Autor Wątek:  Skarga na działanie forum  (Przeczytany 7394 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline premo15

  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Skarga na działanie forum
« dnia: 27 Maja 2006, 13:50:57 »
Sorry że musze się poskarżyć ale to forum ma wiele rzeczy, które wielu sie nie podobaja.
1.Gdy chce czegoś poszukać to wpisuje w wyszukiwarkę. Tylko że często wyskakuje mi kilkaset tematów z czego 99% nie zawiera mojej odpowiedzi na pytanie. Nowi uzytkownicy wolą zakładać nowe tematy gdyż nie chce im się przegrzybywać tysięcy postów. Nawet gdy temat zawiera moje pytanie to często nie zawiera satysfakcjonującej odpowiedzi. Często są to tematy stare i za ich odświerzenie moderatorzy dają bezwarunkowe ostrzeżenia.
2. Bałagan. Już o tym pisałem ale pozostało to bez echa. Chodzi o działy Trasy i tabor. Większość postów jest typu: "Robię loka" "Robie trasę ale nie wiem kiedy wyjdzie" Forum jest zaśmiecane przez takie tamaty chociaż powinny być w dziale "Na Warsztacie".
3. Ostrzeżenia Choc większość jest słuszna ale wiele z nich stawianych jest za dosyć małe przewinienia. Chodzi o odświerzenie tematu lub prośba o wysłanie czegoś na email. Niestety użytkowni często sa zmuszenii napisać takiego posta. Wiele tematów po odświerzeniu nadaje sie do dyskusji. A stare pliki często mają niedziałajace linki. Dlatego prosi sie o wysyłanie na email(trudno wysłać PW to kogoś do którego się nie ma pewności co do posiadania pliku)

andrev1989

  • Gość
Skarga na działanie forum
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Maja 2006, 14:00:46 »
Oprócz tego, na forum bardzo często spotykam się z niesprawiedliwością administratorów i moderatorów, niektóre osoby dostają ostrzeżenia, za pewne mimo wszystko przewinienia, a inne z tego samego powodu nie dostają należących się im ostrzeżeń, ludzie bądźmy sprawiedliwi, jak wszyscy, to wszyscy, jak nikt, to nikt.
Z regulaminu:
-Forum, to nie księga skarg i zażaleń - nie wyrażaj tu swego żalu np. na temat złego potraktowania Cię przez moderatora lub admina. Od tego są prywatne wiadomości. Pamiętaj też że moderator i admin nie mają obowiązku tłumaczyć się ze swojej decyzji.

Offline Dolmio89

  • Wiadomości: 1185
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Skarga na działanie forum
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Maja 2006, 14:08:19 »
Problemy te wynikają z ilości użytkowników i rozmiarów forum. Aby utrzymać tu porządek trzeba by było wykasować 3/4 postów, blokować tematy w których nikt nie pisze przez powiedzmy 2 tygodnie i najlepiej zbanować połowe użytkowników, to masa roboty a admini i moderatorzy to też ludzie i mają inne zajęcia. Wygląd tego forum zależy przede wszystkim od nas-userów.

Pozdrawiam!

Offline premo15

  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Skarga na działanie forum
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Maja 2006, 14:10:41 »
Gdyby moderatorzy na bierząco kasowali nieaktualne tematy to nie było by takiego bałaganu

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Skarga na działanie forum
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Maja 2006, 14:11:24 »
Jeszcze się taki nie urodził co by wszytkim dogodził. Jak kiedyś ktoś z Was obejmie jakieś stanowisko kierwonicze, to zobaczycie jakie to trudne i będą zawsze tacy, którzy są niezadowoleni z jakieś decyzji. Ponadto często ocena kogoś lub czegoś jest niewymierna i czasami ktoś z konkterną decyzją się zgadza, a ktoś inny nie. Na dodatek Admini nie zajmują się tym forum zawodowo i ciężko jest wymagać od nich, aby forum było krystalicznie czyste. Musieliby oni nic innego nie robić tylko się tym forum zajmować.

Ale d.. liz ze mnie co?:)

Pozdrawiam
Mariusz

Offline premo15

  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Skarga na działanie forum
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Maja 2006, 14:13:06 »
Po prostu ida na łatwiznę. Łatwiej jest dać ostrzeżenia(czym się głównie zajmują) zamiast robić porządki.

andrev1989

  • Gość
Skarga na działanie forum
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Maja 2006, 14:17:24 »
No tak, ale jakby "obsługa forum" w tych samych sytuacjach zachowywała się tak samo we wszystkich przypadkach, to niemiałbym najmniejszych zastrzeżeń, ale oni robią raz tak, raz tak, a jeszcze raz inaczej, nich się trzymią pewnych reguł przez nich ustanowionych, a nieodedzwe się ani słowem, rozumiem jaką ciężką i niezarobkową pracę wykonują, ale niech będą sprawiedliwi i mądrzy w swoich decyzjach, a wszystkim na stronę http://www.eu07.pl/forum będzie wchodziło się przyjemnie i bez organizacyjnych problemów.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Skarga na działanie forum
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Maja 2006, 14:24:48 »
Zawsze może być lepiej, ale to zależy od nas samych i od Adminów.
Mnie przede wszytkim wkurza to, że wątki zbaczają ostro z wyznaczonym tematem i często nerwowi jesteśmy (w tym i ja niestety). Ponadto często gęsto zakładanie wątków bezsensownych (i tu pytanie za 100 pkt co jest bezsensem a co nie to też czasami trudno określić) lub w nieodpowiednim dziale.

Pozdrawiam
Mariusz

andrev1989

  • Gość
Skarga na działanie forum
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Maja 2006, 15:09:24 »
Mariusz popieram Cię oczywiście, najgorsze jest otwieranie wątków o powstających sceneriach w dziale trasy, a nie w dziale na warsztacie, dużo rzeczy jest do zmiany, ale też nie da się takich zmian od razu przeprowadzić. Stopniowe kasowanie działów innych niż test też by się przydało, jest dużo rzczy które nas wkurzają, ale jeśli 1700 użytkowników zaczęło by coś wkurzać, a każdego usera co innego to by była masakra. Zostaję jednak przy swoim zdaniu, że pewne błędy w zarządzaniu forem występują

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Skarga na działanie forum
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Maja 2006, 15:32:18 »
Ostatni przykład:

Cytuj
Radzio



Dołączył: 24 May 2006


 Wysłany: Sat May 27, 2006 14:06    Temat postu: Re: Zbieram ludzi do tworzenia trasy  

--------------------------------------------------------------------------------
 
Sorki mam pytanko do ciebie na jakim programie robici scenerie do Maszynisty Jak by co to prześlij mi nazwe programu na emaila: krawaciki007@interia.pl
 
 


i co z tym zrobić?


Pozdrawiam
Mariusz

Offline Bartek

  • Wiadomości: 378
  • MaSzyna Team Member since 2003
    • Zobacz profil
    • http://republika.pl/gliniecki
  • Otrzymane polubienia: 5
Re: Skarga na działanie forum
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Maja 2006, 17:20:08 »
Cytat: "premo15"
Sorry że musze się poskarżyć ale to forum ma wiele rzeczy, które wielu sie nie podobaja.


NIe przepraszaj. W końcu po to ta część forum jest.

Cytat: "premo15"

1.Gdy chce czegoś poszukać to wpisuje w wyszukiwarkę. Tylko że często wyskakuje mi kilkaset tematów z czego 99% nie zawiera mojej odpowiedzi na pytanie. Nowi uzytkownicy wolą zakładać nowe tematy gdyż nie chce im się przegrzybywać tysięcy postów. Nawet gdy temat zawiera moje pytanie to często nie zawiera satysfakcjonującej odpowiedzi. Często są to tematy stare i za ich odświerzenie moderatorzy dają bezwarunkowe ostrzeżenia.


Nie wiem jak inni moderatorzy/admini, więc będę się wypowiadał tylko za siebie. Po pierwsze - próbuj precyzyjnie formułować zapytania w wyszukiwarce i zaznacz opcję, żeby szukała tylko kiedy wszystkie wpisane słowa znajdują się w wątku - wtedy ograniczysz liczbę wyników.

Po drugie - jak nowy użytkownik założy wątek, który w oczywisty sposób był już wałkowany 100 razy w każdą stronę na tym forum, to wątek taki kieruję na Bocznicę, bo tam jego miejsce. Forum nie jest po to, żeby po 100 razy odkrywać tę samą Amerykę, więc nie widzę sensu pozostawiać takich wątków. Tak a propos to ja też nie znam absolutnie wszystkich wątków na tym forum, więc mój filtr nie jest aż tak surowy. Nie trawię po prostu wątków, które ewidentnie nadają się do FAQ-a i tam też są zawarte (również w tematach przyklejonych) - typu: nie mogę ruszyć, jak jadę mrugają dwie lampki i potem lok staje, jak robić trasy itd.

Po trzecie - odświeżanie tematów. Na czym owo odświeżanie polega (z moich obserwacji)? Wątek o tym, że ktoś robi trasę: po 2,5 roku pytranie "i jak postępy?". Wątek o tym, że ktoś stworzył jakiś tabor albo trasę i podaje linka: po 2 latach link nie działa i ktoś prosi o podanie nowego linka. Wątek o czymś tam sprzed kilkunastu miesięcy: ktoś się dopisuje w stylu "ja też", "świetna trasa", "gratulacje", "a mi nie" itp. nic nie wnoszące, a tylko wkurzające wypowiedzi.

Cytat: "premo15"
2. Bałagan. Już o tym pisałem ale pozostało to bez echa. Chodzi o działy Trasy i tabor. Większość postów jest typu: "Robię loka" "Robie trasę ale nie wiem kiedy wyjdzie" Forum jest zaśmiecane przez takie tamaty chociaż powinny być w dziale "Na Warsztacie".


Granica między działami forum jest płynna i niekiedy trudno zakwalifikować dany temat jednoznacznie do danego działu. Wątek o tym, że ktoś robi loka pasuje zarówno do działu Tabor jak i do działu Na warsztacie.

Cytat: "premo15"
3. Ostrzeżenia Choc większość jest słuszna ale wiele z nich stawianych jest za dosyć małe przewinienia. Chodzi o odświerzenie tematu lub prośba o wysłanie czegoś na email. Niestety użytkowni często sa zmuszenii napisać takiego posta. Wiele tematów po odświerzeniu nadaje sie do dyskusji. A stare pliki często mają niedziałajace linki. Dlatego prosi sie o wysyłanie na email(trudno wysłać PW to kogoś do którego się nie ma pewności co do posiadania pliku)


Wiem, że najprostsze jest wciśnięcie przycisku "Odpowiedz" i walenie w temacie, który wygasł 2 lata temu, że link nie działa. A chyba równie proste o ile nie bardziej skuteczne jest napisanie PW (a nawet czasem maila) do autora trasy czy taboru z prośbą o wysłanie czy podanie nowego linka. Ewentualnie to samo do 2-3 osób wypowiadających się w wątku. Mniej bałaganu się robi i wszysycy są zadowoleni potem.
Pozdrawiam z Gdyni Wielkiego Kacka,
Bartek

Offline premo15

  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Skarga na działanie forum
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Maja 2006, 12:51:56 »
Z kilkoma rzeczami mogę się zgodzic a z kilkoma nie. Nie zgadzam się z wypowiedzią dotyczącą linków. Na forum jest wiele dodatków które mogą się przydać. Tylko niestety linki już nie działają. Sam kiedyś musiałem odświerzyć pół roczny temat ale pomogło. Ktoś z użytkowników miał ten plik i wrzucił go na inny serwer. Co do kategorii to bardzo łatwo rozróznić. W dziale "Na warsztacie" piszemy o pracach będących w toku. W działach "Tabor" i "Scenerie" powinno sie pisać o rzeczach typu "Zrobiłem traskę zobaczcie i oceńcie" A nie mam problem z traska (powinien być w dziale pomoc) albo "Robie trake ale nie wiem czy zrobię albo kiedy zrobię". Co do ostrzeżeń napisałem przecież że większość jest słuszna i wiele ich jest przyznawanych za bardzo drobne przewinienia

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Skarga na działanie forum
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Maja 2006, 14:30:24 »
Mnie denerwuje, jak wchodzę na forum i wybieram opcję: "pokaż posty od ostatniej wizyty", to czasami pokazuje "Nie znaleziono tematów ani postów pasujących do Twoich kryteriów". I data ostatniego wejścia zmienia się na tę samą która jest obecnie (wraz z godziną...) i to jest powodem że nie wyświetla postów. Czym jest to spowodowane? Pojawia się to tylko czasami...

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Skarga na działanie forum
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Maja 2006, 19:07:25 »
Cytat: "Český_Krtek"
Mnie denerwuje, jak wchodzę na forum i wybieram opcję: "pokaż posty od ostatniej wizyty", to czasami pokazuje "Nie znaleziono tematów ani postów pasujących do Twoich kryteriów". I data ostatniego wejścia zmienia się na tę samą która jest obecnie (wraz z godziną...) i to jest powodem że nie wyświetla postów. Czym jest to spowodowane? Pojawia się to tylko czasami...
to nie wina serwera, tylko ustawień ciasteczek w przeglądarce... Wystarczy zaznaczyć opcję, aby "aktualizował" ciasteczka (pliki cookies).

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Skarga na działanie forum
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Maja 2006, 12:22:59 »
Czegoś nie rozumiem. Jak można narzekać na działanie forum? Owszem wkurza mnie że nie ma FTP, gdzie wszystkie popełnione do Maszyny rzeczy byłyby w jednym, stałym miejscu. Wejście na takiego FTPa załatwia problem linków. I nie myślę o dostępie do wszystkiego i dla każdego ze wszystkimi uprawnieniami. To że piszemy nie w tych działach co trzeba jest naszą winą
a nie adminów czy moderatorów. Oni nie mogą brać odpowiedzialności za to co i gdzie piszemy, choć na pewno mogą , powinni i reagują w konkretnych przypadkach.  Bałagan? to może sprzątaczke zatrudnić. Ja się cieszę że jest to forum. Ze jest maszyna taka jaka jest, niedoskonała jak forum i my sami.
Sorry ja też chciałbym mieć podane wszystko na tacy, bo tak wygodnie. Ale to czysty egoizm. Ludzie - nie żadajcie - korzystacie z tego za darmochę, i nauczcie się korzystać póki jest na czym. I niech mi ktoś pokaże drugi taki projekt niekoniecznie kolejowy. (tylko bez linuksów i open office mi tu ) Narzekanie na działnie forum skończyć się może zamknięciem go.
A reklamacje i zażalenia i owszem - ale nie tu. Tu nie ma gwarancji 100% zadowoleniai nikt rozsądny jej nie da.
Pozdrawiam wszystkich tych narzekających też.

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Skarga na działanie forum
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Maja 2006, 16:25:46 »
Cytat: "Krzysiek626"
Owszem wkurza mnie że nie ma FTP, gdzie wszystkie popełnione do Maszyny rzeczy byłyby w jednym, stałym miejscu. Wejście na takiego FTPa załatwia problem linków.


vBus ma coś w tym stylu na wiki (http://www.vb.aplus.pl/wiki/ teraz jest padnięte). Wie ktoś może na jakiej zasadzie to działa (zauważyłem, że wszelkie dodatki są na przeróżnych serwerach a to tylko zbiór linków)  i czy byłoby możliwe (bo, że byłoby trudne - z powodu masy tekstur, dodatków, modeli, scenerii - to na pewno) zrobienie czegoś takiego dla Maszyny?

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Skarga na działanie forum
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Maja 2006, 16:49:44 »
Kiedyś ftp://eu07.pl/ działał dla gości i można było samemu wgrywać i pobierać (kasować już nie) nieoficjalne dodatki do MaSzyny (nieoficjalne, czyli te, które z różnych przyczyn nie zostały zamieszczone w Download).

Tak było do zmiany serwera.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Skarga na działanie forum
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Maja 2006, 18:06:23 »
Cytat: "|andy|"
vBus ma coś w tym stylu na wiki (http://www.vb.aplus.pl/wiki/ teraz jest padnięte). Wie ktoś może na jakiej zasadzie to działa (zauważyłem, że wszelkie dodatki są na przeróżnych serwerach a to tylko zbiór linków)  i czy byłoby możliwe (bo, że byłoby trudne - z powodu masy tekstur, dodatków, modeli, scenerii - to na pewno) zrobienie czegoś takiego dla Maszyny?
Od razu piszę, że mogę się mylić.

To jest tak, że obecnie nad wiki czuwają redaktorzy, którzy mają prawo do edycji wiki. Gdy ktoś zrobi jakiś dodatek (najczęscięj mapę albo autobus, choć nie tylko), wtedy może się zgłosić do redaktorów, tudzież oni sami zamieszczają link do dodatku. Gdy jakiś link nie działa (z reguły jest to darmowy serwer), wtedy się go wystawia jeszcze raz.

ZTCW, to w wiki można wbudować menedżera plików, wtedy też możnaby (nie trzeba, to taka propozycja) założyć wiki dla maszyny i kto by coś zrobił, to by wrzucał tam swoje dzieła, a co jakiś czas osoba, a najlepiej kilka osób, sprawdzałaby co tam jest wrzucone i usuwała śmieci. Wtedy też można posortować pliki według większej ilości kategorii, zrobić dział dla plików nieskończonych (wersji alfa i beta), samoróbek i prowozorek oraz do każdego dopisać krótki opis instalacji, użycia, czy też jakieś uwagi od autora.
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.