Autor Wątek:  Lokomotywa EP05  (Przeczytany 99664 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #150 dnia: 18 Lipca 2006, 14:55:08 »
Mozna tak zrobic. Metodą Youbego czyli tga na pulpicie jak smugi w reflektorach.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #151 dnia: 18 Lipca 2006, 15:24:05 »
Cytat: "EP08_015"
Mozna tak zrobic. Metodą Youbego czyli tga na pulpicie jak smugi w reflektorach.

Moim zdaniem wyglądałoby to fatalnie. Zwłaszcza, że przez smugi byłoby jeszcze gorzej widać wskaźniki niż gdyby nie było żadnego podświetlenia. Możnaby zrobić odrębny fragment pulpitu gdzie znajdują się manometry i mierniki i wykonać jego podświetlenie na takiej zasadzie jak to jest z haslerem. Byłoby z tym jednak bardzo dużo roboty i chyba nie ma sensu robić takich rzeczy. Zwłaszcza, że pewnie mało kto będzie jeździł nocą. Poza tym pewnie niektórzy zorientują się dopiero za pół roku, że to podświetlenie jest (tak jak to było w przypadku ET22-304). Teraz przynajmniej wszystkie wskaźniki są czytelne w ciemnościach. Z resztą sami wiecie jak jest z fizyką EP05. Na Czecha z prawdziwego zdarzenia przyjdzie nam poczekać do SPT (mam nadzieję, że tam już będzie pełen realizm).
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline EP07-1057

  • Wiadomości: 380
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #152 dnia: 18 Lipca 2006, 15:38:39 »
prosiłbym o wystawienie dźwięków:

sound motor_ep05.wav
sound rvent_ep05.wav
sound compressor_ep05-start.wav
sound compressor_ep05.wav
sound compressor_ep05-stop.wav
K:83261 Odjazd M:Pan będzie łaskawy spojrzeć na semafor K:Osobówka zasłania pytałem czy wolny pan nie odpowiedział, M:Pan nie pytał tylko gadał odjazd! K: Ja nie wiem co to się dzisiaj z tym radiem u wszystkich dzieje...

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #153 dnia: 18 Lipca 2006, 15:54:33 »
Cytat: "eu07-007"
prosiłbym o wystawienie dźwięków:

sound motor_ep05.wav
sound rvent_ep05.wav
sound compressor_ep05-start.wav
sound compressor_ep05.wav
sound compressor_ep05-stop.wav

Wszystkie dźwięki są w paczce z EP05. A konkretnie w tej pierwszej znajdującej się na stronie 4 tegoż wątku. Są tam dwa alterantywne linki.
No chyba, że prosisz o wystawienie ich na aukcji ;)
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #154 dnia: 18 Lipca 2006, 16:18:47 »
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline Czomo

  • Wiadomości: 152
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #155 dnia: 18 Lipca 2006, 16:43:12 »
Może coś przegapiłem ale dziś bardziej niż zawsze rozglądając sie po kabinie A zauważyłem paczke papierosów znanej firmy (nie będe reklamował bo mi nie zapłacili) ale owy palacz maszynista przejdzie do kabiny B gdzie jest zakaz palenia. To jest dość ciekawe rozwiązanie.
Co do światła punktowego nie można by było zrobić tylko na samym pulpicie takiej powiedzmy smugi wychodzącej po za przyrządy co by dawało efekt że owa lampa oświetla przyżądy a sama smuga by nie pokrywała się z i tak oświetlonymi przyżądami.
W ogóle kwestia  świateł jest tu co chwila poruszana Ja w jednym z wątków wpisałem czy by nie można było zrobić oświetlenia danej tekstury lub w przypadku oświetlenia zenętrznego terenu.

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #156 dnia: 18 Lipca 2006, 16:59:10 »
Cytat: "Czomo"
Może coś przegapiłem ale dziś bardziej niż zawsze rozglądając sie po kabinie A zauważyłem paczke papierosów znanej firmy (nie będe reklamował bo mi nie zapłacili) ale owy palacz maszynista przejdzie do kabiny B gdzie jest zakaz palenia. To jest dość ciekawe rozwiązanie.

Wciśnij F13, to paczka się otworzy i wydali jednego papierosa... ;)

Cytuj
Co do światła punktowego nie można by było zrobić tylko na samym pulpicie takiej powiedzmy smugi wychodzącej po za przyrządy co by dawało efekt że owa lampa oświetla przyżądy a sama smuga by nie pokrywała się z i tak oświetlonymi przyżądami.

Ciekawe jak by to wyglądało w dzień... pewnie jak rozlana na pulpicie grochówka.

Cytuj
W ogóle kwestia  świateł jest tu co chwila poruszana Ja w jednym z wątków wpisałem czy by nie można było zrobić oświetlenia danej tekstury lub w przypadku oświetlenia zenętrznego terenu.

Danej tekstury? Przez Selfillum?
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline Czomo

  • Wiadomości: 152
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #157 dnia: 18 Lipca 2006, 20:15:39 »
Cytat: "Akvin"

Danej tekstury? Przez Selfillum?


Widze że nie rozumiesz o co mi chodziło ale z drugiej strony widze też że się ze mnie nabijasz czy jak. Choć po przemyśleniu raczej to może wyglądać jak rozlane mleko po wyschnięciu ;).
Ale wracając po pierwsze nie znam i pierwsze słysze okrleślenie Selfillum może to dziwne ale to dla mnie nowe określenie. Powiem jaśniej chodzi mi o oświetlanie tekstur lub terenu przez rozjaśnianie ich z exe(?) takie coś osągnięto przy realizacjach tych kiczowatych symulatorów Trainz czy jeszcze śmieszniejszym MSTS (dawno tego nie włączałem bo po co) więc właśnie o takie coś mi chodziło. A jeśli nie widziałeś to już twoja w tym głowa aby takie coś zobaczyć. Wygląda to moim zdaniem bardziej realistyczniej niż dodawanie .tga. I jeszcze co do oświetlania pulpitów tym samym sposobem nie wiem czy by się to udało ale kto wie....

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #158 dnia: 18 Lipca 2006, 22:50:25 »
Napisze po raz setny, że exe nie ma możliwości robienia profesjonalnego podświetlenia. Teraz jest i tak lepiej niż we wszyskich kabinach jakie dotychczas upubliczniono i myślę, że wygląda to dobrze. Jeśli się komuś z jakichś względów nie podoba to musi jakoś ten problem rozwiązać. Tworzenie smug wewnątrz będzie w dzień wyglądało jak ta wspomniana grochówka. Co do marki papierosów to podpisałem z nimi kontrakt na milion dolarów i muszę ich reklamować ;). A w kabinie B nie ma zakazu palenia tylko propaganda antynikotynowa. Jej genezę wyjaśniałem wcześniej, podobnie jak to podświetlenie... no ale po co czytać cały temat.
Pozdrawiam!!!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Czomo

  • Wiadomości: 152
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #159 dnia: 19 Lipca 2006, 11:04:03 »
Cytat: "Profeta"
no ale po co czytać cały temat.


Jeśli to było do mnie to czytałem ten temat sto razy ale po co te sprzeczki o kawałek paczki (z papierosami).
Aha co do propagandy to może jeszcze takowe nalepki porozlepiać w innych lokach ;)

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #160 dnia: 19 Lipca 2006, 11:29:16 »
Przecież to wola autora co on tam da. Niektórzy dają plakaty z panienkami a niektórzy papierosy.

PS. Profeta niedałoby sie dać takich samych swiateł jak w 23 i 16? Bo tamte moim zdaniem lepiej wyglądają.
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #161 dnia: 19 Lipca 2006, 11:48:10 »
Cytat: "Kozi"
PS. Profeta niedałoby sie dać takich samych swiateł jak w 23 i 16? Bo tamte moim zdaniem lepiej wyglądają.

Tzn. jakich, bo co do świateł to nic nie zmieniałem? Poza tym w 23 i 16 są te same światła co w 01 i 04. No chyba, że chodzi Ci o wcześniejszą wersję bez smug.
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #162 dnia: 19 Lipca 2006, 15:17:18 »
Cytat: "Profeta"
Cytat: "Kozi"
PS. Profeta niedałoby sie dać takich samych swiateł jak w 23 i 16? Bo tamte moim zdaniem lepiej wyglądają.

Tzn. jakich, bo co do świateł to nic nie zmieniałem? Poza tym w 23 i 16 są te same światła co w 01 i 04. No chyba, że chodzi Ci o wcześniejszą wersję bez smug.
Pozdrawiam!

Smuga prawego reflektora naklada sie na smuge lewego i nie za ciekawie to wyglada...

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #163 dnia: 19 Lipca 2006, 16:34:52 »
Cytat: "Mateu"
Cytat: "Profeta"
Cytat: "Kozi"
PS. Profeta niedałoby sie dać takich samych swiateł jak w 23 i 16? Bo tamte moim zdaniem lepiej wyglądają.

Tzn. jakich, bo co do świateł to nic nie zmieniałem? Poza tym w 23 i 16 są te same światła co w 01 i 04. No chyba, że chodzi Ci o wcześniejszą wersję bez smug.
Pozdrawiam!

Smuga prawego reflektora naklada sie na smuge lewego i nie za ciekawie to wyglada...

Dokładnie to miałem na myśli. W 23 i 16 tak nie ma. I to lepiej wygląda.
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #164 dnia: 19 Lipca 2006, 17:16:51 »
Nie rozumiem. Modele zewnętrzne w 23 i 16 są identyczne jak w 01 i 04, a różnią się tylko gniazdami sterowania wielokrotnego. Podobnie smugi są identyczne w obu przypadkach. Teraz to sprawdzałem i smugi w 04 i 23 są takie same. A to, że prawa nakłada się na lewą to chyba rzecz dość oczywista.
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #165 dnia: 19 Lipca 2006, 17:25:09 »
U mnie nie jest tak samo. Ale trudno jakoś to sobie sam poprawie i najwyżej dam na serwerek :)
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #166 dnia: 19 Lipca 2006, 18:59:33 »
W sekcji transform podniec jedna ze smug wyzej odrobine. To wiele zmieni. Pozartym jakoś nie widzę smugi gornego reflektora.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Czomo

  • Wiadomości: 152
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #167 dnia: 19 Lipca 2006, 19:49:37 »
Cytat: "EP08_015"
Pozartym jakoś nie widzę smugi gornego reflektora.



No jak by była to byś trakcji nie widział tak mi się zdaje. Ktoś taką smuge zrobił i ledwo co sieć było widać. To jest .tga malowany przeźroczyście tak jak szyby więc nie zawsze co kolwiek widać nawet przez szyby.

http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=3599&start=120 najnowsze posty Nowy5

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #168 dnia: 19 Lipca 2006, 20:23:54 »
A w nocy i tak to niewiele daje... Dobrze, ze jest podswietlenie haslera bo bym juz nic nie widzial :D

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #169 dnia: 19 Lipca 2006, 22:39:20 »
Smugi górnego reflektora nie dodałem, bo tak jak wspominał Czomo trakcji nie było widać. Poza tym smuga z dolnych reflektorów powstaje gdy światło pada na podłoże, a w przypadku górnego nie może się przecież tworzyć takie zjawisko gdzieś nad lokomotywą. W tym przypadku nie dało się nic wykombinować.
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #170 dnia: 19 Lipca 2006, 22:48:45 »
Mogłeś dać aby świeciło przed loka ale nie na trakcje było by oko. Ja tak mam w innych maszynach i nieźle to wygląda.
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #171 dnia: 19 Lipca 2006, 23:49:13 »
Cytat: "Kozi"
Mogłeś dać aby świeciło przed loka ale nie na trakcje było by oko. Ja tak mam w innych maszynach i nieźle to wygląda.

Dwie nakładające się smugi były problemem a trzy by były dobre? ;)
Z resztą wydaje mi się, że górny reflektor w lokomotywie jest ustawiony tak, że świeci na trakcje, a nie na szlak. Stwarzajmy w tych smugach więc choćby pozory realizmu. I błagam nie piszcie już nic o smugach, bo już nie mogę.
Pozdrawiam!!!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Czomo

  • Wiadomości: 152
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #172 dnia: 20 Lipca 2006, 09:50:12 »
Ja myśle iż w śród nas jest wielu miłośników i każdy z nas wie po co  górne światło w lokomotywie jest nie ograniczjmy tym wszystkim sobie widoczności bo jak to będzie wyglądać??
A jak tak się na ten temat wszyscy rozpisują to niech napiszą nowy temat ;D

Offline maly

  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #173 dnia: 19 Sierpnia 2006, 20:09:13 »
Witam

 Czy w modelu bedzie poprawiona spreżarka? bo tu działa po niskiej stronie
a powinna byc zasilana wysokim napięciem, czyli dzialac bez załączania wentylatorów (przetwornicy) tak jak to jest zrobione w ET22

Pozdrawiam

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #174 dnia: 19 Sierpnia 2006, 20:54:54 »
Profeta... na poczatek musze Ci powiedziec, ze na robienie tekstur ( wiesz o co chodzi :P ) w ogole nie mam czasu... ostatnio nawet na kompie siedze "raz na ruski rok":)...  praca daje sie we znaki :/. Probowalem nawiazac kontakt w tej sprawie  z uzytkownikiem AIR. Ale daremnie... nawet nie pofatygowal sie odpisac na PW :/.

Ok, mniejsza z tym... EP05, fajny model :) gratuluje! Powiem Ci jednak jedna rzecz. Robisz ladne modele i kabiny... ale spieprzysz to wszytsko takim "detalem",  jak kijowa tekstura aka. repaint. Co z tego, ze napracujesz sie jak wół i zrobisz ładny model, jak skaszanisz to dennym repaintem tekstury ? ( przyklady, wszytskie EP05 czy ET22-304 ).
Ksztalty ladne ( nie liczac ET22-304 ), ale tekstury to jest porazka... jak z kreskowki... Nie gniewaj sie, bo co jak co, ale ja naprawde doceniam Twoja prace. Jednak zawsze uwazalem, uwazam i bede uwazal, ze na repainty w MaSzynie NIE MA MIEJSCA !!!!

Pozdrawiam.

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #175 dnia: 19 Sierpnia 2006, 21:32:20 »
Cytat: "defiler"
Profeta... na poczatek musze Ci powiedziec, ze na robienie tekstur ( wiesz o co chodzi :P ) w ogole nie mam czasu... ostatnio nawet na kompie siedze "raz na ruski rok":)...  praca daje sie we znaki :/. Probowalem nawiazac kontakt w tej sprawie  z uzytkownikiem AIR. Ale daremnie... nawet nie pofatygowal sie odpisac na PW :/.

Ok, mniejsza z tym... EP05, fajny model :) gratuluje! Powiem Ci jednak jedna rzecz. Robisz ladne modele i kabiny... ale spieprzysz to wszytsko takim "detalem",  jak kijowa tekstura aka. repaint. Co z tego, ze napracujesz sie jak wół i zrobisz ładny model, jak skaszanisz to dennym repaintem tekstury ? ( przyklady, wszytskie EP05 czy ET22-304 ).
Ksztalty ladne ( nie liczac ET22-304 ), ale tekstury to jest porazka... jak z kreskowki... Nie gniewaj sie, bo co jak co, ale ja naprawde doceniam Twoja prace. Jednak zawsze uwazalem, uwazam i bede uwazal, ze na repainty w MaSzynie NIE MA MIEJSCA !!!!

Pozdrawiam.

Cieszę się, że doceniasz mój trud. Co do tekstur to wierz mi, że myślę podobnie jak Ty. Jednakże z braku zdjęć musiałem to zrobić tak jak zrobiłem. Z teksturami EP05 bym nie przesadzał, bo moim nieskromnym zdaniem są dobre (w końcu takie loki jak EP05-16 i 23 nie jeździły w ostatnim czasie przyrdzewiałe). Jest w nich sporo elementów zrobionych z fototekstur (drzwi, okna, gniazda sterowania wielokrotnego, numery itd.). Jednakże pełne fototekstury są w tym przypadku niemal niemożliwe ze względu na mapowanie tego modelu (sam widzisz z ilu się składa tekstur). Samą farbę na loku starałem się robić tak by nie był to jednolity kolor (patrz Trainz) ale miał liczne przebarwienia itd. Do tego te wszystkie numerki na pudle. Jest w MaSzynie masa tekstur bardziej repaintowych. Z rtesztą KAŻDA tekstura w MaSzynie jest mniejszym lub większym repaintem ;). Nie przesadzajmy, bo dojdziemy niedługo do absurdu z tym tajemniczym słowem "symulator".
Do malego: trwają obecnie działania mające na calu nakłonić pewną osobę do zmian w exe, które wyeliminują wszystkie większe niedogodności związane z EP05, tzn. bocznikowanie i sprężarka, o której wspomniałeś. Miejmy nadzieję, że uda się to zrealizować, bo było by to z korzyścią nie tylko dla EP05, ale i jej podobnych lokomotyw.
Pozdrawiam!!!

A teraz aby zmienić tory dyskusji prezentuję screen z prac nad EU05 i pragnę zadać kilka pytań znawcom Czechów.

A teraz pytania:
1. Czy może ktoś skombinować zdjęcia tych dodatkowych termometrów i prędkościomierza? Może posiada ktoś zdjęcia z kabiny 141, bo tam były chyba te same?
2. Jaka była mniej więcej kolorystyka pierwotnej kabiny. Taka jak później na EP05, czyli zielony lub niebieskawy pulpit i drewnopodobny laminat ( w różnych odcieniach), czy może taka jaką spotykamy w czeskich kabinach?
3. Czy ktoś jest w stanie zidentyfikować lub po prostu wie, które pokrętło za co odpowiadało, bo musze umieścić pod nimi odpowiednie tabliczki?
4. Czy w książce o EU05, którą niektórzy posiadają jest jeszcze jakieś zdjęcie oprócz tego poglądowego kabiny, na którym jest widoczna podstawa hamulca zasadniczego? Może jest jakiś schemat?
5. Wszystkie inne uwagi na temat różnic w kabinie w stosunku do EP05, które nie były jeszcze poruszane w wątku, są oczywiście mile widziane.
Ponownie pozdrawiam!!!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #176 dnia: 20 Sierpnia 2006, 08:56:17 »
Cytat: "Profeta"
Cieszę się, że doceniasz mój trud. Co do tekstur to wierz mi, że myślę podobnie jak Ty. Jednakże z braku zdjęć musiałem to zrobić tak jak zrobiłem. Z teksturami EP05 bym nie przesadzał, bo moim nieskromnym zdaniem są dobre (w końcu takie loki jak EP05-16 i 23 nie jeździły w ostatnim czasie przyrdzewiałe). Jest w nich sporo elementów zrobionych z fototekstur (drzwi, okna, gniazda sterowania wielokrotnego, numery itd.). Jednakże pełne fototekstury są w tym przypadku niemal niemożliwe ze względu na mapowanie tego modelu (sam widzisz z ilu się składa tekstur). Samą farbę na loku starałem się robić tak by nie był to jednolity kolor (patrz Trainz) ale miał liczne przebarwienia itd. Do tego te wszystkie numerki na pudle. Jest w MaSzynie masa tekstur bardziej repaintowych. Z rtesztą KAŻDA tekstura w MaSzynie jest mniejszym lub większym repaintem ;). Nie przesadzajmy, bo dojdziemy niedługo do absurdu z tym tajemniczym słowem "symulator".


Jak ja moglem nie pomyslec o tym, ze po prostu nie miales odpowiednich zdjec... porazka :)
Jezeli chodzi o EU05, to musze przyznac, ze zapowiada sie swietnie!
Gdy widze ta kabine, to od razu nasuwa mi sie pytanie: czy po tym projekcie bedzie ET40 ? ( co do zdjęć bombowca: mowisz - masz ).

Pozdrawiam

Offline Tomi

  • Wiadomości: 194
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #177 dnia: 17 Września 2006, 12:50:47 »
Czy mógłbym prosić o aktualnego linka do paczki? Żaden z ww. nie działa. BTW - PW też nie działa, więc musiałem temat odgrzebać ;) Z góry dziękuję dobremu człowiekowi :)
Pozdro z Wielkiego Kacka
Tomek

Offline KowiEU

  • Wiadomości: 236
    • Zobacz profil
    • http://www.fotokolej.pl/search.php?search_user=KowiEU
  • Otrzymane polubienia: 0
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #178 dnia: 25 Września 2006, 21:28:57 »
Cytat: "Tomi"
Czy mógłbym prosić o aktualnego linka do paczki? Żaden z ww. nie działa. BTW - PW też nie działa, więc musiałem temat odgrzebać ;) Z góry dziękuję dobremu człowiekowi :)


Link do paczki------>>  http://www.kowifoto.xcx.pl/Symek/EP05.rar

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Lokomotywa EP05
« Odpowiedź #179 dnia: 29 Września 2006, 12:38:19 »
Wiatm!
Stąd można ściągnąć EP05:
http://members.lycos.co.uk/kubamanka/MaSzyna/Pliki/
Jak już tam wejdziecie to tak jak już wcześniej pisałem - najpierw EP05.rar, a później EP05v2.rar! W tej kolejności rozpakować. Paczki nie zawierają żadnych nowości, jest to tylko aktualizacja linków.
Przy okazji dziękuję koledze kowi za podanie linka wcześniej niż ja się do tego zmobilizowałem.
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta