Autor Wątek:  Widok exe  (Przeczytany 21296 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

andrev1989

  • Gość
Widok exe
« dnia: 11 Kwietnia 2006, 15:18:21 »
Mam pytanie, czy jest możliwość zmiany wyglądu exe, czy jest jakiś plik o rozszeżeniu jpg. itp, abym mógł zmienić jego wygląd. Chodzi mi dokładniej o miejscie z miniaturami składów, chciałbym je pionowo powiększyć,gdyż zrobiłem swoje miniatury składów i się nie mieszczą,a nie chcę pomniejszać wszystkich miniatur, pokazuje się suwak, a to przeszkadza w podglądaniu składów, więc wychodzę z zapytaniem: czy jest taka możliwość, aby powiększyć to miejsce??

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Widok exe
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Kwietnia 2006, 15:57:58 »
Ty mówisz o starterze (start.exe), więc trzeba pytać o to @Pita, który jest autorem startera
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

andrev1989

  • Gość
Widok exe
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Kwietnia 2006, 18:21:51 »
Więc pytanie do Pita czy jest taka możliwość??

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
Widok exe
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Kwietnia 2006, 18:28:08 »
Od dawna go na forum nie było. Może spróbuj na GG lub na E-Mail.

andrev1989

  • Gość
Widok exe
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Kwietnia 2006, 18:57:25 »
Mówicie, że mam się zgłośić do Pita i z nim o tym pogadać i że dawno go na forum nie widziano, ale gdy klikam na numer GG pisze mi ze nie można wyświetlić strony, a na PW nie pisze, bo podobno dawno go ne było i nie wiecie kiedy będzie, czy Wam tez nie działa ten numer co jest na forum?? Jeżeli ktoś mógłb mi podać jakieś namiary na Niego.

Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Widok exe
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Kwietnia 2006, 19:09:45 »
Jak go nawet dorwiesz, to nie sądzę, aby zmienił starter, bo Ty zrobiłeś większy tabor. To jakaś Twoja fanaberia i nie sądzę, aby dla Twojego widzi mi się zmieniał to.

Pozdrawiam
Mariusz

andrev1989

  • Gość
Widok exe
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Kwietnia 2006, 19:18:42 »
Ja nie mówiłem, żeby dla mnie to zmieniał, tylko zadałem grzecznie pytanie: "Czy da się zmienić?" Nie powiedziałem: "Zmieńcie mi starter bo mi sie zachciało, tylko szybko!". Chyba mnie źle zrozumiałeś, gdybym miał odpowiedź jak to zrobić to sam bym sobie to zrobił.

Pozdrawiam.

PS: Jeżeli kogoś uraziłem tym pytaniem to przepraszam.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Widok exe
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Kwietnia 2006, 19:26:46 »
Nie nikogo nie uraziłeś, ale trzeba realnie patrzeć na problemy:
1) Jak go dawno nie było to nie wiadomo co się z nim dzieje.
2) Jak go już dorwiesz, to nie wiadomo, czy posiada jeszcze kod źródłowy
3) Jak posiada, czy będzie pamiętał o co w nim chodzi
4) Musi mieć chcieć to zmnienić i tu najważniejsze: mnie się by nie chciało bo ktoś zrobił większy tabor. Odpowiedziałbym krótko :pomniejsz.

Sorki za moje zdanie, ale takie mam.

Pozdrawiam
Mariusz

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
Widok exe
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Kwietnia 2006, 19:32:20 »
ewentualnie jeszcze możesz restoratorem spróbować coś zmienić, ale nie wiem, czy się uda
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Widok exe
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Kwietnia 2006, 19:38:03 »
Trzeba było zerknąć na: http://my.opera.com/akvin-profeta do galerii na album Inne... Tam jest przykład -> PRZYKŁAD (z różnych względów nie prosić o udostępnienie).
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

andrev1989

  • Gość
Widok exe
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Kwietnia 2006, 20:26:51 »
Cytat: "Akvin"
Trzeba było zerknąć na: http://my.opera.com/akvin-profeta do galerii na album Inne... Tam jest przykład -> PRZYKŁAD (z różnych względów nie prosić o udostępnienie).


Tak, tylko powiedz, jak to zrobiłeś, oczywiście widziałem to już wcześniej, dlatego spróbowałem zrobić trochę inne, tylko z taborem z Gry Kolejarz, wiem nawet chyba skąd ten Twój tabor jest pobrany;)

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Widok exe
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Kwietnia 2006, 20:28:12 »
I jak to się ma do problemu, o którym pisał andrev1989 ?, tylko tyle, że coś można zrobić, ale co jak i gdzie. I jeszcze w dodatku dodatkowy wątek wyszedł, dlaczego dodatki do MaSzyny niektórzy mają lepsze np. starter a inni szaraczki niech się obejdą smakiem i mogą sobie tylko pooglądać. Według mnie to nie fer.

andrev1989

  • Gość
Widok exe
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Kwietnia 2006, 20:36:54 »
[quote"Mariusz1970"]I jak to się ma do problemu, o którym pisał andrev1989 ?, tylko tyle, że coś można zrobić, ale co jak i gdzie. I jeszcze w dodatku dodatkowy wątek wyszedł, dlaczego dodatki do MaSzyny niektórzy mają lepsze np. starter a inni szaraczki niech się obejdą smakiem i mogą sobie tylko pooglądać. Według mnie to nie fer.[/quote]

To co ja zrobiłem w moim starterze nie jest niczym trudnym, poprostu pozamieniałem tabor z folderu "mini" w "textures" w głównym katalogu MaSzyny na tabor z Gry Kolejarz (osobiście polecam tą grę dla wszystkich, którzy chcą się wcielić w dyżurnego ruchu), ale to co na swoim starterze ma Akvin to już jest wyższa szkoła jazdy, ale muszę przyznać, że mi się podoba, a dla "szaraczków" jak napisałeś podałem sposób na "upiększenie" swojego startera, ale jeszcze czekam na pomoc jak powiększyć to okno ze składami??

Pozdrawiam.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Widok exe
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Kwietnia 2006, 20:44:09 »
Jeżeli chodzi o mini to wiem, sam dodawałem, ale to co napisał Akvin to ingerencja w exe (chyba) i co najważniejsze pokazał, tylko i napisał nie proście o udostępnienie i to mnie wkurza. Albo nie pozkazywać i trzymać dla siebie, albo jak już się pokaże to udostępnić. Jakby tak ze wszystim postępować to wiadomo czym to się zakończy. Może twórcy czego kolwiek do MaSzyny zaczną  tak robić np. trasy dla siebie, kabiny dla siebie i pokazywać screeny z tego co zrobili. Będzie fajowo mówię Wam.

andrev1989

  • Gość
Widok exe
« Odpowiedź #14 dnia: 11 Kwietnia 2006, 20:59:30 »
Cytat: "Mariusz1970"
Jeżeli chodzi o mini to wiem, sam dodawałem, ale to co napisał Akvin to ingerencja w exe (chyba) i co najważniejsze pokazał, tylko i napisał nie proście o udostępnienie i to mnie wkurza. Albo nie pozkazywać i trzymać dla siebie, albo jak już się pokaże to udostępnić. Jakby tak ze wszystim postępować to wiadomo czym to się zakończy. Może twórcy czego kolwiek do MaSzyny zaczną tak robić np. trasy dla siebie, kabiny dla siebie i pokazywać screeny z tego co zrobili. Będzie fajowo mówię Wam.


Od razu mówię, że nie bronię Akvina, ale w Polsce i interniecie są prawa autorskie Chyba nie chciałbyś, żeby ktoś udostępniał ogółowi bez Twojej zgody rzecz, nad którą się męczyłeś rok, miesiąc itp. Ja też bym udostępnił  tabor, którego urzywam, ale ja go nie stowrzyłem i nie chcę łamać powszechnie ustanowionego prawa, a Jego błędem jest to, że nie musiał chwalić się screenem, tylko powiedzieć, jak zrobić takie coś, albo pokazać i później powiedzieć jak to zrobić, na własną odpowiedzialność, oczywiście, że gdyby twórcy tras ich nie udostępniali to MaSzyna nigdy by nie poddawała się niezbędnemu wśród gier i symulatorów rozwojowi, który jest bardzo pożyteczny dla użytkowników i MaSzyna dlatego jest piękna, że cały czas się rozwija dzięki twórcom i pomocnikom, wiem, że nie jest idealna, ale rzecz, która czły czas się rozwija w dobrą stronę w konću stanie się idealna.

Pozdrawiam.[/b]

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Widok exe
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Kwietnia 2006, 21:21:53 »
Cytat: "Mariusz1970"
I jak to się ma do problemu, o którym pisał andrev1989 ?, tylko tyle, że coś można zrobić, ale co jak i gdzie. I jeszcze w dodatku dodatkowy wątek wyszedł, dlaczego dodatki do MaSzyny niektórzy mają lepsze np. starter a inni szaraczki niech się obejdą smakiem i mogą sobie tylko pooglądać. Według mnie to nie fer.

Chyba trochę zbyt ofensywnie mnie potraktowałeś. Jakie jest moje i Profety podejście? Zobiłem przeróbkę byka (ET22-304) - wyszła w obu wersjach i chyba nikt nie miał z nią problemów. Teraz założyliśmy z Profetą ten blog i na bierząco pokazujemy co jest na warsztacie. Co do start.exe to nie mam praw by to udostępnić. Ale pokazałem że można. Trzeba użyć Restoratora i troszkę sie pobawić. Ikonki też nie są moim dziełem. Ale ten screen pokazuje w którą stronę mozna pójść. Sam andrev1989 powiedział:"widziałem to już wcześniej, dlatego spróbowałem zrobić trochę inne" - i o to właśnie chodziło.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

andrev1989

  • Gość
Widok exe
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Kwietnia 2006, 21:39:38 »
Cytat: "Akvin"
Ikonki też nie są moim dziełem. Ale ten screen pokazuje w którą stronę mozna pójść. Sam andrev1989 powiedział:"widziałem to już wcześniej, dlatego spróbowałem zrobić trochę inne" - i o to właśnie chodziło.


Skoro Akvin nie może udostępnić, ja podałem prosty sposób, jak "upiększyć" swoje własne start exe i podaje screena jak to w praktyce wygląda, niestety mam właśnie z tym mały problem z różnym położeniem różnorakiego taboru (raz jest dobrze, raz źle), ale dla zdeterminowanych to nie zrobi różnicy, mam taką nadzieję, w razie gdy ktoś by chciał zrobić i miał z tym problemy to na PW. Oto screen:


A dla osób, które nie wiedzą co to za gra i pliki do pobrania:
http://klub.chip.pl/pawelj/kolejarz/pliki.html
A dla niskotransferowców pocieszenie, że gra dużo nie zajmuje.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Widok exe
« Odpowiedź #17 dnia: 11 Kwietnia 2006, 22:02:22 »
Chodzi mi o to,jakby wszyscy którzy coś zrobią nie udostępniali ogółowi bo ten ktoś tyle się namęczył i po co udostępniać przcież są prawa autorskie i sam autor decyduje. I przy takim podejściu maszyna zacznie się zwijać. Czy to tak trudno pojąć!!!!!!!!!!!
Wiecie co mam realną trasę do Maszyny Bydgoszcz-Włocławek, ale mogę pokazać screeny, ale wam nie udostępnie bo nie, przecież mam do tego prawo. A traska jest bardzo fajna i dużo eventów, no jednym słowem cudo.
Żartowałem z trasą, ale o to mi chodzi. Fajnie byłoby nie i proponuje, aby wszycy trasopisarze tak robili.

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Widok exe
« Odpowiedź #18 dnia: 11 Kwietnia 2006, 22:15:54 »
Cytat: "Mariusz1970"
Chodzi mi o to,jakby wszyscy którzy coś zrobią nie udostępniali ogółowi bo ten ktoś tyle się namęczył i po co udostępniać przcież są prawa autorskie i sam autor decyduje. I przy takim podejściu maszyna zacznie się zwijać. Czy to tak trudno pojąć!!!!!!!!!!!

Tak... trudno mi zrozumieć to co napisałeś.... choć staram się.
Cytat: "Mariusz1970"
Wiecie co mam realną trasę do Maszyny Bydgoszcz-Włocławek, ale mogę pokazać screeny, ale wam nie udostępnie bo nie, przecież mam do tego prawo.

To niby takie jest moje podejście?
Jeżeli autor, lub ktoś kto ma dp tegp prawo powie że mogę, to chetnie udostępnie start.exe z powiększonym oknem podglądu składów.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Widok exe
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Kwietnia 2006, 22:27:14 »
Cytat: "Mariusz1970"
Chodzi mi o to,jakby wszyscy którzy coś zrobią nie udostępniali ogółowi bo ten ktoś tyle się namęczył i po co udostępniać przcież są prawa autorskie i sam autor decyduje. I przy takim podejściu maszyna zacznie się zwijać. Czy to tak trudno pojąć!!!!!!!!!!!
Wiecie co mam realną trasę do Maszyny Bydgoszcz-Włocławek, ale mogę pokazać screeny, ale wam nie udostępnie bo nie, przecież mam do tego prawo. A traska jest bardzo fajna i dużo eventów, no jednym słowem cudo.
Żartowałem z trasą, ale o to mi chodzi. Fajnie byłoby nie i proponuje, aby wszycy trasopisarze tak robili.


Drogi panie, rozumiem , że sprawa dotyczy też mnie (jestem wpółautorem "bulwersującego bloga"). Otóż pragnę wszem i wobec oświadczyć, że nie tworzę czegokolwiek do szuflady. O EP05 to już się nie pamięta? Nawet jej jeszcze nie skończyłem a dowiaduję się, że oto wraz z Akvinem prowadzę jakąś akcję spiskową polegającą na pokazywaniu screenów a potem śmianiu się z innych, że tego nie posiadają. To po to udostępniałem wersję testową kabiny? Widzę, że tworzenie czegoś w tajemnicy ma jednak swoje zalety. My natomiast postanowiliśmy podzielić się tym co robimy z innymi i między innymi dlatego można śledzić przebieg naszych prac na tym blogu. Jeśli się coś jeszcze nie ukazało to ma to swoją przyczynę! Sprawa dotyczy m. in. EP23, spalonego taboru itd. A co do start.exe to myślę, że kolega Akvin wyraził się wystarczająco jasno i nie muszę już tego komentować. Proszę się na drugi raz zastanowić trzy razy zanim się kogoś o coś oskarży.
Na zdrowie!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Widok exe
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Kwietnia 2006, 22:35:54 »
Prościej już nie umiem.
Dobra inaczej dostałem jakimiś kontaktami dajmy na to jakąś fajną trasę i w pewnym momencie pokazuje screeny z tej trasy.
Wniosek:
Dzielimy użytkowników na lepszych, którzy mają jakieś "fajerweriki" do MaSzyny i pozostałych, którzy tego nie będą mieli. Jest to szerszy problem, gdyż takich dodatków nie udostępnianych użytownikom jest dużo.

A przecież ten ktoś, kto tworzył dodatek do Maszyny niczego nie zrobiłby sam z siebie, gdyż nie startował od zera. Założenie jest takie, że MaSzyna i dodatki tworzone są przez hobbystów i nie ma miejsca na komercję. Ale w każdej chwili, ktoś się może z tego wyłamać i za trasę będzie sobie kazał płacić, a zresztą co więcej mam pisać.
Oto mi mniej więcej chodzi inaczej nie umiem tego ująć.

Dodano po 2 minutach:

 Nie mam pretensji, że coś tam robicie, tylko wkurza mnie screen ze startera, którego nie mogę mieć a widziałem- to tak jednym zdaniem.

Dodano po 4 minutach:

 Ja natomiat dobrze rozumiem, tylko mam wrażenie, że Ty tego nie rozumiesz co mam na myśli. Opieram się tylko na faktach. Wszedłem na Waszą stronę i widzę screen startera i w poście jest napisane nie proście mnie z różnych przyczyn o udostępnienie. Takie są fakty.
Wniosek:
Ty masz starter i jesteś lepszy ode mnie, ja nie mam i nie będę miał i jestem gorszy i się tym pochwale np. screenem. OTO MI CHODZI.

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Widok exe
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Kwietnia 2006, 22:57:22 »
Cytat: "Mariusz1970"
Ja natomiat dobrze rozumiem, tylko mam wrażenie, że Ty tego nie rozumiesz co mam na myśli. Opieram się tylko na faktach. Wszedłem na Waszą stronę i widzę screen startera i w poście jest napisane nie proście mnie z różnych przyczyn o udostępnienie. Takie są fakty.
Wniosek:
Ty masz starter i jesteś lepszy ode mnie, ja nie mam i nie będę miał i jestem gorszy. OTO MI CHODZI.

Ja też nie będę miał takiego nastawnika jaki ty stworzyłeś. I chyba nie myślałeś tworząc o udostępnieniu go wszystkim. Pokazałeś drogę, to jak można sobie urozmaicić MaSzynę. Te screen służył dokładnie temu samemu. Nie bez powodu nazwałem to PRZYKŁADEM. Właściwie pisząc pierwszego posta miałem na myśli to co powiedział youBy :
"ewentualnie jeszcze możesz restoratorem spróbować coś zmienić, ale nie wiem, czy się uda".
Nie możesz robić porównania tej sytuacji z taką że ktoś zdobył (nielegalnie) jakąś trasę i chwali sie że ją ma. Ja poskładałem tego startera tak jak jest na tym screenie... ale poskładałem z nieswoich klocków. Chodzi głównie o ikonki taboru... które nie mają z MaSzyną nic wspólnego.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Widok exe
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Kwietnia 2006, 23:01:12 »
Cytat: "Mariusz1970"
Ty masz starter i jesteś lepszy ode mnie, ja nie mam i nie będę miał i jestem gorszy. OTO MI CHODZI.


Wiem o co Ci chodzi. Tylko, że ja mogę powiedzieć: Ty masz nastawnik, a ja nie mam. Jesteś więc lepszy ode mnie, a ja nie mam i nie będę miał, więc jestem gorszy.
Wracając do start.exe to nie może go wydać bo: 1. Nie jest autorem miniatur, 2. Nie jest autorem start.exe. Ktoś pewnie zapyta: "po co więc ten screen?" Po to aby pokazać, że do symka można zrobic wiele i to nie posiadając jakichś specjalnych informatycznych kwalifikacji. Poza tym napisał Akvin jakim programem można coś takiego zrobić jeśli już ktoś bardzo chce.  Może prawie to kogoś zainspiruje do działania i zrobi jeszcze lepsze miniatury sam i będzie jako ich autor mógł to sobie spokojnie wydać.
Jeśli zaś kogoś razi widok tego co tworzą inni i ogarnia go wówczas nieodparta chęć posiadania tego od zaraz to niestety musi sobie z tym jakoś poradzić we własnym zakresie. Niestety mam mało wolnego czasu i dlatego to wszystko powstaje tak wolno, pozostaje więc tylko cierpliwość i nic innego tu nie wymyślimy.
To tyle z mojej strony.
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Widok exe
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Kwietnia 2006, 23:17:15 »
Co do nastawnika posiadam dokumentację i mogę odpowiadać na pytania i pomóc go złożyć. Tylko musi być to osoba, która choć trochę grzebała w elektronice. Natomiast co do start.exe, to ja nie wiem od kiedy Ty go masz (czy przed chwilą dostałeś, czy masz go już np. od roku), opieram się na tym co widzę i czytam.  Trochę się informatyką zajmuję, ale to jest bardzo a to bardzo szeroka dziedzina wiedzy. Nie wiem co to jest rapi coś tam co to za zwierze i jak się tym obsłużyć i nie bardzo mi na tym zależy aby się dowiedzieć, tak samo jak na start.exe (ten który mam mi wystarcza), chodziło mi o podejście. Co byście sobie pomyśleli na moim miejscu, gdybyśmy zamienili się rolami? A no to, że mam wypasiony start.exe nie wiadomo od jak dawna, nie wiadomo od kogo i patrzcie fajny nie?, ale inni w tym ja nie będą go mieli. Wiem intencje były takie, aby pomóc andrev1989 i pokazać, że za pomocą rapicośtam można to zmienić, ale przy okazji wyszło to o czym pisałem.
Już więcej nie będę pisał na ten temat, bo chyba wszystko jasne.

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Widok exe
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Kwietnia 2006, 23:37:42 »
Cytat: "Mariusz1970"
Co do nastawnika posiadam dokumentację i mogę odpowiadać na pytania i pomóc go złożyć. Tylko musi być to osoba, która choć trochę grzebała w elektronice. Natomiast co do start.exe, to ja nie wiem od kiedy Ty go masz (czy przed chwilą dostałeś, czy masz go już np. od roku), opieram się na tym co widzę i czytam.  Trochę się informatyką zajmuję, ale to jest bardzo a to bardzo szeroka dziedzina wiedzy. Nie wiem co to jest rapi coś tam co to za zwierze i jak się tym obsłużyć i nie bardzo mi na tym zależy aby się dowiedzieć, tak samo jak na start.exe (ten który mam mi wystarcza), chodziło mi o podejście. Co byście sobie pomyśleli na moim miejscu, gdybyśmy zamienili się rolami? A no to, że mam wypasiony start.exe nie wiadomo od jak dawna, nie wiadomo od kogo i patrzcie fajny nie?, ale inni w tym ja nie będą go mieli. Wiem intencje były takie, aby pomóc andrev1989 i pokazać, że za pomocą rapicośtam można to zmienić, ale przy okazji wyszło to o czym pisałem.
Już więcej nie będę pisał na ten temat, bo chyba wszystko jasne.


Start.exe zmodyfikowaliśmy sami korzystając z miniatur dostępnych w internecie (nie pamiętam na jakiej stronie, bo to Akvin się tym zajmował). Więc OD NIKOGO tego nie dostaliśmy i nie jest to żaden z legendarnych tajnych dodatków... sto pierwszy raz nie będę pisał czym jest zmodyfikowany start.exe, bo sprawa zaczyna się robic śmieszna.
Widząc, że to co dotychczas zrobiłem do symka ja i co zrobił Akvin jest niezauważalne w obliczu tego start.exe to pragnę przypomnieć:
Kabina do EP05 i przeróbka w tym celu modelu 141; nowe tekstury, pantograf połówkowy, klimatyzację do niedawno wydanej EP09; ET22-304. Ponadto na ukończeniu jest EP23 (przeróbka w podobnym zakresie co w przypadku ET22-304) i ostateczna wersja EP05, a później EU05.
Więc jak widać jesteśmy krnąbrnymi hultajami, którzy nic nie udostępniają i trzymają to na swoich dyskach ku pamięci potomnych, o ile dyski nie padną przedwcześnie i nie pogrzebią całego dorobku wraz z autorami, których w tym momencie krew zaleje.
Istotnie dyskusję czas zakończyć, pozdrawiam Cię serdecznie i życzę owocnej pracy nad nastawnikiem!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Widok exe
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Kwietnia 2006, 23:59:56 »
Dzięki za pozdrowienia, również pozdrawiam i życzę owocnych prac nad kabinami.



PS
Z nastawnikiem już nie przewiduje zmian. Trzy tygodnie wyjęte z życia i  trochę nerwów.

andrev1989

  • Gość
Widok exe
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Kwietnia 2006, 15:24:16 »
Jako, że uporałem się z tym start exe, Restorator pomógł podaje screena jak to mniej więcej wygląda:

Skład z ET22:


Skład z EP09:


Wszystkich chętnych zapraszam na PW, ale to co zrobiłem nie jest zaś wielką  rewelacją, zrobiłem tyle, ile potrafię, bo loka, ani trasy nie potrafię, więc zabrałem się za coś takiego.

Pozdrawiam.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3926
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 279
Widok exe
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Kwietnia 2006, 18:58:16 »
To w końcu okno. gdzie wyświetlony jest skład jest większe?, gdzyż na screenie tego za bardzo nie widzę, a widzę, że jest pasek przewijania pionowego.

andrev1989

  • Gość
Widok exe
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Kwietnia 2006, 19:42:29 »
Cytat: "Mariusz1970"
To w końcu okno. gdzie wyświetlony jest skład jest większe?, gdzyż na screenie tego za bardzo nie widzę, a widzę, że jest pasek przewijania pionowego.


Pasek przewijania pionowego jest nadal, ale teraz już naprawiłem oklno w ten sposób, że nie muszę przewijać tego paska, żeby zobaczyć cały skład, a wcześniej właśnie to przewijanie było powodem otwarcia tego wątku. Niestety nie umiem dokładnie dostosować tego okna ze składami tak, abym widział pionowo skład bez przesuwania i tak, żeby nie było suwaka, gdy już takowy skład bez przesuwania widzę.

Pozdrawiam i wielkie podziękowania dla wszystkich userów, którzy zaoferowali mi swoją pomoc.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Widok exe
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Kwietnia 2006, 22:48:49 »
Interesujacy pomysl, teraz stalo sie to o wiele bardziej przejrzyste :)