Autor Wątek:  Czy jest możliwość...  (Przeczytany 15697 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Czy jest możliwość...
« dnia: 18 Kwietnia 2006, 11:23:18 »
...zrobienia takiego czegos, że po ukonczeniu jazdy, gdy my mamy czerwone, nastepny lok bedzie mial powiedzmy s2. Wiec naciskamy F4 i podchodzimy szybko do tego drugiego i tez wciskamy F4 i tam automatycznie jest wylaczany autopilot i zasiadamy za sterami drugiego loka i w długą.

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline CT

  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Kwietnia 2006, 12:08:55 »
Cos takiego jest w Trainz. Ja bym raczej juz nie liczył na zmiany w exe. Wiekszosc ludzi przeszlo do nowego symka a jak mi wiadomo chlopaki ktorzy jeszcze cos robia do starej wersji, oprocz uruchomienia spalinowek nie rusza nic wiecej.

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Kwietnia 2006, 12:11:08 »
No wiem ze do nowego symka, ale ja tez bym chcial ale nie umiem pomoc. Gdybym umial programowac to nie ma problemu tylko zebym umial. Ale taka opcja w maszynie by byla fajna :)

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Kwietnia 2006, 12:12:27 »
możliwość jest zawsze, ale komu się chce myśleć :)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Kwietnia 2006, 12:22:45 »
Swięta racja @youBy.

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

hunter

  • Gość
Re: Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Kwietnia 2006, 13:02:37 »
Cytat: "Poscikk"
...zrobienia takiego czegos, że po ukonczeniu jazdy, gdy my mamy czerwone, nastepny lok bedzie mial powiedzmy s2. Wiec naciskamy F4 i podchodzimy szybko do tego drugiego i tez wciskamy F4 i tam automatycznie jest wylaczany autopilot i zasiadamy za sterami drugiego loka i w długą.


Czy w realistyczności dało by się przejść ze swojego loka do pędzącego np. 140km/h? :) to chyba tylko Chuck Norris potrafi :]

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Kwietnia 2006, 13:38:50 »
Cytat: "Hunter"
Cytat: "Poscikk"
...zrobienia takiego czegos, że po ukonczeniu jazdy, gdy my mamy czerwone, nastepny lok bedzie mial powiedzmy s2. Wiec naciskamy F4 i podchodzimy szybko do tego drugiego i tez wciskamy F4 i tam automatycznie jest wylaczany autopilot i zasiadamy za sterami drugiego loka i w długą.


Czy w realistyczności dało by się przejść ze swojego loka do pędzącego np. 140km/h? :) to chyba tylko Chuck Norris potrafi :]


Bez przesady. A kto mówi że ten drugi ma pędzić 140km/h? Pozatym jeżeli mamy się trzymać odwzorowaniu rzeczywistości w takim stopniu...
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Kwietnia 2006, 13:54:23 »
Ja mowilem ze na danej stacji przesiadamy sie do drugiego, bo nasz konczy bieg, a nastepny rusza za 2 min. O to mi chodzi. To by było fajne. Przyjezdzasz do celu, obok stoi kibel, przesiadasz sie do niego i wracasz do domu :)

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

andrev1989

  • Gość
Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Kwietnia 2006, 14:04:02 »
Cytat: "Poscikk"
Ja mowilem ze na danej stacji przesiadamy sie do drugiego, bo nasz konczy bieg, a nastepny rusza za 2 min. O to mi chodzi. To by było fajne. Przyjezdzasz do celu, obok stoi kibel, przesiadasz sie do niego i wracasz do domu :)


Zamiast tego autorzy scenerii mogliby tak skonstuować eventy, że: dojeżdżamy do stacji docelowej, manewrujemy na 2 koniec składu i wracamy  spowrotem do stacji macierzystej, a jeżelli jechalibyśmy kiblem to do drugiej kabiny i jazda w powrotną drogę.

Pozdrawiam.

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #9 dnia: 18 Kwietnia 2006, 14:05:56 »
Ja to widze tak:

I tu sie przesiadamy. O to mi chodzi. A nie powrot do stacji macierzystej. Tylko na stacji musimy przesiasc sie z loka do loka :)

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

andrev1989

  • Gość
Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Kwietnia 2006, 14:09:26 »
Cytat: "Poscikk"
Ja to widze tak:

>--------------------------------Stacja
                                          Stacja------------------------------->

I tu sie przesiadamy. O to mi chodzi. A nie odwrotnie :)



Ale po co nam to przesiadanie?? Nie rozumiem, ja tam wolę zrobić powrót do stacji macierzystej, po co co kilka stacji mam się przesiadać??

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Kwietnia 2006, 14:12:35 »
Na gorze zmienilem post :) Tam masz o co mi chodzi

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Kwietnia 2006, 15:32:00 »
Co kto lubi. Ja osobiście wolałbym aby była możliwość wyświetlenia rozkładu jazdy poprzez naciśnięcie odpowiedniego klawisza.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Kwietnia 2006, 15:47:22 »
Świetny pomysł Akvin. Też bardzo dobra propozycja :)

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

andrev1989

  • Gość
Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Kwietnia 2006, 18:38:21 »
A ja dodatkowo oprócz rozkładu wyświetlanego podczas jazdy dodał bym jeszcze tablicę z trasą w kiblu, czy jest możliwość zrobienia takiej tablicy, że wpisujemy miejscowość i na niej się ona pokazuje, mogłaby być zwykła papierowa, lub w postaci wyświtlacza LCD.

Pozdrawiam.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #15 dnia: 19 Kwietnia 2006, 19:17:08 »
A ja jeszcze dodatkowo dodałbym przy jeździe na EN, aby podchodziła z przedziału służbowego fajna kierownik pociągu w mini i mówiła "gotów" :)

Pozdrawiam
Mariusz

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #16 dnia: 19 Kwietnia 2006, 19:39:35 »
No tak ja bym chcial jeszcze wiele rzeczy ale kto to zrobi?  Wbrew pozorom to nie takie proste.
A co do tego kibla to monitorek LCD da sie zrobic tylko trzeba wyedytowac model kabiny :)

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

andrev1989

  • Gość
Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #17 dnia: 19 Kwietnia 2006, 19:39:54 »
Cytat: "Mariusz1970"
A ja jeszcze dodatkowo dodałbym przy jeździe na EN, aby podchodziła z przedziału służbowego fajna kierownik pociągu w mini i mówiła "gotów" :)

Pozdrawiam
Mariusz


No tak wiedziałem, że w końcu ktoś się przyczepi do naszych marzeń, które chcielibyśmy mieć w MaSzynie, tak wiem, że jeżeli chcę to mieć to sam sobie to muszę zrobić;)

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Kwietnia 2006, 19:44:16 »
Od razu przyczepi, to taki żart był :)

andrev1989

  • Gość
Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #19 dnia: 19 Kwietnia 2006, 19:53:23 »
Cytat: "Poscikk"
No tak ja bym chcial jeszcze wiele rzeczy ale kto to zrobi?  Wbrew pozorom to nie takie proste.
A co do tego kibla to monitorek LCD da sie zrobic tylko trzeba wyedytowac model kabiny :)


No tak, ale poprzez edycję modelu da się go tam "wkleić" i będzie wyświetlał cały czas ten sam napis, ale czy dało by się zrobić tak, by wyświetlał się napis wprowadzony przez nas?

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Kwietnia 2006, 21:18:00 »
Cytat: "andrev1989"
No tak, ale poprzez edycję modelu da się go tam "wkleić" i będzie wyświetlał cały czas ten sam napis, ale czy dało by się zrobić tak, by wyświetlał się napis wprowadzony przez nas?
teoretycznie można zrobić, tylko czy chce się komuś zapalać poszczególne pixele osobno (przygotowywać plik tekstowy z odpowiednimi danymi)?
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Gryzak

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #21 dnia: 21 Kwietnia 2006, 00:02:18 »
W "v bus-ie" jest taki wyswietlacz
wystarczy wcisnąc 5 i potem wybierasz ulice na która jedziesz tylko ze tu była by miejscowosc
ET22-228

andrev1989

  • Gość
Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #22 dnia: 21 Kwietnia 2006, 07:32:06 »
Cytat: "Gryzak"
W "v bus-ie" jest taki wyswietlacz
wystarczy wcisnąc 5 i potem wybierasz ulice na która jedziesz tylko ze tu była by miejscowosc


Można by zrobić na tym wyświetlaczu, nazwy miejscowości (w scenerii) takie jak są dostępne i zelektryfikowane, a ponad to żeby była możliwość dodania własnego napisu.

Pozdrawiam.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #23 dnia: 21 Kwietnia 2006, 14:09:26 »
Cytat: "Gryzak"
W "v bus-ie" jest taki wyswietlacz
wystarczy wcisnąc 5 i potem wybierasz ulice na która jedziesz tylko ze tu była by miejscowosc

wiem jak jest w Vbusie, i wiem też, jak jest to zrobionione. Ta metoda raczej odpada
Cytat: "andrev1989"

Można by zrobić na tym wyświetlaczu, nazwy miejscowości (w scenerii) takie jak są dostępne i zelektryfikowane, a ponad to żeby była możliwość dodania własnego napisu.
Najpierw musi być wyświetlacz :)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Lipca 2006, 01:31:50 »
Ja proponuję do tego wyświetlacza dodać jeszcze P4, 1024MB DDR-RAM, Radeona X1950 Pro, wszystko oczywiście w ladnej obudowie i odpalić na tym MaSzynę ;)


Tak serio to nie przesadzacie trochę? Chcąc się trzymać realizmu, to ja bym zrobil raczej taki ladny notesik w jakimś uchwycie i na nim wstawial rozklad, np. z txt. A jeszcze lepszy bajer by byl, jakby trasa byla dluga i kartki się same przewracaly... :D A jeszcze oprócz tego po kliknięciu jakiegoś klawisza się pokazywal notesik w dloni. To by bylo fajne.

A to się chyba da zrobić (można pominąć przewracanie kartek), tylko trzeba by dodawać obiekt w odpowiedniej odleglości, z przygotowaną wcześniej teksturą (rozklad jazdy). I ten obiekt by tak się ustawial, że by wyglądalo jakby to bylo napisane na papierze, który byl wyrenderowany wieki temu w 3dsmaxie, w środku kabiny. :D
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."

Offline macias11

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
ODP
« Odpowiedź #25 dnia: 21 Lipca 2006, 10:57:59 »
Może jak już macie zamiar zrobić wyświetlacz to od razu zmienić troszkę kabinę? Może coś na styl EN57 2000 series? Fotki macie na www.transportszynowy.prv.pl
Pozdrawiam, Maciek

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #26 dnia: 21 Lipca 2006, 18:01:10 »
Tolein pomysł dobry natomiast można wykorzystać to czym już dysponujemy (mam na myśli eventy) i tu apel do twórców tras, otóż: możemy robić tak eventy że po dojechaniu do stacji końcowej odstawiamy loka na tor postojowy odpoczywamy z pół godziny od jazdy robiąc sobie kawkę itp. po upływie pół godziny dostajemy sygnał manewrowy aby podpiąć się do składu i ruszamy z powrotem do stacji w której zaczynaliśmy służbe. Myślę ze takie rozwiązanie na dzisiejszym etapie rozwoju symka jest jak najbardziej realne do wykonania i daltego proponuję utworzyć tutotrial pisania własnie takich eventów. Tylko czy koledzy zajęliby się takim tutotrialem?
Poproszę Prof.dr.hab. Bohuna aby się tym zajął i mam nadzieje że większość pomoże amatorom pisać takie eventy.
Misja na trasie Quarka gdzie wyjeżdzamy z szopy i czekamy na przyjazd spalinki ze składem który bedziemy prowadzic własnie obrazuje służbę prawdziwego mecha.
Pozdrawiam

Offline queuedEU

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1265
    • Zobacz profil
    • Celebrity Maszyna
  • Otrzymane polubienia: 33
Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Lipca 2006, 09:19:21 »
taaaa .. jest to mozliwe i nawet dziala :D - niedlugo na nowo bede przepisywal exe - tym razem pod katem obslugi wszystkich tras.. hmmm ktory to juz raz, 4?

Offline Tolein

  • Wiadomości: 483
  • Kanapowy Toromistrz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #28 dnia: 22 Lipca 2006, 16:01:21 »
Znaczy co się da zrobić i dziala?
Chodzi o ten mój pomysl z rozkladem jazdy na karteczce?
Jeśli tak, to cieszę się, że moglem się na coś przydać. :)
"Podejrzewam, że:
1. poświęcają na to niewiele czasu,
2. mają ograniczoną liczbę zwojów mózgowych, przez co są w stanie wykonywać tylko proste i powtarzalne czynności,
3. wydaje im się, że mogą nawet podbić kosmos, ale życie weryfikuje im to negatywnie."

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Czy jest możliwość...
« Odpowiedź #29 dnia: 22 Lipca 2006, 17:08:12 »
Cytat: "Tolein"
Znaczy co się da zrobić i dziala?
Chodzi o ten mój pomysl z rozkladem jazdy na karteczce?
Jeśli tak, to cieszę się, że moglem się na coś przydać. :)


Jakby to powiedzieć? ...nie czujesz czaczy. (?) nie widzisz ironii.
Jesteś tu od wczoraj dopiero! Poczytaj forum zanim będziesz chciał opisać swój następny pomysł. A najlepiej jak tu piszą masz pomysł - to zrób to sam. Ci co potrafią coś zrobić w symku mają już odpowiednie pomysły do realizacji, a TY napewno nie znajdziesz im lepszych.
Jak Twoja trasa Warszawa - Hel? Daję skrzynkę piwa że nie zrobisz!

Zapomniałbym:  Symulator to nie "gierka" jak napisałeś. Obrażasz Twórców symulatora!
cyt:
......jak i również przydaloby się trochę najpierw zapoznać z edytorem do waszej kochanej gierki.

i jeszcze:

Jak ktoś się chce kontaktować ze mną, to Iwan ma mój numer (mam nadzieję że się chlopak nie wkurzy na mnie, że to jemu dalem numer... może jakoś przeżyję)...


żenujące. Kompletny brak szacunku.