Autor Wątek:  EP09 z kabiną do pobrania  (Przeczytany 85399 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline KURS90

  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
    • http://www.linia.14.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
EP09 z kabiną do pobrania
« dnia: 27 Grudnia 2005, 18:30:25 »
Niedawno pojawiła się wiadomość, że jest już prawie gotowa kabina do EP 09. Niestety, autorzy nie chcieli jej wypuścić. Dlatego też postanowiłem wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić własną kabinkę. Nigdy nie byłem w EP 09, dlatego wymiary mogą być niedokładne, poza tym to moja pierwsza kabina. Opierałem się tylko na kilku zdjęciach. Poniżej można zobaczyć jak mniej więcej wygląda. Jak ją dokończę, to podam linka, skąd ją można pobrać









Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Grudnia 2005, 18:44:00 »
Powiem może tak...

Kabina do EP09 jest i to w 2 egzemplarzach: Barta i Speeda.

Czemu nie została opublikowana? Ano chyba dlatego, że nie była przewidywana do słynnej paczki całościowej jak i również dlatego, że nie było ŻADNEJ porządnej trasy dla tego loka.

Co do kabiny EPoki zero dziewięć. Jest już kabinka i modelik także. Zapewniam, że ukazałaby się, gdyby autorzy wypuścili te modele (i kabiny), ale na to pytanie nie odpowiem, gdyż to nie ja robię te modele z kabinami, więc nie będę robić za "rzecznika prasowego" twórców tych modeli.

Offline kruger

  • Wiadomości: 362
  • Maszynista metra
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Grudnia 2005, 18:56:22 »
Chcialbym sie zapytac jako lajkonik modelarski. Jak robi sie takie kabiny? calosc w 3ds ? czy tez (o zgrozo) poszczegolne modele sa 'ukladane' w notatniku ?

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Grudnia 2005, 19:15:52 »
Cytat: "Mutopompka"
Powiem może tak...

Kabina do EP09 jest i to w 2 egzemplarzach: Barta i Speeda.

Czemu nie została opublikowana? Ano chyba dlatego, że nie była przewidywana do słynnej paczki całościowej jak i również dlatego, że nie było ŻADNEJ porządnej trasy dla tego loka.


Trasa powstawała - w Bałtyku był spory odcinek magistrali, tam wydaje mi sie mozna poszalec 160...
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline KURS90

  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
    • http://www.linia.14.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Grudnia 2005, 19:28:41 »
Cytat: "kruger"
Chcialbym sie zapytac jako lajkonik modelarski. Jak robi sie takie kabiny? calosc w 3ds ? czy tez (o zgrozo) poszczegolne modele sa 'ukladane' w notatniku ?


Ja robię w 3ds, jedynie kolor lampek, czy przycisków poprawiam w notatniku

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Grudnia 2005, 19:51:54 »
Cytat: "EU07-483"
Trasa powstawała - w Bałtyku był spory odcinek magistrali, tam wydaje mi sie mozna poszalec 160...


Ewentualnie można zmienić wskaźniki w Mocznikach. Można tam jechać 160 km/h, sprawdzone.

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Grudnia 2005, 20:05:50 »
Tak mogę to potwierdzić, bo sam osobiście jechałem tam tyle EP23-001 z pięcioma wagonami Inter City. Wystarczy tylko zmienić wskaźniki z 14 na 16 i po problemie.

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Grudnia 2005, 20:12:31 »
Ewentualnie moża zabronić używania EP23...

Co do kabinki to podziwiam wysiłek i gratuluję rezultatu :)
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Grudnia 2005, 20:24:13 »
Cytat: "EU07-483"
Cytat: "Mutopompka"
Powiem może tak...

Kabina do EP09 jest i to w 2 egzemplarzach: Barta i Speeda.

Czemu nie została opublikowana? Ano chyba dlatego, że nie była przewidywana do słynnej paczki całościowej jak i również dlatego, że nie było ŻADNEJ porządnej trasy dla tego loka.


Trasa powstawała - w Bałtyku był spory odcinek magistrali, tam wydaje mi sie mozna poszalec 160...

Można. ;]

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Grudnia 2005, 20:28:08 »
Cytat: "Mateu"
Cytat: "EU07-483"
Cytat: "Mutopompka"
Powiem może tak...

Kabina do EP09 jest i to w 2 egzemplarzach: Barta i Speeda.

Czemu nie została opublikowana? Ano chyba dlatego, że nie była przewidywana do słynnej paczki całościowej jak i również dlatego, że nie było ŻADNEJ porządnej trasy dla tego loka.


Trasa powstawała - w Bałtyku był spory odcinek magistrali, tam wydaje mi sie mozna poszalec 160...

Można. ;]


No to juz autorzy kabin i modeli stracili argument którym się bronili, bo Bałtyk to jednak jest porządna sceneria :)

EDIT:
A tak poza tym to po co trasa na 160, jakies 2 tygodnie temu spotkałem EP09-041 z poc.  posp. Jadwiga (Warszawa - Kraków, ale nie przez CMK tylko przez Radom, Kielce)
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Grudnia 2005, 20:44:03 »
Taka trasa to jeszcze nic. Kiedyś ekspres "Wisła" z Warszawy Wsch. do Wisły jechał całą drogę z EPoką na czele, a między Goleszowem a Wisłą szlakowa wynosi raptem 60 km/h (przed Głębcami 40!!!). Tak że EP09 można wypuścić nawet na "linię 546" Huntera.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Grudnia 2005, 20:44:09 »
Oczywiście, że EP09 jeżdżą nie tylko po trasach gdzie prędkość szlakowa wynosi 160km/h, bo wówczas to jak na polskie warunki nie miałyby za wiele roboty. Także argument, iż nie byłoby po czym jeździć dziewiątką wydaje mi się wątpliwy. Zwłaszcza, że od bardzo dawna w symku funkcjonuje EP23. A co do kabiny to gratuluję autorowi, może kabina nie jest zrobiona aż tak szczegółowo jak wcześniej prezentowane na forum, ale myślę, że jest bardzo dobra i co najważniejsze autor twierdzi, że po ukończeniu zostanie wypuszczona. Pytanie tylko co z fizyką do epoki?
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Grudnia 2005, 20:50:40 »
Cytat: "Mati_An"
Taka trasa to jeszcze nic. Kiedyś ekspres "Wisła" z Warszawy Wsch. do Wisły jechał całą drogę z EPoką na czele, a między Goleszowem a Wisłą szlakowa wynosi raptem 60 km/h (przed Głębcami 40!!!). Tak że EP09 można wypuścić nawet na "linię 546" Huntera.

Nie kiedyś a codziennie, w tym rozkładzie też chyba jeździ po całej trasie (w zeszłym jeździła napewno)


Cytat: "Profeta"
Oczywiście, że EP09 jeżdżą nie tylko po trasach gdzie prędkość szlakowa wynosi 160km/h, bo wówczas to jak na polskie warunki nie miałyby za wiele roboty.

Zdziwiłbyś sie, co Krakowa codziennie przyjeżdzaja ex z EP08 a nwet EU07 choć są trasowane na 160 km/h. EP09 brakuje, wiec było dla mnie ogromnym zaskoczeniem gdy zobaczyłem dziewiątke z posp, zwłaszcza ze na torze obok stały Tatry z EP08.
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Grudnia 2005, 21:10:25 »
W tym rozkładzie też jeździ. W poprzednim w Katowicach czasami zmieniali ją na siódemkę, a teraz raczej wątpię, żeby wyrobili się z wymianą loka w 4 minuty (a może się nie znam, wtedy mnie poprawcie).
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline maly

  • Wiadomości: 49
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Grudnia 2005, 21:13:58 »
Witam!
 
 W tym rozkładzie jezdzi do samej Wisly i to bez wymiany maszynisty pomocnik wysiada w Katowicach :)))

 Pozdrawiam

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Grudnia 2005, 21:28:07 »
Dobrze wiedzieć. Co do EPoki symkowej mam pytanie, jak bardzo EP09 różnią sie między sobą? Mam dorobione tekstury z kombinacjami cyfr 2, 5, 6 i 9, ale nie wiem czy je wypuścić (oprócz EP09-026, bo ona ma jeden patyk połówkowy).
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline mookie

  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
    • http://www.hampel-fanclub.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Grudnia 2005, 23:04:17 »
kabina świetna tylko na pierwszym screenie nastawnik
wydaje się za chudy
ale chyba tylko mi się wydaje
Pomogłem?
Obok przycisku "Cytuj" jest taki mały plusik.
Wciśnij go !

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Grudnia 2005, 09:39:31 »
Amperomierze trochę za szerokie, zła tekstura Haslera, zbyt kanciasta podstawa nastawnika, ale to tylko szczegóły. Poza tym kawał dobrej roboty :)

Offline Kolejarz

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Grudnia 2005, 10:26:03 »
ja tylko wspomne że epoki przez długi czas prowadziły Ex Tartry relacji Warszawa Wschodnia- Zakopane na całej trasie a prędkości na "Zakopiance wachaja sie od 100km/h do 50km/h

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Grudnia 2005, 11:24:37 »
Chciałbym nanieść poprawke, bo prędkość szlakowa na Zakopiance między Radomiem a Kraków Głownym wenosi grubo powyżej 100 km/h.
Jechałem już tą trasą 3 razy w odległości miesiąca i przynajmniej tak mi się wydaje.

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Grudnia 2005, 11:47:33 »
Na "Zakopiance" tylko między Sędziszowem a Kozłowem jest szlakowa 120 km/h, a tak to od 60 do 100 km/h na reszcie szlaku (odcinek od Miechowa do Tunelu 80km/h, z powrotem 60, a tam EPoki też jeżdżą). Poza tym, Lanos masz za szerooooki avatar (max 140 px.).
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Grudnia 2005, 14:30:47 »
Chciałbym dodać apropo screenów. Mi się wydaje że bocznik jest za długi i jest za blisko środka nastawnika. Chyba powinien być tak jak np. w ep23 lub ep08, albo ja sie myle ;]

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline Kolejarz

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Grudnia 2005, 17:04:42 »
"Zakopianka" = linia Kraków Główny- Zakopane i tam nie ma większej prędkości jak 100km/h

Offline KURS90

  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
    • http://www.linia.14.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #23 dnia: 28 Grudnia 2005, 17:37:21 »
Bocznik ma wymiar dobry i w realu też się znajduje przy środku nastawika, a jakby wszystko miało być tak jak w EP23 czy w EP 08, to dlaczego np. pulpit nie może być też podobny ??
To są dwie różne lokomotywy i trudno, żeby EP09, miała taką samą konstrukcję i rozmieszczenie przyrzadów jak EP 08.
Poniżej podaję link do wersji alfa kabiny. Trzeba archiwum wypakować do katalogu dynamic/pkp

http://www.hicom.rejtravel.pl/ep09.exe

Do katalogu trzeba tylko przekopiować plik EU07hamulec z katalogu EU07, bo zapomniałem dodać do paczki

Offline Gryzak

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #24 dnia: 28 Grudnia 2005, 19:47:48 »
Cytat: "Mati_An"
Na "Zakopiance" tylko między Sędziszowem a Kozłowem jest szlakowa 120 km/h, a tak to od 60 do 100 km/h na reszcie szlaku (odcinek od Miechowa do Tunelu 80km/h, z powrotem 60, a tam EPoki też jeżdżą). Poza tym, Lanos masz za szerooooki avatar (max 140 px.).


Epoki na tej trasie ??
Skąd dokąd??
ET22-228

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #25 dnia: 28 Grudnia 2005, 20:05:37 »
Cytat: "Gryzak"
Cytat: "Mati_An"
Na "Zakopiance" tylko między Sędziszowem a Kozłowem jest szlakowa 120 km/h, a tak to od 60 do 100 km/h na reszcie szlaku (odcinek od Miechowa do Tunelu 80km/h, z powrotem 60, a tam EPoki też jeżdżą). Poza tym, Lanos masz za szerooooki avatar (max 140 px.).


Epoki na tej trasie ??
Skąd dokąd??


Weźcie sobie mape i zobaczcie o czym piszecie.
Po pierwsze "Zakopianka" to linia Kraków Płaszów - Zakopane (przez Kalwarie, Sucha, Chabówke)
Po drugie epoki z Krakowa nie jezdza przez Sędziszów! Jadą tak - Kraków,Miechów, Kozłów, Psary, CMK, Wawa
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Grudnia 2005, 20:44:24 »
Chodziło mi tylko o to, że tylko tam na linii Warszawa Zach. - Kraków jest szlakowa 120. To, że EPoki z Krakowa do Warszawy przez Sędziszów (normalnie) nie jeżdżą to wiem. Z tą "Zakopianką" to mi się pomyliło, nawet na drogę krajową nr 7 na całej długości mówię "Zakopianka" ale to z powodu dużej liczby wypadków.
Co do kabiny: jeżeli nie rozglądać się po suficie kabina robi duże wrażenie. Przynajmniej nie muszę już jeździć tą imitacją EP09 z kabiną siódemki. Wielkie dzięki KURS90.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline Radkos07

  • Wiadomości: 297
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Grudnia 2005, 21:52:48 »
Cytat: "Mati_An"
Chodziło mi tylko o to, że tylko tam na linii Warszawa Zach. - Kraków jest szlakowa 120.

No troszkę nie tak. Bo jeszcze jest za Jędrzejowem. Ale w obu przypadkach są to odcinki mniejsze niż 10km.

Cytat: "Lanos"
Chciałbym nanieść poprawke, bo prędkość szlakowa na Zakopiance między Radomiem a Kraków Głownym wenosi grubo powyżej 100 km/h.
Jechałem już tą trasą 3 razy w odległości miesiąca i przynajmniej tak mi się wydaje.

To polecam się jeszcze przejechać ze trzy razy, bo Ci się "grubo" źle wydaje. Do Skarżyska jest 100, do Kielc 90, później 100 z małymi odcinkami po 110 i 120.

Pozdrawiam.
Ciężka praca i brak rozrywek sprawią,
ze bedziesz cholernym nudziarzem,
a twoja żona bogatą wdową

Offline KURS90

  • Wiadomości: 172
    • Zobacz profil
    • http://www.linia.14.prv.pl
  • Otrzymane polubienia: 0
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #28 dnia: 28 Grudnia 2005, 21:56:42 »
Dzięki, cieszę się, że mogłem coś zrobić, co się mogło przydać
Cytat: "Profeta"
Pytanie tylko co z fizyką do epoki?

Fizykę wykorzystałem z dostępnej w jednej z paczek, ma ona pewne błędy, jak np. wpadanie w poślizgi (jednak podejrzewam, że to wynika z dużego przyspieszenia
Cytat: "Mati_An"
Co do kabiny: jeżeli nie rozglądać się po suficie

Brakuje tam podsufitówki i wystaje tekstura reflektora, jednak to jest wina modelu, który chyba nie był przewidziany do wstawienia kabiny, oczywiście będę się starał, aby sufit wyglądał lepiej.

Pracy jeszcze trochę nad kabiną jest, ale zapewniam, że postaram się ją dokończyć, i że będzie wersja ulepszona

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
EP09 z kabiną do pobrania
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Grudnia 2005, 22:03:02 »
Dzięki za info. Ale dla mnie to i tak są prędkości ekstremalne bo linia 117 Bielsko Biała - Kalwaria Zebrzydowska Lanckorona to szlakowa 50 (nie licząc kawałka przed Kalwarią gdzie jest 60). Bogu dziękować, że nie muszę już jeździć do Bielska żeby zobaczyć coś więcej niż kibla albo stonkę.
KURS90: nie przejmuj się, i tak jest duuuuuużo lepiej niż było (a raczej nie było).
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?