Autor Wątek:  Brak dźwięku po zmianie użytkownika  (Przeczytany 1098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maszynista_94

  • Wiadomości: 216
  • Z MZK Skierniewice zawsze po drodze...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 24
Brak dźwięku po zmianie użytkownika
« dnia: 07 Sierpnia 2022, 22:30:27 »
Po wylogowaniu się i ponownym zalogowaniu na komputerze, przy uruchomionej symulacji występuje brak dźwięku. Nie pomaga ani przesterowanie z poziomu symulatora, nie pomaga również manipulacja dźwiękiem z poziomu panelu sterowania.

Offline mk1991

  • Deweloper
  • Wiadomości: 674
  • Niech żyje EU43!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 282
Odp: Brak dźwięku po zmianie użytkownika
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Sierpnia 2022, 01:59:36 »
Coś takiego może się zdażyć, jeśli dysponujesz interface audio i symulator go zgubi, coś takiego na przykład działo się też kiedy wypięły mi się słuchawki z gniazda. ważna jest tu informacja z jakiej wersji windowsa kożystasz, bo win 11 potrafi mieć dziwactwa w kwestji zawłaszczania dźwięku przez aplikacje i to trzeba odznaczyć w panelu sterowania. Czy sprawdzałeś w mikserze dźwięku z jakiego urządzenia audio korzysta aplikacja? Czy symulacja była wtedy zapałzowana, czy w ruchu? To też jest ważne jeśli chciało by się ten błąd wywołać, aby przekonać się o co chodzi. Co to znaczy "manipulacje" jeśli chodzi o dźwięk w panelu sterowania. Nic mi to nie mówi. Za mało informacji podałeś, żeby można było coś powiedzieć.

Właśnie spróbowałem zrobić to co ty, wylogować się z uruchomioną maszyną na systemie win. w moim przypadku wersja 11 i efekt jest taki, że wszystkie procesy zniknęły. Maszyna jak i inne procesy została ubita przez system. Jeśli jest tak na innych wersjach systemu, to podejżewam, że prędzej uśpiłeś komputer, wtedy procesy zostają na miejscu. Przelogowanie się, to znaczy, sign out i sign in powoduje wyłączenie wszelkich procesów i uruchomienie aplikacji jakie uruchamiają się przy starcie systemu, jeśli ma się takowe oznaczone. Sprawdziłem też zasoby komputera po przelogowaniu i system nie ukrył nigdzie maszyny, on ją wyłączył, ilość wolnej pamięci ram i zurzycie procesora to potwierdzają.
Będzie jednak lepiej, jeśli potwierdzi to ktoś, kto ma win 10 albo niżej zależnie od tego jaki system posiadasz.
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpnia 2022, 02:31:07 wysłana przez mk1991 »
Prawda jest okruchem lodu.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Brak dźwięku po zmianie użytkownika
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Sierpnia 2022, 08:15:35 »
Może Maszynista_94 chodziło o opcję zabezpiecz, czy tam przełącz użytkownika. To nie jest pełne wylogowanie, tylko przenosi do ekranu wyboru użytkownika i procesy zostają .
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline Dew105

  • Wiadomości: 15
  • Pracownik FPS - H.Cegieslki Poznań
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Odp: Brak dźwięku po zmianie użytkownika
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Sierpnia 2022, 08:26:53 »
Witam

a w jakim urządzeniem chcesz odbierać dźwięk? bo np zdarzało mi się i wielu osobą że musiałeś mieć podłączone urządzenie przez wyjścia jack aby dźwięki normalnie pracowały bez tego wyjścia np gdy chciałeś tylko wyjściem HDMI do telewizora z głośnikiem posłuchać to maszyna milczała.
Lufa 155mm kalibrowana prze 250,5 mężczyzn i 0.5 kobiety bo Gorbaczow miał te kocie ruchy.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Brak dźwięku po zmianie użytkownika
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Sierpnia 2022, 08:37:45 »
@Dew105 przeczytaj jeszcze raz. Tam dźwięk działa do czasu wylogowania/przełączenia użytkownika.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline mk1991

  • Deweloper
  • Wiadomości: 674
  • Niech żyje EU43!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 282
Odp: Brak dźwięku po zmianie użytkownika
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Sierpnia 2022, 10:26:14 »
Tego nie mogę sprawdzić, bo nie mam takiej obcji. Wspomniałem o uśpieniu, bo po wybudzeniu też pojawia się okno logowania gdzie na przykład trzeba wpisać hasło. O obcji zabespiecz nie słyszałem. Mogło jeszcze chodzić o hibernację, ale tego dawno nie miałem w komputerze aktywnego.
Prawda jest okruchem lodu.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Brak dźwięku po zmianie użytkownika
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Sierpnia 2022, 10:28:42 »
U siebie też nie mam, może jest tylko w wersjach windowsa dla firm. Jednym kliknięciem wyrzuca do ekranu logowania, albo automatycznie po 15 minutach braku ruchu.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline jakubg1

  • Wydział Repozytorium
  • Wiadomości: 1494
  • MaSzyna ma szynę, szyna ma MaSzynę - na kołach.
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1119
Odp: Brak dźwięku po zmianie użytkownika
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Sierpnia 2022, 10:46:22 »
Na Win10 nazywa się to zablokuj. W moim konkretnym przypadku także pod F9.

Przełączanie użytkownika jest tylko pod Ctrl+Alt+Delete -> Przełącz użytkownika.
« Ostatnia zmiana: 08 Sierpnia 2022, 10:59:56 wysłana przez jakubg1 »
10 lat na forum MaSzyny!

Offline mk1991

  • Deweloper
  • Wiadomości: 674
  • Niech żyje EU43!
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 282
Odp: Brak dźwięku po zmianie użytkownika
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Sierpnia 2022, 12:53:32 »
Nie mogę tej opcji sprawdzić, bo nie mam takiej funkcji w oknie. Spróbuję wyjść skrótem ctrl+alt+delete i zobaczymy.
Po przelogowaniu przy pomocy skrótu ctrl+alt+delete potwierdzam, że taki problem jest, sprawdziłem czy dźwięk nie zmienił ścieżki w mikserze dźwięku, sprawdziłem również, czy aby dźwięk się nie wyciszył i nie stwierdziłem czegoś takiego. Zachwilę dostarczę log z takiej symulacji. Errors się nie wygenerował.

« Ostatnia zmiana: 08 Sierpnia 2022, 13:14:34 wysłana przez mk1991 »
Prawda jest okruchem lodu.

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Brak dźwięku po zmianie użytkownika
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Sierpnia 2022, 14:05:20 »
Opcja zablokuj jest osobno, jak się kliknie na ikonkę nazwy użytkownika w menu start, to wtedy się pojawia opcja zablokuj,
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.