Autor Wątek:  Linia 61 - v1 wydana!  (Przeczytany 259049 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #300 dnia: 03 Grudnia 2007, 15:22:09 »
Poki co trasa jest w strzepach i tylko wybrane fragmenty sa ukonczone na poziomie zadowalajacym moja osobe jak na screenach. Tak jak sie bedzie skladac misje to WOS i cala reszta bardzo sie przyda. Mysle o wprowadzeniu rozkladu jazdy zgodnego z tym na PKP, trzeba bedzie dostosowac to do zegara w exe. Ale takie cos byloby swietne, bo wtedy odpalamy misje np. osobowy en57 z Lublinca do  Cz. Osobowej przez zrobione juz odg. Liswarta - Herby S. - Blachownia - Cz. Gnaszyn i Cz. Stradom i mijamy sie z innymi skladami ktore kursuja tam o tej porze dnia, plus jakies towarowe rzecz jasna dla urozmaicenia. Poniewaz prowadze prace nad SMK jak i Blachodachowka na przemian to najwczesniej cos sie ukaze po nowym roku i naczej nie dam rady. Co myslicie o takim pomysle wprowadzenia rozkladu z realu?

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #301 dnia: 03 Grudnia 2007, 18:22:41 »
Ja jestem za. Tak jak mówiłem ciotka pracuje w Herbach Nowych, więc mogę też załatwić rozkład jazdy (można też zobaczyć w internecie).

Pozdrawiam

Offline Ra

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 6301
  • Ostatni gasi światło...
    • Zobacz profil
    • Instalator+Starter+Edytor
  • Otrzymane polubienia: 330
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #302 dnia: 03 Grudnia 2007, 20:05:10 »
Ja jestem za. Tylko eventy odjazdowe trzeba by na określoną godzinę nastawiać, ciekaw jestem, czy to zadziała. No i czy AI nie będzie się spóźniać na trasie. :)

Do tego na końcach torów trzeba by zrobić takie wachlarze, jak są w ND, żeby wysyłały i przyjmowały  składy wg rozkładu. (Najlepiej w osobnym .scm, żeby się dało wywalić tę protezę przy rozbudowie scenerii.) Ewentualnie można by je ustawić na jednym torze po kolei i zwalniać im kolejno odjazdy o określonych godzinach. Dla misji o różnych godzinach wstawiać tam różne składy i zmieniać godziny w eventach.

Fajnie by było też wywiesić na jakiejś stronie zdjęcia z terenu i odpowiednie im widoki z symulacji. Jakiś czas temu "jechałem" trasą w Zusi demo (Altenbeken-Ottbergen), porównując ją na bieżąco z widokiem Google Maps (tu zaznaczona jest trasa drogowa). Dosyć ciekawe doświadczenie mimo marnej grafiki.
« Ostatnia zmiana: 03 Grudnia 2007, 22:18:54 wysłana przez Ra »
¯\_( ͡° ͜ʖ ͡°)_/¯ Ra

Polecam: kręgarz Wojciech Walczak, projekt masarni

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #303 dnia: 03 Grudnia 2007, 21:22:00 »
Cytuj
Tylko eventy odjazdowe trzeba by na określoną godzinę nastawiać,

Problem jest w tym, iż moim zdaniem w prosty sposób nie można, ale kombinując, iż znając godzinę rozpoczęcia scenerii, można tak operować opoźnieniami eventów podanych w sekundach, aby uzyskać efekt, iż o godz. "X" coś się tam zacznie dziać.
Chyba, że istnieje inny sposób, o którym nie wiem.

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #304 dnia: 03 Grudnia 2007, 22:15:47 »

Problem jest w tym, iż moim zdaniem w prosty sposób nie można, ale kombinując, iż znając godzinę rozpoczęcia scenerii, można tak operować opoźnieniami eventów podanych w sekundach, aby uzyskać efekt, iż o godz. "X" coś się tam zacznie dziać.
Chyba, że istnieje inny sposób, o którym nie wiem.
Ja coś wiem ale powiedzieć nie mogę :|*
node -1 0 ev1 eventlauncher 0 1 2 0 none 10:31 abc none end - tak dla wtajemniczonych w trasopisarstwo.


___________
* - to znaczy mogę, ale może to być moja ostatnia wypowiedź na Forum...

Dlaczego tak uważasz?
Mariusz

« Ostatnia zmiana: 03 Grudnia 2007, 23:01:31 wysłana przez Mariusz1970 »
The Frog

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #305 dnia: 03 Grudnia 2007, 22:54:06 »
Były tego typu pytania i odpowiedź była iż nie jest to zaimplementowane (nawet Bart tak pisał). Były jakieś sztuczki z jadącym ze stałą V po kółko lokomotywą i zliczanie ilosci kółek.

Znalazłem taki topic:
http://eu07.pl/forum/index.php?&topic=4116.0

To jak jest, Żabek (mistrzu)?
Wtedy była dezinformacja?
Czy obecnie jest dezinformacja?
« Ostatnia zmiana: 03 Grudnia 2007, 22:58:58 wysłana przez Mariusz1970 »

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #306 dnia: 03 Grudnia 2007, 23:06:29 »
Jakby ktoś bez dostępu do rozkazów pisemnych (szczególnych) wszystkich typów (S, O, N, Nrob, P) potrzebował w/w rozkazu (czystego) do wypełnienia do użytku w misji, to oferuję pomoc, gdyż mam wszystkie druki tych rozkazów.

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #307 dnia: 04 Grudnia 2007, 00:02:43 »


Powyzej sugerowany układ przejazdów i misji. Jak mówie całość sie składa do kupy i jest jeszcze rozdzielona od siebie bo jest duzo do poprawek. Stradom czeka na nowy układ torowy, modele i trakcje, Blachownia na częściowe wykończenie terenu, Gnaszyn na modele budynków. Jest zrobiony odg. Liswarta wiec droga wolna na Lubliniec do odg. Jawornica. Tyle z mojej strony póki co.

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 266
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #308 dnia: 04 Grudnia 2007, 04:21:18 »
Co do czasowego wyzwalania zdarzeń to zrobienie tego za pomocą lokomotywy jeżdżącej w kółko nie jest trudne.W Maszynie wszystko da się zrobić za pomocą komórek pamięci ! Co tylko zapragniecie :)

Trzeba tylko trochę pogłówkować :)

P.S.

Tak sobie pomyślałem ,że skoro moja traska ma sie kończyć w CHS, a tu szykuje się trasa z Herbami to trzeba by zacząć zbierać info o odcinku CHS-HN .I jak tylko ukończę trasę Kaliską wziąść się za ten odcinek .Byłby wtedy kawał odcinka węglowego. Ach te klimatyczne posterunki blokowe z tamtego odcinka: Sadowiec,Więcki ,Puszczew ....
« Ostatnia zmiana: 04 Grudnia 2007, 04:33:42 wysłana przez pozdze »
Łukasz Jachimek

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #309 dnia: 04 Grudnia 2007, 07:24:57 »
@Bohun, pociągniesz scenerię do Zduńskiej Woli-Karsznic. Na takim odcinku można zrobić kilkanaście misji z bruttami co 8 minut.
Pomysł z realnym rozkładem jest przedni. Jak pisałeś sceneria będzie po nowym roku, a więc z nowym rozkładem.
Jakby ktoś bez dostępu do rozkazów pisemnych (szczególnych) wszystkich typów (S, O, N, Nrob, P) potrzebował w/w rozkazu (czystego) do wypełnienia do użytku w misji, to oferuję pomoc, gdyż mam wszystkie druki tych rozkazów.
Te wzory można powiesić (chyba) jako jpg na tiny lub innym serwerze (na przykład u mnie).
« Ostatnia zmiana: 04 Grudnia 2007, 07:29:43 wysłana przez Krzysiek626 »

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #310 dnia: 04 Grudnia 2007, 15:19:46 »
Co do czasowego wyzwalania zdarzeń to zrobienie tego za pomocą lokomotywy jeżdżącej w kółko nie jest trudne.W Maszynie wszystko da się zrobić za pomocą komórek pamięci ! Co tylko zapragniecie :)

Trzeba tylko trochę pogłówkować :)
To ja bym chciał, żeby Maszyna dajmy na to zrobiła mi kawusie albo odwaliła jakiś bzdetny projekt na uczelnię :P

A co do czerwonego podpisu pod moim postem powyżej to wysłałbym PW, ale nie wolno. Jak Cie zobaczę na gg to wyjaśnie czarno na białym :)
Pozdro
« Ostatnia zmiana: 04 Grudnia 2007, 15:22:53 wysłana przez Żabek »
The Frog

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #311 dnia: 04 Grudnia 2007, 15:38:38 »
Byłby wtedy kawał odcinka węglowego. Ach te klimatyczne posterunki blokowe z tamtego odcinka: Sadowiec,Więcki ,Puszczew ....

Piszesz o Więckach. Mieszkam 5 kilometrów od tej wioski. Jest to moje miejsce "kręcenia" jadących loków. Mam kilka ciekawych filmików (np. mijanka dwóch ET22, jak skończą się wagony jednego pociągu, to pojawia się wtedy lokomotywa). Świetnie by było, gdyby się ten odcinek udało zrobić. Trzymam kciuki.

Pozdrawiam

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #312 dnia: 04 Grudnia 2007, 16:07:33 »
Wszystko fajnie tylko kto zrobi ten odcinek do Zdunskiej Woli? Ja? Ja niemam zadnych materialow ani planow ani nic! Pozatym to nawet niesa bliskie mi rejony! Proponuje rozpisac przetarg na zrobienie tego odcinka i niech robia ludzie co miezkaja w poblizu i wiedza co jest grane! Ja jak mowilem wczesniej zrobie tylko odcinek odg. Jawornica [zaraz pod Lublincem] do Cz. Stradom, Mati_an zrobil Herby Nowe i planuje jechać w dół do Kalet. Ale jak bedziemy sobie obiecywać co posta i zachwalać to nigdy nie pojedziemy do Zduńskiej. Tu poprostu trzeba wziaść materiały i zacząć robić szlak i modele, niema co gadać jak tak bardzo chcecie! Ciekaw jestem tylko czy znowu ten pomysł zostanie na papierze ;) powodzenia, ja swoją robotę skończe!
« Ostatnia zmiana: 04 Grudnia 2007, 16:10:42 wysłana przez bohunIC »

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #313 dnia: 04 Grudnia 2007, 16:11:46 »
Ja mam plany przystanków Chorzów Stary, Chorzów Miasto, oraz Chorzów Batory KAtowice Załęże i Katowice Główne. BohunIC czy masz zamiar w te rejony pociągnąć trase ? Jeżeli już o tym myślałeś albo poszukujesz kogoś kto by pomógł, to mógłbym się tym zająć. Od Kalet do Chorzowa nie jest bardzo daleko...

Pozdrawiam !

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #314 dnia: 04 Grudnia 2007, 16:28:04 »
Od Kalet do Chorzowa nie jest bardzo daleko...
Tak, a po drodze są Tarnowskie Góry, cała stacja razem z bocznicami ciągnie sie na 6,5 km (przynajmniej tak wynika z map satelitarnych), więc nawet gdyby dało sie ją narysować to i tak nie ma to sensu, bo FPS spadłby do niewyobrażalnie niskiej wartości. Tak wygląda stacja (kreska biegnie jak jest stacja):
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #315 dnia: 04 Grudnia 2007, 16:31:08 »
Faktycznie, jest tego sporo. Tarnowskie Góry odpadają, ale nikt nie powiedział, że musimy robić całą stacje towarową. Niewiem jak Wy, ale ja uważam, że można by np. zrobić tylko perony w Tarnowskich Górach, bo nie ma sensu robić całej towarowej stacji, pozatym skąd byśmy wzięli plan ? Co o tym sądzicie ?

Pozdrawiam !

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #316 dnia: 04 Grudnia 2007, 16:36:37 »
Faktycznie, jest tego sporo. Tarnowskie Góry odpadają, ale nikt nie powiedział, że musimy robić całą stacje towarową. Niewiem jak Wy, ale ja uważam, że można by np. zrobić tylko perony w Tarnowskich Górach, bo nie ma sensu robić całej towarowej stacji, pozatym skąd byśmy wzięli plan ? Co o tym sądzicie?

Ja jak jechałem EZT przez Tarnowskie, to tam było coś ok. 30 torów ułożonych szeregowo (liczyłem i w końcu się pogubiłem), więc nie da rady zrobienia całych Tarnowskich (w sumie to jest największa stacja w Europie).

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #317 dnia: 04 Grudnia 2007, 16:39:14 »
Dlatego alternatywnym rozwiązaniem jest zrobienie tylko stacji osobowej. Innego wyjścia nie ma. W sumie, mógłbym się za to zabrać, ale planów Tarnowskich Gór (tylko stacji osobowej) nie ma. Ewentualnie są zawsze jakieś mapy i zdjęcia.

Pozdrawiam !

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #318 dnia: 04 Grudnia 2007, 17:00:41 »
Dlatego alternatywnym rozwiązaniem jest zrobienie tylko stacji osobowej. Innego wyjścia nie ma. W sumie, mógłbym się za to zabrać, ale planów Tarnowskich Gór (tylko stacji osobowej) nie ma. Ewentualnie są zawsze jakieś mapy i zdjęcia.

Pozdrawiam !
a) budowana ma być trasa REALNA?
b) byłeś kiedyś w Tarnowskich Górach?
c) jak sobie wyobrażasz oddzielenie stacji osobowej od reszty?
d) jak sobie wyobrażasz szlak TGA - Miasteczko Ślaskie? Wzdłuż szlaku drzewa gdy po obydwu stronach kilkudziesięciotorowe grupy stacji rozrządowej z dwiema górkami?

http://transport.asi.pwr.wroc.pl/0.1A/tournee.php?p=23650
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/0.1A/tournee.php?p=181
« Ostatnia zmiana: 04 Grudnia 2007, 17:16:17 wysłana przez 201E-003 »

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #319 dnia: 04 Grudnia 2007, 17:04:29 »
A co do czerwonego podpisu pod moim postem powyżej to wysłałbym PW, ale nie wolno. Jak Cie zobaczę na gg to wyjaśnie czarno na białym :)
Pozdro

Ok, ale nie musisz być tak ostrożny :)
Wystarczyło napisać, iż być może w którymś z nowszych exe będzie to działało.
Nie bój się Żabek na przyszłość takich rzeczy pisać.

Pozdro

Offline Żabek

  • Wiadomości: 546
  • Gdzie jest guzik rezygnacji?
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #320 dnia: 04 Grudnia 2007, 17:31:11 »
Ok, ale nie musisz być tak ostrożny :)
Wystarczyło napisać, iż być może w którymś z nowszych exe będzie to działało.
Nie bój się Żabek na przyszłość takich rzeczy pisać.
Pozdro
Zaimplementowanie są i eventlaunchery wyzwalane o określonej godzinie i animacja polegająca na przesuwaniu (translacji) oprócz obrotu. Poza tym jest możliwośc robienia skrinów za pomocą F7 zamiast printscreena i wycinania. Czeka na swoją kolej i doczekać się nie może. A wszystko w/w działa :)
The Frog

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #321 dnia: 04 Grudnia 2007, 17:38:40 »
Cytuj
a) budowana ma być trasa REALNA?
b) byłeś kiedyś w Tarnowskich Górach?
c) jak sobie wyobrażasz oddzielenie stacji osobowej od reszty?
d) jak sobie wyobrażasz szlak TGA - Miasteczko Ślaskie? Wzdłuż szlaku drzewa gdy po obydwu stronach kilkudziesięciotorowe grupy stacji rozrządowej z dwiema górkami?

a) REALNA
b) Przejeżdżałem
c) Wyobrażam sobie to tak, żeby zrobić całą stacje osobową, zakład taboru. Innego wyjścia nie ma. Chyba, że masz lepszy pomysł ?
d) Zrobić szlak, las to nie będzie problem a grupy stacji i górki....przyznam bez bicia, nie mam pojęcia.

 

Offline El Mecánico

  • Wiadomości: 1067
  • Dawniej El Driver
    • Zobacz profil
    • Stowarzyszenie POLARIS - OPP
  • Otrzymane polubienia: 2
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #322 dnia: 04 Grudnia 2007, 17:44:43 »
A nie można zrobić na jednym i drugim końcu towarowej (i wzdłuż jeśli takowe są) rozjazdów z torów głównych na stacyjne, które na przyszłość (tutaj myślę o SPT) można by uzupełnić, a tymczasowo zrobić tylko, powiedzmy, cztery najbliższe torom głównym? Tak samo w rejonie osobowej, a resztę na razie trawą obsiać.
www.polaris.org.pl
www.ciemneniebo.pl
MaSzyna_LD w trakcie tworzenia...

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #323 dnia: 04 Grudnia 2007, 17:46:08 »
Wiesz o tym samym pomyślalem ! Ale wolałem się powstrzymać. Jeżeli ktoś myśli tak jak ja, to da się jednak przedłużyć trase i Tarnowskie Góry zrobić.

Pozdrawiam !

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #324 dnia: 04 Grudnia 2007, 17:48:53 »
Cytuj
a) REALNA
b) Przejeżdżałem
c) Wyobrażam sobie to tak, żeby zrobić całą stacje osobową, zakład taboru. Innego wyjścia nie ma. Chyba, że masz lepszy pomysł ?
d) Zrobić szlak, las to nie będzie problem a grupy stacji i górki....przyznam bez bicia, nie mam pojęcia.
ad. a) Realna? Jeśli wytniesz cokolwiek, to nie będzie realna.
ad. c) A cała grupa TGA łącznie z torami na których stoją wagony sieciowców za nastawnią TGA, cała grupa za nastawnią TGA1? To wszystko de facto łączy się w całość, nie dasz rady niczego wyciąć.
ad. d) Właśnie o to chodzi, że jeśli zamiast dajmy na to grupy 60 torów wstawisz las, to będzie to paswało jak pięść do nosa.

Moja opinia brzmi: Realne=awykonalne.
-------------------------------------------------------

Widzę, że chyba nie znacie realiów stacji Tarnowskie Góry. Troszkę się nachodziłem po jej torach i wiem jak sprawy się mają. Tylko cztery tory? W jaki sposób, jeśli droga zwrotnicowa biegnie pod takimi kątami jak na tym zdjęciu?
http://transport.asi.pwr.wroc.pl/0.1A/tournee.php?p=23650

 A choćby nie było ich widać. Sieć trakcyjną nad całością widać, jak więc zrobić kilkaset bramek z kilkuset kilometrami przewodów?
-------------------------------------------------------

Tak, jeśli tak ma to wyglądać i ma być to sceneria realna, to zaprzestać, mimo, że mieszkam na szlaku, który planujecie zbudować i miło by było pojeździć po 'swoim'. Stacja Tarnowskie Góry  to nie tylko dwa tory główne i odchodzące od nich X torów dodatkowych. To wielka, nieprawdopodobnie splątana i zależna od siebie złożona całość. A stacje Bytom, Chorzów Stary? Katowice? Też po 4 tory? Kolejne absurdy.
« Ostatnia zmiana: 04 Grudnia 2007, 18:02:53 wysłana przez 201E-003 »

Offline mk1992

  • Wiadomości: 435
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #325 dnia: 04 Grudnia 2007, 17:51:20 »
To co proponujesz ? Czy w związku z tym mamy sobie odmówić przedłużenia trasy ? Przeczytaj co napisał El Driver, to jest bardzo dobre rozwiązanie i chyba jedyne.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Bytom i Chorzów Stary są o wiele mniejsze od Tarnowskich Gór. Moim nie skromnym zdaniem są jak najbardziej wykonalne. Katowice są duże, fakt ale mamy za to ich plan. Tzn.: ja mam. Czemu by nie spróbować ?

A co do TG, to może masz jakiś pomysł na wykonanie tej stacji ? Jeżeli można by pociągnąć trase do Chorzowa Starego lub nawet Batorego to nie ma mowy o pominięciu Tarnowskich Gór, chyba że przez Gliwice...

Ale nie przesadzajmy...

Pozdrawiam !
« Ostatnia zmiana: 04 Grudnia 2007, 18:36:45 wysłana przez mk1992 »

Offline Rozi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1931
  • Są zdjęcia = są modele.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 135
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #326 dnia: 04 Grudnia 2007, 20:33:48 »
ad. a) Realna? Jeśli wytniesz cokolwiek, to nie będzie realna.

To skoro się tak czepiasz, to ona nigdy nie będzie realna, bo zawsze coś zostanie wycięte.
Według mnie, nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu. BohunIc wykonuje dobrą robotę i niech skończy to co zaczął. Nie ma potrzeby podnosić od razu poprzeczki na 2m. Z pewnością ta sprawa się w przyszłości rozwiąże.

Pozdrawiam

Offline 201E-003

  • Wiadomości: 252
  • Dyżurny Ruchu
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #327 dnia: 04 Grudnia 2007, 21:29:01 »
No dobrze, pracujcie nad tym, nikomu nie bronię. Kwestia jest jedynie taka, że o ile Częstochowa - Herby to głównie szlak przez łąki/lasy, to odcinek od Tarnowskich Gór do Katowic to plątanina torów i dziesiątki tysięcy budynków (widocznych z torów) w naszej konurbacji. Więc jeśli wiecie za co się zabieracie, to macie moje błogosławieństwo. Z tym, że będę również pierwszym krytykiem z racji tego, że odcinek od Miasteczka Śląskiego do Bytomia znam bardzo dobrze. W związku z tym będę się starał wyłapywać wszelkie nieścisłości.

To skoro się tak czepiasz, to ona nigdy nie będzie realna, bo zawsze coś zostanie wycięte.
Według mnie, nie ma co dzielić skóry na niedźwiedziu. BohunIc wykonuje dobrą robotę i niech skończy to co zaczął. Nie ma potrzeby podnosić od razu poprzeczki na 2m. Z pewnością ta sprawa się w przyszłości rozwiąże.

Pozdrawiam
Nie chodzi o czepialstwo, otóż to, niech autor zrobi to co sobie zaplanował, czyli jeśli już, to do Kalet. A co do wycinania "czegoś" - nie miałem na myśli wycięcia jednego toru ale dajmy na to 150. Drobna różnica jest ..
Nie mieszajmy się więc do jego pracy, on co zaplanował to zrobi. A dalekosiężne plany wyjdą tak jak poprzednia próba budowy linii do Katowic.
"Po owocach go poznacie"

Z mojej strony EOT, już dosyć tutaj naTROLLiłem.
« Ostatnia zmiana: 04 Grudnia 2007, 21:43:17 wysłana przez 201E-003 »

Offline pozdze

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 490
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 266
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #328 dnia: 04 Grudnia 2007, 23:31:12 »
Wszystko fajnie tylko kto zrobi ten odcinek do Zdunskiej Woli?

W scenerii nad ktora obecnie slecze jest oprocz "linii kaliskiej" kwalek weglowki. Mianowicie: Chorzew Siemkowice-ZWK-Poddebice. Czytajac ten watek o twoje trasce poprostu wpadl mi pomysl do glowy ,ze skoro beda Herby Nowe to te 55 km pomiedzy Herbami a Chorzewem [mlodzi MK nie mylic z Chorzowem] warto by  zrobic. I ja wstepnie wyrazam ogramna chetke na zrobienie tego odcinka.Z tym ,ze zaznaczam : prace rozpoczolbym dopiero najwczesniej w polowie przyszlego roku! I jest to i tak optymistyczny termin.Problem tam jest taki ,ze nie jezdza pospiechy (poza jednym pielgrzymkowym) i nie mozna zrobic filmu z ostatniego wagonu ;)
Łukasz Jachimek

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Odp: Herby Stare - Blachownia - Częstochowa Stradom
« Odpowiedź #329 dnia: 05 Grudnia 2007, 00:59:18 »
Ku pokrzepieniu serc i ogórków! Kilka screen shotów ze stacji Lisów:

Nastawnia w Lisowie.


Perony. pierwszy z widokiem w kierunku odg. Liswarta, drugi kierunek Kochanowice