Autor Wątek:  2 kabina w et41  (Przeczytany 26964 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marian W

  • Gość
2 kabina w et41
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Grudnia 2005, 15:56:59 »
Jak tu pojechać w tył jamnikiem. Proste, wystarczy nawrotnik "przełożyć" do tyły(klawiszem r). A co do pantografów to trzeba skopiować. Tylko że ja tego nie robie to nie wiem. Jescze zauwarzyłem że w charakterystykach tej drugiej kabiy EN57 był Vmax 120km/h. A przecież EN57 mają co najwyżej 110km/h! Trzeba poprawić!

Quark-t - genialne. Jak na to wpadłeś? Skoro tak wiele potrafisz zauwaŻyć, to czekamy na poprawione przez Ciebie charakterystyki.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
2 kabina w et41
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Grudnia 2005, 17:40:57 »
ale nagłówki, np. Vmax, czy Power nie mają wpływu na symulację (bynajmniej ja nie stwierdziłem róznicy)
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
2 kabina w et41
« Odpowiedź #32 dnia: 14 Grudnia 2005, 18:22:34 »
Vmax jest potrzebne AI, że jak mu się da rozkładową (lub szlakową) 160 albo 140 to żeby nie jechał np. siódemką albo bykiem tyle bo tam Vmax jest 125.
Power pewnie też jest potrzebne AI (ale mogę się mylić) tylko nie wiem po co.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
2 kabina w et41
« Odpowiedź #33 dnia: 14 Grudnia 2005, 19:22:29 »
co do patyków cza je zamienic w członie B tyle, że nie wiem jak :(

Bart podpowiesz może??
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
2 kabina w et41
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Grudnia 2005, 14:08:11 »
w t3d wystarczyć powinno zamienienie nazw wszystkich częsci patyków z 02 -> na 01 i odwrotnie. Ślizg też trzeba zmienić w (203E-b). Ale nie wiem czy wtedy AI nie będzie podnosiło złych. Wogóle nie wiem co sie wtedy stanie :P

Powninno być dobrze.
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline zbych

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
2 kabina w et41
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Grudnia 2005, 14:58:54 »
Witam!
No to ja mam taką propazycje?..jezeli juz to "nowe" exe. jest dostepne dla wszystkich moze by tak posunac sie krok dalej i z okazji "Gwiazdki" udostepnic co nieco nowego tabotu i zrobic na forum taki Świateczny Prezent???
Tak na marginesie zacytuja tu stary post kol.@Barta;

  "Na swojej stronie prowadzimy z CTLem warsztat z którego prawie co dziennie można by coś nowego ściągnąć i uwierz mi! jakby było nowe exe dostępne od dawna wszyscy jeździli by nowym taborem.
Moja propozycja jest taka: ABu wrzuć to exe w download bo jest dobre oraz należałoby dodać je do tej paczki całościowej co już jest. Ci którzy ściagneli ostatnią wersje MaSzyny ściągną tylko łatke z exe a nowi ściągną całość. Wtedy każdy uzyska nieograniczony dostęp do nowych modeli oraz tekstur w trybie "codzien nowść". Wtedy mamy czas spokojnie przygotować paczkę całościową z nowymi modelami."
Szanowni autorzy nowosci CO wy na to!!!.....

Z świątecznymi pozdrowieniami.....!!!
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale... w piekle tylu znajomych...
Do Miłego..ZBYCH.

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
2 kabina w et41
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Grudnia 2005, 16:52:27 »
Cytat: "zbych"
Witam!
No to ja mam taką propazycje?..jezeli juz to "nowe" exe. jest dostepne dla wszystkich moze by tak posunac sie krok dalej i z okazji "Gwiazdki" udostepnic co nieco nowego tabotu i zrobic na forum taki Świateczny Prezent???
Oj, radzę zapomnieć, jak oni tak zrobią, to ja idę na księdza (mówię serio!).

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4339
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 312
2 kabina w et41
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Grudnia 2005, 16:57:38 »
To co powiedział @Bart w tamtym poście to czuję iż jest to na dzień dzisiejszy nieaktualne. Z tego co mi wiadomo Bart nie jest już zwolennikiem starego symka. To co robi Bart to już tylko pod "mityczna" nebule :(
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
2 kabina w et41
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Grudnia 2005, 18:17:37 »
Cytat: "Bart"
Ale nie wiem czy wtedy AI nie będzie podnosiło złych. Wogóle nie wiem co sie wtedy stanie :P



Po ściągnięciu ET41 z linka youBy odpaliłem symulator. Gdy chciałem podnieść tylni patyk pierwszego członu i przedni patyk drugiego członu (Shift + O), w drugim członie patyki podnoszą się odwrotnie i nie zatrzymując się na trakcji idą w górę, po czym opadają, a w pierwszym członie się tak nie dzieje :) Na dodatek, gdy chcę opuścić patyki przez "p", to opuszczają się wszystkie oprócz jednego :)

Jak to naprawić?

Offline Driver24

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 258
  • inż. Maszynista PKP IC
    • Zobacz profil
    • http://www.beladeda.cba.pl/palac_kultury.m3u
  • Otrzymane polubienia: 4
2 kabina w et41
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Grudnia 2005, 18:53:11 »
Wpis musi wygladac nastepująco:

node -1 0 ET41-148-A dynamic PKP\eu07 et41-133 203E-a 0.0 headdriver 23 0 enddynamic
node -1 0 ET41-148-B dynamic PKP\eu07 et41-133 203E-b 0.0 connected 3 0 enddynamic

wtedy powinno byc wszsytko ok.
Partia "Ruch poparcia Twarożka" ;) wcześniej Stowarzyszenie Wąchaczy Kota

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
2 kabina w et41
« Odpowiedź #40 dnia: 15 Grudnia 2005, 19:03:34 »
Cytat: "Bart"
w t3d wystarczyć powinno zamienienie nazw wszystkich częsci patyków z 02 -> na 01 i odwrotnie. Ślizg też trzeba zmienić w (203E-b). Ale nie wiem czy wtedy AI nie będzie podnosiło złych. Wogóle nie wiem co sie wtedy stanie :P

Powninno być dobrze.


w pliku t3d jeśli dobrze rozumiem?? a jaki jest wpis patoli w pliku t3d?? bo na oko nie będe szukał bo i tak nie znajde.

PS. rozwiązał ktos problem ze sprzęgami w et41? bo mi z jednej strony wystaje tak hamsko :/
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline Mati_An

  • Wiadomości: 630
  • Trasopisarz i fotograf
    • Zobacz profil
    • Moje Fotki
  • Otrzymane polubienia: 1
2 kabina w et41
« Odpowiedź #41 dnia: 15 Grudnia 2005, 19:14:00 »
-->Tutaj<--jest plik. Jest poprawiony sprzęg jak i patyki.
Bajka o czasie - trza się brać tylko za trasy... a może nie tylko?

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
2 kabina w et41
« Odpowiedź #42 dnia: 15 Grudnia 2005, 19:33:43 »
Odnośnie patyków czy w nowym .exe działają wam porawnie w kibelkach ??  bo u mnie zachowują sie tak jak by nie "widziały" trakcji mimo, że jest
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
2 kabina w et41
« Odpowiedź #43 dnia: 15 Grudnia 2005, 20:08:34 »
Cytat: "AIR"
Odnośnie patyków czy w nowym .exe działają wam porawnie w kibelkach ??  bo u mnie zachowują sie tak jak by nie "widziały" trakcji mimo, że jest


Mam dokładnie to samo.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
2 kabina w et41
« Odpowiedź #44 dnia: 15 Grudnia 2005, 20:11:26 »
działają, tylko ze względu na wieloczłonowość pojazdu trzeba daćconnected niestety
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
2 kabina w et41
« Odpowiedź #45 dnia: 16 Grudnia 2005, 00:18:27 »
Cytat: "EP08_015"
To co powiedział @Bart w tamtym poście to czuję iż jest to na dzień dzisiejszy nieaktualne. Z tego co mi wiadomo Bart nie jest już zwolennikiem starego symka. To co robi Bart to już tylko pod "mityczna" nebule :(


Bo wy liczycie że do Nebuli będzie jeszcze piękniejszy tabor [NO WAY]. Dla mnie ten symek (w odróżnieniu od Nebuli) jest już martwy - Nebula jeszcze "zipie", ale jak jej światełko zgaśnie to obiecuje wypuścić wszystko co mam swojego (nie będzie po co ich trzymać).
Wam zostaje mieć nadzieje że Nebule ostatecznie szlag trafi żebyście dalej mogli robić sobie pokazy slajdów (z nowymi modelami) na obrzydliwie nudnych płaskich sceneriach.
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
2 kabina w et41
« Odpowiedź #46 dnia: 16 Grudnia 2005, 07:53:54 »
Cytat: "Bart"
Bo wy liczycie że do Nebuli będzie jeszcze piękniejszy tabor [NO WAY].
ja liczę, że w Nebuli będzie to, czego "nie opłaca się robić w starym symku, poczekaj na nebulę"
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
2 kabina w et41
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Grudnia 2005, 18:41:51 »
Witam
Nie o to chodzi co bedzie nowego w Nebuli tylko o to ze to bedzie Nebula i nie bedzie irytujacego (trudne slowo) pokazu slajdow. Chodzi o to by program byl inny nawet jesli wszystko bedzie ze starego symka. Jak juz to powstanie to reszta sie jakos potoczy. Nawet jesli bedzie sie toczylo pomalenku.

Pozdrawiam
Tomcio
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
2 kabina w et41
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Grudnia 2005, 18:47:24 »
Cytat: "Tomcio"
Nie o to chodzi co bedzie nowego w Nebuli tylko o to ze to bedzie Nebula i nie bedzie irytujacego (trudne slowo) pokazu slajdow. (...)


Czego sobie i innym życzę.