Autor Wątek:  MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)  (Przeczytany 144904 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #90 dnia: 30 Stycznia 2006, 21:41:08 »
Po prostu extra!!!! Szczena opada!!!!! A czy to E20 to nie jest to co mam w podpisie?

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline kwasny1410

  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #91 dnia: 31 Stycznia 2006, 01:59:06 »
to mówicie, że scenerię można będzie zrobić w 20 minut? Próbowałem wiele razy wyskrobać coś w 3ds, ale zawsze po serii niepowodzeń rzucałem wszystko w kąt (choć tutorial czytałem wiele razy). Mam poza tym bardzo słabego kompa... traski działają u mnie, ale każda z nich to pokaz slajdów, mniejszy lub większy :) stąd może ta niechęć....

Ale jak ma wyjść taki fajny edytor scenerii.... to pewnie kazdy będzie miał u siebie traskę ze swojej okolicy.

Czy eventy tez będą łatwiejsze do napisania? Pewnie nie... ;)

Z moich zabaw z 3ds wiem, że stworzenie scenerii nie jest dużym problemem, ale te eventy i inne pierdoły...
pytania są tendencyjne!

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #92 dnia: 31 Stycznia 2006, 02:30:28 »
Cytat: "kwasny1410"

Czy eventy tez będą łatwiejsze do napisania? Pewnie nie... ;)

Z moich zabaw z 3ds wiem, że stworzenie scenerii nie jest dużym problemem, ale te eventy i inne pierdoły...

Eventów (prawie) nie będzie. Za cały ruch odpowiedzialny będzie Virtual Dispatcher, czyli po polskiemu mówiąc "wirtualny nastawniczy" :)
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline kwasny1410

  • Wiadomości: 32
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #93 dnia: 31 Stycznia 2006, 11:44:34 »
ale co z tworzeniem misji? przecież to musi być zaplanowane przez twórcę trasy...

Ale skoro wszystko ma być łatwe i proste to chylę czoła!
pytania są tendencyjne!

Offline Butchy_83

  • Wiadomości: 174
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #94 dnia: 31 Stycznia 2006, 12:36:43 »
Cytat: "Quark-t"
Eventów (prawie) nie będzie. Za cały ruch odpowiedzialny będzie Virtual Dispatcher, czyli po polskiemu mówiąc "wirtualny nastawniczy" :)

a mozesz uchylic rąbka tajemnicy na czym miałby polegać taki Virtual Dispatcher? :)
'Ruszyła MaSzyna po szynach..'


Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #95 dnia: 31 Stycznia 2006, 13:05:13 »
Cytat: "Lanos"
Po prostu extra!!!! Szczena opada!!!!! A czy to E20 to nie jest to co mam w podpisie?


tak szlak E-20 to jest Wwa Rembertów - Mińsk Maz. - Siedlce
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #96 dnia: 31 Stycznia 2006, 13:09:09 »
Cytat: "Butchy_83"
Cytat: "Quark-t"
Eventów (prawie) nie będzie. Za cały ruch odpowiedzialny będzie Virtual Dispatcher, czyli po polskiemu mówiąc "wirtualny nastawniczy" :)

a mozesz uchylic rąbka tajemnicy na czym miałby polegać taki Virtual Dispatcher? :)

Na tym, na czym polega praca normalnego nastawniczego. Po prostu zamiast  definiowanych eventów twórca pisałby rozkład jazdy. Ot co.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Kipek von Chojna

  • Wiadomości: 139
  • Kiperancki Kipek
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #97 dnia: 31 Stycznia 2006, 13:30:21 »
Śyćko piknie panocku... A ja mam pytanie bo albo przeoczyłem albo to działanie Systemu Eksterminacji Studentów Jeszcze Aktywnego... Czy AI będzie umiał sam wykonywać manewry?? Czy będzie mógł podczepiać się do pociągu, później z nim sobie pojechać w trasę tudzież zepchnąć jeden skład na postojówkę i wyciągnąć drugi?? Albo chociaż żeby podjeżdżał pod składy które my będziemy podstawiać. Czy takie coś jest możliwe??
:)

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #98 dnia: 31 Stycznia 2006, 13:32:57 »
Cytat: "Kipek von Chojna"
Śyćko piknie panocku... A ja mam pytanie bo albo przeoczyłem albo to działanie Systemu Eksterminacji Studentów Jeszcze Aktywnego... Czy AI będzie umiał sam wykonywać manewry?? Czy będzie mógł podczepiać się do pociągu, później z nim sobie pojechać w trasę tudzież zepchnąć jeden skład na postojówkę i wyciągnąć drugi?? Albo chociaż żeby podjeżdżał pod składy które my będziemy podstawiać. Czy takie coś jest możliwe??

W założeniach wszystko jest możliwe :)
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #99 dnia: 31 Stycznia 2006, 15:06:23 »
Powiem tak. Nie pytajcie co będzie a czego nie będzie. W założeniach możemy powiedzieć że będzie nawet super wykolejanie się wraz z rozpierdzielaniem się taboru i krzykiem pasażerów, powiewanie firanek też będzie i samobójcy na torach. Będą też indiańskie napady na pociągi i skalpowanie. Być może będzie też możliwość wyjścia z pociągu i odlecenia samolotem.

Jeszcze raz: nie pytajcie się co będzie. Będzie to co programiści będą umieli zrobić. Może się okazać również że nie będzie się dało (nikt nie będzie umiał) skompilować symulatora z najnowszymi bibliotekami. Wtedy symulatora wogóle nie będzie. Będzie za to śliczny edytor kolejowych krajobrazów. :)

Będzie wam?
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #100 dnia: 31 Stycznia 2006, 17:12:14 »
Jeśli na tym screenie to jest E20 wyjezdzając z rembertowa w kierunku Minsk a Maz to chcialbym kilka poprawek naniesc. Po pierwsze most jest niebieski. I musi byc odwrotnie zrobiony. Bo wjazd na niego jest z prawej strony(jadac od rembertowa) a nie z lewej. A tak pozatym to jest wywalona w kosmos ta grafika. Aha i jeszcze najwazniejsze: Na tej trasie (chyba)nie jeżdżą EP09 ;]
Przynajmniej tak mi sie wydaje bo nigdy nie widzialem.

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #101 dnia: 31 Stycznia 2006, 17:32:59 »
Witam
Cytat: "Lanos"
Jeśli na tym screenie to jest E20 wyjezdzając z rembertowa w kierunku Minsk a Maz.... Aha i jeszcze najwazniejsze: Na tej trasie (chyba)nie jeżdżą EP09 ;]
....

Z tego co ja wiem E20 ciagnie sie przez cala polske. Od granicy niemieckiej po bialoruska. Most w Rembertowie jest nie pod tym skosem. Osobiscie nie wierze ze jest to ten z Rembertowa. Zreszta nie wazne.
 Co do Ep09 na tym szlaku to dosc czesto jezdzily i nawet w okolicach 7 rano jezdzi Ep05 w kierunku Warszawy. Okolo 7 na stacji Mrozy.

Tak swoja droga to SPT a przynajmniej to co tu pokazujecie mnie powala na kolana. Panowie podziwiam Was. To co tworzycie jest wielkie. Powodzenia nad dalsza praca i nie poddawajcie sie.

Pozdrawiam
Tomcio
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #102 dnia: 31 Stycznia 2006, 17:37:16 »
Ja osobiście od Sulejówka do Rembertowa nie widziałem żadnej EPoki oprócz 07. Tak most nie jest pod tym skosem, ale towarowe mostem w rembertowie jeżdżą :)

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #103 dnia: 31 Stycznia 2006, 23:45:49 »
Świry jesteście :))). Słupy są tylko takie jak na E20. Most jest dokładnie ten przed Wschodnią nad łącznicą towarową.

Nie ma żadnej trasy jeszcze. To na screenach jest to 1 km odcinek prostych torów i nic wiecej. Nie ma sensu robić żadnych tras w tym momencie bo w każdej chwili coś nowego może dojść do edytora co nie będzie kompatybline ze starszymi wersjami.
Narazie dla potrzeb testów wystarczają torowe kółeczka.
W każdym razie więcej screenów przez dłuższy czas nie będzie. No chyba że stanie sie jakiś cud.

pozdro :)
Ps. Lanos pisałem Ci PM ale nie zareagowałeś
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #104 dnia: 01 Lutego 2006, 12:56:46 »
Witam

Cytat: "Bart"
Świry jesteście :))). Słupy są tylko takie jak na E20. Most jest dokładnie ten przed Wschodnią nad łącznicą towarową.

Tak faktycznie pasuje. Myslalem ze to to ale nie bylem pewien. "
Jak slodko zostac swirem"

Cytat: "Bart"
W każdym razie więcej screenów przez dłuższy czas nie będzie. No chyba że stanie sie jakiś cud.

Cuda sie zdazaja. Mam nadzieje ze na tym forum tez :)

Pozdrawiam
Tomcio
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Offline prof_klos

  • Wiadomości: 618
  • Już nigdy nie będzie takiego lata...
    • Zobacz profil
    • http://www.prof-klos.yoyo.pl
  • Otrzymane polubienia: 4
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #105 dnia: 02 Lutego 2006, 11:23:50 »
Jedno wielkie WOW!
I ciekawe co teraz zrobią Ci niedowierzący w Nebulę...
Ci, którzy się o nią wypytywali... Dwa lata?
Jasny gwint jak ten czas leci...
Z MaSzyną od 2003!

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #106 dnia: 02 Lutego 2006, 11:39:59 »
Cytat: "prof_klos"
Jedno wielkie WOW!
I ciekawe co teraz zrobią Ci niedowierzący w Nebulę...
Ci, którzy się o nią wypytywali... Dwa lata?
Jasny gwint jak ten czas leci...

Co mają zrobić? To samo co do tej pory, czyli psioczyć "a czemu jeszcze nie udostepnione? a wogole to lipa i screny pewnie w paincie robicie albo z mstsa albo trainza..."
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Bartłomiej

  • Gość
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #107 dnia: 03 Lutego 2006, 21:40:38 »
Witam po dość długiej nieobecności na forum (spowodowanej błędnymi informacjami, ale cóż) Muszę powiedzieć że to co zobaczyłem w tym temacie przerosło moje najśmielsze oczekiwania związane z Nebulą. Ale do rzeczy.  Piszesz Bart, że potrzebujecie modeli infrastruktury. Mogę zrobić kilka, i tak mam czas. Powiedz tylko (PW?) jakich modeli brakuje. Postaram się zrobić jak najwięcej i jak najszybciej. To na razie tyle.

Pozdro

Offline ShaXbee

  • Administrator
  • Wiadomości: 1984
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #108 dnia: 03 Lutego 2006, 22:16:18 »
Wszelkie modele są mile widziane, w dowolnych ilościach, im większy wybór tym ciekawsze scenerie będą mogły powstawać. Nie ograniczajmy sie do modeli infrastruktury kolejowej :)

Offline Poscikk

  • Wiadomości: 668
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #109 dnia: 03 Lutego 2006, 22:22:00 »
Tak ja też porobie jakieś modele. Piszcie PW co trzeba robić i czy to ma być w formacie .t3d czy plik max tego mam przysłać. A mam pytanko. Jeśli to możliwe, to można zobaczyc jakiegoś screena z nocnej scenerii? Najchętniej to kabiny i świateł nadjeżdżającego znaprzeciwka pociągu. Ale powtarzam. Jak się da to chciałbym zobaczyć. A jak sie nie da to poczekam aż będzie można tak zrobić :)

Za sterami 138 godzin 28 minut :)

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #110 dnia: 03 Lutego 2006, 22:58:50 »
Cytat: "Lanos"
Tak ja też porobie jakieś modele. Piszcie PW co trzeba robić i czy to ma być w formacie .t3d czy plik max tego mam przysłać. A mam pytanko. Jeśli to możliwe, to można zobaczyc jakiegoś screena z nocnej scenerii? Najchętniej to kabiny i świateł nadjeżdżającego znaprzeciwka pociągu. Ale powtarzam. Jak się da to chciałbym zobaczyć. A jak sie nie da to poczekam aż będzie można tak zrobić :)


Powiedzmy szczerze. Na ten czas nowy symulator (nie edytor) nie ma 5% możliwości jakie ma stary symulator i własnie dlatego nie jest udostępniony. W tym momencie można jeździć (tylko luzem) - ruszać, zahamować, podnieść patyki (tylko efekt wizualny - nawet się nie oprą o przewód), wcisnąć czuwak (tylko przycisk bo czuwak nie działa). Z działających przełączników to chodzą tylko te od patyków, nastawnik  i nawrotnik (który tylko się "nawraca" i nic poza tym) a jednyna działająca wskazówka to haslera (no i zegarka).
Screeny przedstawiają ładnie poukładany tabor który robi za domki.
Pamiętajcie że MaSzyna 2 dzieli się na edytor i symulator. Najgorzej jest z symulatorem który trwa w stanie nie zmienionym od czerwca :(.
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Bartłomiej

  • Gość
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #111 dnia: 04 Lutego 2006, 12:17:56 »
W takim razie zrobię jakieś budynki, kominy, słupy/ki, drzewka (różne) mosty, ulice i to co tylko będę mógł. Mam tylko pytanko: czy MaSzyna 2 będzie miała jakieś menu czy dalej start.exe ? :D Fajnie by było mieć symulator pełną gębą... ale to tylko moje odczucia. A druga sprawa to tabor tramwajowy: czy można coś sklecić, żeby symek był wszechstronny, czy ograniczamy się tylko do lokomotyw? Czekam na odpowiedź i modeluję... Narazie

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #112 dnia: 04 Lutego 2006, 13:15:38 »
Cytat: "Bartłomiej"
Mam tylko pytanko: czy MaSzyna 2 będzie miała jakieś menu czy dalej start.exe ?

O tym jeszcze nie myślimy.
Cytat: "Dalej"
A druga sprawa to tabor tramwajowy: czy można coś sklecić, żeby symek był wszechstronny, czy ograniczamy się tylko do lokomotyw?

Najpierw zostanie dopracowane prowadzenie lokomotyw a potem ewentualne rozszerzenia. IMHO nie ma co mieszać, bo poleci wydajność, a jest zarówno Vbus jak i ATS spowodnie dostępny.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline kudłacz

  • Wiadomości: 98
  • Tramwaje Śląskie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #113 dnia: 04 Lutego 2006, 14:32:35 »
ja mam pytanie do tworcow Maszyny 2 jak bedzie wygladala jazda noca (podswietlany pulpit, oswietlenie torowiska i przedmiotow obok oraz przed pojazdem ktorym sterujemy)
Pozdrawiam

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #114 dnia: 04 Lutego 2006, 16:02:46 »
Jak zobaczymy jak to wygląda to opiszemy :)
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #115 dnia: 04 Lutego 2006, 19:56:02 »
Na jakim silniku graficznym bazuje SPT?
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #116 dnia: 04 Lutego 2006, 20:11:33 »
OpenSceneGraph
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Bartłomiej

  • Gość
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #117 dnia: 04 Lutego 2006, 20:24:35 »
Czyli modele w formacie *.osg lub *.ive?

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #118 dnia: 04 Lutego 2006, 20:28:19 »
*.ive

A czy *.osg też, to niech się ABu/Bart/Shaxbee wypowie. ALe jak na razie, to wszystie są w *.ive
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Bartłomiej

  • Gość
MaSzyna-Symulator Pojazdów Trakcyjnych (MaSzyna 2 EX NEBULA)
« Odpowiedź #119 dnia: 04 Lutego 2006, 20:33:03 »
W takim razie potrzebuję jakiegoś exportera/importera. Chyba że Wy na miejscu przerzucacie model do odpowiedniego formatu, wtedy powiedz w jakim Wam modele podsyłać (kończe zawiadownie, czy cuś takiego).