Autor Wątek:  Po włączeniu sprężarki ciśnienie nie rośnie-lokomotywa ET22  (Przeczytany 693 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukcio28

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Postanowiłem na nowo rozpocząć przygodę z symulatorem.Wybrałem scenerię z pociągiem towarowym z lokomotywą ET22-304,gdzie odjazd jest po pociągu osobowym.Uruchomienie lokomotywy do momentu włączenia sprężarki robię według instrukcji. Po włączeniu sprężarki ciśnienie w zbiorniku głównym nie rośnie i cały czas jest zero.Może coś robię nie tak. Mam symulator wersja 23.07
Co zrobić w lokomotywie ET22 po włączeniu sprężarki ciśnienie w zbiorniku głównym rosło i było słychać,ze lokomotywa jest uruchomiona?
Proszę o bardzo dokładną odpowiedź  Dziękuję

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2069
Odp: Po włączeniu sprężarki ciśnienie nie rośnie-lokomotywa ET22
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Stycznia 2024, 14:29:09 »
Wrzuć log txt. Łatwiej będzie coś pomyśleć. Czy świeci się na pulpicie kontrolka po załączeniu wyłącznika szybkiego?
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline lukcio28

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Po włączeniu sprężarki ciśnienie nie rośnie-lokomotywa ET22
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Stycznia 2024, 15:23:26 »
Niie wiem czy na pulpicie świeci się kontrolka po załączeniu wyłącznika szybkiego.Świeci się tylko na niebiesko kontrolka baterii. W załączniku daję log.txt.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2069
Odp: Po włączeniu sprężarki ciśnienie nie rośnie-lokomotywa ET22
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Stycznia 2024, 15:25:47 »
Proszę postawić na torze doświadczalnym ET22 i spróbować uruchomić i dać log.txt. Tu jest instrukcja uruchomienia lokomotywy: https://eu07.pl/theme/Maszyna/dokumentacja/inne/readme_pliki/sterowanie.html#LE
« Ostatnia zmiana: 07 Stycznia 2024, 15:26:50 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline lukcio28

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Po włączeniu sprężarki ciśnienie nie rośnie-lokomotywa ET22
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Stycznia 2024, 15:44:49 »
Wszystko robię według podanej w linku instrukcji. Postawiłem lokomotywę ET22 na torze doświadczalnym.Po włączeniu baterii-świeci się na niebiesko kontrolka,po podniesieniu obu pantografów,przytrzymuję przycisk załączenia wyłącznika szybkiego-nie ma na pulpicie aktywnej kontrolki informującej,że załączony jest wyłącznik szybki,potem przetwornica i sprężarka,ale powietrze w zbiorniku głównym nie rośnie-cały czas zero. W załączniki log.txt z lokomotywy postawionej na torze doświadczalnymi próby jej uruchomienia.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2069
Odp: Po włączeniu sprężarki ciśnienie nie rośnie-lokomotywa ET22
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Stycznia 2024, 15:51:23 »
Przed próbą zamknięcia WS należy wykonać odblokowanie przekaźnika nadmiarowego silników trakcyjnych [n].
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline lukcio28

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Po włączeniu sprężarki ciśnienie nie rośnie-lokomotywa ET22
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Stycznia 2024, 16:00:18 »
Spróbuję przez załączeniem wyłącznika szybkiego,wykonać odblokowanie przekaźnika nadmiarowego silników trakcyjnych-klawisz [n] i sprawdzę czy po włączeniu przetwornicy,potem sprężarki,ciśnienie w zbiorniku głównym będzie rosnąć.Jak coś będzie nie tak dam znać  w tym temacie.
Do posta: Na torze doświadczalnym wybrałem ET42 z węglarkami i udało mi się uruchomić tą lokomotywę-powietrze w zbiorniku głównym dochodzi do czerwonego wskaźnika.Mam teraz problem jak ruszyć pociągiem,bo nie wiem jak i co zrobić jeśli trzeba z hamulcami,bo ustawianie nastawnika kierunkowego [Num +] o daną pozycję nie powoduje ruszania składu,nawet po ustawieniu hamulca w pozycji jazda?
« Ostatnia zmiana: 07 Stycznia 2024, 16:37:17 wysłana przez lukcio28 »

Offline sklox

  • Wiadomości: 28
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Po włączeniu sprężarki ciśnienie nie rośnie-lokomotywa ET22
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Stycznia 2024, 18:49:03 »
Przytrzymywałeś klawisz NUM4 do odluzowania?
A może masz zaciągnięty hamulec ręczny (CTRL+NUM7 parę razy)?

Offline lukcio28

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Po włączeniu sprężarki ciśnienie nie rośnie-lokomotywa ET22
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Stycznia 2024, 19:52:02 »
Na torze doświadczalnym postawiłem ET42 z 20 węglarkami.Lokomotywę uruchomiłem.Mam powietrze w zaworze głównym.Przytrzymałem klawisz [Num4], a na wskaźniku cylindrów hamulcowych wskazówka jest na zero. Wciskałem też parę razy [Ctrl+Num7] i chyba zwolniło mi hamulec ręczny. Hamulec w lokomotywie mam w pozycji jazda. Nadal nie mogę ruszyć lokomotywą. Po przestawieniu nastawnika kierunkowego według instrukcji na pulpicie nie zapala się lampka informująca o włączeniu styczników.
Co zrobić by po uruchomieniu lokomotywy,odluzowaniu i spuszczeniu hamulca ręcznego jeśli jest zaciągnięty,lokomotywa z wagonami ruszyła tak by można było jechać?
« Ostatnia zmiana: 07 Stycznia 2024, 19:53:04 wysłana przez lukcio28 »

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2069
Odp: Po włączeniu sprężarki ciśnienie nie rośnie-lokomotywa ET22
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Stycznia 2024, 20:21:39 »
Poniżej (chyba) 4 atmosfer w przewodzie głównym jest odcinany zawór maszynisty. Najlepiej dać zawór w pozycję napełniania i trzymać przycisk odluźniacza do czasu wzrostu ciśnienia w przewodzie głównym do około 4 atmosfer, po tym czasie można puścić przycisk odluźniacza.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline lukcio28

  • Wiadomości: 23
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: Po włączeniu sprężarki ciśnienie nie rośnie-lokomotywa ET22
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Stycznia 2024, 21:25:26 »
Dalej nie mogę ruszyć lokomotywą ET42.Mam odpowiednie ciśnienie w przewodzie głównym,jest to 5 atmosfer,hamulec w pozycji jazda,hamulec elektrodynamiczny mam ustawiony na pozycję -1 czyli ustawienie bocznikowania i po zwiększeniu siły hamowania nastawnikiem jazdy [Num +] lokomotywa nie rusza z miejsca.Dodatkowo odnośnie hamulca elektrodynamicznego w ET42 ustawiłem nastawnik jazdy na zero,nacisnąłem [Num /] i nastawnik bocznikowania przestawił się w pozycję neutralną, co spowodowało wyłączenie hamulca ED i powinno umożliwić jazdę,ale po przestawieniu nastawnika kierunkowego na pozycję 1 lokomotywa nie jedzie.
Już nie wiem co zrobić by ruszyć lokomotywą z miejsca tak by jechać :(