Autor Wątek:  Pulpit pojazdu Elf II / EN75 STADLER Flirt  (Przeczytany 5035 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Balisa

  • Wiadomości: 1
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 19
Pulpit pojazdu Elf II / EN75 STADLER Flirt
« dnia: 01 Maja 2022, 21:07:55 »
Witajcie Panowie,

od jakiegoś czasu modeluję w dość zaawansowanym programie "Inventor" i pomyślałem, że moje dotychczasowe umiejętności wraz ze stałą stycznością z pojazdami EZT mogą wnieść nieco do kolekcji floty nowoczesnych pojazdów w symulatorze. A więc do sedna. Mimo posiadania dość zaawanasowanego programu nie jestem w stanie póki co opanować tworzenia skomplikowanych brył większych niż te które mogę zwymiarować "od ręki" suwmiarką, dlatego ograniczyłem się do tworzenia mniejszych obiektów w kabinie maszynisty. Jeśli więc jest na tutejszym forum użytkownik, który chciałby nawiązać współpracę w zakresie tworzenia modeli pojazdów generacji Elf II oraz EN75 STADLER "Flirt", to proszę o kontakt. Dysponuję wszelką dokumentację techniczną (rysunki techniczne) potrzebną do wykonania modelów, a ponadto posiadam urządzenie rejestrujące dźwięk Tascam DR-40X, którym mógłbym nagrać dowolne dźwięki tych pojazdów w wysokiej jakości. Poniżej prezentuję kilka screenów z prac nad pulpitem pojazdu generacji Elf II oraz EN75 "Flirt" w wersji dla Kolei Śląskich. Wszelkie elementy zostały wykonane z dokładnością do 0,1mm względem oryginalnego wyposażenia pulpitu maszynisty. Tymi projektami zajmę się w pierwszej kolejności, a efekty dalszych prac modelowania pulpitów będę prezentować w tym poście.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Pulpit pojazdu Elf II / EN75 STADLER Flirt
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Maja 2022, 21:41:36 »
Żeby nie było nieporozumień, model cadowski trzeba poddać retopologii i mapowaniu uv w programie do grafiki 3d, by był użyteczny w grze komputerowej. Zawsze lepszy od chłopskiego oka czy płaskich rysunków, ale by nikt nie miał złudzeń, że można to użyć 1:1.
Mój kanał youtube

Offline wisniaxv

  • Wiadomości: 50
  • Zamiast elektryki wolę dopalacze i naftę lotniczą
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 18
Odp: Pulpit pojazdu Elf II / EN75 STADLER Flirt
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Maja 2022, 23:07:55 »
Jak coś to flirt w Cadzie gdzieś był chyba 1,5 członu czy coś
Pozdrawiam, życzę miłego dnia i smacznej kawusi
wisniaxv

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Pulpit pojazdu Elf II / EN75 STADLER Flirt
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Maja 2022, 07:38:57 »
@wisniaxv jest plik na forum, czy tylko screeny?
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline wisniaxv

  • Wiadomości: 50
  • Zamiast elektryki wolę dopalacze i naftę lotniczą
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 18
Odp: Pulpit pojazdu Elf II / EN75 STADLER Flirt
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Listopada 2022, 14:21:47 »
Dostałem na pw kiedyś na mm.
« Ostatnia zmiana: 19 Listopada 2022, 14:22:55 wysłana przez wisniaxv »
Pozdrawiam, życzę miłego dnia i smacznej kawusi
wisniaxv