Autor Wątek:  Brak cieni, Lampy/Reflektory nie oświetlają torów I terenu  (Przeczytany 137 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ADDIVARTH123

  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Brak cieni, Lampy/Reflektory nie oświetlają torów I terenu
« dnia: 03 Kwietnia 2024, 17:19:28 »
Witam
Na wielu filmach i u innych osób używających symulatora lampy pociągów oświetlają tory i to, co przed nimi. U mnie niestety lampy nie oświetlają terenu, a co za tym idzie - nie działa przyciemnianie reflektorów. Mimo iż długo kombinowałem z ustawieniami niestety nie udało mi się tego naprawić. Nie wiem też o co chodzi z obróbką obrazu i jej wyborami (do wyboru jest ACES lub Reinhard). Dodatkowo zmieniając jakość cieni, myśląc, że to coś zmieni, nagle przestały się renderować i ich nie mam w ogóle. Jestem nowy na forum, ale symulator pobrałem 8 miesięcy temu. Czy ktoś mógłby mi pomóc albo powiedzieć co jest nie tak z ustawieniami i dlaczego mam problem z cieniami i oświetleniem terenu przez reflektory? Mam bardzo dobry komputer i wszystko ustawione na maksa, a nadal nie działa...
Nie wiem, czy to coś ułatwi, ale poniżej podane są moje ustawienia graficzne:
Wersja startera: 7.17.0                                           rozmycie podczas ruchu:tak
Rozdzielczość:2560×1440                                    dodatkowe efekty shaderów:nie
Rozdzielczość bufora:własne                               odbicia jako cubemapa:tak
Skalowanie tekstur:16384                                     renderowanie VBO:tak, chyba brak wyboru bo przyciemniona czcionka
Skalowanie tekstur kabiny:Bez skalowania        wyłącz warstwę wizualną:nie
Jakość łuków torów:bardzo wysoka                    cienie (shadery):nie
Jakość filtrowania tekstur:bardzo wysoka         cienie:tak, przyciemniona czcionka, chyba Brak wyboru
Multisampling:x8                                                    odświeżanie odbić:60FPS
Zasięg renderowania:bardzo wysoki                   roździelczość cieni:bardzo wysoka (8192)
Tryb renderowania:pełny                                       zasięg cieni:bardzo wysoki (400m)
Usuwaj Nieużywane tekstury z OpenGl:nie        zasięg źródeł cieni w kabinie:bardzo wysoki (100m)
Tryb konserwacji pamięci:nie                               wyświetlanie cieni:wszystkie
Ogranicz fps (vsync):nie                                        ogranicz długość cieni (suwak): Bez ograniczeń
Wyświetlanie dymu:tak                                          Odbicia-uwzględniane elem:+pobliskie modele stat. I pojazdy
Ilość dymu:bardzo wysoka                                    Kąt widzenia: 60
Obróbka obrazu:ACES                                            ogranicz fps:nie, przyciemniona czcionka
Abberacja chromatyczna:nie                                skrypty Python zał., ekrany:osobny wątek i Standard. Odświeżanie

Z góry dziękuję za pomoc