Autor Wątek:  Linia 61 - v1 wydana!  (Przeczytany 259019 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #390 dnia: 01 Stycznia 2008, 08:57:23 »

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #391 dnia: 02 Stycznia 2008, 19:18:58 »
Witam ponownie. Z racji tego, że mam problem (najprawdopodobniej z sterownikami, ale na ten temat będe szukał pomocy w ''Pomocy''), przy uruchamianiu symka, odrazu mi się wysypuje, więc nie mam jak sprawdzać ''efektów'' mojej roboty. Chciałbym pokazać kilka screenów, narazie niestety tylko z 3dstudio maxa, mam ukończony w połowie Lubliniec, narazie jest tylko wjazd od strony Kochcic. W tym tygodniu w 100% będzie ukończony układ torowy z odpowiednio dobranymi podsypkami, oraz perony, ewentualnie jakieś dodatki na nich. W drugim tygodniu pracy będe wieszał sieć trakcyjną, nie stety nie znam zasad stosowania odpowiednich wysięgników do bramek itp. a zdjęć żadnych nikt mi nie przesłał więc będe musiał się kolsutować z kimś kto ma o tym pojęcie.

O to kilka screenów tego co wypociłem, w nie których miejscach będe zmuszony improwizować bo zrobienie takiego układziku jest trudniejsze niż myślałem, ale dam rade:

http://img166.imageshack.us/my.php?image=lubliniecvq1.jpg
http://img183.imageshack.us/my.php?image=lubliniec1ie3.jpg
http://img218.imageshack.us/my.php?image=lubliniec2dy1.jpg
Komentarze mile widziane...

Pozdrawiam !
« Ostatnia zmiana: 02 Stycznia 2008, 19:45:46 wysłana przez mk1992 »

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #392 dnia: 02 Stycznia 2008, 22:09:42 »
Zobacz to poniżej i spróbuj sobie wkleić jako podkład, ustawiając siatkę kilometrową mapy zgodnie z osiami programu, a punkty (0,0), (1km,0), (0,1km) w przeciach siatki kilometrowej:
http://gps:usergps@www.iwan.eu07.pl/gps/3/m-34-038-c.jpg
 - Lubliniec jest na dole
http://gps:usergps@www.iwan.eu07.pl/gps/3/m-34-050-a.jpg
 - łącznica, linia przez last do Pyskowic i Tworogu

Spróbuj obrócić to, co robisz i wpasować w kwadraty, to będzie pasować do reszty. Jakby co, to pytaj.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #393 dnia: 02 Stycznia 2008, 23:38:30 »
Właśnie wróciłem z imprezy sylwestrowej, patrze a tu kawałek torów w Lublińcu. Zrób jak ci radzi Ra. Ja sie teraz bede brać ostro za wykończenie terenu w Stradomiu, bo całą reszte już mam, no i czekam z niecierpliwością na jakieś foty z Gnaszyna, od naszego czeskiego przyjaciela ;)

No i powoli małymi krokami jak zdrowie i czas pozwoli premiera na koniec Stycznia nie unikniona!

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #394 dnia: 03 Stycznia 2008, 08:14:55 »
@Ra: Jak każą pytać to się pytam, zobaczyłem te mapy, do których linki mi przesłałeś i znalazłem Lubliniec. Powiedz mi tylko, w czym dokładnie one mają mi pomóc? Z tego co widze, chyba że się nie znam to na mapach są wyznaczone linie kolejowe a prócz stacji nie będe robił nic więcej.

Możesz mi wytłumaczyć jeszcze, jak to mam wyciąć i wkleić do 3ds maxa? Wszystko mów, jeżeli ma mi to pomóc to jestem jak najbardziej otwarty na tego typu pomoc.

Pozdrawiam!

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #395 dnia: 03 Stycznia 2008, 14:57:01 »
bohunIC:

Jeśli chcesz moge udostępnić Ci rozkaz pisemny "O" dla odcinka Częstochowa Stradom - Herby Stare. Jeśli takowego nie posiadasz ;)

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #396 dnia: 03 Stycznia 2008, 15:51:47 »
bohunIC:

Jeśli chcesz moge udostępnić Ci rozkaz pisemny "O" dla odcinka Częstochowa Stradom - Herby Stare. Jeśli takowego nie posiadasz ;)

Poprosze!

Offline _KAT_

  • Wiadomości: 425
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #398 dnia: 04 Stycznia 2008, 15:21:39 »
Dziekuje za rozkaz pisemny, zostanie uwzględniony w scenerii, tym bardziej że dzisiaj skończyłem już całkowicie szlak i trakcje od początku tj odg. Jawornica aż po Cz. Stradom i wstawiłem słupki z kilometrami i bardzo ładnie się to wszystko pokrywa, odległości są zachowane. Teraz powstawiam ograniczenia wg rozkazu pisemnego na prawie całym odcinku, bo HS już mam zrobione przez Mati_an. Zostanie wykończyc teren tu i tam i napisać eventy wg rozkładu jazdy.

Mam pytanie czy da sie przestawić zegar w exe żeby nie startował od 10:30 tylko od żądanych godzin? No bo chciałbym w zależności od godziny ustawiać też atmo, niebo i składy.

Popatrzcie na to, przykładowa misja na kibello!

Częstochowa Stradom 15:53 - Częstochowa Gnaszyn 16:01 - Blachownia 16:09 - Herby Stare 16:22 - Lisów 16:34 - Kochanowice 16:39 - Lubliniec 16:52

Czyż to nie jest piękne?
« Ostatnia zmiana: 04 Stycznia 2008, 15:29:35 wysłana przez bohunIC »

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #399 dnia: 04 Stycznia 2008, 15:40:35 »
Sprawdz teraz sobie odleglosci miedzy stacjami z kolej.one.pl z odleglosciami w symku jadac kibelkiem w debugmode ;]

guest1206

  • Gość
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #400 dnia: 04 Stycznia 2008, 17:11:20 »
czy da sie przestawić zegar w exe żeby nie startował od 10:30 tylko od żądanych godzin? No bo chciałbym w zależności od godziny ustawiać też atmo, niebo i składy.
Cytat z pliku readme dla eu07.exe (664 kB)
Cytuj
w scenerii po definicji atmosfery można wpisać:
Kod:
time 10:30 6:00 20:00 endtime 

gdzie:
10:30 - godzina rozpoczęcia gry,
6:00 - przybliżona godzina wschodu słońca,
20:00 - przybliżona godzina zachodu słońca.
(godziny można podać dowolne)
To exe istnieje od paru lat, zamianę godziny wykorzystuje m.in. sceneria "linia 546".

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #401 dnia: 04 Stycznia 2008, 17:48:03 »
Dzięki za wytłumaczenie tej godziny, skorzystam! Mateu a myślisz że kilometraż to skąd biore? Właśnie z kolej.one.pl ale sugerujesz że w debugmode bedzie coś innego jak sie przejade? Niemam okazji póki co bo wszystko robie na laptopie a klawiature zostawiłem w UK. Jeśli słupki wstawiane co 200m i zgodne z tym co jest na kolej.one to nie widze problemu, a jeśli debugmode kłamie to wystarczy ją wyłączyć.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #402 dnia: 04 Stycznia 2008, 17:56:01 »
chodzi mi o to, ze w debugmode masz pokazane ile dokladnie metrow przejechales :]

Offline AtapiCl

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4426
    • Zobacz profil
    • O warszawskiej części linii kolejowej nr 7 Warszawa – Lublin i nie tylko ;)
  • Otrzymane polubienia: 212
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #403 dnia: 04 Stycznia 2008, 18:00:16 »
czy da sie przestawić zegar w exe żeby nie startował od 10:30 tylko od żądanych godzin? No bo chciałbym w zależności od godziny ustawiać też atmo, niebo i składy.
Cytat z pliku readme dla eu07.exe (664 kB)
Cytuj
w scenerii po definicji atmosfery można wpisać:
Kod:
time 10:30 6:00 20:00 endtime 

gdzie:
10:30 - godzina rozpoczęcia gry,
6:00 - przybliżona godzina wschodu słońca,
20:00 - przybliżona godzina zachodu słońca.
(godziny można podać dowolne)
To exe istnieje od paru lat, zamianę godziny wykorzystuje m.in. sceneria "linia 546".

Tak, tylko że komenda time nie jest idealna. @bohunIC, ustaw sobie godzinę na np. 0:00 to zobaczysz, że ta mgła nie jest zbyt dobra. Przynajmniej w moim mniemaniu.

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #404 dnia: 04 Stycznia 2008, 18:00:54 »
Witam. Tak jak przypuszczałem, mam problemy...

Pierwszy to taki, że na planie, który dostarczył @Mateu brakuje jednego toru, wykryłem to oglądając to zdjęcie: http://kolej.one.pl/index.php?dzial=stacje&id=466&okno=galeria&&zakres=-1&photoid=24935 więc tak jak na zdjęciu zrobiłem jeszcze jedną zwrotnice i od niej tor. Tylko teraz jest problem, jaki? A taki, jak mam ten tor zakończyć z drugiej strony? Improwizować nie mam zamiaru, bo jeżeli ma to być jak najbardziej realne to muszę zrobić to tak, aby spełniało wszelkie realia. Czekam na odpowiedz w tej sprawie.

Druga sprawa/problem to taka/i: potrzebuję wiedzieć ile bramek stoi na peronach/i czy takie bramki są w MaSzynie dostepne? (kto oglądał zdjęcia na kolej.one.pl ten wie o czym mówię). A jak już ktoś mi dostarczy takie info to niech najlepiej mi powie ile wogóle tych bramek tam jest na całym dworcu i na szlaku...

Trzeci problem: proszę się przyjżec temu zdjęciu: http://kolej.one.pl/index.php?dzial=stacje&id=466&okno=galeria&&zakres=-1&photoid=7161 po tej czynności proszę się przyjżec planu od @Mateu, może ktoś powie, że się czepiam szczegółów ale wolę ''zapobiegać niż leczyć''...Generalnie chodzi o to, że na zdjęciu widać semafory (tory biegną w strone dworca), zaraz za semaforami jest łuk i nie ma żadnych zwrotnic/rozjazdów. Na planie zaraz za semaforami są rozjazdy i dopiero potem łuk. Co mam zrobić?

Za wszelką pomoc będe dozgonnie wdzięczny.

Pozdrawiam!

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #405 dnia: 04 Stycznia 2008, 18:08:36 »
Zrób tyle ile możesz sam podejmujesz decyzje co i jak ma wyglądać. Zrób układ torowy i perony, wyślij mi plik max a ja zobacze co poprawić. Trakcja: bramki zwykłe 770 na peronach, za peronami itd, jak niepotrafisz to ja położe sieć w jeden wieczór.

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #406 dnia: 04 Stycznia 2008, 18:12:30 »
Ok, zrobie po swojemu, ale tego brakującego toru nie popuszcze, chyba że zrobie to po swojemu, jak się dowiem jak naprawdę z nim wygląda sprawa to go poprawię. Bramki stawiać potrafię, tutaj nie ma żadnej filozofii, jeśli chodzi o druty to może lepiej zostawie to Tobie chyba, że jesteś już zajety to nie będe Ci robił kłopotów...

Pozdrawiam!

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #407 dnia: 04 Stycznia 2008, 18:33:42 »
Co do kratek - pozwalają ustawić odpowiedni kąt i długości. Jak wkleić to nie wiem.

Część Lublińca od strony łącznicy widać dokładnie na zumi.pl - nawet poszczególne wagony w jadącym pociągu. Niestety część północno-zachodnia jest mocno rozmyta, również na maps.google.com.
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #408 dnia: 04 Stycznia 2008, 19:54:10 »
Kratki to chyba wiem jak zrobić...stworzyć plan'a o odpowiednich wymiarach i wycięty wragment mapy nałożyć jak teksture... . Musiałbym spróbować.

Co do www.zumi.pl to czemu ja już dawno o tym nie pomyślałem? Może się dolicze bramek? Dzięki za wskazówke.

Pozdrawiam!

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #409 dnia: 06 Stycznia 2008, 18:14:00 »
Mam takie pytanie do WAS, mianowicie na odcinku Kochanowice - Jawornica twaja prace i wymieniają tor 2 czy uwzględnić to w scenerii, bo wtedy bedzie tylko jeden tor, czy poprostu zostawić dwa tory ze starymi ograniczeniami?

Offline kgb

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 203
  • PTKiGK Zabrze
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #410 dnia: 06 Stycznia 2008, 18:28:51 »
Wydaje mi się że to będzie bardziej realnie z tym jednym torem

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1238
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #411 dnia: 06 Stycznia 2008, 18:36:12 »
No nie wiem. Jak pierwsze odcinki trasy odwzorowałeś z przed remontu to bym został przy starych ograniczeniach.

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #412 dnia: 06 Stycznia 2008, 18:39:15 »
Ale ja cała trase od nowa można tak powiedzieć zrobiłem, no może oprócz stacji Herby Stare bo ona była OK, a reszta łącznie z terenem jest funkiel nówka, wiec pytam sie czy robić max hardcore real, czy nie?

Offline kolejarz LHS

  • Wiadomości: 200
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #413 dnia: 06 Stycznia 2008, 18:41:06 »
Rób max hardcore real :))
Zóo i vystempeq' są w każdym z nas; nie pozwól by kierowały Tobą!
pozdro !1

Offline Bo$$

  • Wiadomości: 7
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #414 dnia: 06 Stycznia 2008, 18:50:03 »
Podzielam zdanie poprzednika tzn.@Kolejarz LHS

Offline REWIZOR

  • Administrator
  • Wiadomości: 3679
    • Zobacz profil
    • www.eu07.pl
  • Otrzymane polubienia: 28
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #415 dnia: 06 Stycznia 2008, 19:08:39 »
... na odcinku Kochanowice - Jawornica trwają prace i wymieniają tor 2 czy uwzględnić to w scenerii, bo wtedy będzie tylko jeden tor ...

Tak szybko to się nie zmieni. Dlatego uwzględnij powyższe.
Pozdrawiam

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #416 dnia: 06 Stycznia 2008, 21:30:13 »
Ja mam jeszcze inną prpozycje, skoro wymieniają może zrobić już na przyszłość wymienioną - będzie najdłużej aktualna.
« Ostatnia zmiana: 06 Stycznia 2008, 21:32:09 wysłana przez AIR »
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline RooteK

  • Wiadomości: 1238
    • Zobacz profil
    • Nieoficjalna strona węzła kolejowego Jaworzno.
  • Otrzymane polubienia: 21
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #417 dnia: 06 Stycznia 2008, 21:36:21 »
A ja wpadłem jeszcze na coś xD

Zrobić z tym jednym torem, a w przyszłości np. z wyremontowanyym oraz starszym :) Wersje z III okresów ;)

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #418 dnia: 06 Stycznia 2008, 21:39:01 »
Tu nie widze żadnego problemu, można zrobić dwie wersje w trakcie i po remoncie. Ale róznica bedzie żadna z uwagi iż po remoncie są i tak ograniczenia do 60km/h bo przecież tor musi sie ułozyć, wiec niewiele to zmieni. Staram sie dorwać najnowszy rozkaz pisemny i póki co to z listopada 2007 roku jest max co udało mi sie wygrzebać z netu, więc chyba wg niego pojadę z wskaźnikami.
« Ostatnia zmiana: 06 Stycznia 2008, 21:41:44 wysłana przez bohunIC »

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Linia 61, odcinek Lubliniec - Cz. Stradom
« Odpowiedź #419 dnia: 06 Stycznia 2008, 23:02:01 »
Tu nie widze żadnego problemu, można zrobić dwie wersje w trakcie i po remoncie. Ale róznica bedzie żadna z uwagi iż po remoncie są i tak ograniczenia do 60km/h bo przecież tor musi sie ułozyć, wiec niewiele to zmieni. Staram sie dorwać najnowszy rozkaz pisemny i póki co to z listopada 2007 roku jest max co udało mi sie wygrzebać z netu, więc chyba wg niego pojadę z wskaźnikami.

A ten rozkaz, co ja zrobiłem (udał Ci się go włączyć?)? Już kończę wykaz ostzerzeń stałych (którego jak pisałem jest 3m), więc chyba coś tam znajdziesz. Postaram się go zapodać we wtorek.