Autor Wątek:  Seeding i problemy z powolnym pobieraniem się gry  (Przeczytany 4430 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline DrThrax

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Seeding i problemy z powolnym pobieraniem się gry
« dnia: 24 Sierpnia 2022, 16:17:55 »
Hej!
Chciałbym dopytać administracje MaSzyny o pozwolenie na seedowanie nowych i poprzednich torrentów. Przy instalacji symulatora zauważyłem, że pobieranie jest bardzo mozolnym procesem i o ile sama gra instaluje się 5min tak pobieranie trwa godzinami.
Dysponuje pokaźnym zasobem w datacenter i chciałbym przyłożyć jakiś swój wkład w gierkę, jako, że lubię kolej a na modelowaniu się nie znam ni cholery.

Zauważyłem też, że jeden z plików przy pobieraniu gry wysyłany jest z serwera a nie z torrentu i to on opóźnił instalacje mojej instancji gry o około 2 godziny (maszyna-diff-r8037-r8375.zip)- na załączonym screenie ETA wynosi 46min ale szybko prędkość pobierania zeszła do 100KiB. Czy dałoby radę go wrzucić na trackera jeśli zgodzilibyście się na seeding? Chętnie i z tym pomogę bo rurę do sieci mam sporą :)

Odciążyłoby to wasze serwery i symulator instalowałby się sprawniej.

Pozdrawiam!

« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2022, 16:24:21 wysłana przez DrThrax »

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2610
Odp: Seeding i problemy z powolnym pobieraniem się gry
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Sierpnia 2022, 17:03:09 »
Ponoć problem był z tym, ze tracker odrzucał seeda z localhosta. Trzeba było ustawić webseeda. Stronę zmuliłoby tak samo, ale byłoby trochę dzielenia na p2p, ale teraz to po ptokach. Pierwsze zainteresowanie przeszło, serwer raczej będzie już wyrabiał.
Mój kanał youtube

Offline DrThrax

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Seeding i problemy z powolnym pobieraniem się gry
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Sierpnia 2022, 17:10:33 »
Widzę, że nadal bilans jest spory (S/L) także mogę dorzucić swoje 1000Mbit na ten cel jak chcecie. Sprawdzę poprzez reinstalla, bo i tak na razie nie mam czasu odpalać symulatora i dam znać ;)

EDIT: Tak, jest zauważalnie lepiej :)
« Ostatnia zmiana: 24 Sierpnia 2022, 17:55:23 wysłana przez DrThrax »

Offline DrThrax

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Seeding i problemy z powolnym pobieraniem się gry
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Sierpnia 2022, 18:26:33 »
Niestety drugi plik nadal ma straszne prędkości :/
Główny torrent leci okej :)


Offline Milek7

  • Administrator
  • Wiadomości: 1047
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 903
Odp: Seeding i problemy z powolnym pobieraniem się gry
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Września 2022, 01:43:48 »
Na przyszłość - ile tej rury masz? Przy wydaniach dużych paczek trzeba z 5 Gbit, albo więcej.

Offline DrThrax

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Odp: Seeding i problemy z powolnym pobieraniem się gry
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Września 2022, 07:04:54 »
Na przyszłość - ile tej rury masz? Przy wydaniach dużych paczek trzeba z 5 Gbit, albo więcej.

Całej rurki na serwerowni to my mamy z 40Gbit natomiast większość jest używanych przez klientów i nie mogę niestety jej wam wydzielić - bynajmniej nie za darmo jak to obecnie robię ;/

Aktualnie mam 1Gbit symetrycznego bandwidthu na zbyciu i podczas ostatniej aktualizacji nie wykraczało zużycie poza 400Mbit/s według naszego monitoringu. Także powinno dać radę, zobaczymy - wyjdzie w praniu. Jak będę miał coś wolnego to będę dokładał serwery obecnie pracują dla was 3 seedery, każdy z możliwością obsłużenia 1Gbit/s ruchu.
« Ostatnia zmiana: 16 Września 2022, 08:39:32 wysłana przez DrThrax »