Autor Wątek:  MaSzyna 23.07 problemy.  (Przeczytany 8045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wysek44

  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: MaSzyna 23.07 problemy.
« Odpowiedź #60 dnia: 22 Grudnia 2023, 15:44:30 »
@Ra czy na poprzedniej paczce wyrzuca symulator do pulpitu w momencie otwierania drzwi w lokomotywowni w Wielkim Kacu? Kiedyś jak to sprawdzałem to działały bezproblemowo. Jedynie drzwi od stanowiska, gdzie wjeżdża SU45 otwierają się bez zwiechy.
Pozdrawiam

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: MaSzyna 23.07 problemy.
« Odpowiedź #61 dnia: 22 Grudnia 2023, 18:49:52 »
Nie umiem powiedzieć, nie sprawdzałem tego, a sobie nadpisałem pliki ostatnią paczką. Ostatnie moje poprawki do Quarka są z połowy 2021 i zostały dodane do 22.03, wtedy wszystko działało prawidłowo. Psiary i Jelonkowo są obsługiwane na odwal, ale tam są problemy z nazewnictwem rozjazdów i semaforów, które by trzeba uporządkować wcześniej (być może robiąc przy okazji unifikację klonów Zwierzyńca). Na ile pamiętam wcześniejsze testy, to lokomotywownia działała prawidłowo. Wygląda, że ostatnio testowałem na 22.03, ale głównie pod względem synchronizowania semaforów przez departuredelay. Pewnie oglądałem Wielki Kac, bo byłem ciekaw nowych dekoracji, ale chyba nie zostały klepnięte...

W przypadku Quarka trzeba by jeszcze się zastanowić nad wpięciem Drożdżowni w południową głowicę Wielkiego Kaca. Zrobiłem tam "starotorze", ale konfliktuje z garażami, które trzeba by przesunąć, bądź tor ułożyć inaczej (będzie trudno, bo się narzeźbiłem, żeby ten tor tam wcisnąć bez przesuwania Drożdżowni)...
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Sojkolek

  • Wiadomości: 22
  • Samolociarz✈✈✈
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 4
Odp: MaSzyna 23.07 problemy.
« Odpowiedź #62 dnia: 28 Grudnia 2023, 18:09:47 »
ROZWIĄZANE
Jeśli ktoś kiedyś będzie miał ten sam problem i trafi na tego posta to polecam utworzyć folder dla instalatora bezpośrednio na dysku, a nie w innych folderach znajdujących się na nim.
____
Dobry wieczór, mam problem z instalacją wersji 23.07 symulatora, stworzyłem pusty folder i wybrałem go jako miejsce zainstalowania. Po kilku próbach cały czas wyskakuje błąd "Błąd otwarcia pliku do zapisu: C:\Program files (x86)\Maszyna\aria2c.exe ".
Wie ktoś jak taki błąd naprawić? Szukałem na forum i żadnej interesującej mnie odpowiedzi nie znalazłem.

Pozdrawiam i przy okazji życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku :)
« Ostatnia zmiana: 28 Grudnia 2023, 18:29:20 wysłana przez Sojkolek »
Hjusarz

Offline robert357

  • Wiadomości: 148
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 167
Odp: MaSzyna 23.07 problemy.
« Odpowiedź #63 dnia: 28 Grudnia 2023, 18:32:03 »
Rozwiązanie tego problemu znajduje się w Instrukcji w dziale "Instalacja".

Offline smieszek445

  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: MaSzyna 23.07 problemy.
« Odpowiedź #64 dnia: 07 Stycznia 2024, 15:30:41 »
Witam mam taki problem jak na załączonym obrazku nic nie ruszałem pomoże ktoś ?

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: MaSzyna 23.07 problemy.
« Odpowiedź #65 dnia: 07 Stycznia 2024, 15:52:47 »
Pliki Errors.txr i log.txt przydałyby się. Opcjonalnie jeszcze plik $[nazwauruchomionejscenerii].scn z katalogu scenery.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline smieszek445

  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 5
Odp: MaSzyna 23.07 problemy.
« Odpowiedź #66 dnia: 07 Stycznia 2024, 18:15:10 »
Pliki Errors.txr i log.txt przydałyby się. Opcjonalnie jeszcze plik $[nazwauruchomionejscenerii].scn z katalogu scenery.
juz wyszedłem z gry sceneria Drawinowo

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: MaSzyna 23.07 problemy.
« Odpowiedź #67 dnia: 08 Stycznia 2024, 06:10:24 »
Sprawdziłem Quarka jeszcze raz i chyba zbyt późno są pociągi wybudzane. Cofnąłem jeszcze o 2 minuty i chyba jest lepiej (załączam plik z poprawkami). Za to w Skwarkach się dzieją dziwne rzeczy, bo EZT zjeżdża na postojowy dla lokomotyw, co blokuje zjazd lokomotywy od pośpiesznego, która podjeżdża pod Tz z wagonami. Z innych rzeczy, co zauważyłem, to wypadałoby chyba zrobić skomunikowanie EZT w Koniewicach. No i przestały się ładować węglarki w Dejawach, ale tyle nad tym siedziałem, żeby to działało... W kilku miejscach podsypki nieprawidłowo zmieniają się na zimowe (są białe, albo brązowe).


Jeszcze raz. Jedną z moich koncepcji rozwojowych było wpisywanie rozkładów (lub innych komend) do semaforów, żeby nie było potrzeby tworzenia specjalnych rozwiązań w tym celu. Rozkład wpisany do semafora odpowiada komendzie SetVelocity 0 0. Odebranie tego rozkładu przez pojazd następnie wykonuje event :send, który powinien podać sygnał zezwalający na jazdę. Problemem jest jednak wywoływanie eventów _S1, które nie powinny usuwać wpisanej komendy. (Pewnie jakieś semafory modyfikowałem w tym zakresie, żeby _S1 usuwało jedynie komendy zezwalające na jazdę.) Taka sytuacja miała miejsce w Koniewicach. Kiedyś przerobiłem podawanie rozkładów przez tor przy peronie na wpisywanie ich do koniec_Tm3, jednak coś przejeżdżając przez głowicę (pewnie manewrująca EP07) usuwała rozkład i wybudzony EZT nie miał motywacji, żeby się ruszyć z toru postojowego, a głowica pozostała w stanie zarezerwowanym. Wolałbym poprawić tę nieszczęsną tarczę zaporową, żeby z jednej strony miała tradycyjne _Sz1, a z drugiej nie nadpisywała rozkładu podczas wykonania eventu _S1 (co i tak jest bez sensu, bo Sz powinien sam wygasać, a inny sygnał na tej tarczy nie jest podawany) — ale póki co wyłączyłem podawanie S1 na tę tarczę.

Przy okazji męczenia scenerii poprawiłem rozparcelowanie pociągów w Skwarkach, tam z kolei testowana była dostępność początkowego odcinka toru, a nie było mechanizmu, który by sprawnie przepychał EZT na dalsze odcinki. Obecnie poprawiłem to w taki sposób, że wraz z wyjazdem na tory postojowe następuje próba zapalenia Ms2 na Tm przy torach postojowych, o ile odcinki za nimi nie są zajęte. W efekcie od razu odstawiany pociąg dojeżdża na koniec. Skoro EZT się teraz ładnie ustawiają na postojowych, to korci mnie, żeby zapętlić ruch... Jeszcze Chomikowo dokleić, tor z Drożdżowni ściągnąć do WK Dolnego...


Przejrzałem pliki wcześniejszych paczek no i tarczę też miałem poprawioną. Zmieniony plik zs2cbi.inc był w paczce quark-210604.7z, ale został pominięty przy dodawaniu moich zmian do MaSzyna 22.03. No i teraz jak mam się do tego odnieść? Ktoś mi zablokował dostęp do paczki w 2015 roku, pewnie żebym nie wrzucał swoich zmian i nie poprawiał zauważonych błędów. OK, nie muszę tego robić, nie muszę wiedzieć kto ani dlaczego. Ale oczekiwałbym, że będzie to robione kompetentnie. A nie, że ktoś uzna jakiś plik za zbędny, bez sprawdzenia jego istotności dla działania scenerii, a ja po dwóch latach muszę debugować i domyślać się, czemu może nie działać coś, co wcześniej mi działało...
« Ostatnia zmiana: 09 Stycznia 2024, 03:51:43 wysłana przez Ra »
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline wysek44

  • Wiadomości: 176
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 10
Odp: MaSzyna 23.07 problemy.
« Odpowiedź #68 dnia: 10 Stycznia 2024, 14:06:43 »
U mnie z kolei wszystko śmiga elegancko, po takich zabiegach, jakie opisałem wcześniej (czyli zmiana EZT-om prędkość początkową z 0 na 0.1 i dopisanie _sz1 w pliku zs2cbi.inc). Z Twojego opisu widzę, że zrobiłeś trochę zmian/poprawek (nie testowałem ich). Wiele razy jeździłem ostatnio po Quarku i nie widzialem, by w Skwarkach pociągi się dziwnie zachowywały lub węglarki przestały ładować. (moja paczka to 23.07). Więc dlaczego u Ciebie @Ra EZT pojechał na żeberko dla loków? Nie wiem.

A jak docelowo ma wyglądać sytuacja z Drożdżownią? Jakaś pętelka dla potencjalnej nowej osobówki? Czy przeniesienie obecnej linii WK-WKD na tę drugą głowicę (choć tory odbijają w stronę Skwarek, a nie głównego dworca)?
« Ostatnia zmiana: 10 Stycznia 2024, 14:10:39 wysłana przez wysek44 »
Pozdrawiam

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: MaSzyna 23.07 problemy.
« Odpowiedź #69 dnia: 10 Stycznia 2024, 16:16:45 »
Tak, to powinno działać, tylko zastawienie torów postojowych całą masą już uruchomionych pociągów wydaje mi się absurdalne. Przy testach mi wyszło, że dodatkowo potrafi się robić korek w Koniewicach, bo przejechanie manewrującej EP07 potrafiło usunąć rozkład dla pociągu na postojowych. Być może potem wyjeżdżał bez rozkładu z Koniewic i nie został rozpoznany jako EZT w Skwarkach. W każdym razie, przerobiłem działanie torów postojowych w Skwarkach i jest całkiem dobrze, z wyjątkiem tego, że jeden z pociągów po otrzymaniu Ms2 rusza w przeciwną stronę i się wykoleja na końcu toru — co w żaden sposób nie ma sensu.

U mnie manewrówka w Dejawach wyjeżdża z pustymi węglarkami (co najmniej kilka razy sprawdzałem), a "w czasach słusznie minionych" w pustych pierwotnie węglarkach pojawiała się tekstura węgla i z takimi wyjeżdżało to na stację. Nie sprawdzałem jednak masy wagonów, być może się zwiększa i być może są załadowane mimo braku tekstury węgla. Niemniej ja bym to dalej przerabiał w kierunku formowania składu załadowanych węglarek, zabierania tych pustych w kilku kawałkach do załadowania i zapętlenia tak, aby można było zabrać kolejny pełny skład do elektrociepłowni w Skwarkach. No ale rozumiem, inni mieli ważniejsze priorytety niż dopracować jakieś ładowanie węgla na jakimś tam Quarku. A ja już nie mam weny, żeby to debugować.

Co do Drożdźowni, to wcześniejsza moja koncepcja była taka, żeby wyprowadzić tor z głowicy WK od strony Skwarek (jest wstawiony jako starotorze, ale przechodzi przez garaże). Dzięki temu jadąc od strony Skwarek można by zawrócić przez Drożdżownię i zjechać w stronę Mydelniczki bez zmiany czoła w WK. Druga opcja to łącznica pomiędzy Drożdżownią a WK Dolnym (zamiast tego toru donikąd), co by dało opcję jazdy na Koniewice bez zmiany czoła. Dalej, myślałem o tym, żeby zdjąć sieć trakcyjną z dolnej trasy i puścić tam szynobusy (chyba są SA134 z kabiną, kiedyś jeździły tam SU45 z bipami), natomiast trasy dla EZT rozbudować na północ (od Jelonkowa jednotorowa do Zakliczyna, a od Dejaw dwutorowa do Myślenic). Obecnie próbuję zapętlić ruch EZT, co daje trochę dziwne rezultaty. Ale to już nie są problemy z paczką, więc raczej założę osobny watek.
« Ostatnia zmiana: 10 Stycznia 2024, 17:11:50 wysłana przez Ra »
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline yrek150

  • Wiadomości: 65
  • Warsztat Polregio ;)
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 15
Odp: MaSzyna 23.07 problemy.
« Odpowiedź #70 dnia: 10 Marca 2024, 13:28:24 »
U mnie scenariusz L053_poranek z pociągiem ROJ33147 jest nieprzejezdny. Za każdym razem dojeżdżając do sandomierza, najpierw przytrzymuje mnie bez przyczyny jakieś 25/30 minut przed wjazdowym, po czym po zmianie kabiny nie dostaję wyjazdu z sandomierza. "wieczne s1" (czekalem 2 godziny).
Edit: przy drugiej próbie przejechania scenariusza, tym razem dostałem wyjazd z sandomierza, ale przestało mi zliczać przejechane stacje. A pomocnik pokazuje dozwoloną prędkość 0km/h mimo semafora wskazującego s2
« Ostatnia zmiana: 10 Marca 2024, 14:28:05 wysłana przez yrek150 »

Online Halcia

  • Wiadomości: 37
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: MaSzyna 23.07 problemy.
« Odpowiedź #71 dnia: 11 Marca 2024, 12:51:34 »
 L053_poranek en71 ROJ32142 po zmianie kabiny nie jedzie w perony Turowa ale cofa się do kozła i zostaje rozerwany.Podobnie inne składy en57_v1 oraz en57-2000_v1.Pozostałe wieloczłony robią to dobrze.