Autor Wątek:  Ukryj archiwalne pojazdy  (Przeczytany 2032 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline robert357

  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 184
Ukryj archiwalne pojazdy
« dnia: 26 Kwietnia 2023, 23:36:06 »
Mam kilka pytań i zastrzeżeń do tej nowości.

Po pierwsze, czemu jest to jedyna opcja, której starter nie zapamiętuje jej stanu? Archiwalne scenerie czy opcje składów w zakładce "Magazyn" pozostają włączone/wyłączone tak jak je zostawiliśmy, gdzie archiwalne pojazdy trzeba odklikiwać za każdym razem po włączeniu startera.
Po drugie. Nie rozumiem czym się kierowano przy wyborze niektórych pojazdów. Modelem zewnętrznym? Jeżeli tak, to czemu SM40/41 trafiły do tej listy. Kabiną? Jeżeli tak, to co tam robią SM03/04? Brakiem kabiny low poly? Czemu SM31? Dźwiękami? Od 40CC krwawią uszy. Z niektórymi wagonami jest podobnie. XR 426Z został, XTOW wypadły. Rozumiem EU20, EL200, 401DA czy SA102, ale mam wrażenie, że niektóre grywalne pojazdy wypadły "bo som brzydkiem". Jak na moje np. takie ET40 jest bardziej grywalne (i nie wygląda tak źle) od chociażby Husarza bez kabiny...
« Ostatnia zmiana: 27 Kwietnia 2023, 11:22:49 wysłana przez robert357 »

Offline Turbokibel

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 1598
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1293
Odp: Ukryj archiwalne pojazdy
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Kwietnia 2023, 12:40:50 »
Co do Husarzy i nowych pojazdów bez kabiny (ES, Dragon 2, Bardotka, Nurek) się jak najbardziej zgadzam. Mogą być one na scenerii, lecz skoro są nie przystosowane do prowadzenia przez gracza to nie powinny być widoczne w starterze jako pojazdy zdolne do prowadzenia przez gracza.
Otrzymałem permanentnego bana na 6h xD

Offline robert357

  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 184
Odp: Ukryj archiwalne pojazdy
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Kwietnia 2023, 13:18:14 »
Jeszcze dodam by było jasne, o co mi chodzi. Nie jestem przeciwny schowania niektórych pojazdów, ale wolałbym by było to bardziej przemyślane. Zamiast "Ukryj pojazdy archiwalne" lepsze by było "Ukryj pojazdy niekompletne". Taka lokomotywa bez kabiny "straszy" tak samo, co staruszek EU04. Dodatkowo wagony bym zostawił w spokoju o ile nie ma jakiś zepsutych bez fizyki. Ta opcja powstała raczej pod nowych graczy, a mam wrażenie, że teraz jest bardziej zrobiona po to, bo komuś się "starocie nie podobają".