Autor Wątek:  Linia 61 - v1 wydana!  (Przeczytany 259021 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #420 dnia: 06 Stycznia 2008, 23:37:23 »
A ten rozkaz, co ja zrobiłem (udał Ci się go włączyć?)? Już kończę wykaz ostzerzeń stałych (którego jak pisałem jest 3m), więc chyba coś tam znajdziesz. Postaram się go zapodać we wtorek.
http://semaforek.nastawnia.org/wos/0703ir_katowice/61katowice.htm

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #421 dnia: 07 Stycznia 2008, 16:39:28 »
No to póki co jade z powyższego wykazu, programu nie udało mi sie odpalić, preferuje pop prostu napisane w notatniku albo skan w jpg, prosto i szybko.

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #422 dnia: 08 Stycznia 2008, 09:53:43 »
No to póki co jade z powyższego wykazu, programu nie udało mi sie odpalić, preferuje pop prostu napisane w notatniku albo skan w jpg, prosto i szybko.

Nowsza wesja działająca na wszystkich komprach:

http://www.sendspace.com/file/zofwb6

W programie jak się włączy należy wcisnąć 1, 2, 3, 4, 5, 6 (wyjście).

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #423 dnia: 08 Stycznia 2008, 16:41:12 »

Nowsza wesja działająca na wszystkich komprach:

http://www.sendspace.com/file/zofwb6


utrudniasz zycie. nie latwiej bylo to wrzucic jako pliki txt na neta?
chociazby na jakies pastebin.com ?

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #424 dnia: 09 Stycznia 2008, 23:32:41 »
Kiedys wspominalem w moim watku na temat zrobienia lokomotywowni czy tez skromnej szopki jaka zjaduje sie przed wjazdem do Czestochowy osobowej, moze ktos by sie ze smialkow podjol, wtedy bysmy zaczynali se klasycznie misje z szopy, co myslicie? Ja juz screenow nie daje na forum bo bylo ich az za duzo, skonczylem juz prawie calkiem Cz. Stradom, jeszcze wysiew drzew, i skonczyc teren na odcinku GN - STR i posadzic topole, tak mi sie nie chce juz mowie wam, ale mysle se czasem ze chyba najwyzszy czas wydac jakas trase ktora bedzie ukonczona, a nie jakies niedorobki, bo ja tak ostatnio polubilem niekonczyc tras, bardzo zly nawyk. No i jak juz wykoncze wszystko oddaje scenerie do Mati_an 'a bo on bedzie robic eventy i misje wg bierzacego rozkladu jazdy na osobowe i jesli wypali Lubliniec to tez na pospieszne, no i reszta to klasyczne misje towarowe, na byki, jamniki i ruski (odcinek weglowki). Ograniczenia tez juz powstawialem tu i tam, znaczy sie koncze je wstawiac. Zostal nieszczesny dworzec w Gnaszynie, niechce robic repaintu jak to bylo ostatnio, ale chyba niebede mial wyboru i na tym sie skonczy, bo poki co materialow zero. Takze chialem wszystkich pozdrowic i w sumie tyle na teraz.

Albo dam kilka screenow co nowego zrobilem:


Lekko zarosniety Gnaszyn ponoc w lecie to standard.

Wjazd do Stradomia od strony Gnaszyna

A tu tak zaraz przed wjazdem na perony.

Perony w Stradomiu, w oddali wiadukt, a za nim kiedys moze Cz. Osobowa ;)

Jeszcze powymieniam podklady sobie, powstawiam wiecej drzewek, dopieszcze teren i bedzie zajebiaszczo!

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #425 dnia: 10 Stycznia 2008, 09:02:42 »
Mam pytanie apropo Częstochowy, skoro to jest duże miasto czy planujesz jakieś blokowiska jeszcze dodać? czy ze względu na FPS zostanie tak jak jest na screenach ?
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #426 dnia: 11 Stycznia 2008, 19:48:38 »
W Gnaszynie sa kamienice, magazyny domki jednorodzinne, w Stradomiu prawa strona to krzaki i drzewa, lewa dworzec i drzewa i koniec, blokowisk nie widac z tamtad za bardzo wiec ich nie bedzie.

Coś o Lublińcu ucichło ;)   Czyżby kolejny wałek? Poczekam jeszcze troche jak go nie dostane to o pospiesznych zapomnijcie ;(

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #427 dnia: 11 Stycznia 2008, 20:42:39 »
Nic nie ucichło bohunIC, spokojnie, przecież wysyłałem ci plik max swego czasu jako dowód, że robię tą stacje więc wałka nie ma. Po zatym miało być dwa tygodnie, mam czas do poniedziałku, w tym że dniu dostaniesz plik max, albo nawet w niedziele wieczorem jak się wyrobie. Czasami poprostu nie mam dużo czasu i chęci, żeby odpalać maxa i coś robić. Więc bez obaw.

Pozdrawiam!

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #428 dnia: 11 Stycznia 2008, 22:46:05 »
W porzadku, jeśli zobowiązujesz się na poniedziałek, pamietaj że ja tez potzrebuje czas aby ta stacje ubrać w modele i teren, juz nie wspomne o reszcie. Sprawdz przed wysłaniem czy nie masz NULL TRACKów, nie bede sie bawić w poprawianie. Masz narzedzie autorstwa Mariusza1970 w tym dziale wiec nie wahaj sie przed jego uzyciem. POZDRO

Offline romekn

  • Wiadomości: 3
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #429 dnia: 13 Stycznia 2008, 16:06:58 »
Witam.
Tak jak obiecałem mam zdjęcia dworca i okolic z Kalet.
W związku z tym prosze kol mk1992 o kontakt na @
Pozdrawiam Romek

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #430 dnia: 14 Stycznia 2008, 11:55:19 »
O Kalety trzeba się pytać Mati_An, ponieważ nie wiem, czy zaczął już robić ten dworzec czy nie.

bohunIC: wieczorem wyślę Ci spakowany plik maxz Lublincem. (Jeżeli będe miał internet, od kilku dni mam duże problemy i po kilka godzin mam brak neta).

Potrzebuje jeszcze tylko jednej rzeczy, semafory na planie od Mateu są oznaczone w których miejscach stoją, ale nie są oznaczone jakie to są, czy 4ro komorowe itp. będe wdzięczny, jeżeli ktoś takich informacji mi dostarczy, jeżeli ktoś jeszcze dzisiaj będzie w stanie zrobić tabliczki na semafory to też będzie dobrze, jeżeli nie to ich poprostu dawać nie będe, a w swoim czasie sam je zrobie i prześle bohunowi.

Narazie to by było na tyle.

Pozdrawiam!

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #431 dnia: 14 Stycznia 2008, 12:51:17 »
mk1992 jeżeli chodzi o ustawienie semaforów świetlnych to sprawa ma się następująco:
1. Semafory wjazdowe- 5 komór
2. Semafory wyjazdowe przy torze głównym zasadniczym- 3 komory (gdy jest tylko jazda na wprost)
3. Semafory wyjazdowe przy torze głównym dodatkowym- 4 komory

W razie pytań zapraszam na gg lub wyślij mi plan i pozaznaczam jakie semki maja stac.
« Ostatnia zmiana: 14 Stycznia 2008, 12:55:02 wysłana przez Żuk »

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #432 dnia: 14 Stycznia 2008, 16:29:21 »
wyjazdowe w strone kluczborka/opola sa 4komorowe - pokazywalem Ci nawet fotke, w druga strone *chyba* beda 5 gdyz wychodzi na to ze to sa drogowskazowe...

Btw to nie wyobrazam sobie jak chcesz zrobic stacje nawet nie majac zadnych fotek pogladowych no ale moze sie czepiam. W takim razie to juz za bardzo realistyczne nie bedzie ;)
« Ostatnia zmiana: 14 Stycznia 2008, 16:39:10 wysłana przez Mateu »

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #433 dnia: 14 Stycznia 2008, 17:14:40 »
Musi być realnie, znaczy sie ja jak dostane i stwierdze ze materiał nadaje sie to podpicuje troche stacje, dodam sieć jak nie ma teren zrobie, może nawet jaki dworzec i budynki uda mi sie wymodelować. Odsyłam potem to do specjalisty Mati_ana a on jak sie zdarzył na spotkaniu organizacyjnym zadeklarować powstawiać reszte detali itd. Ciężki poniedziałek miałem dzisiaj! POZDRO

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #434 dnia: 14 Stycznia 2008, 19:23:46 »
Nie lepiej wyslac kogos tam z aparatem ?:)
Kogos, kto ma najblizej ?:D

Offline daros

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #435 dnia: 14 Stycznia 2008, 20:23:36 »
A ja mam pytanie do Bohuna: czy jest szansa na przedłużenie tej trasy np. w stronę Julianki, Włoszczowej lub Kluczborka?

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #436 dnia: 15 Stycznia 2008, 15:35:57 »
Myśle że przy odrobinie szczęścia jest szansa na przedłużenie jej do Świnoujścia, zbierajcie materiały, róbcie zdjęcia i wysyłajcie mi pliki max z odcinkami ;)   

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #437 dnia: 15 Stycznia 2008, 17:08:07 »
bohunIC: W sumie czemu nie? Trasa może być podzielona na odcinki. Nikt nie powiedział, że wszystko musi być na jednej scenerii. Tymbardziej by to się opłacało, ponieważ Szczecin jest zrobiony z tego co mi wiadomo, a do Świnoujścia jest tylko 2godzinki jazdy :P

Pozdrawiam!

Offline daros

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #438 dnia: 15 Stycznia 2008, 18:16:05 »
Myśle że przy odrobinie szczęścia jest szansa na przedłużenie jej do Świnoujścia, zbierajcie materiały, róbcie zdjęcia i wysyłajcie mi pliki max z odcinkami ;)   

Bohun, ale ja poważnie się pytam :) Będe jechał trasą Wrocław Gł.-Opole-Lubliniec-Cz.Str.-Włoszczowa-Kielce i przy tej odrobinie szczęścia będę mógł zrobić kilka fotek np na odcinku Cz.Str-Koniecpol. Tylko pytanie czy Ty byś się podjął przedłużenia tego odcinka, który już masz prawie ukończony.

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #439 dnia: 15 Stycznia 2008, 19:32:58 »
Panowie to co mówicie to jest piękne! Natomiast kolego czy uważasz że sama wycieczka pociągiem i porobienie zdjęć załatwi sprawę? Kiedy pierwszy raz zrobiłem scenerie Herby tak która jest gdzieś w linku w tym wątku jest robiona głównie ze zdjęć, układy torowe były bardziej na oko niż na serio, już nie wspomne o terenie. Ten odcinek powstaje po to aby jak najdokładniej oddał realia tej trasy. Zdobądz zdjęcia, układy torowe stacji, poszukaj mapy itp, i przede wszystkim zapisz sie na kurs 3D Maxa i zacznij sam robić trasy tak jak ja kiedyś zaczełem. To nie koncert życzeń, ja che to ja chce to, są na forum bardzo uczuleni na tą kwestie moderatorzy więc zamiast proponować - ZROBIĆ!!! Kiedy skończe ten odcinek, chce dokończyć scenerie SMK już niewiele tam zostało prac i po linii 61 wydać SMK i na tym kończe z pisaniem tras, już mi czasu brakuje na oddanie stolca nie mówiąc o robieniu kolejnych tras. Teraz ja będe sobie jeździć i prosić o zrobienie scenerii, naprawde niemam już tyle czasu co kiedyś za dawnych lat, pozatym trzeba ustąpić miejsca lepszym i zejść ze sceny prawie niepokonanym ;)

POZDRO

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #440 dnia: 26 Stycznia 2008, 00:34:49 »
Zabieram sie za napisanie misji, a konkretnie to będzie osobowy (EN57) odjazd 18:49 wg rozkładu PKP ze stacji Częstochowa Stradom do Lublińca (którego jeszcze nie ma) przez: Cz. Gnaszyn, Blachownia, Herby Stare, Lisów, Kochanowice. Po drodze spotkamy inne składy jadące do Częstochowy wg rozkładu PKP. Ponieważ tydzień temu zrobiłem jazde próbną okazało się że jadąc zgodnie ze szlakową i WOS jesteśmy co do minuty na stacjach pośrednich a na odcinku od Blachownia - Herby Stare do Lisowa łapiemy kilko minutowe opóżnienie no cóż pomarańczowe \/ robią swoje. Trasa jest w 99% skończona, z uwagi iż dorobiony będzie Lubliniec będą ukazywały się poprawki. Na razie nie szleje z misjami bo jeszcze węglówka dojdzie i całkiem sie zrobi obsówa, więc na początek kibelek wystarczy. Jeśli macie uwagi jakieś to piszcie.

Częstochowa Stradom                       18:49              
Częstochowa Gnaszyn       18:57         18:58     
               Blachownia       19:05         19:06     
              Herby Stare       19:18         19:18     
                      Lisów        19:30         19:30     
             Kochanowice       19:34         19:35     
                   Lubliniec             
« Ostatnia zmiana: 26 Stycznia 2008, 00:43:11 wysłana przez bohunIC »

Offline krzaq

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 84
  • IZ Częstochowa - Instruktor Ruchu -ISDR-Lbc-HS-ŁA
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #441 dnia: 26 Stycznia 2008, 12:37:02 »
Witam! Pamiętaj że od podg Liswarta do Kochanowic osobowe i pośpiechy jadą po lewym zgodnie z rozkładem od 9.12.2007 r. Pozdrawiam ISDR Lisów

Offline chyzy17

  • Wiadomości: 250
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 16
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #442 dnia: 26 Stycznia 2008, 12:38:15 »
trasa zapowiada się super,kiedy zostania wydana?

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #443 dnia: 26 Stycznia 2008, 12:53:58 »
99% ale nie ma Lublinca. Cos mi tutaj nie pasi :S

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #444 dnia: 26 Stycznia 2008, 13:16:08 »
Mateu, wkleić Ci loga z rozmowy gg z pewną osobą? Wtedy się dowiesz dlaczego nie ma Lublińca! A 99% dlatego że gdzieś tam zawsze zapomniałem czy nie zdążyłem zasiać drzew czy wstawić domków. Trasa będzie wydana w Niedziele jeśli misja na kibel nie będzie sprawiać problemów. U mnie jadą jeszcze po prawym bo nie zdobyłem wszystkich materiałów, jest wyremontowany lewy tor od Blachowni do Herbów ze szlakową 80km/h a od Kochanowic do podg. Jawornica jest rozebrany lewy tor i trwają prace przy wymianie torowiska. I tak zostanie dopóki nie dostane materiałów, trzeba było mówić wcześniej!
« Ostatnia zmiana: 26 Stycznia 2008, 13:19:37 wysłana przez bohunIC »

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #445 dnia: 26 Stycznia 2008, 13:19:18 »
To juz lepiej wstaw ten Lubliniec jako sam uklad torowy z semaforami aby bylo cokolwiek...
Plan jest - co za problem?

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #446 dnia: 26 Stycznia 2008, 13:21:28 »
Ide na IRCa nie bedziemy nabijać postów, PLAN jak jest to ja go nie widziałem. Jak mówiłem że bedzie dorabiane ciągle coś i węglówka dojdzie ;)

Offline daros

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #447 dnia: 26 Stycznia 2008, 13:27:49 »
Mateu, wkleić Ci loga z rozmowy gg z pewną osobą? Wtedy się dowiesz dlaczego nie ma Lublińca! A 99% dlatego że gdzieś tam zawsze zapomniałem czy nie zdążyłem zasiać drzew czy wstawić domków. Trasa będzie wydana w Niedziele jeśli misja na kibel nie będzie sprawiać problemów. U mnie jadą jeszcze po prawym bo nie zdobyłem wszystkich materiałów, jest wyremontowany lewy tor od Blachowni do Herbów ze szlakową 80km/h a od Kochanowic do podg. Jawornica jest rozebrany lewy tor i trwają prace przy wymianie torowiska. I tak zostanie dopóki nie dostane materiałów, trzeba było mówić wcześniej!

Wklej tego loga, albo wyjaśnij jakie będzie opóźnienie dodania Lublińca do trasy.

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #448 dnia: 26 Stycznia 2008, 13:28:03 »
Lubliniec mogę Ci bohun przesłać nawet teraz, będziesz chciał to dokończysz go sam. Trakcję i tak miałeś robić Ty.

Plan Lublińca z semaforami tutaj: http://img144.imageshack.us/my.php?image=lubliniecxw21aw9.jpg Ator: Żuk.

Pozdr.!

Edit: Czekam na Gadu-Gadu.
« Ostatnia zmiana: 26 Stycznia 2008, 13:40:06 wysłana przez mk1992 »

Offline Grzegorz KK

  • Wiadomości: 672
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #449 dnia: 26 Stycznia 2008, 20:32:55 »
Bohun przewidujesz jakieś eventy dźwiękowe  :))??. Chętnie pomoge.Oczywiście mowa o nagraniach z radiotelefonu.
« Ostatnia zmiana: 26 Stycznia 2008, 20:36:07 wysłana przez Grzegorz KK »
Nikon D60+18-55 II
PMR Twintalker 5710 X2 (Niezawodna łączność na szlaku i w terenie)
Sony Full HD HDR-CX-115 (uzupełnienie siatki jakością FUll HD)