Autor Wątek:  Prywatna kolej... jeszcze nie do końca ustalona nazwa  (Przeczytany 3741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotpal

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Prywatna kolej... jeszcze nie do końca ustalona nazwa
« dnia: 22 Stycznia 2006, 20:58:44 »
Witam! Od pewnego czasu chodzi mi po głowie pewien pomysł, który mógłby ożywić symulator. Skończyła mi się sesja i chcę poświęcić się jakiemuś przedsięwzięciu. Wszystko jednak zależy od chęci innych ludzi.
Tak więc, chciałem przedstawić wszystkim użytkownikom Maszyny swój własny projekt. Nie będzie to trasa, ale raczej pewna gra (oczywiście zastrzegam sobie, że wiem, że Maszyna nie jest grą). Cały mój pomysł polega na odzwierciedleniu całości życia kolejowego,
Wybrałem do tego scenerię Huntera – linia 546. Już porozumiałem się z Autorem i na razie wyraził zgodę co do modyfikowania trasy (właściwie to jak jest z prawami autorskimi?).
Sądzę, że ta trasa z uwagi na ciekawe układy torowe i otoczenie nadaje się do tego najlepiej. Poniżej zamieszczam w punktach przybliżone zasady takiej gry:
- na początek trzeba zrobić na papierze rozkład jazdy pociągów towarowych i pasażerskich dla tej linii, oparty byłby na miejscowych warunkach, tj. liczbie mieszkańców, rozmieszczeniu fabryk itd.
- następnie w oparciu o tej rozkład należałoby wykonać misje dla wszystkich poruszających się pociągów (tutaj byłoby trochę roboty, ale na początek można byłoby stworzyć rozkład jazdy mający niewiele obiegów pociągów, sądzę, że 2-3 osoby spokojnie z tym by się uporały, w końcu to tylko eventy)
- każda misja byłaby zamkniętym obiegiem, a więc do-powrót, tak aby odzwierciedlić właściwą pracę na kolei, ewentualnie gdyby trzeba byłoby za długo czekać na powrót zrobiłoby się dwie misje
- kolejnym punktem byłby nabór uczestników gry
- cała gra polegałaby na przechodzeniu kolejnych poziomów: maszynista sm42 dla pociągu sieciowego, sm42 dla pociągu zdawczego, elektr. dla pociągu towarowego, elektr. EZT, elektr. osob. (czyli eu07), elektr. pospieszny
- poszczególne misje wysyłane byłyby na email użytkowników, po ich przejechaniu odsyłaliby do moderatora plik loga i otrzymywaliby kolejną misję, powiedzmy, że byłby tydzień na zaliczenie każdej misji, po trzech tygodniach ciszy, użytkownik zostawałby wykreślany z listy pracowników danego zakładu kolejowego
- w ten sposób dostawaliby punkty, które odpowiednio zebrane pozwoliłyby im przejść do kolejnego zakładu (czyli kolejny poziom)
- jeśli ktoś chciałby zarobić dodatkowe punkty to mógłby zbudować kolejny odcinek linii (kawałeczek toru, albo np. powierzchnię, budynki na jakimś krótkim odcinku).
Sądzę, że ta gra pozwoli nie tylko w jakiś sposób odzwierciedlić życie kolejowe, ale także przyczyni się do rozbudowania całej scenerii. Na początek jednak trzeba poprawić błędy, które występują w tej scenerii. Nie chodzi mi tutaj o eventy, ale o rozmieszczenie semaforów, ułożenie kilometraża itd.
Dlatego najpierw pierwszym etapem będzie poprawienie trasy. Na razie wykryłem dwa błędy:
- na pierwszej stacji, gdy wyjeżdżamy w niewłaściwym miejscu są tarcze manewrowe
- brak kilometraża.
Do tych właśnie zadań potrzebuję ochotnika/ochotników, którzy poprawią błędy. Jeśli jesteście chętni napiszcie do mnie na PM. W zamian mogę zaoferować punkty, które będą rozdawane po rozpoczęciu gry. Poza tym potrzebuję dwie osoby do tworzenia eventów. To na razie byłoby na tyle, jeśli macie jakieś pytania to piszcie śmiało. Wiem, że na razie jest wszystko lekko zagmatwane, ale mam nadzieję, że z Waszą pomocą uda Nam się coś stworzyć.
Piotpal

Offline Szymon

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Prywatna kolej... jeszcze nie do końca ustalona nazwa
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Stycznia 2006, 21:08:30 »
Cytat: "piotpal"

- następnie w oparciu o tej rozkład należałoby wykonać misje dla wszystkich poruszających się pociągów (tutaj byłoby trochę roboty, ale na początek można byłoby stworzyć rozkład jazdy mający niewiele obiegów pociągów, sądzę, że 2-3 osoby spokojnie z tym by się uporały, w końcu to tylko eventy)


Ty chyba nie doceniasz eventów,ale to na marginesie:D

A co do pomysłu to całkiem calkiem ciekawy..
Postęp prac nad trasą------>80%-prace skoncentrowane na lokomotywie 401Da,więcej czytaj w dziale "Tabor"
--------------------------------------------------
Jesli uważasz ze ci pomogłem ,to możesz odwdzięczyć mi się za to plusikiem:)

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Prywatna kolej... jeszcze nie do końca ustalona nazwa
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Stycznia 2006, 02:40:53 »
Coś w stylu:
"Zgłaszajcie się do mnie a ja rozdam wam zadania i poczekam aż zrobicie" :P

Marzenia chłopie. Lepiej weździe się do roboty i poróbcie jakieś budyneczki jak nie chcecie mijać samych drzew w SPT.
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Re: Prywatna kolej... jeszcze nie do końca ustalona nazwa
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Stycznia 2006, 07:46:16 »
Cytat: "piotpal"
po ich przejechaniu odsyłaliby do moderatora plik loga


Może plik loga + taśmę z Haslera w formie pliku .dat
-//-

Offline piotpal

  • Wiadomości: 104
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Prywatna kolej... jeszcze nie do końca ustalona nazwa
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Stycznia 2006, 18:23:59 »
Cytuj
Coś w stylu: "Zgłaszajcie się do mnie a ja rozdam wam zadania i poczekam aż zrobicie" :P

Naprawdę nie wiem czemu tak storpedowałeś mój pomysł? Jeśli chodzi o mój wkład to po prostu spróbuję wziąść wszystko co zostanie do zrobienia. Poza tym coś tam robię na boku, ten temat jest tutaj:
http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=3356&highlight=gorlice
Narazie męczę się się z eventami, miałem tutaj pytanie:
http://www.eu07.pl/forum/viewtopic.php?t=3632
ale nikt nie odpowiedział. Więc insynuowanie, że chcę wykorzystywać innych, a sam nic nie robić jest trochę nie ok. Ale to już Twoja sprawa. Dla mnie Forum nie jest po to żeby się wykłócać.
Cytuj
Marzenia chłopie. Lepiej weździe się do roboty i poróbcie jakieś budyneczki jak nie chcecie mijać samych drzew w SPT.

Rozumiem, że Twój projekt jest ważny (właściwie dla wszystkich użytkowników to najważniejszy na Forum), ale można by spróbować także czegoś innego. Przecież powyższą "grę" będzie można także zastosować w SPT. Zresztą i tak wszystko rozbije się o chętnych użytkowników do współpracy. Jeśli tacy się nie znajdą, będzie wiadomo, że mój projekt jest chybiony.
Cytuj
Może plik loga + taśmę z Haslera w formie pliku .dat

Też o tym myślałem, ale mimo długiej zabawy w Maszynę, nigdy nie próbowałem wykorzystać tego programu. Widać, że czas zacząć :)
Piotpal

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Prywatna kolej... jeszcze nie do końca ustalona nazwa
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Stycznia 2006, 23:52:33 »
Cytat: "piotpal"

Naprawdę nie wiem czemu tak storpedowałeś mój pomysł?  


Cytat: "piotpal"
Do tych właśnie zadań potrzebuję ochotnika/ochotników, którzy poprawią błędy . Jeśli jesteście chętni napiszcie do mnie na PM. W zamian mogę zaoferować punkty, które będą rozdawane po rozpoczęciu gry . Poza tym potrzebuję dwie osoby do tworzenia eventów


Powtarzam jeszcze raz. Dajcie sobie spokój. To będą miesiące tworzenia, lata koordynowania a potem nikt z "was" nie dojdzie jakie pliki stworzyliście i 1000 razy innym nie zadziała zanim skompletujecie paczke.
Umiesz robić cos w maxie? zajmij się budynkami jak kolega PEKAPE od którego dostałem całkiem fajną paczkę z budynkami.
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa