Autor Wątek:  paczka całościowa  (Przeczytany 73595 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pudel

  • Wiadomości: 111
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
paczka całościowa
« Odpowiedź #150 dnia: 20 Kwietnia 2006, 19:50:22 »
Cytat: "Mariusz1970"
Witam!!

Wypuszczam swoją paczkę ze światłami do lokomotyw.

Pomysł i wykonanie świateł: youBy i  EP08_015

Dostałem niedawno loki ze światłami od youBy i otrzymałem od niego zgodę na wypuszczenie za co serdecznie dziękuję.

W mojej paczce dawałem lokomotywy ze światłami tylko w sceneriach, gdzie jest ciemno lub niebo mocno zachmurzone czyli:
Bochnia, Linia546_EN57, Linia546_et22-1, Moczniki
Można więc samemu dokonywać wyboru, jaką lokomotywę użyjemy w scenerii (ze śwatłami lub bez) i tak wpisy w scenerii:
4E bez świateł
4Esw ze światłami

4E1 bez świateł
4E1sw ze światłami

303E-m bez świateł
303E-msw ze światłami

201E bez świateł
201Esw ze światłami

6ba,6bs,6bb kibel bez świateł
7ba,7bs,7bb kibel ze światłami

Nie pytajcie mnie, dlaczego postanowiłem dać tylko gdzie nie gdzie lokomotywy ze światłami i
dlaczego przyjąłem taki system rozróżniania lokomotyw. Tak sobie zrobiłem.

Jest tam też sucha dokumentacja od nastawnika.
Wesołych i spokojnych świąt i żebyście żygali z obżarstwa :), bo święta bez przejedzenia to nie święta :)

Link do paczki:
http://www.megaupload.com/?d=D29QWU4X

Pozdrawiam
Mariusz


PS Miałem wypuścić "lightpacka" ze światłami, ale jeszcze nie gotowe (trzeba co nie co podoklejać)  i nie wiem w jakiej formie
(czy mają być tylko lokomotywy ze światłami czy tak jak zrobiłem powyżej)

mam pytanie do autora lub innego czlowieka dobrej woli czy nie moglby dokonac kilku przerobek do tej paczki aby dzialala z exe z 160704 na ktorym nie wystepuja problemy z nowego exe utrudniajace mi np. zagranie :)

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
paczka całościowa
« Odpowiedź #151 dnia: 20 Kwietnia 2006, 22:33:02 »
Przykro mi bardzo, ale nie bede dostosowywał paczki do tego exe, z nastepującego powodów:

1. Nie mam tego exe i w zwiazku z tym nie wiem co się dzieje jak odpalasz jego na tych trasach. Ja przerabiałem z 220604 do nowego exe.
Zmieniałem we wpisach z nobody na connected przy lokach uokrotnionych lub EZT. W lokach w plikach chk dopisywałem wiersz: Load: MaxLoad=52 LoadQ=pieces LoadAccepted=pantstate LoadSpeed=1 UnLoadSpeed=0.1 i nie pamiętam co jeszcze. Był też problem z 303e i 303e-m, ale to o teksury świateł chodziło, coś tam było namieszane, wskazówka od amperomierza od EN i voltomierz w niektórych kabinach loków, ale to nie miało związku z exe.

2. Nie chce mi się.

Spróbuj poprzerabiać scn i w niektórych inc to tego exe  co chcesz. Wzoruj się na zapisach w scenariach sciągniętych z działu download i z działu devs, tam jest mowa o zmianach w nowym exe. Wystarczy teraz zrobić proces odwrotny. Myśle, że jakaś godzina roboty bez sprawdzania.


Pozdrawiam
Mariusz

Dodano po 45 minutach:

 Coś mi się jeszcze przypmniało, w sceneriach trzeba będzie chyba wyciąć
time 21:34 6:00 21:30 endtime i tym podobne komendy (mówię chyba, bo nie znam tej wersji exe, o której piszesz, na 220604 na pewno).
I może być problem z upływem czasu (definicje atmosfery), ale tego zupełnie nie jestem pewny. Trzeba poeksperymentować.

cinek84

  • Gość
paczka całościowa
« Odpowiedź #152 dnia: 24 Kwietnia 2006, 16:30:19 »
mam pytanko jest mozliwosc wlaczenia swiatel w kabinie bo u mnie jak jade jest ciemno i nie widze nawet jaka jest predkosc na predkosciomierzu

hunter

  • Gość
paczka całościowa
« Odpowiedź #153 dnia: 24 Kwietnia 2006, 19:22:19 »
Cytat: "cinek84"
mam pytanko jest mozliwosc wlaczenia swiatel w kabinie bo u mnie jak jade jest ciemno i nie widze nawet jaka jest predkosc na predkosciomierzu


W nocy nie włącza się światła w kabinie, a używa się podświetlenia przyrządów (co aktualnie nie jest zaimpletowane). Jedynie co pozostaje - zwiększyć jasność w monitorze.

Pozdrawiam.

Offline piotrln

  • ZbanowanyZbanowany
  • Maskotka forum
  • *
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 18
paczka całościowa
« Odpowiedź #154 dnia: 02 Maja 2006, 14:39:07 »
nie moge tego sciagnac pokazuje mi download limited  czemu ?? he?

Dodano po 3 godzinach 23 minutach:

 Download limit exceeded  to mi wyskakuje :p cos nie tak robie ??
Formuła 1 Wymiata.

polokokta

  • Gość
paczka całościowa
« Odpowiedź #155 dnia: 02 Maja 2006, 20:08:35 »
umnie tez jest download excelent czy cos takiego a sie tam nawet zarejestrował dlaczego tak jest mariusz??

Moderacja (ShaXbee): koledze piotrln pod nowym kontem polokokta dziękujemy.

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
paczka całościowa
« Odpowiedź #156 dnia: 02 Maja 2006, 20:53:46 »
Witam!!

Pewno jakiś limit został przekroczony, nie wiem. Ja tylko to tam umieściłem. Może ktoś ma tę paczkę (ze światłami) i wystawiłby gdzieś, przepraszam, ale mnie już się nie chce co chwila umieszczać. Chyba, że ktoś wskaże mi pewne i niezawodne miejsce, to zrobię to ostatni raz.

Pozdrawiam
Mariusz

Offline SpRiT

  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
paczka całościowa
« Odpowiedź #157 dnia: 02 Maja 2006, 22:50:36 »
Witaj.
Mam pytamie.
Myslalem, ze to moze moja wina, ale widze, ze sciagnalem twoje paczki i wszystko dzieje sie podobnie jak w moich poprzednich.
Wiekszosc, bo 95% scenerii konczy sie tym, ze mam komunikat, ze program eu07.exe wykonal niedozwolona operacje i zostanie zamkniety. Potem male okienko z raportem do microsoftu i to wszystko.
Czy sa jakies szczegolne ustawienia do ati 9550, czy athlona 64bit ?
zastanawiam sie, bo to moze to smierdzi ?
Pomalu juz zaczynam wymiekac, zarwane nocki do rana i moze do tej pory, niecala godzina jazdy.

Offline tokarekdawid

  • Wiadomości: 102
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
paczka całościowa
« Odpowiedź #158 dnia: 02 Maja 2006, 22:55:21 »
Pod A64 nie mam żadnych problemów, moze wyłącz raportowanie błędów w własciwościach systemu->zaawansowane->raportowanie błędów.
WWW.DREZYNY.KOLEJ.ONE.PL / WWW.SMKS2.HISTO.PL

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
paczka całościowa
« Odpowiedź #159 dnia: 02 Maja 2006, 23:22:26 »
Twoja wina, a kogo :). Trzeba mieć komputer w szerokim pojęciu nie za stary i nie za nowy, taki w sam raz i odpowiedni system (najmniej problemowy) i sterowniki. Silnik MaSzyny ma swoje lata, a świat idzie do przodu i gdzieś ta kompatybilność się kończy. Kto pokochał MaSzynę, będzie niedługo miał 2 kompy stary (na MaSzynę) i super hi nowy na inne rzeczy.


Pozdrawiam
Mariusz

Offline SpRiT

  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
paczka całościowa
« Odpowiedź #160 dnia: 03 Maja 2006, 10:39:37 »
WYLACZYLEM RAPORTOWANIE BLEDOW, WIEC JEST O TYLE LEPIEJ, ZE SIE WYKLADA, A NIE CHCE RAPORTOWAC MICROSOFTOWI :)

sorki za caps, nie zauwazylem, a nie chjce mi sie przepisywac

cinek84

  • Gość
paczka całościowa
« Odpowiedź #161 dnia: 03 Maja 2006, 21:59:03 »
ja tez mam ten sam blad

Offline SpRiT

  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
paczka całościowa
« Odpowiedź #162 dnia: 04 Maja 2006, 21:38:09 »
Obnizylem taktowanie pamieci z 533 na 400 w biosie, wylaczylem w menu start render alpha, pozostale zaptaszkowalem wszystko oprocz Tryb freflyy, i poki co dziala, czasami mi sie wylozy, np chcialem w bochni pocwiczyc manewrowanie w brzesku, sklad odlaczylem, pojechalem do konca zawrocilem i w trakcie tego strzal i po programie, ale tak poza tym w 6 na 10 udale mi sie dojechac do konca, a pozostalych 2 na 10 wyklada sie po pierwszych metrach jazdy i zostala 1 na 10 gdzie wywala sie tuz przed uruchomieniem, wiec statystyki poszly w gore. Mam pytanie dodatkowe, jak sie podlacza sklad, podjechalem do skladu, bylem w kabinie od strony skladu, naciskalem insert, ale bez skutku, dalem wiec nawrotnik znow do przodu, nastawnik tez jedna [pozycje, zaczelem pchac wagony mysklac ze dociskajac sie do nich zaskoczy, ale mimo naciskania insert nie udalo mi sie dolaczyc do skladu.

andrev1989

  • Gość
paczka całościowa
« Odpowiedź #163 dnia: 04 Maja 2006, 21:48:54 »
Cytat: "SpRiT"
Obnizylem taktowanie pamieci z 533 na 400 w biosie, wylaczylem w menu start render alpha, pozostale zaptaszkowalem wszystko oprocz Tryb freflyy, i poki co dziala, czasami mi sie wylozy, np chcialem w bochni pocwiczyc manewrowanie w brzesku, sklad odlaczylem, pojechalem do konca zawrocilem i w trakcie tego strzal i po programie, ale tak poza tym w 6 na 10 udale mi sie dojechac do konca, a pozostalych 2 na 10 wyklada sie po pierwszych metrach jazdy i zostala 1 na 10 gdzie wywala sie tuz przed uruchomieniem, wiec statystyki poszly w gore. Mam pytanie dodatkowe, jak sie podlacza sklad, podjechalem do skladu, bylem w kabinie od strony skladu, naciskalem insert, ale bez skutku, dalem wiec nawrotnik znow do przodu, nastawnik tez jedna [pozycje, zaczelem pchac wagony mysklac ze dociskajac sie do nich zaskoczy, ale mimo naciskania insert nie udalo mi sie dolaczyc do skladu.


Skoro masz exe z paczki całościowej, więc musisz na F4 wyjść za kabinę podlecieć blisko sprzęgu i docisnąć skład, nacisnąć 2 razy insert i powinien się połączyć skład. A gdy już bedziesz "latał" po naciśnięciu F4 to lepiej naciskać strzałki z SHIFTEM, można wolniej i bardziej dokładnie "latać", a co za tym idzie zbliżyć się do sprzęgu.

Offline SpRiT

  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
paczka całościowa
« Odpowiedź #164 dnia: 05 Maja 2006, 08:35:36 »
Wolal bym to zrobic w sposob tradycyjny. Te latanie mnie nir rajcuje.

andrev1989

  • Gość
paczka całościowa
« Odpowiedź #165 dnia: 05 Maja 2006, 10:15:30 »
Cytat: "SpRiT"
Wolal bym to zrobic w sposob tradycyjny. Te latanie mnie nir rajcuje.



Ale nie da się w sposób normalny, a to latanie daje to, że możesz odczepiać i łączyć wagony w każdym miejscu (każdy wagon) oddalony od Twojego loka o chyba 500m

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
paczka całościowa
« Odpowiedź #166 dnia: 05 Maja 2006, 11:56:16 »
Sprit to zrob rewidentow na stacjach zeby odczepiali i podczepili sklad. Bedzie jeszcze bardziej realistycznie :)

andrev1989

  • Gość
paczka całościowa
« Odpowiedź #167 dnia: 05 Maja 2006, 12:01:34 »
Cytat: "Żuk"
Sprit to zrob rewidentow na stacjach zeby odczepiali i podczepili sklad. Bedzie jeszcze bardziej realistycznie :)


O ile wiem, to rewidenci nie odczepiają składów, tym zajmują się chyba rozrządowi.

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
paczka całościowa
« Odpowiedź #168 dnia: 05 Maja 2006, 13:42:58 »
Oj adrev jak  cos napiszesz to z nóg zwala. Rozrządowi to pojęcie ogólne i Ci rozrządowi to grasuja po górce rozrządowej a nie po stacji. Górka rozrządowa to tez pojecie ogólne można lepiej nazwać to Rozrzad.
A na stacji mamy rewidentów(dziecioly) co przeprowadzają probe hamulcow itp.

Offline SpRiT

  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
paczka całościowa
« Odpowiedź #169 dnia: 05 Maja 2006, 13:44:04 »
Dziala w sposob tradycyjny tez. Blad polegal na tym, ze podlaczalem sie do skladu, ktory nie byl wychamowany calkowicie. Opcja fire fly  po prostu nie daje mi tej [przyjemnosci, co przejscie do drugiej kabiny. To cala smietanka.
Jak bym chcial robic wszystko na symulatorze dla blondynki pomykal bym w  Mackoy BVE :). Zreszta trudno tamto nazwac wogole symulatorem.

P.S.
Czy ktos pogrywal moze w Train, bo jutro powinien mi sie juz sciagnac do konca. Jak tak, to co o nim sadzicie, bo opinie na stronach sa tak podzielone, ze nie wiem, gdzie jest racja. Mi zalezy na zachowaniu jak najwiekszego realizmu.

andrev1989

  • Gość
paczka całościowa
« Odpowiedź #170 dnia: 05 Maja 2006, 13:53:13 »
Cytat: "Żuk"
Oj adrev jak  cos napiszesz to z nóg zwala. Rozrządowi to pojęcie ogólne i Ci rozrządowi to grasuja po górce rozrządowej a nie po stacji. Górka rozrządowa to tez pojecie ogólne można lepiej nazwać to Rozrzad.
A na stacji mamy rewidentów(dziecioly) co przeprowadzają probe hamulcow itp.


Ale z Twojego poprzedniego posta wynikało (przynajmniej ja tak zrozumiałem), że to właśnie rewidenci łączą i rozłączają skład, a o ile ja wiem, a nie jestem znawcą (nie kończę żadnej szkoły w tym kierunku) to rewidenci nie łączą i nie rozłączają składu, ich zadaniem jest próba hamulca, sprawdzenie zestawów kołowych itp. Jeżeli się mylę to mnie poprawcie.

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
paczka całościowa
« Odpowiedź #171 dnia: 05 Maja 2006, 14:28:32 »
Rewidenci tez podlączaja sklady na stacjach osobowych jezeli jest w rozkladzie jazdy

Offline SpRiT

  • Wiadomości: 19
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
paczka całościowa
« Odpowiedź #172 dnia: 06 Maja 2006, 08:09:06 »
Moze to kogos zainteresuje, ale zadalem wczesniej pytanko w sprawie programu Train. Wlasnie dzis rano odpalilem ten 4.3 gigowy program, pograslem rowno 10 minut i podziekowalem. Prowadzic pociag w Train to to samo, co jezdzic samochodem na Colin mc raye. Opowiem zgrubnie jak wyglada sterowanie.
przycisk do klaksonu, galka do regulacji predkosci i to ogolnie tyle,

BOReK

  • Gość
paczka całościowa
« Odpowiedź #173 dnia: 07 Maja 2006, 19:41:04 »
Train? O ile pamiętam, to w Trainz (uwaga: Z na końcu :P) było sterowanie normalne albo gałką jak w modelach - do wyboru, do koloru. I fizyka tez zależnie od wyboru była "normalna" albo "modelarska".

andrev1989

  • Gość
paczka całościowa
« Odpowiedź #174 dnia: 07 Maja 2006, 21:07:41 »
Cytat: "SpRiT"
Moze to kogos zainteresuje, ale zadalem wczesniej pytanko w sprawie programu Train. Wlasnie dzis rano odpalilem ten 4.3 gigowy program, pograslem rowno 10 minut i podziekowalem. Prowadzic pociag w Train to to samo, co jezdzic samochodem na Colin mc raye. Opowiem zgrubnie jak wyglada sterowanie.
przycisk do klaksonu, galka do regulacji predkosci i to ogolnie tyle,


Obejrzyj sobie reportaż o 1822 z Rybnika, jak było pokazane ze środka to mechanik gałką regulował napiejr taką strzałeczką prędkość, a później prędkość sama do wcześniej określonej spadała, ale nie wiem jakim lokiem jeździłeś w tej GRZE? I mam jeszcze pytanie odnośnie tego 1822, czy tam na prawdę się tak steruje, czy mnie się tylko wydawało? Może ktoś z Was jeździł, jeździ tym lokiem, albo jakimś innym nowym?

Dodano po 1 godzinach 19 minutach:

 Tak obejrzałem sobie jeszcze raz te reportaż i tak jest jak hamował mechanik to najpierw zamanipulował jakąś gałką, a później na haslerze spadła taka strzałeczka mała do określonej prędkości, a później zaraz za nią wskazówka haslera, więc w nowszych lokach się tak jeździ. Oczywiście nie wiem, jakim lokiem Ty jeździłeś w GRZE o nazwie TRAINz?

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
paczka całościowa
« Odpowiedź #175 dnia: 07 Maja 2006, 21:31:55 »
W ET22-2000 również rozruch i hamowanie przeprowadza sie za pomoca manetki, a wszystkie parametry na eleganckim panelu lcd
Jak będę duży zostanę maszynistą!

BOReK

  • Gość
paczka całościowa
« Odpowiedź #176 dnia: 07 Maja 2006, 22:15:37 »
Wiecie, zalezy o co mu chodziło. W Trainz faktycznie był taki tryb zabawy kolejką, i to pokrętło to było takie jak od zasilacza w moim starym zestawie :P. Więc raczej by nie chodziło o manetki w kabinie.
Swoją droga to mi i tak sie nie podoba prowadzenie za pomoca jakichś pokręteł - wajcha czy kierownica jak u nas jakos bardziej do mnie przemawia :P. Ale to tylko estetyka.

Offline Łukasz16

  • Wiadomości: 29
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
paczka całościowa
« Odpowiedź #177 dnia: 09 Maja 2006, 15:29:04 »
Cytuj
Rewidenci tez podlączaja sklady na stacjach osobowych jezeli jest w rozkladzie jazdy


A czy podłączaniem składów i ich rozłączaniem na ogół nie zajmują się manewrowi ???
Pozdrawiam, Łukasz.

Offline Ryszard-san

  • Wiadomości: 214
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
paczka całościowa
« Odpowiedź #178 dnia: 10 Maja 2006, 21:08:56 »
Cytat: "SpRiT"
Moze to kogos zainteresuje, ale zadalem wczesniej pytanko w sprawie programu Train. Wlasnie dzis rano odpalilem ten 4.3 gigowy program, pograslem rowno 10 minut i podziekowalem. Prowadzic pociag w Train to to samo, co jezdzic samochodem na Colin mc raye. Opowiem zgrubnie jak wyglada sterowanie.
przycisk do klaksonu, galka do regulacji predkosci i to ogolnie tyle,


Witam a moze bys tak okreslil dokladnie o jaki ci program chodzi
bo jest tez MTS (microsoft train symulator (chyba tak to sie pisze)), a z rozmiaru ktory podales to chyba masz ten program z dodatami
i tam sa dwa tryby jazdy uproszczony (1 wajcha do wszystkiego) i normalny troche bardziej skomplikowany (a w parowozie mozna sie bawic nawet w palacza)

hunter

  • Gość
paczka całościowa
« Odpowiedź #179 dnia: 12 Maja 2006, 15:59:20 »
Cytat: "Ryszard-san"
Witam a moze bys tak okreslil dokladnie o jaki ci program chodzi
bo jest tez MTS (microsoft train symulator (chyba tak to sie pisze)), a z rozmiaru ktory podales to chyba masz ten program z dodatami
i tam sa dwa tryby jazdy uproszczony (1 wajcha do wszystkiego) i normalny troche bardziej skomplikowany (a w parowozie mozna sie bawic nawet w palacza)


Coś Ci się chyba poje....chało. Takie rzeczy to tylko w grze o nazwie Trainz.