Autor Wątek:  Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine  (Przeczytany 162201 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Rysio

  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #30 dnia: 30 Grudnia 2006, 15:10:27 »
No okazało się że gdzieś mi zaginęły strowniki NVIDIA (bo był zanik napięcia i pokrzaczył się sysytem ) , dzięki jednak za podpowiedź i wszystkiego dobrego w Nowym roku 2007 dla wszystkich forumowiczów.

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: Dźwiięk
« Odpowiedź #31 dnia: 30 Grudnia 2006, 22:29:43 »
Cytat: "Rysio"
Naciskam duże M i słyszę ze trzy kliknięcia jak echo  i podobnie to wygląda z resztą dźwięków ale nie zawsze.


Mam to samo >:?
Na Cenedze o ile pamiętam było lepiej, ale za to miałem gdzieś z 5 fps mniej. Jak się zdenerwuję to na Archu wyląduję.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #32 dnia: 24 Marca 2007, 16:52:21 »
Z sukcesem udało mi się uruchomić maszyne pod linuxem i bardzo mnie to cieszy.Tylko mam kilka pytań.

1.Cieszy  że można myszką uruchomić maszyne ale kiedy włączam "proba.exe" przy pomocy xwine to mi sie uruchamia okno ładowania scenerii i  standardowa sceneria quarka czy można zrobić tak żeby pojawiło się to znane menu z wyborem scenerii i pojazdu do prowadzenia?

2. Jak wyjść w trybie szybkim z symka? bo standardowe alt  + F4 nie działa ani F10

3 Pojawia się błąd  Cannot load timetable file pm13:01 error=8@0 czy to ma jakiś wpływ na działanie symka?

4.Zainstalowalem maszyne po raz 1 na linuxie i tylko narazie mam jeszcze scenerię jelitkowo i quarkowo i czy musze instalowac jakies wersje "exe" po kolei czy exe youBy pozowli na działanie całego taboru i większośći scenerii

5. Kiedy w konsoli chce ręcznie wybrać trasę i pojazd np: [bakus@bakus ~]$ wineconsole eu07.exe -s jelitkowo_EU06 -v EU06-02      to nic się nie dzieje dlaczego?co jest źle w komendzie?

Z góry dzięĸi na odpowiedźi.W windowsie sobie radziłem ale w linuxie musze sie nauczyć obsługi więc Proszę o Pomoc i wyrozumiałość
                                                                                                                    Pozdrawiam
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

hunter

  • Gość
Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #33 dnia: 24 Marca 2007, 19:56:15 »
Cytat: "eu07-007"
[bakus@bakus ~]$ wineconsole eu07.exe -s jelitkowo_EU06 -v EU06-02

hunter@tux:~$ wine "eu07.exe -s jelitkowo_EU06.scn -v EU06-02" - tak będzie poprawnie.

BTW. Ściągnij sobie ostatnie wine, gdzie można odpalać start.exe bez problemów i bez żadnych zmian nazw.

Offline emo2047

  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
    • http://www.eu07-addons.dl.pl/
  • Otrzymane polubienia: 0
Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #34 dnia: 23 Kwietnia 2007, 14:34:33 »
Mi wywala taki blad
wine: Unhandled exception 0x0eedfade at address 0x7b840890 (thread 0009), starti                              ng debugger...

Czy ktos wie o co chodzi?
Tu znajdziesz paczkę Defilera oraz dodatki do maszyny http://www.eu07-addons.dl.pl/

hunter

  • Gość
Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #35 dnia: 23 Kwietnia 2007, 17:21:50 »
Cytat: "emo2047"
Mi wywala taki blad
wine: Unhandled exception 0x0eedfade at address 0x7b840890 (thread 0009), starti                              ng debugger...

Czy ktos wie o co chodzi?


Jaka trasa? Jakie exe? Jaka konfiguracja wine i wersja?

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #36 dnia: 23 Kwietnia 2007, 18:56:45 »
Cytat: "emo2047"
Mi wywala taki blad
wine: Unhandled exception 0x0eedfade at address 0x7b840890 (thread 0009), starti                              ng debugger...

Czy ktos wie o co chodzi?



Albo nie masz mozliwosci zapisu na dysku albo zle ustawiony dzwiek.

Offline emo2047

  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
    • http://www.eu07-addons.dl.pl/
  • Otrzymane polubienia: 0
Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #37 dnia: 23 Kwietnia 2007, 19:56:26 »
Probuje odpalic na dowolnej trasie. Caly czas mam ten sam blad. Posiadam wine-0.9.35, dystrybucja linuxa opensuse 10.2, exe 664. Nie mam winzgrozy, pliki maszyny mam w katalogu home. Jakkolwiek bym tego nie skonfigurowal, ciagle to samo
Tu znajdziesz paczkę Defilera oraz dodatki do maszyny http://www.eu07-addons.dl.pl/

Offline lukaszqx

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Czerwca 2007, 21:14:25 »
No to tak... Nigdy takiego czegoś nie miałem... Ale postaram się pomóc. :)
1. Nie uruchamiaj programów itd. z partycji NTFS, bo nie zawsze aplikacja się uruchomi lub będzie błąd. Też tak miałem, ale nie z EU07. :)
2. W konsoli wpisz winecfg i spróbuj ustawić, aby wine próbował przedstawiać jako Windows XP.
3. Przeinstaluj MaSzyne.
4. Ewentualnie podmień plik eu07.exe na jakiś inny.
5. Czy masz poprawnie zainstalowane sterowniki do karty graficznej?
6. Może lepiej zainstalować sobie Cedege? (legalna Cedega, czy też nie - Twój problem. :) ).


Pozdrawiam
Łukasz Migdałek
Pozdrowiam

hunter

  • Gość
Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #39 dnia: 23 Czerwca 2007, 10:01:28 »
Cytat: "emo2047"
Posiadam wine-0.9.35

0.9.35, wersja, która naprodukowała wiele nieuruchamiających się aplikacji.. Zainstaluj sobie 0.9.39 i po kłopocie.

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #40 dnia: 01 Października 2007, 14:52:05 »
Witam

Po aktualizacji systemu okazało się że uruchomienie symka za pomocą konsoli jest nie możliwe wpadłem na cudowny pomysł uruchomienia start.exe bo przeczytałem o tym w tym tmeacie,jednakże chcąc uruchomić trasę która zazwyczaj odpala się najszybciej jelitkowo zdziwiłem się ponieważ trasa uruchomiała się ponad 20 minut standardowo zawsze było około kilkunastu sekund a przy rozdzielczosci 640x480 trudno było mówić o płynności gdzie przy 800x600 nigdy nie było problemu.Czy ktoś zna rozwiązaniu mojego problemu?Z góry dzięki. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 01 Października 2007, 15:02:29 wysłana przez eu07-007 »
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #41 dnia: 01 Października 2007, 15:00:51 »
Po aktualizacji systemu okazało się że uruchomienie symka za pomocą konsoli jest nie możliwe

Co to znaczy "nie jest możliwe"? Więcej szczegółów.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #42 dnia: 01 Października 2007, 15:13:37 »
Po aktualizacji systemu okazało się że uruchomienie symka za pomocą konsoli jest nie możliwe

Co to znaczy "nie jest możliwe"? Więcej szczegółów.

Po wpisaniu komendy i naciśnięciu enter w konsoli migotają
 linijki tak jak poniżej na screenie
screen:

Przed chwilą dowiodłem że to nie ma wpływu i otwiera się okno ładowania symulatora tylkod laczego tak wolno wszystko?
« Ostatnia zmiana: 01 Października 2007, 15:16:46 wysłana przez eu07-007 »
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #43 dnia: 01 Października 2007, 15:21:01 »
No niestety - na linuchu sie laduje wolniej, nic na to nie poradzisz.

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #44 dnia: 16 Października 2007, 11:29:42 »
Znowu problem który pojawił się pościagnięciu najnowszych sterowników do karty graficznej i nowej wersji wine czy ktoś wie o co chodzi? w konsoli po wpisaniu komendy cos takiego mi sie pojawiło niestety teraz symek wogle sie nie uruchamia

Warning: the specified Windows directory L"c:\\windows" is not accessible.
Warning: the specified System directory L"c:\\windows\\system32" is not accessible.
Warning: could not find DOS drive for current working directory '/home/bakus/Desktop/EU07', starting in the Windows directory.
Warning: the specified Windows directory L"c:\\windows" is not accessible.
Warning: the specified System directory L"c:\\windows\\system32" is not accessible.
Warning: could not find DOS drive for current working directory '/', starting in the Windows directory.
wineconsole: Nie udało się uruchomić programu "eu07.exe -s Jelitkowo.scn -v EU06-02".
Polecenie jest niewłaściwe.


K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #45 dnia: 16 Października 2007, 13:26:56 »
To tak może na boku tego tematu. Jeśli coś działa na komputerze, to po co, co chwila zmieniać? Oczekujecie cudu w nowym oprogramowaniu? Jeśli masz taką ciekawość, to do testów używaj specjalnie przeznaczonej partycji z osobnym systemem. Jak coś popsujesz nie będzie żalu. Powinniście się uczyć na już popełnionych błędach, aktualizacja do najnowszej wersji wcale nie musi działać poprawnie o czym nie jeden się przekonał. Potem jest lament.

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #46 dnia: 16 Października 2007, 14:24:26 »
Warning: the specified Windows directory L"c:\\windows" is not accessible.
Wygląda na to że wine nie widzi/czyta katalogu: /home/nazwa_użytkownika/.wine/drive_c/windows. Sprawdź czy go masz, czy znajduje się w nim folder system32.

@Krzysiek626... pod linuksem takie aktualizacje to zwykła codzienność, coś jak aktualizacje bezpieczeństwa Windows.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Października 2007, 15:48:02 »
Warning: the specified Windows directory L"c:\\windows" is not accessible.
Wygląda na to że wine nie widzi/czyta katalogu: /home/nazwa_użytkownika/.wine/drive_c/windows. Sprawdź czy go masz, czy znajduje się w nim folder system32.

@Krzysiek626... pod linuksem takie aktualizacje to zwykła codzienność, coś jak aktualizacje bezpieczeństwa Windows.

Folder jest na swoim miejscu tyle tylko ze ostatnio go przenosilem i na kilka minut go nie bylo w partycji systemowej ale potem go wkleilem znowu i etraz mi sie wszystko popsiuło łagodnie mówiąc
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Października 2007, 15:51:17 »
Zajżyj do wine.conf, ew. odpal konfiguratora. Sprawdź również czy nie zmieniły cię się uprawnienia na folderach.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #49 dnia: 16 Października 2007, 16:08:35 »
Zajżyj do wine.conf, ew. odpal konfiguratora. Sprawdź również czy nie zmieniły cię się uprawnienia na folderach.

niesteyt ciągle top samo krzystam z linxa bo musze
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #50 dnia: 16 Października 2007, 16:26:17 »
Wejdź w konfigurator Wine (winecfg) -> zakładka Dyski -> pole Ścieżka i sprawdź co masz tam wpisane.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #51 dnia: 16 Października 2007, 16:44:14 »
Wejdź w konfigurator Wine (winecfg) -> zakładka Dyski -> pole Ścieżka i sprawdź co masz tam wpisane.
Wyskakuje mi przy tej zakładce nie maszy dysku c to może spowodować problemy
Nie zapomnij użyc "Dodaj" w zakłdce "dyski" aby go utworzyć
a w ścieżce nic nie ma
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #52 dnia: 16 Października 2007, 21:15:43 »
U mnie w ścieżce jest:

../drive_c
...wpisz, może zadziała.

A przyporządkowanie dysków jest wskazywane? Tak to u mnie wygląda:
« Ostatnia zmiana: 16 Października 2007, 21:19:13 wysłana przez Akvin »
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #53 dnia: 17 Października 2007, 08:45:16 »
U mnie w ścieżce jest:

../drive_c
...wpisz, może zadziała.

A przyporządkowanie dysków jest wskazywane? Tak to u mnie wygląda:

Nie mam przyporządkowanych żadnych dysków ale postąpiłem według rad które są w pierwszym poście  tematu.Zaczeło działać ale FPS mnie niezadowala bo 0.63 kl/s to maksimum nie wiem w czym tkwi problem nadal:(
Jeśli ktoś może i jest w stanie pomóc to Bardzo Proszę,choć wiem że jasnowidzem nikt nie jest ale może któryś z userów spotkał się z takim problemem.

Pisz starannie i po polsku. Czytać się odechciewa gdy ktoś ciągnie jedno zdanie w nieskończoność.
Akvin
« Ostatnia zmiana: 17 Października 2007, 14:27:07 wysłana przez eu07-007 »
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline lukaszqx

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #54 dnia: 18 Grudnia 2007, 22:22:38 »
A masz zainstalowane zamknięte sterowniki od NVIDIA lub ATI?

Jak tak, to spróbuj zainstalować.
Ewentualnie zainstaluj komercyjne Cedege lub Crossx
Pozdrowiam

Offline t0mcioo

  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
    • Homepage
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #55 dnia: 06 Stycznia 2008, 03:07:06 »
dla poprawienia fps - najnowsze sterowniki od karty graficznej (w przypadku ati lub nvidii - te z ich strony - tzw zamkniete).
sprawdzic konfiguracje serwera X (polecam Xorg lub XGL - Xfree jest za stare na ta zabawe)
poprawnie skonfigurowac akceleracje sprzetowa (opengl) i sprawdzic ja np za pomoca logow z X'ow lub jakas aplikacja 3d - glxgears (lub dla ati fglx_gears).

Co do problemow z startowaniem (ten temat dot. zmiany nazwy) - ma to wplyw gdyz WINE ma zarejestrowane start.exe jako analogiczne polecenie z windy - startujce aplikacje podajac jej pelna lub relatywna sciezke (cos na styl wine ./start.exe zamiast wine start.exe - podobnie jak z aplikacjami linuxa)

z dzwiekiem - jezeli konfiguracja wine zawodzi - nadal sa opoznienia lub uciecia - sprawdzie czy z prawami root'a dziala (najlepiej wykorzystujac do tego sudo) - jak tak moze to byc problem konfiguracji bufora karty dzwiekowej lub pryiorytetu procesów - root zawsze ma nizszy (w sensie wyzszy) pryiorytet.

osobiscie nie bawilem sie jeszcze wine+symek bo od dlugiego czasu nie mam czasu.

i na koniec - maszyna pod linuxem jest emulowana - znaczna czesc cykli procka jest poswiecona emulacji, przezco wydajnosc z regoly bedzie nizsza niz na win ( no chyba ze ktos ma maksymalnie zoptymalizowany system pod swoja maszyne to moze byc odwrotnie)

PS - cedega to przerobiony WINE z rozbudowana obsluga 3dfx i directX (dawna jego nazwa to winex)
~/
"...sometimes the sound of goodbye is louder than any drum beat..."
Literówki wynikaja zwykle z braku kofeiny. Braki 'ogonków' - z niechcenia robienia sobie odcisków na kciuku.

Offline lukaszqx

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #56 dnia: 09 Maja 2008, 21:58:31 »
Niestety Panowie - MaSzyna na najnowszym Wine się nie uruchamia.
Zaczyna coś debugować, ale na tym koniec. Potem sam się wyłącza.

Również dodałem MaSzyne do AppDB na stronie wine.
http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=application&iId=7264
Niestety muszę oznaczyć jako niedziałający symulator...
« Ostatnia zmiana: 10 Maja 2008, 10:30:23 wysłana przez lukaszqx »
Pozdrowiam

Offline lukaszqx

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #57 dnia: 14 Maja 2008, 22:09:04 »
Dziwne...
MaSzyna nie uruchamiała się, bo... słuchałem muzyki...
Myślałem, że nie będzie dźwięku tylko, ale nie, że takie rzeczy...
Pozdrowiam

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #58 dnia: 09 Czerwca 2008, 08:45:46 »
   Witam

 W związku z tym że zmieniłem konfigurację komputera, nie mogę uruchomić symulatora. Na początku ładowania scenerii wyskakuje mi taki błąd:

http://images24.fotosik.pl/227/c0e66e22acdade2dmed.png


Próbowałem ustawień w konfiguracji Wine ale ten sam błąd wyskakuje. nie wiem w czym rzecz, dlatego proszę o pomoc.

O to konfiguracja:
 Dystrybucja linuksa: mandriva 2008 xtreme 2.1 spring edition
 Karta graficzna: Radeon R300 ND [Radeon 9700 Pro]
 Procesor: AMD Athlon(tm) XP 2000+
 Pamięć: 1 GB

Będe wdzięczny za wszelkie informacje, z góry Dziękuje i Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 09 Czerwca 2008, 08:49:46 wysłana przez eu07-007 »
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #59 dnia: 09 Czerwca 2008, 16:03:54 »
1)Screen mały i przez to nieczytelny
2)Jeżeli chcesz porady typu: to poprzez w starszym bajcie nieparzystą liczbę jedynek w obszarze pamięci FF00CD w rejestrze AX, to takiej raczej nikt nie udzieli.
3)O ile mnie pamięć nie myli, zmieniałeś kartę grafiki.  Kombinuj coś w tę stronę. O ile też dobrze pamiętam z Radeonem userzy mieli problemy. Trzeba się wstrzelić w sterowniki.
4)Z reguły podejrzewa się to, co się zmieniło w konfiguracji. Gorsza sprawa, jeżeli się wszystko zmieniło, ale nie wiemy, czy taka sytuacja miała miejsce w twoim przypadku.
« Ostatnia zmiana: 09 Czerwca 2008, 16:08:44 wysłana przez Mariusz1970 »