Autor Wątek:  Trainz Railroad Simulator 2004  (Przeczytany 30508 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Interesant

  • Wiadomości: 376
    • Zobacz profil
    • Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Otrzymane polubienia: 2
Trainz Railroad Simulator 2004
« dnia: 17 Listopada 2005, 03:59:22 »
Witam. Nie wiem czy kogoś uraże (z góry przepraszam), ale zakupiłem w/w grę i mam problem.
W pierwszych wersjach Trainz w maszyniście była opcja wyboru mapy, budowa składów, ustawienia składów na torach...
A tu nic takiego niemogę znaleść.
Może jest jakiś nieoficjalny dodatek patch'ujący.
Interesant.

Offline dehu

  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Listopada 2005, 07:08:34 »
Nie ma forów o tematyce Trainz? i piszesz to tutaj? To jak wrzucenie kamienia do ula..
Teraz to mnie to lotto..
Dzień bez wazeliny dniem straconym..

Offline Kipek von Chojna

  • Wiadomości: 139
  • Kiperancki Kipek
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Listopada 2005, 08:08:28 »
Po pierwsze: Jak sam słusznie zauważyłś TrainZ jest grą komputerową, natomiast MaSzyna jest  symulatorem. Po dwa: TrainZ został stworzony w mojej opinii jako zabawka "łatwa, lekka i przyjemna" gdzie pociąg można prowadzić za pomocą "zasilacza" jak w kolejce elektrycznej. Po three: Jeśli chcesz mieć większy wybór "map" jak to nazywasz, to nic prostszego jak ściąganie tras dostępnych w dziale download, lub stworzenie własnej. Co więcej: przy odrobinie dobrej woli i przeszukaniu forum mógłbyś dojść do takiej "boskiej mocy" która pozwoliłaby Ci dowolnie modyfikować składy pociągów występujące w sceneriach MaSzyny.

Szanowny Kolego Dehu: Interesant napisał w dobrej wierze więc nie ma powodu go od razu obsobaczać, gdyż chodziło mu o taką opcję w MaSzynie.

Koniec końców: na Twoje pytanie Interesancie odpowiedź brzmi nie. A jeśli ja źle zinterpretowałem treść Twojego posta i szukasz tutaj dodatków do TrainZ, to tak jak mówi Dehu: "to nie jest to forum".
:)

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Listopada 2005, 10:24:37 »
Strony, o które pytasz to:
http://www.trainz.webd.pl
oraz
http://www.auran.com/TRS2004/
Co do odpowiedzi na twoje pytanie, to w TRS2004 składy ustawia się w Geodecie przy tworzeniu tras.

Offline Interesant

  • Wiadomości: 376
    • Zobacz profil
    • Drogowe Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe
  • Otrzymane polubienia: 2
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Listopada 2005, 13:32:50 »
Witam ponownie, przepraszam za zamieszanie związane z tematem i za moją ignorancje oraz dzięki za pomoc. Pozdrawiam
Interesant.

Offline Vasilkov

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 33
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Listopada 2005, 15:54:25 »
Z tego co wiem trainz również jest symulatorem.

Offline Kipek von Chojna

  • Wiadomości: 139
  • Kiperancki Kipek
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Listopada 2005, 16:06:08 »
Cytuj
Z tego co wiem trainz również jest symulatorem.


TrainZ istotnie jest symulatorem, ale w porównianu z MaSzyną to tak jak Fiat 126p do Mercedesa klasy S. Chodzi mi oczywiście o sterowanie. Może przykład trochę przejaskrawiony... Ale nikt mnie nie przekona do SYMULACJI sterowania pociągiem w Trainz.
:)

Offline Miras

  • Wiadomości: 50
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Listopada 2005, 17:06:59 »
Cytat: "Vasilkov"
Z tego co wiem trainz również jest symulatorem.

2 ostrzeżenia to za mało?!? :)

Autor postu otrzymał pochwałę!

Offline piotrek-

  • Wiadomości: 169
    • Zobacz profil
    • http://www.ts.kolej.szczecin.pl
  • Otrzymane polubienia: 1
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Listopada 2005, 18:16:29 »
ah
trudno wpisac adres
www.trainz.pl
??
masz gigantyczny download, duze forum
Lokomotywa sm31: prace wstrzymane
model 100%,

Offline zbych

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Listopada 2005, 18:17:41 »
Szanowni koledzy... myślę że pisanie paru słów o "konkurencjii" na naszym Forum nie jest żadną "zbrodnią ani nietaktem? "Warto bowiem wiedzieć o wszystkich nowościach na świecie zwiazanych z kolejnictwem!

Miałem okazje oglądać przedpremierowy pokaz TRS2006..
Przyznam że to co widziałem zaskoczyło mnie Ogromnie?
Pisanie o Trianz 2006 że to GRA.. to grube nieporozumienie???
To naprawdę teraz Najbardziej kompletny i bez wątpienia najlepszy na świecie symulator kolejii!!!
Ulepszony jak piszą autorzy a tak naprawdę skonstruowany prawie od nowa silnik fizyczny daje niesamowitą realność prowadzenia pociągu,.. po prostu trzeba samemu spróbować aby się przekonać ..to naprawdą niesamowite wrazenia!!
Nie wiem kiedy i czy juz nie wszedł na polski rynek ten Symulator bo tak trzeba go nazywać..
 Ciekawostka to mozliwość wspolpracy z..;TrackIR Pro3....Ruch głową obraca widok z kamery niezaleznie od myszki czy klawiatuty zupełnie jak w prof. symul. lotniczych???
   
      No cóż są  już rożne cuda na świecie dla mnie jednak najbardziej bliski jest Nasz  hobbistyczny SYMEK!!!
Pozdrawiam....!
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale... w piekle tylu znajomych...
Do Miłego..ZBYCH.

Offline Mariusz W.

  • Wiadomości: 392
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Listopada 2005, 19:20:33 »
Cytat: "zbych"
Nie wiem kiedy i czy juz nie wszedł na polski rynek ten Symulator bo tak trzeba go nazywać..
Na eMule już jest.

Offline uetam

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 2641
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 6
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Listopada 2005, 19:56:36 »
Gorzej niz OT :>

Offline kruger

  • Wiadomości: 362
  • Maszynista metra
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Listopada 2005, 21:21:08 »
Cytat: "zbych"
Pisanie o Trianz 2006 że to GRA.. to grube nieporozumienie???
To naprawdę teraz Najbardziej kompletny i bez wątpienia najlepszy na świecie symulator kolejii!!!
Ulepszony jak piszą autorzy a tak naprawdę skonstruowany prawie od nowa silnik fizyczny daje niesamowitą realność prowadzenia pociągu,.. po prostu trzeba samemu spróbować aby się przekonać ..to naprawdą niesamowite wrazenia!

Zbych, odpocznij troszke:> realizm prowadzenia pociagu zasluguje na ocene najwyzej 3-. Hamulce dzialaja kiepsko, silniki nabieraja obrotow niemalze skokowo, wyciszajac sie na czas zmian, skuteczniejsze jest hamowanie przeciwpradem (w kazdym zakresie predkosci), oraz takie dziwne zjawisko: dajesz nawrotnik na 'przod', dajesz pelna moc i jedziesz, nastepnie zjezdzasz  do zera i przestawiasz nawrotnik na 'tyl'. Lok od razu zaczyna hamowac i jechac do tylu, tak jakby sila rozpedu silnika (niewazne jaki rodzaj trakcji).

Ogolnie mowiac trainz jak i TRS200x sa ladnie wykonane pod katem grafiki i dodatkow, niestety fizyka jest kiepska. Takze stosunek defaultowych kabin do lokomotyw jest straszliwie niski (zaledwie pare kabinek na paredziesiat pojazdow)

Offline zbych

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Listopada 2005, 22:16:18 »
No cóż myśle że nie muszę odpoczywac bo chyba nie mówimy o tym samym!!!
Z grą Treanz nie miałem nigdy do czynienia mówię to otych starszych wersjach.
Z tym symulatorem TRS 2006 spotkałem sie na targach w lipcu w Paryżu>
Było to urządzenie wyposażone w fotel i coś w rodzaju kosmicznego hełmofonu? bo nie wiem jak to nazwać?
Mogłem to cholerstwo probowac tylko nieco 30 min.
   miałem jakąs trasę w Kanadzie lokomotywa spalinowa  scn. jakies na oko lata 60 -te. Manewry na stacji z wagonami towar.
Realizm przekroczył wszelkie oczekiwania co do prowadzenia  to wszystko się bujało i wyło jak w realu' tam gdzie skierowałem głowę tam widziałem scenerię ..niesamowite!!!
Poslizgi loka czy przez { chyba } moją złą obsługę ? złamanie sprzegu  było tak realne ze aż sie spociłem ???
To wszystko było na urządzeniach firmy "Natural Point " jak w prawdziwej scenerii!!!
Dlatego wywołało to na mnie takie wrazenie ,..moze przy zwykłym kompie to juz nie to, nie probowałem?
Nie wiem jak z innymi misjami lub lokami bo też nie sprawdziłem nie było kiedy takie do tego ustrojstwa były kolejki???
Na tym urzadzeniu podobno mozna odpalać inne symulatory ???  niesamowite efekty...Pozdrawiam!!!
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale... w piekle tylu znajomych...
Do Miłego..ZBYCH.

Offline dehu

  • Wiadomości: 84
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Listopada 2005, 23:08:34 »
Możliwe żebym miał Trainza 2006? bo tak mi pisze.. no ale, grałęm w to, i rzadko udawało mi sie wyhamować na stacji, jak miałem do wyboru sterowanie jak kolejką lub prawdziwe to wolałem to pierwsze bo przynajmniej pociąg hamował..  w Symku nie ma tego wyboru i b. dobrze bo przynajmniej czuje sie realność jazdy (choć to mogą ocenić fachowcy bo nigdy nie prowadziłęm pociągu). Trainz to faktycznie zabawka, która mogła by być dużo lepiej dopracowana..
Teraz to mnie to lotto..
Dzień bez wazeliny dniem straconym..

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Listopada 2005, 23:25:59 »
Najwyraźniej kolega @zbych mówi o zagranicznej wersji tego:
http://www.ai.com.pl/pl/produkty/ep09_sym.html.

Fakt, wypas nieziemski :]
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline KowiEU

  • Wiadomości: 236
    • Zobacz profil
    • http://www.fotokolej.pl/search.php?search_user=KowiEU
  • Otrzymane polubienia: 0
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Listopada 2005, 23:43:48 »
Cytat: "Quark-t"
Najwyraźniej kolega @zbych mówi o zagranicznej wersji tego:
http://www.ai.com.pl/pl/produkty/ep09_sym.html.

Fakt, wypas nieziemski :]

Fajnie by było miec takie cudo w garażu:]

Offline zbych

  • Wiadomości: 156
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Listopada 2005, 00:00:43 »
Quark to urzadzenie w którym siedziłem to to chyba podobne działanie tylko bardziej prostrza wersja?
Ale efekty na pewno podobne ,no i bardziej uniwersalne bo jak twierdzą producenci mazna go wykorzystywać do wielu symulatorów róznych jeżdzacych urządzeń??? (zalezy co załadujesz za program ale i podobno najnowszych gier!!!)
Ale same misje tez b. realne jak przyglądałem się potem innym to np. jeden aby w ogole ruszyc to musiał w spalinowozie podładować baterie potem zatankować, uzupełnić olej w ogole kompleksowa b. realna obsługa przed samą misją i dopiero pozniej przyjemnosc samej jazdy!!!
No i super misja jakimś azjatą tzn pociągiem na poduszce magnetycznej 500km/h to padobno juz istnieje jako skład exsperymentalny?{pociag doswiadczalny }                                                                                                                  Pozdrawiam!!!
Chciałbym iść do nieba ze względu na klimat, ale... w piekle tylu znajomych...
Do Miłego..ZBYCH.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Listopada 2005, 00:33:06 »
Cytat: "zbych"

Ale efekty na pewno podobne ,no i bardziej uniwersalne bo jak twierdzą producenci mazna go wykorzystywać do wielu symulatorów róznych jeżdzacych urządzeń??? (zalezy co załadujesz za program ale i podobno najnowszych gier!!!)

I to stwierdzenie już pachnie bzdurą. No chyba, że mają przygotowane pulpity dla każdego typu lokomotywy. ewentualnie ekrany dotykowe na których wyświetla się oprzyrządowanie kabiny, ale to już traci tą część realizmu (no bo jak pociągnąć za płaski kran? :] )
Cytat: "I dalej"

No i super misja jakimś azjatą tzn pociągiem na poduszce magnetycznej 500km/h to padobno juz istnieje jako skład exsperymentalny?{pociag doswiadczalny }                                                                                                                  Pozdrawiam!!!

Skład eksperymentalny to jeździ w Niemczech. Natomiast w Chinach jeździ normalna linia komercyjna od portu lotniczego Pudong do odległego o 35 km Szanghaju. Prędkośc rozkładowa 430 km/h. Pogooglaj trochę pod hasłem Transrapid.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Listopada 2005, 09:59:36 »
Quark, po co się kłócisz z panem maszynistą na temat realności prowadzenia pociągu w symulatorze, któremu Maszyna niestety nie dorasta do pięt. Już w wersji 2004 prowadzenie pociągu, zwłaszcza lokomotyw ściąganych z neta było dużo realniejsze od maszyny. Troszkę gorsza była fizyka ale to tylko jeden mało istotny minus. Prace nad maszyna stoją od dłuższego czasu (udowodnij ze jest inaczej!) a Trainz albo raczej CD Projekt, za parę dni (podobno 24.11.2005) wypuści polską wersje TRS2006. Widziałem tylko screeny i krótki filmik z tej wersji i choć znam Trainzy od pierwszych wersji to szczena mi opadła. Maszyna już dawno niczym mnie nie zaskoczyła.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Listopada 2005, 10:04:01 »
Odniosę się tylko do jednego Twojego stwierdzenia:
Cytat: "hejnal"
(...) Troszkę gorsza była fizyka ale to tylko jeden mało istotny minus.

IMHO komentaż zbędny.
A dlaczego CP Projekt niedługo wypuści Trainza a prace nad MaSzyną stoją powinieneś się sam domyślić.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #21 dnia: 18 Listopada 2005, 10:08:24 »
Bo twórcy maszyny pracują na trainzem?
W polskich dodatkach jest wiele rzeczy takich jak np dźwieki żywcem wzietych z maszyny. Niektórzy twórcy maszyny byli nawet wymieniani na polskich stronach trainz joko pomocnicy w budowie polskich dodatków.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Listopada 2005, 10:12:34 »
Oj kolego, ja się pytam nie o dodatki robione przez użytkowników tylko o główny program.
Widać się nie domysliłeś o co mi chodzi, więc powiem wprost - o pieniądze!
Jak CD Projekt nie zrobi gry, to pracownicy nie będą mieli za co chleba kupić, jasne? A ile zapłaciłeś za każdą ściągniętą podstawową wersję MaSzyny?

Poza tym nie kłócę się z kol. @zbychem, bo jakbyś dobrze poczytał, to i on i ja mówiliśmy o profesjonalnych symulatorach prowadzenia pociągu służących do szkolenia maszynistów, a nie o trainzie.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Listopada 2005, 10:18:27 »
Masz racje. Chodzi o pieniadze. nie ważne że trainz powstał z zamiłowania pracowników firmy Auran do kolei.


Cytat: "Quark-t"
Poza tym nie kłócę się z kol. @zbychem, bo jakbyś dobrze poczytał, to i on i ja mówiliśmy o profesjonalnych symulatorach prowadzenia pociągu służących do szkolenia maszynistów, a nie o trainzie.

Cytat: "zbych"
Miałem okazje oglądać przedpremierowy pokaz TRS2006

TRS2006 czyli Trainz Railroad Simulator wersja 2006. Zbych piasał o mozliwości współpracy tego symulatora z chełmem Virtual raelity a nie o symulatorze EP09 czy czymś podobnym.

Offline Quark-t

  • Administrator
  • Wiadomości: 3590
  • Automaty liczą...
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 47
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Listopada 2005, 10:29:03 »
Cytat: "hejnal"
Masz racje. Chodzi o pieniadze. nie ważne że trainz powstał z zamiłowania pracowników firmy Auran do kolei.

Którzy to pracownicy wykorzystali swoje zamiłowanie po to, żeby ich dzieci miały co jeść.

Cytat: "hejnal dalej"

Cytat: "Quark-t"
Poza tym nie kłócę się z kol. @zbychem, bo jakbyś dobrze poczytał, to i on i ja mówiliśmy o profesjonalnych symulatorach prowadzenia pociągu służących do szkolenia maszynistów, a nie o trainzie.

Cytat: "zbych"
Miałem okazje oglądać przedpremierowy pokaz TRS2006

TRS2006 czyli Trainz Railroad Simulator wersja 2006. Zbych piasał o mozliwości współpracy tego symulatora z chełmem Virtual raelity a nie o symulatorze EP09 czy czymś podobnym.

Co nie zmienia fakty, że:
1. nadal nie widzę miejsca gdzie bym się z nim kłócił :] Poza moim stwierdzeniem, że jak coś jest "do wszystkiego to jest do niczego" - stara ziemska prawda :)
2. na co i najlepszy hełm jak fizyka jest do kitu? a to wszyscy potwierdzają. No chyba, że w 2006 jest już hiperrealizm.
Pozdrawiam, dr inż. Quark-t

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Listopada 2005, 10:34:30 »
TRS2006 dopiero wyjdzie. Jak się nim pobawimy to będziemy oceniać jaki jest.

Offline kruger

  • Wiadomości: 362
  • Maszynista metra
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Listopada 2005, 11:14:04 »
Cytat: "hejnal"
TRS2006 dopiero wyjdzie. Jak się nim pobawimy to będziemy oceniać jaki jest.

Juz wyszedl, przynajmniej jako wersja anglojezyczna. I Musze stwierdzic ze niewiele sie zmienilo od czasow TRS2004 (patrz moj post kilka pieter wyzej).

Offline adamst

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 354
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 75
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Listopada 2005, 11:26:18 »
Przeglądałem screenshoty na stronie TRS2006 i nie wiem dlaczego, ale MaSzyna w obecnej wersji bardziej mi się podoba. Tzn. 'jakość' grafiki w Maszynie jest gorsza w sensie ilości obiektów czy szczegółowości terenu, a jednak wygląda w moim odczuciu realistyczniej niż TRS, który pomimo ciekawie zrobionego terenu, gdzie zadbano o wiele detali typu drzewa, liście, woda etc, wygląda ciągle plastikowo. Jeżeli bym miał porównywać, to scenerie z Maszyny wyglądają jak niedoskonałe odwzorowanie rzeczywistości, a TRS wygląda jak perfekcyjne odwzorowanie makiety. No i kabiny w Maszynie są IMHO dużo lepiej zrobione. No ale to na podstawie screenów - być może jeździ się nieźle - nie wiem - autorzy twierdzą że poprawili fizykę...

Offline kruger

  • Wiadomości: 362
  • Maszynista metra
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 0
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Listopada 2005, 12:02:49 »
Cytat: "adamst"
Przeglądałem screenshoty na stronie TRS2006 i nie wiem dlaczego, ale MaSzyna w obecnej wersji bardziej mi się podoba. Tzn. 'jakość' grafiki w Maszynie jest gorsza w sensie ilości obiektów czy szczegółowości terenu, a jednak wygląda w moim odczuciu realistyczniej niż TRS, który pomimo ciekawie zrobionego terenu, gdzie zadbano o wiele detali typu drzewa, liście, woda etc, wygląda ciągle plastikowo.

To prawda, TRS wyglada nieco landrynkowo.

Cytat: "adamst"
No i kabiny w Maszynie są IMHO dużo lepiej zrobione. No ale to na podstawie screenów - być może jeździ się nieźle - nie wiem

Tu juz wogole nie ma co porownywac. Sa praktycznie 4-5 kabinek na kilkadziesiat lokow. Troche dziwnie jezdzi sie TGV z kabina od zwyklych lokomotyw francuskich, badz tez dieslem (europejskim) z kabina od amerykanskiego F7.

Cytat: "adamst"
autorzy twierdzą że poprawili fizykę...

Twiedza, niestety praktycznie nic sie nie zmienilo

Offline hejnal

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 967
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 3
Trainz Railroad Simulator 2004
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Listopada 2005, 12:21:36 »
Nie wymagaj znowu żeby twórcy Trainza robili wszystkie kabiny skoro robia je inni. Chesz europejskiego diesla z odpowiednia kabiną to ściągnij sobie SM42. Kabina jest własciwa dla tego loka. Mieli natomiast poprawidz prowadzenie pociągów.

Cytat: "adamst"
Jeżeli bym miał porównywać, to scenerie z Maszyny wyglądają jak niedoskonałe odwzorowanie rzeczywistości, a TRS wygląda jak perfekcyjne odwzorowanie makiety

Maszyna powstała jako eksperyment a potem celem jej twórców było stworzenie symulatora, który by jaknajwierniej odzwierciedlał prowadzenie pociagu. Trainz powstał jako symulator makiety koleiki elektrycznej. w pierwszych wersjach było nawet chcarakterystyczne dla takich kolejek iskrzenie kół. Jesli chodzi o tekstury to w Trainz większość jest robiona w Pfotoshopie od podstaw. W maszynie są robione ze zdjęć.