Autor Wątek:  Stan torów (scenerii) i kwestia kibli.  (Przeczytany 1493 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Stan torów (scenerii) i kwestia kibli.
« dnia: 06 Października 2023, 19:49:19 »
Po wielu latach wróciłem do MaSzyny. Sprawdziłem scenerię Wrzosy, no i widać, że jakby w końcu symulator dokończony, wszystko działa, wygląda super.
Potem wróciłem na swoją ulubioną linię L053 i też wszystko działa :)

Przy okazji, po latach wygląda dużo lepiej, grafika poprawiona mocno, światła, cienie, tabor dopracowany, wszystko ma wnętrza, widać pasażerów na peronach i w pociągach.
Pociągi mają rozkłady, rozkłady "żyją", wiadomo bez drukowania opisu co trzeba zrobić.

No i teraz odpalam sobie (tak dla jaj), pierwszą chyba w całym symulatorze scenerię Moczniki. Jest napisane, że "sceneria gorszej jakości". Ale odpalam i wygląda rewelacyjnie! Przede wszystkim kibelek odpicowany, nawet ma jakiś cyfrowy wyświetlacz dołożony. Ładnie zrobione torowisko, też widać pasażerów ktoś dodał, jest hala dworcowa (chyba jedyna w MaSzynie z tego co pamiętam). Jaka gorsza jakość? Nostalgia mi się włączyła, szczeniackie lata się przypomniały jak się do technikum kiblem jeździło codziennie rano ;)

No i zonk! Nic nie działa na tej scenerii. Ani próba radia. Ani rozkład jazdy. Ani oznaczenia prędkości na trasie, sygnalizacja, no nic. Audiowizualnie - mucha nie siada. Ale w ogóle brak jakiegokolwiek sterowania na scenerii. Czy ja mam jakąś niedokończoną wersję, czy ta sceneria tak ma? Szkoda, bo fajnie wygląda, ma klimat, tylko taka nie za bardzo do jazdy.

Że bardzo chciałem sobie pojeździć akurat kibelkiem, to patrzę na jakich sceneriach są kibelki. Kiedyś były na Bałtyku. Teraz nie ma, tylko te nowsze impulsy są. Ale zaraz, L061 - tam są. To było kiedyś "w trakcie budowy", no ale zobaczę. I tam odwrotnie jak w Mocznikach - sterowanie działa, ale grafiki niet ;) Pustynia, tory w kosmosie, TD lepiej wygląda.

Sprawdzam L061+144 - tam o dziwo wszystko wydaje się być OK. Jest grafika, sterowanie działa, można jechać. Ale szybko okazuje się, że tak nie do końca to sterowanie działa, urywa się po którymś kilometrze i już limit prędkości się nie wyświetla.

Pytanie, które scenerie w MaSzynie mają sterowanie, a które nie mają? Czy są jakieś plany rozwojowe odnośnie ich, czy po prostu zostały porzucone? Na jakich sceneriach można sobie pojeździć kibelkiem tak, żeby rozkłady i sterowanie działały, a do tego żeby nie było pustyni i kosmosu?

Offline x_Zielu

  • Deweloper
  • Wiadomości: 838
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1249
Odp: Stan torów (scenerii) i kwestia kibli.
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Października 2023, 19:58:19 »
No ja bym tego nie nazwał "rewelacyjnie".
W starterze jak wejdziesz w zakładkę "Magazyn" to możesz edytować tabor na scenerii, np. wymienić sobie impulsa na kibla.
Taurusy, to jest przyszłość. Chociaż teraz to i inne pojazdy Siemensa :3
Aktualne projekty: Link

Offline HTD

  • Wiadomości: 697
  • "Twoja stara mieszka w Boldach" xD
    • Zobacz profil
    • I like trains
  • Otrzymane polubienia: 30
Odp: Stan torów (scenerii) i kwestia kibli.
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Października 2023, 20:15:05 »
O kurczę, to tak wygląda jak się światło na dworze zapali ;) Ale w nocy było git ;)

Offline JAN21

  • Deweloper
  • Wiadomości: 493
  • Tory se robie se
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1448
Odp: Stan torów (scenerii) i kwestia kibli.
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Października 2023, 21:16:07 »
Na kibelki idealnie nadała by się Galicja, a.k.a. Bieszczady gdyby posiadały perony, oraz nowa część L61, gdyby była przejezdna i dostępna do pobrania (legenda głosi, że na 6 grudnia powinna się pojawić) :/ No ale Bieszczady możesz sobie obczaić mimo wszystko, bo nawet w takim stanie jak są aktualnie, deklasują większość Maszynowych scenerii ;)