Autor Wątek:  Ustawienia Graficzne - 4K, najwyższa jakość vs płynność  (Przeczytany 941 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SilenS

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Ustawienia Graficzne - 4K, najwyższa jakość vs płynność
« dnia: 07 Stycznia 2023, 18:03:55 »
Witam, pytanie kieruje do Maszynowiczów z mocnym sprzętem - chodzi o ustawienia, triki aby uzyskać jak najlepszą grafikę (duże rozdzielczości 4K) i płynność rozgrywki...

Ocenie działam na ustawieniach "Uproszczone" - wymaksowane opcje + dodatkowe w sterowniku grafiki. Szczerze nie jest to co powinno być. Opcje Pełne przy ustawieniach maksymalnych klatkują, są zrywy FPS co psuje symulacje.

Pochwalcie się setupem ustawień przy mocniejszych komputerach, czy jakimiś dodatkowymi zabiegami.

Moje w załączniku.

Offline barman_2000

  • Wiadomości: 151
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Ustawienia Graficzne - 4K, najwyższa jakość vs płynność
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Stycznia 2023, 18:22:55 »
Skoro na trybie pełnym Ci klatkuje to jak chcesz mieć coś lepiej? Ja mam wszystko na maksa ustawione.

Offline SilenS

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Ustawienia Graficzne - 4K, najwyższa jakość vs płynność
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Stycznia 2023, 18:24:37 »
przeczytaj jeszcze raz mój post - ze zrozumienem.

Uwielbiam takie odpowiedzi - ja mam wszystko max. A nie podasz specyfikacji ustawień jaka rozdzielczość ... etc.
« Ostatnia zmiana: 07 Stycznia 2023, 19:34:16 wysłana przez SilenS »

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Ustawienia Graficzne - 4K, najwyższa jakość vs płynność
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Stycznia 2023, 19:05:14 »
Mi to szader uproszczony (który jest z myślą o słabszych komputerach) gryzie się z resztą ustawień na maksa. Spróbuj dać pełny, możesz spróbować z obcięciem multisamplingu na 4, a później możesz spróbować zmniejszyć źródła cienia do kabiny. Źródła do obliczania cieni w kabinie mam na 30m, pozostałych na 150m, a multisampling na 2. Daj znać jaki efekt. Ogólnie to nawet pora roku (kąt padania promieni słonecznych - długość cienia) wpływa na zasobożerność maszyny.
« Ostatnia zmiana: 07 Stycznia 2023, 19:08:49 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline barman_2000

  • Wiadomości: 151
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 121
Odp: Ustawienia Graficzne - 4K, najwyższa jakość vs płynność
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Stycznia 2023, 19:53:49 »
Sam nie wysiliłeś się nic a nic nawet nie podając specyfikacji swojego sprzętu a oczekujesz konkretnych i wartościowych odpowiedzi.


Offline SilenS

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Ustawienia Graficzne - 4K, najwyższa jakość vs płynność
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Stycznia 2023, 20:21:31 »
Sam nie wysiliłeś się nic a nic nawet nie podając specyfikacji swojego sprzętu a oczekujesz konkretnych i wartościowych odpowiedzi.
Dalej pokazuje że bez przeczytania i wysilenia co do mojego postu palnąłeś odpowiedź

Mi to szader uproszczony (który jest z myślą o słabszych komputerach) gryzie się z resztą ustawień na maksa. Spróbuj dać pełny, możesz spróbować z obcięciem multisamplingu na 4, a później możesz spróbować zmniejszyć źródła cienia do kabiny. Źródła do obliczania cieni w kabinie mam na 30m, pozostałych na 150m, a multisampling na 2. Daj znać jaki efekt. Ogólnie to nawet pora roku (kąt padania promieni słonecznych - długość cienia) wpływa na zasobożerność maszyny.

Ok, zszedłem z ustawień graficznych w panelu nVidia.
Panel Startera, multisampling x2, zasięg cieni: 150m, zasięg źródeł w kabinie: 30, rozdzielczość: 8192/60FPS

Wrzosy/l053/bałtyk przy wszystkich porach roku jest 60FPS i nie szarpie (monitor ma max 60hz).

sprawdzę na x4 i dodatkowe opcje w nVidii.
« Ostatnia zmiana: 07 Stycznia 2023, 20:22:36 wysłana przez SilenS »

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Ustawienia Graficzne - 4K, najwyższa jakość vs płynność
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Stycznia 2023, 20:22:44 »
Wrzosy/l053/bałtyk przy wszystkich porach roku jest 60FPS i nie szarpie (monitor ma max 60hz).
A jak pod kątem grafiki? Efekt zadowalający?
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline SilenS

  • Wiadomości: 85
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Odp: Ustawienia Graficzne - 4K, najwyższa jakość vs płynność
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Stycznia 2023, 20:34:45 »
Rozmycie, realistyczne cieniowanie niż na uproszczonym (pikseloza) ogółem jakość jest lepsza pod względem odbić i samego światła.

przy GTX1060 i GTX1660 (6GB) odpadało cieniowanie 60FPS, krótkie zasiegi cieni i co najlepsze jakość łuków na minimal bo było szarpanie.

Wystarczyło jak widzę,  cienie i multisampling i jakość w 4K idzie z płynnością , dzieki matek123 za podpowiedź.

przy kartach RTX polecam postawić nowy pakiet sterowników 528.02 czy mody od extreme - mniej wkreca kartę na obroty.

Offline szogun

  • Wiadomości: 5627
  • Nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera!
    • Zobacz profil
    • szogun Studio
  • Otrzymane polubienia: 552
Odp: Ustawienia Graficzne - 4K, najwyższa jakość vs płynność
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Stycznia 2023, 21:13:08 »
Spróbuj jeszcze odznaczyć w starterze Pythona w osobnym wątku, to u mnie generowało lagi.
Skoro kot robi MIAU czyli miauczy, to dlaczego pies szczeka a nie hauka?
Informacje o trwających pracach -> facebook.com/szogunstudio