Autor Wątek:  Problem z nabijaniem powietrza  (Przeczytany 620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kudłaty_90

  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Problem z nabijaniem powietrza
« dnia: 07 Lutego 2023, 23:09:38 »
Witam, mam problem ze scenerią Moczniki Popych. Po podpięciu lokomotywy do pustego składu coś jest nie tak bo przy dodawaniu "gazu" silnik nie reaguje ani nie rusza ani nie słychać żeby zwiększały sie obroty... na dodatek coś jest nie tak z manometrem powietrza bo zbiornik główny mam tylko około 200kpa po użyciu odluźniacza i w zbiorniku głównym powietrze pomału spada a nabija sie pomału znowu w cylindrze hamulcowym... ktoś podpowie co jest? P.S. po 20 minutach stania zbiornik główny już tylko 90kpa =/
Dobra jest nie było tematu... kilka ostatnich wagonów było zahamowane ręcznym hamulcem... kiedyś jak grałem pare lat temu to zdaje sie była opcja podglądu danego wagonu, jego statusu itp że było napisane czy jest zaciągnięty hamulec czy nie... teraz chyba nie ma tej opcji
« Ostatnia zmiana: 07 Lutego 2023, 23:18:18 wysłana przez Kudłaty_90 »

Online robert357

  • Wiadomości: 160
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 184
Odp: Problem z nabijaniem powietrza
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Lutego 2023, 23:30:05 »
Pod F12 zakładka Vehicle jest pokazany stan wszystkich hamulców. By zobaczyć stan w danym wagonie trzeba podlecieć do niego wolną kamerą (F4).

Online matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6087
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2066
Odp: Problem z nabijaniem powietrza
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Lutego 2023, 22:03:06 »
W przypadku tego scenariusza powinieneś przed podpięciem się do składu dać nastawnik kierunku na 0 i zawór hamulca zespolonego dać w odcięcie, żeby nie dezaktywować AI w przedniej lokomotywie. Jak to się nie uda, to musisz polecieć do pierwszej lokomotywy, wcisnąć F5, następnie shift+q, jak zacznie się uruchamiać, to szybciutko na koniec składu i wracasz do swojej lokomotywy F5. W czasie jazdy na popychu zawór hamulca zespolonego powinieneś mieć w odcięciu.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.