Autor Wątek:  Linia 61 - v1 wydana!  (Przeczytany 259015 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Simson

  • Wiadomości: 54
  • Czy M.A.T.O. sens?
    • Zobacz profil
    • http://www.piastgliwice.xt.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
!?
« Odpowiedź #150 dnia: 26 Marca 2006, 19:21:10 »
Witam! Mógłby ktoś objaśnić mi co się stało lub czego brakuje... Ściągnąłem trase, wgrałem, wczytuje ja i........... Oto rezultat:
Cannot load dynamic object eu07-536 from
pkp\eu07\303e Error=-8@0
Cannot load dynamic object 505120-00256-2 from
pkp\bd\111a Error=-8@0

Oczywiście w podajnej lokalizacji pliki są!?
MASZERUJ ALBO GIŃ

Offline eu43

  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
    • http://www.eu43.fora.pl/
  • Otrzymane polubienia: 0
Blachownia - Częstochowa Gnaszyn
« Odpowiedź #151 dnia: 26 Marca 2006, 20:37:31 »
Jeżeli pliki są, to przyczyną błędu jest chyba wpis w scenerii. Najlepiej go tutaj napisz. A masz tą lokomotywę w pliku "dynamic.dat" ?

Offline Simson

  • Wiadomości: 54
  • Czy M.A.T.O. sens?
    • Zobacz profil
    • http://www.piastgliwice.xt.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
Blachownia - Częstochowa Gnaszyn
« Odpowiedź #152 dnia: 26 Marca 2006, 20:57:10 »
Mam ta lokomotywe i wagon też... A wpisy w scenerii są oryginalne. Nie zmieniałem ich... Niue pomogł też zmiana exe ;/
MASZERUJ ALBO GIŃ

Offline piotrln

  • ZbanowanyZbanowany
  • Maskotka forum
  • *
  • Wiadomości: 134
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 18
Blachownia - Częstochowa Gnaszyn
« Odpowiedź #153 dnia: 26 Marca 2006, 22:05:39 »
a masz 160704 unoff Z nowym exe ? i nowe 303E ?? nieraz pomaga podmiana 3o3E z wersjjj np 220703 umnie tak zrobiłem i mi działa ta trasa mozesz tez patch nałozyc 220604 mysle ze problem masz z 303E na bank wiec sciagnij z działu download texture eu07-536 albo zmien loki w scenerii na inny np eu07-424  i powinno chodzic

Dodano po 1 minutach:

 wagon zamien na inny w scenerii i po sprawie
Formuła 1 Wymiata.

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Blachownia - Częstochowa Gnaszyn
« Odpowiedź #154 dnia: 27 Marca 2006, 11:38:15 »
czasem jest taki błąd sam go miałem nie raz kłopot rozwiązuje ponowna instalacja symulatora :)
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Blachownia - Częstochowa Gnaszyn
« Odpowiedź #155 dnia: 27 Marca 2006, 17:13:13 »
chce dodać że sceneria powstaje na starym exe, z tym co jest w paczce unoff wiec niema problemu, a każde inne modele czy textury są na bierząco dodawane do danej wersji beta! najlepiej sobie zbierac wszystko w jednym katalogu to sie nie pogubi. bo tera to bede juz wystawiać plik scn i jakieś nowe t3d, czy inc. niebede walić na serwer całego zestawu! tak chyba bedzie prościej! czekam na foty  z Herbów Starych bo mi dworca brakuje i na mapy z HS do Kaliny i z Kaliny do Kalet, ale narazie cisza :) POZDRO

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Blachownia - Częstochowa Gnaszyn
« Odpowiedź #156 dnia: 27 Marca 2006, 20:01:30 »
jedyne co moge pomóc: http://www.kolej.one.pl/index.php?dzial=stacje&id=657&okno=galeria
o ile jeszcze togo nie znalazłeś:)
Możesz w szukajce znaleźć inne stacje przez które przebiega Twoja trasa
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Blachownia - Częstochowa Gnaszyn
« Odpowiedź #157 dnia: 27 Marca 2006, 21:12:33 »
dzieki AIR ale to była pierwsza stronka jaką znalazłem :) he he ale licza sie checi! no pozostanie chyb azrobic repaint tak jak to zrobilem z budynkiem Gnaszyna POZDRO

andrev1989

  • Gość
Blachownia - Częstochowa Gnaszyn
« Odpowiedź #158 dnia: 27 Marca 2006, 21:27:41 »
BohunIC ja znalazlem cos co może Cię zaciekawić, może już to widziałeś, a jeśli nie... zawsze warto spróbować:

http://www.pkpp.ostbahn.net/zdjecie2145.html

I jeszcze jedno:
http://www.pkpp.ostbahn.net/zdjecie2565.html

Może to już masz, ale lepiej dwa razy zobaczyć to samo, niż coś przeoczyć.

Pozdrawiam.

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Blachownia - Częstochowa Gnaszyn
« Odpowiedź #159 dnia: 29 Marca 2006, 17:09:11 »
-//-

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Blachownia - Częstochowa Gnaszyn
« Odpowiedź #160 dnia: 29 Marca 2006, 18:43:58 »
Cytat: "PEKAP"
A ja mam WOS dla tej linii: http://www.members.lycos.co.uk/michalpkp2/IM000501.JPG

no i od gnaszyna do herbów wypadałoby zrobić wg. WOS znaczy juz nad tym pracuje! skonczylem eventy dla całej scenerii, musze powstawiać ograniczenia, jeszcze pare budynków, troche lasu uruchomic rogatki i bedzie git! otem sie wezme za te Tarnowskie Góry bo rozjazd do kaliny juz zrobiłem! POZDRAWIAM

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Blachownia - Częstochowa Gnaszyn
« Odpowiedź #161 dnia: 29 Marca 2006, 19:04:47 »
Czy kolega zdradzi ile kilpometrów docelowo będzie liczyła trasa w najdłuższym przelocie?
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Blachownia - Częstochowa Gnaszyn
« Odpowiedź #162 dnia: 29 Marca 2006, 21:40:51 »
Cytat: "EP08_015"
Czy kolega zdradzi ile kilpometrów docelowo będzie liczyła trasa w najdłuższym przelocie?

spokojnie 30 juz ma! planuje wydłużenie! jak jechałem wg. wskażników z gnaszyna do herbów to zajeło mi to ponad 20min wiec obawy że bedzie krótko sie nie sprawdziły :) dlatego mijanki są takie atrakcyjne!

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Blachownia - Częstochowa Gnaszyn
« Odpowiedź #163 dnia: 29 Marca 2006, 22:07:20 »
tylko, że wg WOS'u jest tylko jedno ograniczenie ze wzgledu na mały promień łuku i to tylko do 60km/h a u Ciebie w trasie tych łuków jest więcej i to do ograniczenia ok 20-30km/h więc u Ciebie tych ograniczen musi być więcej (chyba, że w tych miejsca w których według WOS'u są ograniczenia ze względu na nierówności w plenerze, zły stan podkładu albo toru zrobisz na tych małych łukach) ... chociaż na dalszym odcinku do Tarnowskich Gór rób już duże łuki żebys nie musiał dodatkowych ograniczeni wprowadzać :)
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Blachownia - Częstochowa Gnaszyn
« Odpowiedź #164 dnia: 30 Marca 2006, 06:55:39 »
Kiedyś chyba Iwan podawał linka do map całej Polski w temacie o Maszynie 2. Z nich możba by było uzyskać odwzorowanie szlaku (stacji raczej nie bo są za mało dokładne).
-//-

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Blachownia - Częstochowa Gnaszyn
« Odpowiedź #165 dnia: 30 Marca 2006, 07:56:55 »
bohunIC, jeśli trasa ma być realna, to musi być jaknajdokładniejsza, nie może być jakiś tam dodatkowych ograniczeń.

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Blachownia - Częstochowa Gnaszyn
« Odpowiedź #166 dnia: 30 Marca 2006, 08:16:36 »
Cytat: "Mariusz W."
bohunIC, jeśli trasa ma być realna, to musi być jaknajdokładniejsza, nie może być jakiś tam dodatkowych ograniczeń.


jechałes tą trasą ?? tych chcesz w te łuki 100km/h wejść ??
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Blachownia - Częstochowa Gnaszyn
« Odpowiedź #167 dnia: 30 Marca 2006, 12:34:22 »
Cytat: "AIR"
Cytat: "Mariusz W."
bohunIC, jeśli trasa ma być realna, to musi być jaknajdokładniejsza, nie może być jakiś tam dodatkowych ograniczeń.
jechałes tą trasą ?? tych chcesz w te łuki 100km/h wejść ??
Nie o to mi chodzi. Po prostu jeśli w prawdziwej linii są takie łuki, że można z większą prędkością prowadzić pojazd trakcyjny, to tak samo powinno być w MaSzynie.

Myślę, że się dobrze wyraziłem.

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
Blachownia - Częstochowa Gnaszyn
« Odpowiedź #168 dnia: 30 Marca 2006, 12:48:40 »
ok ale BohunIC sam przyznał, ze zrobił je za ciasne wiec teraz ich nie zmieni, najwyżej co może to wprowadzić ograniczenia (ewentualnie mogą być czasowe te pomarańczowe ich w WOS nie wyszczególnia się, ale przecież muszą być bo tam się nie da ze szlakowa wchodzić!)
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Blachownia - Częstochowa Gnaszyn
« Odpowiedź #169 dnia: 30 Marca 2006, 16:45:04 »
no i powiem tak! na zmiany łuków już za póżno! niechce mi sie ich poprawiać i jeszcze raz kłaść trakcji i innych tam! [leń] wprowadze wskażniki ograniczenia i bedzie gitarra! :) trasa ma być realna ale bez przesady! wszystkich kwiatków na łące nie posadze he he. niemam na tyle materiałów żeby było co do mm poprostu sie nie da! chce jak najlepiej odwzorować tą scenrie i tak robie, a że dałem ciała złukami to...  szczezre mówiąc zamiast tych łuków wolałbym sie zając modelemi i texturami których nie mam :( ale będą!!! pozdrawiam

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Blachownia - Częstochowa Gnaszyn
« Odpowiedź #170 dnia: 01 Kwietnia 2006, 23:14:25 »
Cytat: "bohunIC"
no i powiem tak! na zmiany łuków już za póżno! niechce mi sie ich poprawiać i jeszcze raz kłaść trakcji i innych tam! [leń] wprowadze wskażniki ograniczenia i bedzie gitarra! :) trasa ma być realna ale bez przesady!

Nie rozumiem... Łuk R=200 zamiast R=800 i to nic nie zmienia? Co jak co ale łuki powinny być zrobione idealnie, tak samo jak przejścia między zwrotnicami, najlepiej nie używając flex'a tylko wymierzając idealnie prostymi odcinkami toru. Paul czy Bart kiedyś dobrze opisali jak to się robi...
Polecam przeszukać forum.
pozdrawiam

Offline czapka

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Blachownia-Częstochowa Gnaszyn
« Odpowiedź #171 dnia: 07 Kwietnia 2006, 18:23:21 »
Oglądnołem screny z trasy po prostu czuje się profesjonalizm/moje uznanie dla autora/ale mając teraz urlop z powodu nadmiaru wolnego czasu zabawiłem się MaSzyną i w każdej trasie zauważyłem brak wskaźnika poboru prądu dla EZT tzn:jest wskaźnik 1 "zakaz poboru prądu na silniki trakcyjne" następnym jest "można pobierać prąd na silniki trakcyjkne" ale tylko dla lokomotyw litera pod wskaźnikiem"L" następny wskaźnik powinien być  dla EZT litera"I" /odległość 3 składów EZT od wskaźnika "L"/Była to dopuszczalna ilość łączonych do siebie jednostek.Tak samo jest z opuszczeniem pantografów,podnoszą najpierw lokomotywy ,następnie EZT w odległości j.w.Nie jest to błacha sprawa bo np.podnosząc pantograf przy wskaźniku z "L" nasze pantografy EZT podniosą się w strefie   gdy mają być w stanie opuszczonym i po patykach.
pozdrawiam z eu

Offline Negroth

  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Blachownia-Częstochowa Gnaszyn
« Odpowiedź #172 dnia: 09 Kwietnia 2006, 09:08:26 »
Cytat: "czapka"
...i po patykach...


...no i wtedy wyciągamy z kieszeni zapasowe pantografy, wymieniamy i jedziemy dalej :P :P :P :)
Krzychu :)

Offline Żuk

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1085
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Blachownia - Częstochowa Gnaszyn
« Odpowiedź #173 dnia: 09 Kwietnia 2006, 20:22:39 »
czapka poczytaj E1 bo chrzanisz glupoty. Litera L jest dla elektrowozow sam wskaznik( powinien byc nastepny po tym z litera L na szlaku) jest bez litery L. A jezeli chodzi o wskazniki z cyfra 3 tzn 3 jednostki itp. np 2 juz sa zastapione nowymi wskaznikami nie tylko dla EZT. Tj. taki sam wskaznik (sciety róg kwadratu) jak z 3 dla ezt zamiast napisu 3 jest napis np 100 oznacza 100m, wowczas sklad o dlugosci 100, mozna za tym wskaznikiem smialo sie zatrzymac wiedzac o tym iz wlazl na caly sklad w perony.

Offline czapka

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Blachownia-Częstochowa
« Odpowiedź #174 dnia: 10 Kwietnia 2006, 08:32:48 »
Cza ja coś pisałem odnośnie zatrzymania czoła pociągu nie, pisałem tylko odnośnie wskaźników We8a ,We9a,We9b.W 2000 roku była zmiana niektórych przepisówE1,pierwszy wskażnik We8a"początek jazdy bez prądu,drugi We9b ten z literą "L" dla lokomotyw i trzeci We9a dla EZT /można pobierać prąd z sieci/obecnie bez litery.Wskaźnik We9a dawniej był z lierą "I" oznaczał miejsce w którym EZT może pobierać prąd lub podnieść pantograf./dla pantografów inne wskaźniki i odlgłości/.Moja rozłąka z jazdą to ok 10 lat i stąd może drobna nieścisłość.A mnie po prostu chodziło tylko o wstawienie do trasy wskaźnika We9a i We3a.

Offline Negroth

  • Wiadomości: 153
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Blachownia-Częstochowa
« Odpowiedź #175 dnia: 10 Kwietnia 2006, 11:17:18 »
Cytat: "czapka"
Cza ja coś pisałem odnośnie zatrzymania czoła pociągu nie, pisałem tylko odnośnie wskaźników We8a ,We9a,We9b.W 2000 roku była zmiana niektórych przepisówE1,pierwszy wskażnik We8a"początek jazdy bez prądu,drugi We9b ten z literą "L" dla lokomotyw i trzeci We9a dla EZT /można pobierać prąd z sieci/obecnie bez litery.Wskaźnik We9a dawniej był z lierą "I" oznaczał miejsce w którym EZT może pobierać prąd lub podnieść pantograf./dla pantografów inne wskaźniki i odlgłości/.Moja rozłąka z jazdą to ok 10 lat i stąd może drobna nieścisłość.A mnie po prostu chodziło tylko o wstawienie do trasy wskaźnika We9a i We3a.


...zapewe w tej chwili są zbędne
Krzychu :)

Offline bohunIC

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1407
  • Ну погоди
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 14
Blachownia - Częstochowa Gnaszyn
« Odpowiedź #176 dnia: 06 Maja 2006, 20:56:24 »
Przedstawiam już ostatnią odsłone wersja ''beta 1.5'' trasy Herby Stare - Częstochowa Gnaszyn.

Sceneria jest dość płynna i na nowym EXE można wycisnąć ponad 20fps. Zostały poprawione eventy, składy są takie jakie naprawde można tam spotkać! życze miłego jeżdzenia!!! scenerii już niebęde poprawiać więc zostaje taka jaka jest, jeśli ktoś ma chęci na jej dalszy rozwój służe plikiem *max. POZDRAWIAM

DOWNLOAD ---> http://bohunskie.w.interia.pl/bohunIC/blachownia/HS_BL_GN.rar

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Blachownia - Częstochowa Gnaszyn
« Odpowiedź #177 dnia: 06 Maja 2006, 21:16:19 »
Cytat: "bohunIC"

DOWNLOAD ---> http://bohunskie.w.interia.pl/bohunIC/blachownia/HS_BL_GN.rar


Mógłby ktoś, kto już ściągnął, wystawić scenerię na innym serwerze? Interia coś mi rwie ściąganie.

Offline Grand

  • Wiadomości: 382
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Blachownia - Częstochowa Gnaszyn
« Odpowiedź #178 dnia: 06 Maja 2006, 22:04:54 »
Dlugo trzeba czekac na zielone przed stacja Blachownia ? Bo stoje z dobre 5 minut i nic, no chyba ze trzeba czekac 10 min to ok :)
/ \  / \  / \

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Blachownia - Częstochowa Gnaszyn
« Odpowiedź #179 dnia: 06 Maja 2006, 22:06:37 »
Cytat: "Grand"
Dlugo trzeba czekac na zielone przed stacja Blachownia ? Bo stoje z dobre 5 minut i nic, no chyba ze trzeba czekac 10 min to ok :)


Może trzeba wcisnąć shift+cośtam?