Autor Wątek:  6Dh-1  (Przeczytany 6803 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kolej_Tymek

  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
6Dh-1
« dnia: 02 Listopada 2022, 19:36:27 »
Cześć
Ostatnio zacząłem pracę nad 6Dh. Na razie ukończone jest może 20-25% projektu. Ostoja póki co ma elementy tej dostępnej w MaSzynie obecnie, jednak robię ją od podstaw. Tekstura jest zrobiona na tyle na ile starczyło mi czasu i chęci, oraz tego na ile pozwoliły mi zdjęcia.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: 6Dh-1
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Listopada 2022, 19:38:40 »
A to dół nie będzie dobry z 6Dg? Z tego co wiem, to przechodziło lifting, więc miałbyś do zrobienia tylko górę. :) Możesz pokazać całkiem szare pudło bez tekstury? Kiedyś robiłem przymiarki do 6Dh, to wydaje mi się, że dzioby przy drzwiach do kabiny mają jakieś wnęki, a tego u Ciebie nie widać. https://ilostan.forumkolejowe.pl/index.php?nav=foto&id=51939
« Ostatnia zmiana: 02 Listopada 2022, 21:38:19 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Kolej_Tymek

  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: 6Dh-1
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Listopada 2022, 22:13:36 »
Ogółem tych wnęk nie widziałem na rysunkach z których robiłem. Dodam że robiłem na tych oficjalnych udostępnionych na stronie Taboru Dębica. Co do ostoi z 6Dg nie testowałem ale myślę że można spróbować :). Screen bez tekstury podeślę jak będzie chwila czasu jutro lub w piątek

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: 6Dh-1
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Listopada 2022, 22:22:49 »
Myślę, że bez problemu możesz na niej bazować. Z tego co wiem, to jest to ostoja od Antka, którą robił pod 6DA, ale została wykorzystana do 6Dg. Jedyne co proponował bym poprawić w ostoi, to wymienić węże na nowe i prawidłowo je osadzić. żeby rurki wychodziły pod spodem. https://www.tabor-debica.pl/Do-pobrania.html jak pobierzesz katalog lokomotyw, to po powiększeniu doskonale widać na rysunku bocznym. Jak chcesz, to mogę wysłać na priw to co zacząłem. Jest tam zaimportowana 6dg ze zmodyfikowaną kabiną i dziobami, ale jak widzę rysunek z katalogu, to chyba bazowałem na gorszym jakościowo.

Edit. Na rzucie z góry też widać tą wnękę, tylko musisz powiększyć sobie tak na co najmniej 300%.
« Ostatnia zmiana: 02 Listopada 2022, 22:35:53 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Kolej_Tymek

  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: 6Dh-1
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Listopada 2022, 07:26:57 »
To podeślij. Możliwe że przeoczyłem jak robiłem pudło te wnęki

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: 6Dh-1
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Listopada 2022, 09:23:01 »
Możesz śmiało wybrać co tam Tobie potrzeba. Niestety musisz sobie sam zaimportować podwozie, bo jak w przeglądarce eksportowałem z maxa do obj, to mi zespawało całą scenę w 1 obiekt. Proponuję bardziej przeróbkę 6Dg od robienia od zera, bo będą większe szanse, że dociągniesz do końca :) Tym bardziej, że wózki i ostoja są dość świeże. Odpal sobie jakąś 6Dg w maszynie, to zobaczysz, że podwozie jest całkiem niezłej jakości :)
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Kolej_Tymek

  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: 6Dh-1
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Listopada 2022, 10:05:29 »
Dzięki wielkie. Pudło zostawię swoje chyba tylko zrobię to wcięcie przy drzwiach. Wózki oraz ostoje wezmę z tego modelu. W ogóle to jaki kolor mają światła w 6Dh? Te same co w 6Dg?

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: 6Dh-1
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Listopada 2022, 11:15:38 »
Spoko, tylko wózków i ostoi nie bierz ode mnie, bo tam się pospawało wszystko w jedno. Zaimportuj sobie z repo t3d i tyle. W dodatku są dostępne nowe skrypty do blendera, więc nie będziesz musiał poprawiać wygładzania.
« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2022, 12:09:24 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: 6Dh-1
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Listopada 2022, 16:35:25 »
Niestety ale z obj nawet pomimo właściwego podziału po imporcie to zlepia w jeden obiekt. Przerabiałem to już na gagrze po przesiadce na blendera.
« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2022, 16:36:27 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline x_Zielu

  • Deweloper
  • Wiadomości: 796
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1139
Odp: 6Dh-1
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Listopada 2022, 18:14:51 »
Pozwolę sobie zadać jedno ważne pytanie, co się stało z twoimi poprzednimi projektami, czyli kolejno: kabiną E6ACTa, kabiną SA134, kabiną Vectrona, M62BF, Skodą 163 i kabiną EU44? Tak pytam, bo mam takie podejrzenie, że ten projekt skończy się równie szybko co poprzednie, wyżej wspomniane. Moim zdaniem pierwszym błędem, który popełniasz jest to, że najpierw robisz na mniej więcej ze zdjęć i rysunków model, a dopiero potem prosisz o materiały. Powinno to się działać na odwrót, żeby to miało ręce i nogi i chociaż zbliżone wymiary i elementy do realnego pojazdu.
Taurusy, to jest przyszłość.
Aktualne projekty: Link

Offline Kolej_Tymek

  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: 6Dh-1
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Listopada 2022, 18:51:42 »
Mówiłem to na pv komuś ale powtórzę tu. Kabinę dragona E6ACTa będę robił jak będą materiały. Mam obecnie tylko zdjęcia. Projekty przed wakacjami tego roku usunęły się (lub zginęły na dyskach)

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: 6Dh-1
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Listopada 2022, 19:00:08 »
Ponoć da się dane odzyskać z takich dysków, więc warto spróbować.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: 6Dh-1
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Listopada 2022, 19:11:55 »
Niestety ale z obj nawet pomimo właściwego podziału po imporcie to zlepia w jeden obiekt. Przerabiałem to już na gagrze po przesiadce na blendera.
Niekoniecznie,  wszystko zależy jakie ustawienia OBJ ustawi przy ekspercie.

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: 6Dh-1
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Listopada 2022, 19:47:21 »
Różne ustawienia sprawdzałem i za każdym razem było jako jeden obiekt, ale jak najbardziej nie neguję bo możliwe że nie te opcje zaznaczałem.
« Ostatnia zmiana: 03 Listopada 2022, 19:49:48 wysłana przez Sawi »
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline x_Zielu

  • Deweloper
  • Wiadomości: 796
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1139
Odp: 6Dh-1
« Odpowiedź #14 dnia: 04 Listopada 2022, 00:13:22 »
Mówiłem to na pv komuś ale powtórzę tu. Kabinę dragona E6ACTa będę robił jak będą materiały. Mam obecnie tylko zdjęcia. Projekty przed wakacjami tego roku usunęły się (lub zginęły na dyskach)

No to w takim razie:
Co się stało z kabiną Vectrona (ponoć robiłeś z kolegów, z dwóch komputerów na raz raczej nie znikło) i skodą 163 (w te wakacje robiona, a nie przed). Ponadto - dziwi mnie ta wybiórczość co do stosowania materiałów - model lokomotywy, który musi dużo bardziej dokładny pod względem wymiarów i dość istotnych detali, robisz sobie bez wymiarów, a opierając się na zdjęciach, natomiast kabiny smoka nie robisz, bo nie ma innych materiałów jak zdjęcia. Nieco mnie to dziwi, aczkolwiek mimo to twojej pracy nie skreślam, jak będziesz miał jakieś widoczne postępy do pokazania, to wstawiaj.
Taurusy, to jest przyszłość.
Aktualne projekty: Link

Offline hanys

  • Deweloper
  • Wiadomości: 2474
    • Zobacz profil
    • Trainz Download Center
  • Otrzymane polubienia: 1090
Odp: 6Dh-1
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Listopada 2022, 01:39:05 »
Mówiłem to na pv komuś ale powtórzę tu. Kabinę dragona E6ACTa będę robił jak będą materiały.
Materiały na Dragona są i to dość pokaźne razem z wymiarami oraz rysunkami, ale tym głowić się nie musisz bo już powstaje. Natomiast niestety nie jesteś na tyle wiarygodną osobą z aby takie cenne materiały, które nam udostepnił producent, udostępniać dalej tobie.  Skończ na prawdę jeden projekt do końca a będziemy brali ciebie na poważnie a jakieś materiały o które poprosisz się znajdą.

Offline Kolej_Tymek

  • Wiadomości: 70
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Odp: 6Dh-1
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Listopada 2022, 14:48:02 »
x_Zielu
Jeśli chodzi o kabinę vectrona to z mojego komputera projekt się usunął. Kolega z którym to robiłem uznał że nie ma sensu kontynuacja więc zakończyliśmy. Wracając do skody to na razie nie mam chęci do kończenia tego (tzn. mapowania wózków itp.), nie ze względu na to iż model jest lecz ze względów prywatnych którymi niekoniecznie chce dzielić się ze wszystkimi

Offline Sawi

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 9217
  • O.M.D - Electricity, O.M.D - Enola Gay. 01.09.2012
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 742
Odp: 6Dh-1
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Listopada 2022, 16:00:21 »
Skode po moich poprawkach autorstwa Smejkiego przekazałem jakiś czas temu do stosownego działu, także nie musisz się już tym zamartwiać.
Życie jest bardzo kruche i w najmniej oczekiwanym momencie tracisz bliskich. Nie widzisz kogoś lata i nagle już tej osoby nie ma :(. Jedynie co tobie zostaje, to wspomnienia http://www.youtube.com/watch?v=Rk_sAHh9s08 "Co mnie nie zabije, to mnie wzmocni".

Offline x_Zielu

  • Deweloper
  • Wiadomości: 796
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1139
Odp: 6Dh-1
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Listopada 2022, 19:36:28 »
Dostałem od autora model do przejrzenia, więc i tutaj pokażę moje spostrzeżenia (jako osoba średnio ogarniająca modeling). Nie jest najgorzej, nie jest najlepiej, jak ktoś bardziej kompetentny jest w stanie ocenić, to jak się autor zgodzi, to przekażę. Idąc kolejnością screenów:
1 - ta rurka jakby lewituje.
2 - Nie za głębokie to wcięcie? No i lampy wypada wrzucić.
3 - Brakuje kratek na czole i ta rurka chyba powinna być podziurawiona.
4 - cały dach i pod dachem to chyba nieśmieszny żart, ta "klima" odstaje od reszty i wydaje się być niewymiarowa. Brakuje całej reszty elementów na dachu i pod dachem.
5 - W tej lokomotywie są inne barierki niż ty dałeś.
6 - Kolejny brakujący element.
7 - Podwozie do wymiany. Kolejny brakujący element na pudle.
Bez screenów:
- te drzwiczki i kraty zrobił jakkolwiek w 3D, żeby to jakkolwiek wyglądało, a nie wszystko na płasko.
Całość wygląda średnio, ale widać jakiś postęp. Ja zrobienia skórki się raczej nie podejmę, bo materiałów dobrych na wszystko brak, a i w przypadku samego modelu nie zapowiada się na szybkie dokończenie.
Taurusy, to jest przyszłość.
Aktualne projekty: Link

Offline dsSAfdeasfd

  • Wiadomości: 6
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Odp: 6Dh-1
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Sierpnia 2023, 12:57:05 »
Witam czy prace nad modelem lokomotywy trwają nadal?


Nie pisz wiadomości w wątkach w których od 2 miesięcy nikt nic nie napisał.
Bocznica.
Matek123
« Ostatnia zmiana: 07 Sierpnia 2023, 18:47:28 wysłana przez matek123 »