Autor Wątek:  W czym jest problem?  (Przeczytany 3653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rysio

  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
W czym jest problem?
« dnia: 26 Grudnia 2005, 22:06:33 »
Witam, jestem nowym użytkownikiem forum.Symulatorem bawiłem się już dawno ,ale to była jakaś tam rozwojowa wersja, bo tylko taka śmigała wtedy na moim "szybkim" komputerze (466MHz)
Wiele się zmieniło od tamtego czasu, bo przeskoczyłem na linuxa, A teraz kupiliśmy sobie nowszy komputer 256RAM, ATHLON 1,86 GHz, karta grafiki GeeForceMX440.
System WINDOWS XP (tak prawie do gier się nadaje) mam zainstalowany direct X9  i NVIDIA.
Niestety problem w tym że po przewinięciu się w okienku DOSowym tych wszystkich tekstur i innych tam rzeczy dochodzi do momentu kiedy normalnie powinienem już zasiąść za sterami a tu niestety mam komunikat:
Aplikacja eu 07 spowodowała błąd i zostanie zamknięta.
Zauważyłem że po wybraniu trasy w momencie otwarcia okna DOSowego zmienia mi się częstotliwość odświeżania na zaledwie 60Hz.
Nie jestem w stanie opisać jaka to jest wersja symulatora bo dostałęm ją od kolegi, jednak u niego pod XP działa bez zarzutu.        Pozdrzwiam, za pomoc z góry dziekuję.

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
W czym jest problem?
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Grudnia 2005, 23:13:58 »
To że zobaczyłeś ten "kochany" komunikat może być następstwem wielu rzeczy... np. złych (zbyt nowych) sterów do karty graficznej, brakującego pliku, błędu w samych plikach MaSzyny, itp. Niestety osobiście wiele ci nie powiem. Poszukaj na forum wątku ze sterami do grafiki. Na jednych chodziła na innych nie. Ja używam teraz 52.16 i chodzi. Skoro dostałeś sam program od kolegi u którego to działa to wynikało by z tego że sam Symek jest ok. Spróbuj pobawić sie z tymi sterami. Ewentualnie zaczekaj aż ktoś bardziej obeznany sie odezwie :)
Powodzenia...
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline eu07_304

  • Wiadomości: 496
  • Rattus norvegicus
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
W czym jest problem?
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Grudnia 2005, 09:24:10 »
Skoro zmienia ci się w WinXP na 60Hz oznaczaloby to, że posiadasz wersję 220204.

D|-8---6-5-
A|-8---4-3-
E|-6---4-3-

Offline Mutopompka

  • Wiadomości: 1155
  • Na IRC-u SPRĘŻAREK vel. tyqtyqtyq
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
W czym jest problem?
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Grudnia 2005, 18:33:29 »
Skoro masz grafę GF4MX to ściągnij sobie i zainstaluj stery o numerku 53.03.

Do tego ustaw (po odpaleniu start.exe) rozdziałkę na 1024x768, wyłącz Render Alpha, Ustaw poprawkę na częstotliwośc monitora i powinno być OK.

Aha. Jeszcze w sterach (w ich opcjach) ustaw:
Synchronizacja pionowa -> wyłącz!
I AA -> ustawione na WYŁĄCZ
Wyświetlanie tekstur -> OPTYMALNA WYDAJNOŚĆ

CO do opcji w sterach nie jestem w stanie podać ich nazw, gdyż siedzę u siostry na kompie, która ma ATI...

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
W czym jest problem?
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Grudnia 2005, 20:02:00 »
I jeszcz zmień żeby nie było trybu pełnoekranowego i ustaw taką rodzielczość jaką masz w systemie. Mi osobiście to pomogło. Też mam XP. A z tym że program wykonał nieprawidłową operację to najprawdopodobniej masz coś żle ze składem który chcesz prowadzić. Wyslij plik log.txt a wtedy zobaczymy co da się zrobić :)

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline Rysio

  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Grudnia 2005, 18:07:05 »
W praktyce mój monitor zawsze pracuje 800x600 (bo to stary świerzb) natomiast w DXdiag znalazłem :
PRZYSPIESZENIE TEKSTUROWANIA AGP  - niedostępne
więc tu chyba jest pies pogrzebany bo bez sterowników NVIDIA symulator działał (inna sprawa jak)
Więc proszę niech ktoś mi wyjaśni jak, sprawić aby to teksturowanie zadziałało.
Próbowałem różna wersje NVIDIA ale to nie tędy droga.

Offline Rysio

  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
W czym jest problem?
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Stycznia 2006, 11:26:49 »
Cytat: "Mutopompka"
Skoro masz grafę GF4MX to ściągnij sobie i zainstaluj stery o numerku 53.03.

Do tego ustaw (po odpaleniu start.exe) rozdziałkę na 1024x768, wyłącz Render Alpha, Ustaw poprawkę na częstotliwośc monitora i powinno być OK.

Aha. Jeszcze w sterach (w ich opcjach) ustaw:
Synchronizacja pionowa -> wyłącz!
I AA -> ustawione na WYŁĄCZ
Wyświetlanie tekstur -> OPTYMALNA WYDAJNOŚĆ

CO do opcji w sterach nie jestem w stanie podać ich nazw, gdyż siedzę u siostry na kompie, która ma ATI...


Fajnie uporałem się ze sterownikiem AGP, ale teraz proszę oświeć mnie gdzie zmienić te ustawienia o których piszesz bo nie znam za bardzo WINDOWSA XP, pracowałem przez ponad rok na 98, ale doszedłem do wniosku że to lipa i normalnością jest dla mnie LINUX. Podejrzewam że w ustawieniach NVIDIA.

Offline Rysio

  • Wiadomości: 17
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
W czym jest problem?
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Stycznia 2006, 14:07:26 »
Dziękuję za wszelką pomoc, już sobie ze wszystkim poradziłem.
Jazda jest na maksa.
Pozdrawiam i życzę wszystkim śliskich szyn.