Autor Wątek:  Nie działa manometr cylindra hamulca po uruchomieniu.  (Przeczytany 1800 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AlbatrosPoland

  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 22
Nie działa manometr cylindra hamulca po uruchomieniu.
« dnia: 30 Października 2023, 20:10:35 »
   Witam z Bydgoszczy.

1 problem: Po uruchomieniu lokomotywy z standardowym kranem hamulca, napompowaniu układu, często i gęsto musze parokrotnie wciskać odluźniacz. Jak nie wcisnę parę razy, to wskazówka troszkę się ruszy i staje (nie zawsze). Przy długich składach to już paluch boli.... Czy tak ma być?

2 problem. Skład napompowany, odluźniony, wskazówki w wzorowym położeniu. Chcę zrobić próbę hamulca, przestawiam kran, a wskazówka ciśnienia w cylindrze ani drgnie...  Na pasku, też żadnej reakcji... Po ruszeniu (już sygnał odjazdu) ruszam składem, rozpędzam się, zaczynam hamowanie kontrolne i dopiero teraz wszystko działa... Jak tu zrobić próbę hamulca, jak nie ma żadnej reakcji? To normalne?

   Pozdrawiam z Bydgoszczy.
Pojazdy: Cała flota Albatros Poland, Logwin, MZK Bydgoszcz
Lokomotywy: ET22
Szybowce: Bocian, Puchacz

Offline robert357

  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 184
Odp: Nie działa manometr cylindra hamulca po uruchomieniu.
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Października 2023, 20:36:20 »
Po pierwsze - w jakich lokomotywach i scenariuszach te problemy występowały? Po drugie - logi często wszystko wyjaśniają, więc przydałoby się je wrzucić.

Co do pierwszego problemu, to obstawiam że chodzi o EU07 i/lub ET22. Z tego co pamiętam to jest to błąd który czasem występuje w tych lokomotywach.

Offline AlbatrosPoland

  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 22
Odp: Nie działa manometr cylindra hamulca po uruchomieniu.
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Listopada 2023, 22:38:46 »
Dzięki za reakcje.
Wziąłem pierwszy lepszy z brzegu scenariusz: Bałtyk ctl. Lokomotywa182. Kilkunastokrotnie naciskam odluźniacz. Jak zaskoczyła, to potem walczyłem z próbą hamulca, chociaż tu nie było źle, ale cudownie też. Zanim drgnęła, to trochę trwało. Ma ucho sprężarka wyłączona, ręczny odkręcony. Symulator ściągnięty ze strony, goły, bez ulepszeń - nic nie grzebane.
Może ja coś nie tak robię, tyle, ze jestem z Wami tyle lat i kiedyś nie było z tym problemów.

Jeszcze jedna sceneria, tym razem Krzyżowa Siódemka z 14 wagonami: to samo. Przy próbie hamulca jest tak jak na zdjęciu. Tak sobie pomyślałem, że  brak reakcji ( lub bardzo słaba, tak jak w tym przypadku ) przy próbie hamulca, są konsekwencją kłopotów z odluźnieniem. O ile pamiętam przy  6 DG było tak samo.

Ściągnąłem loga, ale to mój pierwszy raz, także jak coś poszło nie tak, to dajcie znać
« Ostatnia zmiana: 01 Listopada 2023, 23:19:41 wysłana przez AlbatrosPoland »
Pojazdy: Cała flota Albatros Poland, Logwin, MZK Bydgoszcz
Lokomotywy: ET22
Szybowce: Bocian, Puchacz

Offline Jaco

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 481
Odp: Nie działa manometr cylindra hamulca po uruchomieniu.
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Listopada 2023, 11:28:18 »
Spróbuj zahamować dodatkowym i wtedy nabijaj powietrze. Jak popełnisz skład to wtedy wyluzuj dodatkowy. Kiedyś ktoś miał podobny problem i wtedy pomogło.
"Atlas przewoźników kolejowych Polski 2011/The 2011 ABC of Polish Railway Carriers"

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6093
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2069
Odp: Nie działa manometr cylindra hamulca po uruchomieniu.
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Listopada 2023, 13:05:30 »
W części lokomotyw jest zabezpieczenie, że poniżej 0,4MPa (4 barów) odcina zasilenie zaworu maszynisty. W celu popełnienia przewodu głównego trzeba trzymać wciśnięty odluźniacz. Np ustawić zawór maszynisty w położenie napełniania uderzeniowego i cały czas wciskać odluźniacz.
« Ostatnia zmiana: 02 Listopada 2023, 13:06:32 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline EU40

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2206
  • MD Kraków Prokocim
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 397
Odp: Nie działa manometr cylindra hamulca po uruchomieniu.
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Listopada 2023, 17:20:07 »
Wydaje mi się, że takie problemy moga występować przy zanieczyszczonych zaworach FV4a.
We wczesniejszych wersjach MaSzyny raczej nie było z tym problemu. Może @youBy cos wiecej napisze?
Rozczyn dzieł Marksa wlany w bydląt czaszki
Wytwarza z mózgiem przedziwną miksturę.

Offline AlbatrosPoland

  • Wiadomości: 34
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 22
Odp: Nie działa manometr cylindra hamulca po uruchomieniu.
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Grudnia 2023, 20:22:01 »
   Dziękuję Wszystkim za odpowiedzi.
Gwoli sprawiedliwości :-) pragnę poinformować, że ten sam problem występuje, przynajmniej u mnie, w SimRail-u. Po uruchomieniu EU07, i próbie hamulca wskazówka nie reaguje. Wjeżdżając w perony Zawiercia ( pierwsze hamownie z jazdy ), również brak reakcji. Kreska w "pomocniku" reaguje, pociąg hamuje.
   Pozdrawiam z Bydgoszczy i Wszystkiego Naj w Nowym Roku.
Pojazdy: Cała flota Albatros Poland, Logwin, MZK Bydgoszcz
Lokomotywy: ET22
Szybowce: Bocian, Puchacz