Autor Wątek:  3e-54  (Przeczytany 12389 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lipa1991

  • Gość
3e-54
« dnia: 26 Listopada 2005, 22:03:43 »
Można tą lokomotywę prowadzić, czy jakoś niezabardzo bo mi się nie udało jej poprawnie wpisać i nie wiem.

Post przeniesiony z działu Tabor. Ostrzeżenie dla użytkownika
Oli_EU

Offline Piotrek

  • Wiadomości: 888
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
3e-54
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Listopada 2005, 07:44:45 »
Nie można. Najpierw musi być kabina i fizyka, choć niektórzy robią jakieś cuda typu ET21 z kabiną i fizyką od EU07, ale wg mnie jest to pozbawione sensu.

Offline youBy

  • Deweloper
  • Wiadomości: 6163
  • Co tam?
    • Zobacz profil
    • Automat Weryfikujący Regulację i Lambdę
  • Otrzymane polubienia: 865
3e-54
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Listopada 2005, 09:04:04 »
Fizyka już była zrobiona wcześniej. Swoją drogą to jest jedna fizyka dla wszystkich elektryków, różnice w prowadzeniu są zapisane w charakterystykach. A kabinę już ktoś robi, a w zasadzie ktosie, bo jest ich dwóch.

EDIT: sprawdziłem dokładniej, różnice (jak na razie) są w sterowaniu, na razie tutaj widocznym przykładem jest byczek, gdzie do włączenia sprężarki nie trzeba włączać przetwornicy
Xoov
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w chwili publikacji. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podawania przyczyny, jak również informowania o tym.

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
3e-54
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Listopada 2005, 10:15:27 »
Tak. Kabinę robię ja wraz z Kolejarzem. Wersja stara i nowa są gotowe. Kolejarz kończy prace nad najnowszą wersją kabiny i sądzę, że w najbliższym czasie udostępnimy je do ściągnięcia.

Oto screeny z starej i nowej kabiny:

http://members.lycos.co.uk/michalpkp/etka/et21srednia.jpg
http://members.lycos.co.uk/michalpkp/etka/et21stara.jpg
-//-

hunter

  • Gość
3e-54
« Odpowiedź #4 dnia: 27 Listopada 2005, 10:25:10 »
Cytat: "PEKAP"
Tak. Kabinę robię ja wraz z Kolejarzem. Wersja stara i nowa są gotowe. Kolejarz kończy prace nad najnowszą wersją kabiny i sądzę, że w najbliższym czasie udostępnimy je do ściągnięcia.

Oto screeny z starej i nowej kabiny:

http://members.lycos.co.uk/michalpkp/etka/et21srednia.jpg
http://members.lycos.co.uk/michalpkp/etka/et21stara.jpg


Kabinka nawet ładna.
BTW. Co to za sceneria w pierwszym screenie?

Cytuj
Można tą lokomotywę prowadzić, czy jakoś niezabardzo bo mi się nie udało jej poprawnie wpisać i nie wiem.

Zgadzam się tutaj z Piotrkiem, takie rzeczy jak kopiowanie kabin np. z ET22 do EP09 jest pozbawione sensu. Symulator przecież ma urealistyczniać jazdę, nie?

Pozdrawiam.

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
3e-54
« Odpowiedź #5 dnia: 27 Listopada 2005, 10:36:48 »
Cytat: "Hunter"
BTW. Co to za sceneria w pierwszym screenie?

Screen został wykonany na stacji Zakopane.
-//-

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
3e-54
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Listopada 2005, 17:13:01 »
Bardzo ładnie się to prezentuje... Ciekawi mnie czy autorzy przewidują osobne pliki dźwiękowe dla tego modelu i czy hamulec Knorr'a będzie działał realistycznie.
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
3e-54
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Listopada 2005, 17:13:30 »
Cytat: "PEKAP"
Cytat: "Hunter"
BTW. Co to za sceneria w pierwszym screenie?

Screen został wykonany na stacji Zakopane.

Mhm, ciekawe :> To jest tylko dla was, czy kiedys bedzie moze wydane dla ogolu?

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
3e-54
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Listopada 2005, 17:44:40 »
Cytat: "Mateu"
To jest tylko dla was, czy kiedys bedzie moze wydane dla ogolu?


Na pewno zostanie wydane. Ale jeszcze dużo, dużo czasu do premiery ponieważ trasę realistyczną robi się znacznie dłużej niż fikcyjną.
-//-

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
3e-54
« Odpowiedź #9 dnia: 27 Listopada 2005, 17:55:27 »
Cytat: "PEKAP"
Cytat: "Mateu"
To jest tylko dla was, czy kiedys bedzie moze wydane dla ogolu?
Na pewno zostanie wydane. Ale jeszcze dużo, dużo czasu do premiery ponieważ trasę realistyczną robi się znacznie dłużej niż fikcyjną.
No to nic tylko pogratulować. No proszę, czyli jeszcze są na świecie ludzie, którzy coś porządnego wydają, a nie trzymają tylko dla siebie, albo sprzedają na Allegro.

Offline EU07-483

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2307
  • EU07-483
    • Zobacz profil
    • Super spółka :)
  • Otrzymane polubienia: 168
3e-54
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Listopada 2005, 20:11:59 »
Cytat: "Mariusz W."
No proszę, czyli jeszcze są na świecie ludzie, którzy coś porządnego wydają, a nie trzymają tylko dla siebie, albo sprzedają na Allegro.

Ciekawe do kogo to aluzja :)

A co to trasy - jak daleko planujecie ją pociągnąć ?
Jak będę duży zostanę maszynistą!

Offline PEKAP

  • Wiadomości: 588
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
3e-54
« Odpowiedź #11 dnia: 28 Listopada 2005, 07:41:04 »
Cytat: "EU07-483"
A co to trasy - jak daleko planujecie ją pociągnąć ?


Planujemy zrobić całą linię 99 czyli Chabówka - Zakopane. Długość 43 km.
-//-

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
3e-54
« Odpowiedź #12 dnia: 28 Listopada 2005, 13:23:50 »
Cytat: "Mariusz W."
No to nic tylko pogratulować. No proszę, czyli jeszcze są na świecie ludzie, którzy coś porządnego wydają, a nie trzymają tylko dla siebie, albo sprzedają na Allegro.


Są niestety też ludzie którzy z pewnych względów mają tego symka "głęboko w poszanowaniu" i pracują tylko "dla Nebuli".

Kiedyś podziękujecie.
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Offline Tomcio

  • Wiadomości: 186
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
3e-54
« Odpowiedź #13 dnia: 28 Listopada 2005, 14:55:13 »
Witam

Cytat: "Bart"
Są niestety też ludzie którzy z pewnych względów mają tego symka "głęboko w poszanowaniu" i pracują tylko "dla Nebuli".
Kiedyś podziękujecie.

To co juz stworzyliscie i tworzycie dalej jest dla wielu czyms wspanialym. Nikt tu nikogo nie wyklina ze cos robi na "boku" Przecierz kazdy ma prawo zrobic z tym co stwozyl wszystko co zechce.
Ja naprzyklad juz dziekuje za to co jest. Dzieki temu choc przed komputerem moge poczuc sie jak maszynista.

Zainteresujcie szersza grupe uzytkownikow tym co juz jest do Nebuli i pomalu zacznijcie tlumaczyc co, jak i z czym, A wtedy szersze grono zacznie sie tym zajmowac. Przecierz wiekszosc nawet nie wiedzielo nic z tego projektu oprocz slowa Nebula.

Pozdrawiam
Tomcio
Poszukuje zdjęć Ep05-03, 22, 26 i Ep09-039 Eu/EP07 - 431 - 1046 najlepiej w rozdzielczości najlepiej minimum 1920/1080 im większe tym lepsze ;) Mogą być skany z dawnych lat. Potrzebne ze względów sentymentalnych. Nie będą rozpowszechniane. Z góry dziękuję

Marcin_EU

  • Gość
3e-54
« Odpowiedź #14 dnia: 28 Listopada 2005, 20:19:57 »
Cytat: "Bart"

Są niestety też ludzie którzy z pewnych względów mają tego symka "głęboko w poszanowaniu" i pracują tylko "dla Nebuli".

Kto to taki? Forum nebulowe jest praktycznie martwe odkad ja sie obrazilem. Pewnie chodzi o wirtualna prace tak jak przy tej slynnej paczce calosciowej :)

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
3e-54
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Listopada 2005, 22:29:04 »
Cytat: "Marcin_EU"

Kto to taki? Forum nebulowe jest praktycznie martwe odkad ja sie obrazilem. Pewnie chodzi o wirtualna prace tak jak przy tej slynnej paczce calosciowej :)


Tamte forum może i jest martwe. Na tym etapie zaawansowania projektu każdy widzi błędy :). Wystarczy chwila rozmowy na IRCu po 23.oo

Może zajrzysz do nas? :)
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

Marcin_EU

  • Gość
3e-54
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Listopada 2005, 23:39:03 »
Cytat: "Bart"

Tamte forum może i jest martwe. Na tym etapie zaawansowania projektu każdy widzi błędy :). Wystarczy chwila rozmowy na IRCu po 23.oo

No martwe forum moze o niczym nie swiadczyc, ale martwy svn to juz co innego :)

Cytat: "Bart"

Może zajrzysz do nas? :)

Gdzie mam zajrzec, na #nowy-symek? Jak bedzie sie z czego posmiac to czemu nie, tyle ze sie nie da bo invite only :)

Offline Bart

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 415
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
3e-54
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Listopada 2005, 00:07:41 »
Cytat: "Tomcio"


Zainteresujcie szersza grupe uzytkownikow tym co juz jest do Nebuli i pomalu zacznijcie tlumaczyc co, jak i z czym, A wtedy szersze grono zacznie sie tym zajmowac. Przecierz wiekszosc nawet nie wiedzielo nic z tego projektu oprocz slowa Nebula.


No własnie chyba nie ma sensu jeszcze tego robić. Nie ma potrzeby opisywać "skomplikowanych" procedur instalacji i tworzenia czegoś, omijania "dziur" gdyż są one do poprawienia/ulepszenia.
Marcin_EU (21-08-2005 20:42) napisał:
wystarczy znalezc wielu frajerow i za 10 lat ze starego symka bedziecie mieli bve, a za 50 to moze i mstsa

hunter

  • Gość
3e-54
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Listopada 2005, 15:17:53 »
Cytat: "Bart"
No własnie chyba nie ma sensu jeszcze tego robić. Nie ma potrzeby opisywać "skomplikowanych" procedur instalacji i tworzenia czegoś, omijania "dziur" gdyż są one do poprawienia/ulepszenia.

No tak, ale takie wsparcie na przykład modelami zawsze może się przydać. Przecież je będzie można w przyszłości wykorzystać, co nie?

Pozdrawiam.

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
3e-54
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Listopada 2005, 18:20:12 »
a co zamierzacie z tym wszystkim zrobic jeśli ani Nebula ani Allpack nie wyjdzie??
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
3e-54
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Listopada 2005, 18:30:57 »
Cytat: "Kozi"
a co zamierzacie z tym wszystkim zrobic jeśli ani Nebula ani Allpack nie wyjdzie??
No właśnie mnie też to pytanie dręczy. Bo wszyscy mówią, że będą w Nebuli, tuż po paczce, w samej paczce, a mnie ciekawi, jeśli zostanie podany termin 30 lutego z możliwym jednodniowym opóźnieniem, to co się stanie z tą całym nawałem taboru, jaki został stworzony.

Offline Kozi

  • Wiadomości: 791
  • Prosto z Serca Europy...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
3e-54
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Listopada 2005, 18:37:20 »
Tu nie chodzi tylko o tabor. Ale o wszystko co zostało zrobione oficjalnie i nieoficjalnie. Tabor, exe i inne takie rzeczy które miały sie pojawic kiedyśtam.
"... W Moich Snach Wciąż WŁOSZCZOWA !!!"

Marcin_EU

  • Gość
3e-54
« Odpowiedź #22 dnia: 29 Listopada 2005, 20:04:59 »
Modele zawsze mozecie powrzucac do trainza a reszta na smietnik :)

Offline CT

  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
3e-54
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Listopada 2005, 20:14:45 »
Cytat: "Marcin_EU"
Modele zawsze mozecie powrzucac do trainza a reszta na smietnik :)

A wiesz, że masz racje:) Tam przynajmniej nie marudzą, że robie z fps nebulowego jedno-cyfrowy pokaz slajdów porównywalny do starego symka.