Autor Wątek:  Czy jest możliwe...  (Przeczytany 2425 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MarcinPKP

  • Wiadomości: 63
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Czy jest możliwe...
« dnia: 15 Stycznia 2006, 11:34:57 »
Witam mam pytanie, czy jest mozliwość zmodyfikowania  jakiejś scenerii?
Chodzi mi o scenerie "Zwrotnicowo", chciałem wstawic tam więcej semaforów ,szukałem w szukajce ale nie znalazłem .Jeśli jest to możliwe to w jaki sposób dodać do scenerii semafory??
Pozdrawiam
Marcin

Offline eu43

  • Wiadomości: 239
    • Zobacz profil
    • http://www.eu43.fora.pl/
  • Otrzymane polubienia: 0
Czy jest możliwe...
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Stycznia 2006, 12:59:03 »
Najlepiej jakbyś poprosił autora tej scenerii o plik z 3ds max albo z gmax. Wtedy otwierasz ten plik poprzez w/w programy, otwierasz skrypty i wstawiasz semafory, a na koniec exportujesz do *.scn/*.scm .
Niestety skrypty nie są przystosowane do importu scenerii do max'a lub qmaxa.

Możesz też to robić za pomocą notatnika, ale tego nie polecam.

Offline wasyl

  • Wiadomości: 276
  • Permanentny Inwigilator Sieciowy
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Czy jest możliwe...
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Stycznia 2006, 01:11:27 »
Witam!!!
W związku z tym postem i wiadomościami, które dostaję od userów forum, wyjaśnię sprawę tras.
Na 99,999% nie udostępnie żadnych plików źródłowych 3ds. Dlaczego?
Powodów jest kilka. Obecnie jestem na etapie pisania pracy inż. więc nie mam czasu odpowiadać na e-maile w stylu "Dodałem samolot ale nie da się nim latać". Druga sprawa - po opublikowaniu źródeł powstała by pełna samowolka. Mnóstwo tras (być może kilka lub kilkanaście - ale to i tak dużo - szacuje to na podstawie dostawanych wiadomości), co wygeneruje mnóstwo niepotrzebnej dyskusji i mnóstwo niepotrzebnych e-mail do mnie. Dodatkowo większość osób proszących o źródła kompletnie nie zna się na 3dmaxie - tłumaczenie, że pomoże to nauczyć się tego programu jest "miałkie" ;).
Reasumując należy się pogodzić z brakiem źródeł i WIĘCEJ DO MNIE NA TEN TEMAT PROSZĘ NIE PISAĆ.
Przygarnę fotki na tekstury obiektów!