Autor Wątek:  MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)  (Przeczytany 144846 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #180 dnia: 16 Września 2006, 21:31:00 »
No screny są super naprawde ale mam pytanko. Czy to coś już umie się poruszac? Chociaz jak stary old symek? Jak pamietam i słyszałem były z tym kłopoty a dokładniej (brak fizyki). CZy w tej materii sa jakieś zmiany?

No prosze i nikt na pytanie nie odpisuje....
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #181 dnia: 18 Września 2006, 19:07:04 »
Cytat: "EP08_015"
No screny są super naprawde ale mam pytanko. Czy to coś już umie się poruszac? Chociaz jak stary old symek? Jak pamietam i słyszałem były z tym kłopoty a dokładniej (brak fizyki). CZy w tej materii sa jakieś zmiany?

No prosze i nikt na pytanie nie odpisuje....


Jakby była jakakolwiek nie ostraszająca fizyka to napewno SPT nie trzymalibyśmy dla siebie. Wyjdzie jak będzie sens wypuszać - narazie jest tylko bałagan, a zmiany dodawane są naprawde powoli.
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline Mati_17

  • Wiadomości: 2
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #182 dnia: 05 Października 2006, 00:03:06 »
Witam serdecznie, nie wiem czy to odpowiednie miejsce na moje pytanie, ale związane jest ono z SPT, a więc bardzo byłem ciekaw jak aktualnie postepuja prace nad tą wersją symulatora i postanowiłem spróbowac poszperac na necie w poszukiwaniu jakichś informacji. Przypadkowo trafiłem na stronę: http://shaxbee.superhost.pl/maszyna/wiki/pmwiki.php?n=Main.HomePage, bardzo ucieszyła mnie możliwoś zassania plików żródłowych i skompilowania (zwłaszcza że było to dośc dobrze zinstruowane) symulatora z CVS-a, więc zassałem, dodałem zmienna do systemu i odpaliłem plik eu07-spt i po uruchomieniu wyświetla mi sie tylko jakis horyzont, dlatego chciałem zapytac czy na plikach które mam jest mozliwośc uruchomienia symulatora, nawet nie po to żeby już sobie jeździc (rozumiem ze jest to wersja wymagająca sporo poprawek), ale chciałbym chociaz zobaczyc jak wygląda nowa odsłona scenerii (nie tylko poprzez screeny).

hunter

  • Gość
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #183 dnia: 05 Października 2006, 14:07:19 »
Cytat: "Mati_17"
po uruchomieniu wyświetla mi sie tylko jakis horyzont, dlatego chciałem zapytac czy na plikach które mam jest mozliwośc uruchomienia symulatora, nawet nie po to żeby już sobie jeździc (rozumiem ze jest to wersja wymagająca sporo poprawek), ale chciałbym chociaz zobaczyc jak wygląda nowa odsłona scenerii (nie tylko poprzez screeny).


Czytaj:

Cytat: "Bart"
Jakby była jakakolwiek nie ostraszająca fizyka to napewno SPT nie trzymalibyśmy dla siebie. Wyjdzie jak będzie sens wypuszać - narazie jest tylko bałagan, a zmiany dodawane są naprawde powoli.

Offline Duras_pl

  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #184 dnia: 08 Października 2006, 20:33:48 »
Cytat: "ShaXbee"
Prace nieco przystopowały ponieważ zajmuję się 'szkieletem' symulatora, a z powodu pracy (10h dziennie) nie mam za wiele czasu. Staram sie ostatnio cos w wolnym czasie dlubac, symkowi upasc napewno nie dam :)


Hmm... Ciekawie wam ida te prace:

http://shaxbee.superhost.pl/?cat=2

Wydawalo mi sie ze ruch po kwaternionach byl juz zrobiony :P
Chyba ze wy robicie programowanie typu: kasujemy co bylo i robimy jeszcze raz to samo.

http://shaxbee.superhost.pl/maszyna/wiki/pmwiki.php?n=EuOsg.McZapkie

Cala wina po Marcina stronie, ale spoko skasujemy jego kod i przepiszemy jeszcze raz to samo, a pozniej sie podniecimy ze wyswietlil sie nam Pociag.

Z pozdrowieniami

Duras

P.S.

Odnosnie pytan:

"a jak tam Twoj symulator?"
- Bardzo dobrze

Offline Cesky Kretek

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1712
  • Trust no one.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 159
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #185 dnia: 08 Października 2006, 20:57:09 »
Oj Duras... -.-'

Póki co, to ostanie screeny są z kwietnia na Twoim forum. Co chwila zmieniasz platformy, jakbyś nie umiał na jednej skończyć. (jeżeli się myle, to popraw), a na forum panuje taki mess, że nawet nie wiem do jakiego tematu zajrzeć, żeby dowiedzieć się nowości...

Offline Duras_pl

  • Wiadomości: 11
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #186 dnia: 08 Października 2006, 22:02:52 »
Forum sie chwilowo nie zajmuje a i owszem screeny sa z kwietnia, platformy nie zmienialem od  roku (caly czas jest ta ktora wczesniej wybralem), zmienile sie natomiast tylko render i jest to ostatnia znaczaca zmiana w projekcie od pol roku (nie mylic z postepem!). Na razie walcze jescze z paroma rzeczami a z uwagi na brak czasu pracuje tylko w weekendy.

Nie mam pretensji ze Maszyna sie tak wolno rozwija bo rozumiem to, ale czuje sie zdezorientowany informacjami na stronie ShaxBee, najlepiej zeby on sie wypowiedzial w tej sprawie.

Z pozdrowieniami

Duras

P.S.

W tej chwili nie jest wazny moj symulator, przeciez to forum sie nim nie zajmuje, wazne jest to, co sie dzieje z Maszyna.

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #187 dnia: 08 Października 2006, 23:11:35 »
duras, może nie zauważyłeś - to nie jest forum SPT, więc tu nie pytaj.
Jak już napisałeś może na twoje palące pytania odpowie ShaXbee, napisz maila do niego, nie zaszkodzi. Teraz zaśmiecasz niepotrzebnie forum.
Ponieważ jest niedziela proponuje zajmij się swoim projektem, szkoda twojego cennego czasu. Tu nam nic nie pomożesz prawda?!

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #188 dnia: 09 Października 2006, 10:24:45 »
@Duras:
Swoje żale i bóle wylewaj u psychologa, tudzież wróżki - może Ci powie kiedy Twój uber symulator będzie gotowy. Co do EuOsg/McZapkie - to jest log rozmowy z McZapkiem odnosnie parametrow fizyki, wiec swoje urojenia wloz sobie w buty.
Na blogu nie publikuje bo mi sie nie chce, a wymiana informacji nastepuje na forum developerskim do ktorego ma dostep tylko pewna grupa uzytkownikow.
PS. Polecam coś na uspokojenie.

Converter

  • Gość
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #189 dnia: 14 Października 2006, 15:23:05 »
Ja zgłaszam się do pomocy przy kodzeniu MaSzyny 2. Pobrałem MS Visual Studio C++ 2005 Express i myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie abym pokodził ;)
Zapoznałem się z OSG, mogę pomóc. Kontakt przez e-mail/gg/ lub na moim forum <nieaktualne>
Pozdrawiam,
Albsup - Converter
« Ostatnia zmiana: 16 Lutego 2018, 19:53:00 wysłana przez Milek7 »

hunter

  • Gość
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #190 dnia: 14 Października 2006, 19:15:40 »
A umiesz chociaż programować? Ściągnięcie programu bez znajomości języka to jest jakby nic.

Converter

  • Gość
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #191 dnia: 14 Października 2006, 20:26:56 »
Hunter: A jak myślisz :) Znam OSG, nawet orientuje się w kodzie troszkę (tak naprawdę to dzisiaj zacząłem go analizować) ;) . Co tutaj będę się chwalił - w razie czego po coś mam książki o programowaniu obiektowym w C++ które przestudiowałem oraz tutoriale i FAQ na www.openscenegraph.org . BTW, dzisiaj mały kłopot mi sprawiło dotychczas nieużywane przeze mnie środowisko MS Visual C++ Express.  ;]
Pozdrowionka :D

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #192 dnia: 14 Października 2006, 23:51:24 »
No ładnie. Czyli od dziś chcesz się zająć kodzeniem i odrazu takim do programu? :D Chłopie, najpierw trzeba mieć o tym jakieś pojęcie - wypracowane przez lata, a nie własnie sobie sciągnełem program do kodzenia i już wiem jak go zainstalować...
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #193 dnia: 15 Października 2006, 02:10:26 »
Converter Twoje forum bardzo monotematyczne jest, ale za to bardzo ciekawe. Oto co otrzymuję po kliknięciu na link do forum:
Cytuj
phpBB : Critical Error

Could not connect to the database


Pozdrawiam

Offline ZT-POZNAN

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 493
  • PKP Cargo S.A
    • Zobacz profil
    • Wszystko o ET22
  • Otrzymane polubienia: 0
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #194 dnia: 15 Października 2006, 10:54:20 »
@Converter jeżeli tak bardzo chcesz pomóc, to weź aparat w rękę i porób fotki na textury. Przyda się nam na pewno tona zdjęć na podkłady z jakiś wiaduktów, zdjęcia trawy od góry i wszelkiego rodzaju ziem, piasków błota. Do tego możesz dodać jakieś ciekawe obiekty typu mosty, przepływy itp.

Cieszymy się, że masz takie chęci, ale w chwili obecnej porywasz się jak donkihot na wiatraki. Chodzi o to by np. @Bartowi czy @Shaxxowi oszczędzić czasu na odpowiedzi na Twoje pytania.
www.et22.pl - zapraszam

Converter

  • Gość
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #195 dnia: 15 Października 2006, 12:04:50 »
Cytat: "Bart"
No ładnie. Czyli od dziś chcesz się zająć kodzeniem i odrazu takim do programu? :D Chłopie, najpierw trzeba mieć o tym jakieś pojęcie - wypracowane przez lata, a nie własnie sobie sciągnełem program do kodzenia i już wiem jak go zainstalować...


Pewnie że nie jest tak wszystko łatwo "od razu". Nawet skompilować (brakuje pliku nagłówkowego gl/gl.h), postępując według instrukcji na shaxbee.superhost.pl nie da się tak szybko.

Cytat: "ZT-POZNAN"
@Converter jeżeli tak bardzo chcesz pomóc, to weź aparat w rękę i porób fotki na textury. Przyda się nam na pewno tona zdjęć na podkłady z jakiś wiaduktów, zdjęcia trawy od góry i wszelkiego rodzaju ziem, piasków błota. Do tego możesz dodać jakieś ciekawe obiekty typu mosty, przepływy itp.

Cieszymy się, że masz takie chęci, ale w chwili obecnej porywasz się jak donkihot na wiatraki. Chodzi o to by np. @Bartowi czy @Shaxxowi oszczędzić czasu na odpowiedzi na Twoje pytania.

To się robi.
Cytat: "Mariusz1970"
Converter Twoje forum bardzo monotematyczne jest, ale za to bardzo ciekawe. Oto co otrzymuję po kliknięciu na link do forum:
Cytat:
phpBB : Critical Error

Could not connect to the database


Pozdrawiam

O choroba, baza wysiadła - tutaj powód: http://www.webtips.pl/index.php?act=announce&id=16

Offline Mariusz1970

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 3925
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 277
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #196 dnia: 15 Października 2006, 14:05:41 »
Converter, że tak spytam żeby pamięci Tobie nie nadwyrężać, pochwal się jakie ostatnio programy napisałeś i do czego służyły?
Sax rzuć parę zagadnień z algortymiki do Convertera, a zresztą Sax wiesz nalepiej co robić.

Pozdrawiam

Offline defiler

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1094
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 81
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #197 dnia: 15 Października 2006, 17:02:15 »
Cytat: "ZT-POZNAN"
@Converter jeżeli tak bardzo chcesz pomóc, to weź aparat w rękę i porób fotki na textury. Przyda się nam na pewno tona zdjęć na podkłady z jakiś wiaduktów, zdjęcia trawy od góry i wszelkiego rodzaju ziem, piasków błota. Do tego możesz dodać jakieś ciekawe obiekty typu mosty, przepływy itp.


W tej sprawie to wal do mnie PW/GG.

Pozdro

Converter

  • Gość
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #198 dnia: 15 Października 2006, 19:33:20 »
Cytat: "Mariusz1970"
Converter, że tak spytam żeby pamięci Tobie nie nadwyrężać, pochwal się jakie ostatnio programy napisałeś i do czego służyły?
Sax rzuć parę zagadnień z algortymiki do Convertera, a zresztą Sax wiesz nalepiej co robić.

Pozdrawiam

Może nie programowałem dużo i dużych aplikacji ale np. napisałem i piszę generator (dosowski) lasów 3d do MaSzyny EU07 - 424 (wersja beta)

Tutaj jest : http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?p=45316

Pozdrawiam,
Albsup - Converter

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #199 dnia: 15 Maja 2007, 17:09:22 »
Nie chcę być natrętny ale jak idą prace nad SPT ??
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #200 dnia: 16 Maja 2007, 22:12:24 »
Cytat: "Szociu"
Nie chcę być natrętny ale jak idą prace nad SPT ??
Oj chyba chcesz no i  jesteś, więc co? pytania nie było?. Na dodatek stary wątek odgrzałeś. Mnie znów moderator pogrozi palcem.

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #201 dnia: 17 Maja 2007, 13:54:16 »
Cytat: "Szociu"
jak idą prace nad SPT ??

Co robią??

Offline t0mcioo

  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
    • Homepage
  • Otrzymane polubienia: 0
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #202 dnia: 18 Maja 2007, 16:46:27 »
potajemnie :D

wlasnie mi sie przypomina historia z przed 2-ch lat, jak wszyscy pytali sie "kiedy wyjdzie netbula". Najlepiej nie pytać sie o to - to nie pomaga a przeszkadza jedynie.
IMO autorzy sami dadza jakis oddzwiek jak bedzie coś nowego... no chyba ze kazdy z was chce czytac info typu  "w ostatnim tyg napisalismy xxx lini kodu dot  foo bar".

Ja natomiast mialbym drobne pytanie - czy autorzy mogli by zrobic cos w formie "roadmap" dla maszyna 2 ?
czyli liste tego co jest, to co jest planowane, to czego nie bedzie itp i ew. ja upublicznic - mozliwe iz to nie zmiejszylo by liczby pytan "kiedy bedzie" a dodało roznego typu propozycje ktore mogly by byc uwzglednione w roadmap badz tez prowadzic dyskusje na temat implementacji danych czesci symka.
~/
"...sometimes the sound of goodbye is louder than any drum beat..."
Literówki wynikaja zwykle z braku kofeiny. Braki 'ogonków' - z niechcenia robienia sobie odcisków na kciuku.

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #203 dnia: 18 Maja 2007, 18:57:42 »
Zejdź na ziemie. Prace nad MAszyną 2 zostały dawno wstrzymane (o ile wogule zostały rozpoczęte). Dlatego tak to denerwowało Adminów i chcąc wyjść z twarzą za każde pytanie na ten temat stawiali bana.

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #204 dnia: 18 Maja 2007, 19:11:52 »
Widze że banicja nie zmieniła Twojego sposobu wypowiadania.
Skoro oskarżasz kogoś o banowanie za pytania o M2 to poprzyj to dowodami w postaci użytkowników którzy zostali zbanowani tylko za pytanie o nową MaSzynę. Jeśli nie jesteś w stanie tego udowodnić...

Offline Krzysiek626

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 5925
  • EXIT
    • Zobacz profil
    • Krzysiek626
  • Otrzymane polubienia: 443
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #205 dnia: 18 Maja 2007, 19:12:39 »
Każdy chętny może sobie ściągnąć pliki do Maszyny2
Na forum był podany link do CVSa i opis jak użyć do tego specjalnego programu. Projekt nie jest ani tak tajny, ani tak dobrze schowany.
Proszę jednak nie pytać mnie gdzie i co bo od tego jest szukajka.

Offline t0mcioo

  • Wiadomości: 65
    • Zobacz profil
    • Homepage
  • Otrzymane polubienia: 0
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #206 dnia: 18 Maja 2007, 19:20:02 »
hejnal, no ja jakos nie dostalem bana a zadawalem kilka(nascie) pytan.

co do svn (bo tez gdzies wyczytalem ze jest) kazda osoba zainteresowana, ktora zna sie na programowaniu moglaby wspomoc tworzenie symka poptrze pisanie (chodzby zalazkow) kodu na podstawie roadmapu - oczywiscie w 80% koczy sie to tym ze ktos zaczyna i nie konczy bo mu sie nie chce i mysli ze ktos to zrobi za niego.
Zreszta - chcialem tylko podrzucic pomysl i tyle.
~/
"...sometimes the sound of goodbye is louder than any drum beat..."
Literówki wynikaja zwykle z braku kofeiny. Braki 'ogonków' - z niechcenia robienia sobie odcisków na kciuku.

Offline SQT

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 306
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 87
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #207 dnia: 20 Maja 2007, 11:44:30 »
Cytat: "hejnal"
Zejdź na ziemie. Prace nad MAszyną 2 zostały dawno wstrzymane (o ile wogule zostały rozpoczęte). Dlatego tak to denerwowało Adminów i chcąc wyjść z twarzą za każde pytanie na ten temat stawiali bana.

a czy ktoś powiedział że prace zostały wstrzymane ? Na tym forum nie było nic takiego. To chyba tylko twoje głupie domysły co najwyżej.

Offline Szociu

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 828
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 54
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #208 dnia: 20 Maja 2007, 14:28:24 »
Owszem pobierałem już nieraz z cvs-a maszynę ale nijak nie mogłem tego poskładać żeby się uruchomiło. Za każdym razem był jakiś błąd.
Pozdrawiam.
Piotrek

Offline maciek_1988

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #209 dnia: 20 Maja 2007, 14:31:20 »
Poczekajcie do slynnego juz 29.02.XXr. zeby posmigac na nowym symku ;-)