Autor Wątek:  [Chętny do pomocy bo]: MAM CYFRAKA  (Przeczytany 8379 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
[Chętny do pomocy bo]: MAM CYFRAKA
« dnia: 06 Grudnia 2005, 15:24:48 »
Skoro jesteś chętny do pomocy i służysz (w tym przypadku cyfrakiem) to pomoż w tworzeniu scenerii - infrastruktury - TEKSTUR.
Każdy już gdzieś tam usłyszał że są jakieś nowe "piękne" modele z super kabinami itp., ale... po czym będziemy tym (kiedyś) jeździć? Czy nie uśniemy z nudów gdy ktoś zbuduje 100km magistralkę, gdzie będą kilometry płaskiej prostej a jedyną atrakcją będą słupy trakcyjne i raz na pare km drzewko z domkiem, a do tego na co piątej stacyjce jest ten sam budynek dworca?
Potrzebne są najróżniejsze zdjecia infrastruktury kolejowej (nastawnie, posterunki, szafki, dworce, przystanki, wiaty i wszystko co chciałbyś spotkać na drodze).
Jak wykonywać takie zdjęcia?
Oto przykłady:
spotykamy na swojej drodze posterunek odstępowy


i chcemy go przenieść do wirtualnego świata. Należy więc wykonać kilka zdjęć:
1. takie jak wyżej z rzutu izo.
2. z przodu:


3. od boku:


Następnie zdjęcia te (2 i 3) należy odpowiednio poprostować, oczyścić z elementów zasłaniających nasz obiekt [wg poradnika @jarasa].
Resztą zajmą się modelarze. np @hejnal i zrobią coś takiego:



Czy dalej są jacyć chętni czy to już za dużo obowiazków?
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
[Chętny do pomocy bo]: MAM CYFRAKA
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Grudnia 2005, 15:56:23 »
Ja moge być chętny ;-) Przy okazji jakis wypadów, pofoce dokładnie infrastrukture :)
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline TruckeR

  • Wiadomości: 309
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
[Chętny do pomocy bo]: MAM CYFRAKA
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Grudnia 2005, 18:47:04 »
Czy skaner i stary ruski aparat fotograficzny wchodzi w grę ? ;) Skaner będę miał jutro (Mikołajki, heh ) a aparat się znajdzie gdzieś w szafie. Tylko nie wiem czy jakość tego będzie dobra. Jakby co, to znam nieźle obsługę Zanoza Modelera (modele 3D) i mam sporo osób, które mogą mi w nim pomóc; zrobiony model można wyeksportować do 3dsmaxa czy gmaxa a stamtąd do .t3d . Mogę też spróbować robić tekstury (kiedyś robiłem SM42-2000 z kiepskich fot i nawet się udało to dopasować). Niestety wejśc do lokomotyw nie mam, ale na jakichś dniach otwartych może coś uda się zdziałać.
Pozdrawiam serdecznie!

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
[Chętny do pomocy bo]: MAM CYFRAKA
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Grudnia 2005, 22:22:15 »
Nie używajmy kiepskich fot. Nie ma co robić na siłe. Pojawiło się sporo tekstur do modeli o wątpliwej jakości.
Z Zmodellera zrezygnujmy, szkoda czasu i zdrowia na konwertowanie.
Wpisujcie się tu jeśli chcecie ruszyć projekt.
Może @iwan stworzy jakieś konto na serwerze żeby można było ładować tam zdjecia do przyszłych modeli.

Obecnie brakuje pod tym względem infrastruktury, przemysłowej też. Może komuś się uda sfocić kilka fabryk (nie mówie tu o łażeniu po kompleksach ale takie zza ogrodzenia żeby było widać gdzie stoją hale, kominy i coś z tego zrobimy)
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline EP08_015

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 4330
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 307
[Chętny do pomocy bo]: MAM CYFRAKA
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Grudnia 2005, 22:40:58 »
Na dysku u mamy na kompie jest kilka set zrobionych budynków z wycen. Są to głównie gospodarstwa rolne byłe PGR-y. Moze nie każde zdjęcie na teksture się nada ale dośc dobrze na coniektórych widać bryłe budynku. Duzo obór, kurników, szop i wiat. Ruzne garaże na ciągniki i inne mniejsze. Kuźnie, kołodziejnie no i co ciekawe stare i nieczynne gorzelnie. Takze małe pałacyki dawnych właścicieli ziem. Z pewnościa by były do wykorzystania ruznego typu detale np jakieś okna z bliska od obory i takich tam budynkow, takze jakies stare drewniane drzwi od stosoły jakaś dachówka lub fragmenty elewacji. Niestety pisałem o tym bardzo dawno temu i jakoś do dziś nie było odzewu.  Mozna by to na trasach gdzieś to wykorzystać.
Koniec tworczosci unoffowej i prywatnej.
http://chomikuj.pl/EP08-015

Offline piotrek-

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
    • http://www.ts.kolej.szczecin.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
[Chętny do pomocy bo]: MAM CYFRAKA
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Grudnia 2005, 21:31:18 »
Cytat: "Bart"
Z Zmodellera zrezygnujmy, szkoda czasu i zdrowia na konwertowanie.

Czemu?
Jesli ktoś dobrze obsługuje ten program, moze spokojnie w nim robić
z konwersją niema najmniejszych problemów
wystarczy wyeksportować do 3ds i w maxie zaimportować
mapowanie się zachwuje, wystarczy nałozyć tylko materiał
Lokomotywa sm31: prace wstrzymane
model 100%,

Offline misq

  • Wiadomości: 12
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
[Chętny do pomocy bo]: MAM CYFRAKA
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Grudnia 2005, 11:54:32 »
chętnie bym pomógł tylko nie umiem mapować tekstur niestety:/

ale cyfróweczke posiadam
w Krakowie i okolicach jest pełno obiektow kolejowych wiec nie ma problemu
jedeną przeszkodą jest pogoda :/

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
[Chętny do pomocy bo]: MAM CYFRAKA
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Stycznia 2006, 15:40:04 »
Byłem ostatnio porobić trochę fotek i dopadła mnie psiarnia, spisali i "pouczyli" że nie wolno fotografować obiektów kolejowych ze względu na zagrożenie atakiem terrorystycznym (widocznie wyglądam jak terrorysta:))) jeb... złodzieje chcieli mi jeszcze aparat skonfiskować bo nie chciałem opuścić terenu kolejowego :[
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
[Chętny do pomocy bo]: MAM CYFRAKA
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Stycznia 2006, 18:27:56 »
Cytat: "AIR"
Byłem ostatnio porobić trochę fotek i dopadła mnie psiarnia, spisali i "pouczyli" że nie wolno fotografować obiektów kolejowych ze względu na zagrożenie atakiem terrorystycznym (widocznie wyglądam jak terrorysta:))) jeb... złodzieje chcieli mi jeszcze aparat skonfiskować bo nie chciałem opuścić terenu kolejowego :[


Jeśli byłeś na terenie kolejowym, to mieli rację, ale jeżeli fotografowałeś z miejsc ogólnodostępnych, to nie mieli prawa nawet Cię spisać :)

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
[Chętny do pomocy bo]: MAM CYFRAKA
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Stycznia 2006, 16:39:38 »
zrobiłem pare fotek eu07(071,336,367), ep07-371, eu06-04 na textury.  Próbowałem textury zrobić sam ale nie mam niestety zdolności ani umiejętności więc komu mógł bym podesłać  aby "coś z nich wykombinował" :) ??
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
[Chętny do pomocy bo]: MAM CYFRAKA
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Stycznia 2006, 16:43:20 »
Cytat: "piotrek"
Jeśli byłeś na terenie kolejowym, to mieli rację, ale jeżeli fotografowałeś z miejsc ogólnodostępnych, to nie mieli prawa nawet Cię spisać :)


Peron też jest terenem kolejowym i za razem ogólnodostępnym i można tam robić zdjęcia. A spisać mają prawo wszędzie i o każdej porze.

Aha, no i żaden zakaz póki co nie obowiązuje.

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
[Chętny do pomocy bo]: MAM CYFRAKA
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Stycznia 2006, 20:04:07 »
Cytat: "|andy|"
Cytat: "piotrek"
Jeśli byłeś na terenie kolejowym, to mieli rację, ale jeżeli fotografowałeś z miejsc ogólnodostępnych, to nie mieli prawa nawet Cię spisać :)


Peron też jest terenem kolejowym i za razem ogólnodostępnym i można tam robić zdjęcia. A spisać mają prawo wszędzie i o każdej porze.

Aha, no i żaden zakaz póki co nie obowiązuje.


Pewny jesteś??  Juz 2razy mi na peronie zabronili robić zdjęć bo jest podobno wprowadzony stan wyjątkowy po zamachach w Madrycie do odwołania. Trzeba mieć pozwolenie, a onie nie jest tak łatwo:/
Jednak udało mi się kilka zrobić. Albo z ukrycia(aparat pod kurtką), troche jak akurat sie odwrócili troche na przypał wkoncu zakazy sa po to by je łamać;)))
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
[Chętny do pomocy bo]: MAM CYFRAKA
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Stycznia 2006, 20:31:56 »
Cytat: "AIR"
Cytat: "|andy|"
Cytat: "piotrek"
Jeśli byłeś na terenie kolejowym, to mieli rację, ale jeżeli fotografowałeś z miejsc ogólnodostępnych, to nie mieli prawa nawet Cię spisać :)


Peron też jest terenem kolejowym i za razem ogólnodostępnym i można tam robić zdjęcia. A spisać mają prawo wszędzie i o każdej porze.

Aha, no i żaden zakaz póki co nie obowiązuje.


Pewny jesteś??  Juz 2razy mi na peronie zabronili robić zdjęć bo jest podobno wprowadzony stan wyjątkowy po zamachach w Madrycie do odwołania. Trzeba mieć pozwolenie, a onie nie jest tak łatwo:/
Jednak udało mi się kilka zrobić. Albo z ukrycia(aparat pod kurtką), troche jak akurat sie odwrócili troche na przypał wkoncu zakazy sa po to by je łamać;)))


W twarz bym sie takim zaśmiał....
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
[Chętny do pomocy bo]: MAM CYFRAKA
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Stycznia 2006, 18:04:29 »
Cytat: "AIR"
Cytat: "|andy|"
Aha, no i żaden zakaz póki co nie obowiązuje.


Pewny jesteś??


Tak.

Offline Gryzak

  • Wiadomości: 22
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1
[Chętny do pomocy bo]: MAM CYFRAKA
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Stycznia 2006, 18:13:41 »
U nas na Kieleckim nie ma znowu tak dużo psiarni. Są momenty kiedy ich wogóle nie ma ale to jes rzadkość.
Ja fotciłem z 2 tygodnie temu telefonem EN81-004 (szynobus kielecki), ET22 i EU07 to policji i soków wogóle nie widziałem :]
ET22-228

Offline AIR

  • Deweloper
  • Wiadomości: 654
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 505
[Chętny do pomocy bo]: MAM CYFRAKA
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Stycznia 2006, 18:51:21 »
to widocznie miałem pecha, że na nich trafiłem ale skoro raz w Kielcach a drugi raz w Krakowie Płasz. mi zabronili fotografować podając ten sam podwód to chyba coś prawdy w tym jest
Niebo jest Bogiem, a skoki nałogiem...->
http://www.youtube.com/watch?v=nE9G-qiZqSU

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
[Chętny do pomocy bo]: MAM CYFRAKA
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Stycznia 2006, 19:18:51 »
Cytat: "AIR"
to widocznie miałem pecha, że na nich trafiłem ale skoro raz w Kielcach a drugi raz w Krakowie Płasz. mi zabronili fotografować podając ten sam podwód to chyba coś prawdy w tym jest


Nie ma. Jak znowu zaczną opowiadać takie bajki to spytaj o podstawę prawną (a takiej Ci nie podadzą), a później o nazwiska i numery służbowe funkcjonariuszy, a następnie o nazwisko ich przełożonego abyś wiedział do kogo słać skargę.

Jeśli zostanie wprowadzony zakaz to powinny zawisnąć tablice z zakazem fotografowania.

Offline eu07_304

  • Wiadomości: 496
  • Rattus norvegicus
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
[Chętny do pomocy bo]: MAM CYFRAKA
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Stycznia 2006, 19:23:01 »
Cytat: "AIR"
zrobiłem pare fotek eu07(071,336,367), ep07-371, eu06-04 na textury.  Próbowałem textury zrobić sam ale nie mam niestety zdolności ani umiejętności więc komu mógł bym podesłać  aby "coś z nich wykombinował" :) ??


Mi mógłbyś podesłać (mam trochę wprawy: EU07-092 np.) na:
eu07_304(at)wp.pl

D|-8---6-5-
A|-8---4-3-
E|-6---4-3-