Autor Wątek:  Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine  (Przeczytany 162200 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline gamoń

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #90 dnia: 23 Grudnia 2012, 09:54:25 »
@szczurek
Nie wiem czy jeszcze aktualne ale ta linijka w logu może być powodem późniejszego kompletnego wyłożenia się wine:

err:module:load_builtin_dll failed to load .so lib for builtin L"winealsa.drv": libasound.so.2: nie można otworzyć pliku obiektu dzielonego: Nie ma takiego pliku ani katalogu
Wygląda na to że nie masz biblioteki libasound.so.2, poszukaj w katalogach systemowych czy jest libasound.so i jeżeli jest zrób dowiązanie symboliczne libasound.so.2 do libasound.so czasem przy częściowej aktualizacji pakietów tworzą się takie cyrki.
« Ostatnia zmiana: 23 Grudnia 2012, 09:58:31 wysłana przez gamoń »

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 486
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1421
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #91 dnia: 26 Lutego 2013, 19:26:37 »
Czy na ubuntu to zadziała ??
Dobrowolne wsparcie: Tipply

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #92 dnia: 28 Lutego 2013, 23:26:24 »
Pewnie, że zadziała. Sam mam ubuntu 10.04 LTS i jadę na MaSzynie już ponad 1,5 roku. Oczywiście czasem muszę "łatać" niezgodności z Windowsowych przyzwyczajeń :) ale symek działa bez problemu.

Offline kogus123

  • Wiadomości: 4
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #93 dnia: 06 Listopada 2014, 09:21:37 »
Temat od dawna nie poruszany.
Jeśli chodzi o konfigurację Wine do MaSzyny, to u mnie nic nie trzeba robić. Miałem kubuntu 14.04 LTS i wystarczy wybrać trasę i jechać :) Tylko jest pewien problem-trochę przycina (kilka fps). Na Tarniowie mam na dworcu tylko 2 fps.

Reg. obowiązki 16.
Proszę poprawić.
Benek
« Ostatnia zmiana: 17 Czerwca 2015, 16:42:15 wysłana przez kogus123 »

Offline Kociak

  • Wiadomości: 5
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #94 dnia: 13 Listopada 2014, 00:25:12 »
Wine 1.4 na Ubuntu 14.10 x64 (aktualizowany dziarsko od czasów wersji 8, po wersji 10 przeinstalowany na wersję 64-bitową). Też nie robiłem specjalnie nic (poza doinstalowaniem przez winetricks bibliotek directx, msvc**, i podobnych "własnościowych"). Biblioteki directx ustawiłem jako "natywne" a nie "wbudowane", dźwięk na "domyślny systemowy".
Jedna uwaga jaka mi się narzuciła: Linux jako system operacyjny jest czuły na wielkość liter w nazwie pliku czy katalogu. Instalując ręcznie różne paczki muszę uważać żeby pliki lądowały we właściwych katalogach, żeby przy wypakowywaniu przypadkiem nie powstał katalog powiedzmy SM41_v1 obok już istniejącego sm41_v1 - jeśli taka sytuacja wystąpi będzie problem z wczytaniem danych tejże lokomotywy. Dlatego wypakowuję ręcznie, nigdy "z prawokliku".
Rainsted czasem przy modyfikowaniu składu potrafi przestać reagować na przełączanie zakładek myszką (klawiszani strzałek działa), za to sam symulator poprawnie działa nawet w trybie pełnoekranowym w 1920x1200 (karta graficzna GeForce GT 520).
Podczas moich prób zabawy z wbudowanym edytorem miewałem błędy krytyczne i zawieszenie programu, ale to temat nie na ten wątek.

Offline niemiec

  • Wiadomości: 160
  • Główny nierob
    • Zobacz profil
    • Moje zdjęcia
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #95 dnia: 28 Grudnia 2014, 10:08:41 »
Jak poprawnie uruchomić RAINSTED.exe z poziomu konsoli? Używając komendy: wine ŚCIEŻKA/DO/PLIKU/RAINSTED.exe uruchamia mi się edytor scenerii.

Offline janek32

  • Wiadomości: 567
  • EMIT Ghp400M4C
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #96 dnia: 28 Grudnia 2014, 19:21:53 »
Ja mam pod Debianem tak samo, ale jak przejdę za pomocą cd do odpowiedniego katalogu i wpiszę wine RAINSTED.exe, to się uruchamia starter.
Nie mam pojęcia czemu, stawiałbym na jakieś kwestie ze ścieżkami domyślnymi - jak uruchomię w ten sposób:
janek@izera:~$ wine /media/janek/Pliki/KOLEJ\ symulatory/MaSzyna_08_13/RAINSTED.exeTo w domowym tworzy mi RAINSTED.ini.
-Środa 844012.
-Zgłaszam się.
-Zapytaj energetykę, czy zapłacili rachunki, luzem ciągniemy i jest 2900.

Offline Smok E_ustachy

  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #97 dnia: 15 Kwietnia 2015, 16:19:04 »
To ja o sobie:
W Maszynie 13.08 było:
Renderer:
Gallium 0.4 on AMD RS780
Vendor:
X.Org
OpenGL Version:
3.0 Mesa 10.5.1

W ostatniej 15.04 jest:

Renderer:
Gallium 0.4 on AMD RS780
Vendor:
X.Org
OpenGL Version:
3.0 Mesa 10.5.1
Missed OpenGL 1.3+ drivers!

Więc to raczej zmiany w Maszynie.

Distro PCLOS


Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #98 dnia: 15 Kwietnia 2015, 16:29:02 »
W którymś exeku doszło logowanie komunikatu o nieznalezieniu sterownika. Mówiłeś jednak, że działa, więc to pewnie urok emulacji jest.
Mój kanał youtube

Offline czatowiec

  • Wiadomości: 8
  • Fapacz tramwajarz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #99 dnia: 27 Lutego 2016, 14:33:31 »
Obczajałem sobie najnowszą MaSzynę z patch'em na Wine, to generalnie są dwie rzeczy.
  • Żadna wersja symka nie chce chodzić pod najnowszym stabilnym Wine 1.8.1. Trzeba skorzystać z którejś starszej wersji (1.6 lub 1.7) albo z najnowszej wersji rozwojowej (gałąź 1.9.x).
  • Jeśli chodzi stricte o błąd związany z OpenGL, występuje on pod wolnoźródłowymi sterownikami Nvidii, nie wiem jak z ATI. Na pewno w pierwszym, a zapewne także i w drugim przypadku pomaga instalacja sterowników własnościowych. Po doinstalowaniu z poziomu ustawień w Ubuntu albo przy pomocy paczki "nvidia-driver" w Debianie problem już nie występuje.
Nigdy nie miałem PC Linux OS, więc mam nadzieję, że instalację sterowników już sobie ogarniesz we własnym zakresie, ale jak coś, to jako linuksiarz służę pomocą ;)
« Ostatnia zmiana: 27 Lutego 2016, 14:36:52 wysłana przez czatowiec »

Offline Smok E_ustachy

  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #100 dnia: 29 Lutego 2016, 00:58:29 »
Teraz mi się posypało i walczę tutaj:
http://www.pclinuxos.com/forum/index.php/topic,135991.msg1162353.html#new

Ponoć działa ludziom, wiec podejrzewam sterowniki fglrx.

M się system sypnął, zrobiłem reinstal i w wersji 32 bity się uruchamia ale wygląda dziwnie, jakby ne ładował tekstur.
W wersji 64 bity nie uruchamia sie w ogóle.

Czyli problemem może być WINE bądź sterowniki. Na WINE 1.8.x chyba działało bo przed reinstalką system miałem zaktualizowany.

Reg. obowiązki 16.
Proszę poprawić.
Benek

« Ostatnia zmiana: 29 Lutego 2016, 07:03:40 wysłana przez Benek »

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #101 dnia: 29 Lutego 2016, 07:35:28 »
Zastanawia mnie upór z jakim Linuksiarze walczą z niepostawieniem windowsa. Na windows potrzebne jest jakieś 25GB (trzeba zrobić miejsce na swapa i na paczkę z dodatkami do symulatora) na osobnej partycji, jeszcze lepiej jest wykorzystać jakiś stary dysk zaczynając od 40GB. Ściągnąć sterowniki do postawionej windy i mamy stabilny system. Stabilniejszy od jakiegokolwiek WINE. Rozumiem powody, dla których stawiacie Ubuntu lub Debiana, ale opisywane kłopoty z WINE wyglądają na masochizm i natręctwo. W dobie gdzie dyski 1000GB są powszechne, a zdobycie starej 40GB to 10zł, postawienie windowsa pod konkretny program, wydaje mi się najbardziej proste.
« Ostatnia zmiana: 29 Lutego 2016, 07:36:50 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Benek

  • Moderator
  • Wiadomości: 4504
  • fb.com/benek.maszyna
    • Zobacz profil
    • Moja strona o MaSzynie
  • Otrzymane polubienia: 17
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #102 dnia: 29 Lutego 2016, 07:47:58 »
Myślę, że są dwa powody. Pierwszy to taki, że Linux jest darmowy, a Windows nie. Jestem przekonany, że są ludzie dla których ma to ogromne znaczenie. Po drugie, jeśli ktoś przez jakiś czas pracował na Windowsie, a potem na Linuxie, to doskonale wie, że Windows jest ułomnym OS. Ponadto polityka Microsoftu odnośnie inwigilacji (np. wymuszanie aktualizacji, programy działające w tle) budzi niepokój, zwłaszcza jak ktoś posiada Windows8 lub Windows10.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #103 dnia: 29 Lutego 2016, 08:04:26 »
Spodziewałem się tych argumentów. Windows ułomny, ale WINE też. Cena, jest argumentem dotąd, kiedy zajrzymy w statystki piractwa różnych programów. Oczywiście nie namawiam na pirackie instalacje, ale mimo wszystko to nadal powszechne zjawisko, nawet w przedsiębiorstwach. Jeśli chodzi o inwigilacje, przed tym już nie ma ucieczki, taka jest polityka korporacji i globalizacji. Stawiając system windows pod symulator, nie trzeba go aktualizować, nawet można wyłączyć kartę sieciową i po problemie. Po za tym, nie mogę się oprzeć wrażeniu, że jeśli uznamy windows za wrogi system, to powinniśmy go poznać i ujarzmić.

Offline czatowiec

  • Wiadomości: 8
  • Fapacz tramwajarz
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #104 dnia: 29 Lutego 2016, 14:25:58 »
Teraz mi się posypało i walczę tutaj:
http://www.pclinuxos.com/forum/index.php/topic,135991.msg1162353.html#new

Ponoć działa ludziom, wiec podejrzewam sterowniki fglrx.

M się system sypnął, zrobiłem reinstal i w wersji 32 bity się uruchamia ale wygląda dziwnie, jakby ne ładował tekstur.
W wersji 64 bity nie uruchamia sie w ogóle.

Czyli problemem może być WINE bądź sterowniki. Na WINE 1.8.x chyba działało bo przed reinstalką system miałem zaktualizowany.

Reg. obowiązki 16.
Proszę poprawić.
Benek


A masz zainstalowane paczki wine32 i wine64? Bo MaSzyna jest generalnie 32-bitowa i jak uruchamiałem pierwszy raz obecną MaSzynę przez konsole, to Wine mi się pluło, że muszę dodać architekturę i386 i zainstalować paczkę wine32, żeby się poprawnie uruchomiło.

Co do "uporu nieinstalowania Windowsa", to jeśli do 90% zastosowań wszelakiej maści dany OS mi w zupełności wystarcza i się sprawdza super, to wątpię, żeby mi i wielu innym osobom zwyczajnie chciało trzymać drugi system tylko pod konkretny program. W szczególności, że symek od dawna działa pod Wine bardzo dobrze, a kwestia posiadania Wolnego Oprogramowania to coś więcej niż tylko chęć zaoszczędzenia czy lenistwo. To jest też sprawa pewnej filozofii, ale to raczej nie jest forum od rozpisywania się na ten temat ;) Żaden program nie jest idealny, bo inaczej by nie pisano nowych i nie aktualizowano starych. A Linux ostatnio akurat wreszcie zdobył większe zainteresowanie niż do niedawna - zarówno ze strony zwykłych użytkowników, jak i techników i inżynierów.

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #105 dnia: 29 Lutego 2016, 21:53:15 »
Od wersji bodajże 1.7 nie trzeba samego WINE w arch i386 instalować, wystarczy przygotować PREFIX pod taką architekturę (patrz man i poradniki w sieci).
Na moim Ubuntu 15.10 jeszcze MaSzyny nie próbowałem, ale na sterownikach z repo dev nVidii i bumblablee bez problemu lata mi EvE Online która też jest w arch i386 a i tak wrzucona w prefix 64bit :D
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline Spalinowiec

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
    • Nie dajcie się im naciągnąć - ja straciłem kasę
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #106 dnia: 28 Kwietnia 2016, 10:56:12 »
Czy ktoś już z Was próbował uruchomić Maszynę na nowym Ubuntu 16.04><? Zainstalowałem KDE Plasma i póki co nie udało mi się poprawnie tego odpalić tego.

Pisz staranniej.
Benek
« Ostatnia zmiana: 01 Maja 2016, 13:12:29 wysłana przez Benek »

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #107 dnia: 03 Maja 2016, 18:22:45 »
Konfigurację sprzętową, wersję WINE i sterowników graficznych poproszę.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline Spalinowiec

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
    • Nie dajcie się im naciągnąć - ja straciłem kasę
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #108 dnia: 12 Maja 2016, 10:58:02 »
Zainstalowałem system od zera , Wine tak jak polecacie i ruszyło. Podejrzewam, że za bardzo eksperymentowałem podczas pierwszej instalacji systemu.

Offline f3n-dweller

  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #109 dnia: 13 Lipca 2016, 19:12:35 »
Witam, to mój pierwszy post na forum. MaSzyne próbuje po raz pierwszy i od razu na Linuxie - dystrybucja Manjaro.
Zainstalowałem Wine'a, nic nie zmieniałem, odpaliłem grę i działa poprawnie, ale na niższych rozdzielczościach.
Gram na laptopie z zintegrowaną kartą graficzną i używam domyślnego sterownika. Oczywiście wyskakuje powiadomienie "missed opengl 1.3+ drivers"

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #110 dnia: 13 Lipca 2016, 21:52:24 »
Jeśli nVidia to instalujesz sterowniki pobrane od nVidii, po instalacji reboot. Paczka powinna być wyposażona w skrypt/program prime-select, którym z konsoli robisz sudo prime-select nvidia, po czym wylogowujesz się i logujesz ponownie, aby Xorg uruchomił kartę dedykowaną. Teraz odpalasz MaSzynę i cieszysz się możliwościami Twojego GeForce'a:)
Po jeździe, jeśli nie chcesz drenażu baterii, sudo prime-select intel i ponownie wylogowanie i logowanie.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline Smok E_ustachy

  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #111 dnia: 05 Listopada 2016, 03:19:12 »
Mój problem częściowo się rozwiązał. Włożyłem kartę NVidii i wyświetlanie się nie poprawiło. Stwierdziłem więc, że to nie koniecznie karta. Zainstalowałem wszystkie biblioteki z OpenGl w opisie.
Na roocie WINE się uruchamia i wszystko działa. Więc mam coś spaszczone u mnie z katalogiem domowym. Będę sprawdzał jeszcze na nowym użytkowniku.
« Ostatnia zmiana: 05 Listopada 2016, 03:20:54 wysłana przez Smok E_ustachy »

Offline Dróżnik Wiór

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 256
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 474
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #112 dnia: 26 Listopada 2017, 13:45:56 »
U mnie jest Linux Mint 18.2 + Wine pobrany za pomocą narzędzia tego systemu.  Problemem jest start symulatora. Rainsted uruchamia się, choć trochę kuleje (utrudniona podmiana składów, widok rozkłądu jazdy w tabeli).  Symulator nie startuje wcale na exe 171112, na starym uruchamia się ze starym ekranem wczytywania i zawiesza się w momencie czytania scenerii.  Miał ktoś z was taki problem? Ja kompletnie się na tym nie znam.

Offline Smok E_ustachy

  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #113 dnia: 28 Listopada 2017, 01:48:49 »
Mint to zuo w stylu Ubuntu. Architektura jaka jest? 64 Bity? Karta graficzna? Sterownik? Jądro?

Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 902
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #114 dnia: 28 Listopada 2017, 16:48:09 »
Zobacz co tam wypisuje jak uruchomisz w terminalu. Zainstaluj mu directx9, vcrun2015 z winetricks, zaktualizuj wine.

Offline joey

  • Deweloper
  • Wiadomości: 420
  • the Invisible Man
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 207
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #115 dnia: 30 Listopada 2017, 13:14:44 »
Problem z brakiem mozliwosci podmiany skladow wystepowal w starszych wersjach wine, zaktualizuj, w terminalu po kolei:
Kod: (dla Mint 18.x, za https://wiki.winehq.org/Ubuntu) [Zaznacz]
wget -nc https://dl.winehq.org/wine-builds/Release.key
sudo apt-key add Release.key
sudo apt-add-repository 'deb https://dl.winehq.org/wine-builds/ubuntu/ xenial main'
sudo apt-get update
sudo apt-get install --install-recommends winehq-devel

Jesli nie uruchamia sie exe, sprawdz inna architekture, np. jesli nie chodzi exe x64, to sprawdz exe x86 lub odwrotnie.

Offline Smok E_ustachy

  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #116 dnia: 25 Stycznia 2018, 01:35:03 »
Nie instalują mi się nowe dodatki. Kiedyś coś tam działało a teraz nie da się naciągnąć na Rainsteda.

Offline Wiggle

  • Deweloper
  • Wiadomości: 477
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 141
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #117 dnia: 28 Stycznia 2018, 20:22:40 »
Nie potwierdzam, na ubuntu działa jak należy.
« Ostatnia zmiana: 28 Stycznia 2018, 20:24:05 wysłana przez Wiggle »
Maszynista Instruktor
POLREGIO Zakład Wielkopolski

Offline robwor

  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #118 dnia: 28 Stycznia 2018, 23:24:04 »
Ja też korzystam z ubuntu 16.04. U mnie działa wszystko jak należy. Nie mam na razie żadnych problemów z instalacją nowych dodatków bądź zmianą składu. Na bieżąco wgrywam nowe exe. Mam kartę Nvidia GT550.

Offline Smok E_ustachy

  • Wiadomości: 262
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 29
Odp: Maszyna i Linux - instrukcja poprawnego skonfigurowania Wine
« Odpowiedź #119 dnia: 20 Lutego 2018, 22:54:50 »
A mnie się chowają okienka dialogowe pod Rainsteda i się nie da wyciągnąć. Ta ostatnia wersja mi się nie odpala. Muszę to obadać.