Autor Wątek:  Nowe EZT dla Pomorza Zachodniego  (Przeczytany 407 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline koszowy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 537
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Nowe EZT dla Pomorza Zachodniego
« dnia: 23 Maja 2024, 17:03:00 »
Już 25 maja w swój pierwszy kurs wyruszyć ma zupełnie nowy EZT serii Impuls 2 oznaczony jako 31WEbb:
Cytuj
Na inauguracyjny przejazd nowym pociągiem Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego przygotował 20 zestawów bezpłatnych biletów. Pakiet zawiera w sumie 4 bilety – na przejazd w obie strony dla pasażera i roweru. Wyjazd ze Szczecina w sobotę, 25 maja o godz. 7.35, natomiast w podróż powrotną pociąg ze Świnoujścia wyruszy o godz. 16.10.
W sumie ciekawe, że ten skład przejął barwy po hybrydzie. Mam nadzieję, że będą to stałe barwy ZP zamiast tych "kradzionych" od włoskiego TPER (podziękujcie PESIE za zgapienie schematu podczas produkcji Atribo). Ogólnie to odczuwam, że ALki zostaną sprzedane właśnie na koszt tych nowych impulsów; niemniej jednak ciekawi mnie czy w związku z ich sprzedażą, zachpom dalej bedzie wystawiać swój tabor na Kołobrzeg-Poznań, czy przejmie to już w pełni Polregio.
Link do artykułu: https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/pierwszy-impuls-2-z-nowej-serii-juz-na-zachodnim-pomorzu-119010.html
Zachpom to lubi zabawki Newagu... :)

Poniżej kilka grafik z tego jak i pozostałych artykułów (w tym materiały promocyjne):
« Ostatnia zmiana: 23 Maja 2024, 23:17:13 wysłana przez koszowy »

Offline spot57

  • Wiadomości: 72
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 35
Odp: Nowe EZT dla Pomorza Zachodniego
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Maja 2024, 17:08:27 »
Na czym polega jego "zupełna nowość"? Coś zmieniali w konstrukcji, czy jest to po prostu zwykły 31WE drugiej generacji dla zachpomu?




A może ma nowe oprogramowanie służące do psucia sprężarek i zatrzymywania w konkretnych datach? :trollface:
« Ostatnia zmiana: 23 Maja 2024, 17:10:57 wysłana przez spot57 »
Fascynuje mnie trasopisarstwo, ale czasu jak zawsze brak...

Offline koszowy

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 537
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Nowe EZT dla Pomorza Zachodniego
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Maja 2024, 17:17:00 »
Nie wiem, nie znam się na oznaczeniach nowych wozów z drugiej generacji, więc trudno powiedzieć czym się różni pod względem technicznym, za to jeśli chodzi o udogodnienia etc., to najpewniej chodzi o:
Cytuj
16 szerszych miejsc przeznaczonych np. dla kobiet w ciąży. Poszerzone fotele poprawią komfort podróży również osób z niepełnosprawnościami. Dedykowane miejsce czeka na osoby poruszające się z psem asystującym. Ponadto w przedniej części składu zaprojektowano wydzielone, podwyższone miejsca dla osób ze spektrum autyzmu. Na szybach będzie specjalna okleina, a na blacie stolika - gra planszowa o stonowanej kolorystyce. Obsługa pojazdu będzie miała też możliwość przygaszenie świateł w tej części pojazdu. Ma to zapewnić osobom ze spektrum autyzmu zwiększony komfort podróży, spokój, wyciszenie – czytamy w komunikacie.

Z drugiej wizualnej strony (coś dla mnie), to dwie pary drzwi po każdej stronie w wagonach środkowych.
« Ostatnia zmiana: 23 Maja 2024, 20:08:19 wysłana przez koszowy »