz Ambient i Diffuse, można je zmieniać odzielnie. Kiedy klikniesz przycisk "2" (ten obok szarego prostokąta należącego do "Diffuse") otworzy Ci się okno:


z którego 2 razy klikasz "Bitmap" i już masz możliwość wyboru tekstury np. z katalogu z symkiem.
Mam nadzieję, że pomogłem.
Pozdrawiam.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
teren w 3d max
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Czerwca 2006, 23:21:37 »
Przydałby sie taki tutotrial ze screenami. Dużo by pomógł i mielibyśmy więcej tworcow tras.

Offline moko_loko

  • Wiadomości: 189
  • :)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
teren w 3d max
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Czerwca 2006, 14:07:23 »
Cytat: "Żuk"
Przydałby sie taki tutotrial ze screenami. Dużo by pomógł i mielibyśmy więcej tworcow tras.


Jestem całkowicie za ale kto by zrobił takiego tutka ??
...

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
teren w 3d max
« Odpowiedź #12 dnia: 24 Czerwca 2006, 11:39:56 »
Witam mam znowu problem z tym terenem:(

Przepraszam że tak marudze ale chciałbym coś stworzyć a jest to studnia pytań jak narazie.
Chodzi o to że jak już zrobie sobie jakis kwadrat za pomoca funkcji line i ze skryptu main zaznaczam Delanuay Mesh a potem make to pojawia mi sie jeden wielki trójkąt niebieski trójkąt na torze. jak na screenie: http://www.ex3510.republika.pl/bl.JPG
Kawałek prostego toru dałem żeby poćwiczyć to teksturowanie.

i nie wiem co zrobić żeby pojawiły się siatki zaznaczam ze uruchamiam plik triangulate.bat wcześniej ale nie wiem czy to ma jakiś związek bow yczytałem to z posta października 2004 na temat trawy byłbym wdzięczny o porade jak ukształtować teren.Z Góry Dzięki Pozdrawiam
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
teren w 3d max
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Czerwca 2006, 11:55:50 »
Jak masz ten tor, to linią zrób taki obszar wokół niego co trochę klikając. A potem zaznacz wszystko i delanuay. Powinna powstać siatka.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
teren w 3d max
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Czerwca 2006, 12:09:57 »
Cytat: "Quark-t"
Jak masz ten tor, to linią zrób taki obszar wokół niego co trochę klikając. A potem zaznacz wszystko i delanuay. Powinna powstać siatka.


http://www.ex3510.republika.pl/bl2.JPG
 
Zrobiłem i znowu tylko jeden taki trójkąt tym razem na zielono
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
teren w 3d max
« Odpowiedź #15 dnia: 24 Czerwca 2006, 12:12:58 »
Powiem szczerze, zielonego pojęcia nie mam...
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
teren w 3d max
« Odpowiedź #16 dnia: 24 Czerwca 2006, 12:19:53 »
Cytat: "Quark-t"
Powiem szczerze, zielonego pojęcia nie mam...


To nie wiem czy ja mam jakis dziwny komputer i system czy co :( ajk chce coś zaczać tworzyć to nie moge sobie poradzić a czym jest sceneria bez terenu?.Czy ma znaczenie że to wersja 30 dniowa 3d maxa?
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
teren w 3d max
« Odpowiedź #17 dnia: 24 Czerwca 2006, 12:22:08 »
Nie, to że trial nie ma znaczenia. I chyba, że jest to wersja 8 też nie ma znaczenia.
A próbowałeś inne skrypty?
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
teren w 3d max
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Czerwca 2006, 12:27:19 »
Cytat: "Quark-t"
Nie, to że trial nie ma znaczenia. I chyba, że jest to wersja 8 też nie ma znaczenia.
A próbowałeś inne skrypty?


Żadne inne nie posiadają funkcji delauay mesh
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

hunter

  • Gość
teren w 3d max
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Czerwca 2006, 22:06:11 »
Wejdź w główny katalog 3ds maxa, potem w Scripts i w eu07. Wywal pliki: tmp.1.ele , tmp.1.node , tmp.1.poly i tmp.poly . Potem odpal triangulate.bat i w 3ds maxie daj Denaulay Mesh. I rób tak przy każdej linii - wywalaj pliki, triangulate.bat i Denaulay Mesh.

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
teren w 3d max
« Odpowiedź #20 dnia: 24 Czerwca 2006, 22:29:47 »
A kolega ma 3250mt.dll katalogu 3d maxa? pozatym to żeby zrobic siatke to trza zaznaczyć obszar jednego poziomu i drugiego potem DELANUAY i bedzie siatka, na wszystkich scryptach jakie miałem działa. pamiętaj aby shape było połączone ze sobą! widze ze masz 3d wersje 8 hmm ja zauważyłęm że na wersji 7 po zapisie do scn i potem przy odpaleniu scn konsola exe nie rozpoznaje eventów i modeli, trzeba w nieskończoność klikać każdy event itd. proponuje wersje 4 jak dlamnie jest najlepsza!
tu masz scrypty http://rapidshare.de/files/24014126/scripts.zip.html







hunter

  • Gość
teren w 3d max
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Czerwca 2006, 08:24:04 »
Tylko, że wersje od 3ds max 5 w górę mają właśnie problem ze skryptami. BTW pomyliłem się w moim sposobie. Poniżej poprawny:
1. Usunięcie plików tmp.1.ele , tmp.1.node , tmp.1.poly i tmp.poly z katalogu scripts\eu07
2. Denaulay Mesh i ignorowanie errorów
3. Odpalenie triangulate.bat z katalogu scripts\eu07
4. Ponownie kliknięcie na Denaulay Mesh i otrzymanie tego co powinno się otrzymać :)

Sposób sprawdzony. Sam go używam, bo właśnie mam takie problemy jak ma kolega eu07-007 - nowa wersja 3ds max i kłopoty ze skryptami.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
teren w 3d max
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Czerwca 2006, 12:17:04 »
Hunter, poslalem Ci skrypty. Sprawdź, bo to co opisujecie mnie się nigdy nie zdarzało :)
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

hunter

  • Gość
teren w 3d max
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Czerwca 2006, 13:56:32 »
Skrypty, które mi przesłałeś też nie chodzą. (testowałem na 3ds max 5 i 8)

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
teren w 3d max
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Czerwca 2006, 14:02:11 »
Cytat: "Hunter"
Skrypty, które mi przesłałeś też nie chodzą. (testowałem na 3ds max 5 i 8)

Hunter sciągnij sobie scrypty co wystawiłęm w moim poście wyżej!!! chodzą na 100%