Autor Wątek:  Dostęp do Testu Dodatków - przemyślenia i pomysły.  (Przeczytany 4158 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

SpawaczTIG141

  • Gość
Dostęp do Testu Dodatków - przemyślenia i pomysły.
« dnia: 16 Marca 2022, 22:39:46 »
Nie tak dawno Toprus na czacie wysunął pomysł, aby dostęp do Testu Dodatków ograniczyć dla grona wybranych osób. Miałyby być to osoby (niekoniecznie z widoczną rangą), którym to dostęp przyzna administrator lub moderator na prośbę tejże osoby. Można by utworzyć jakąś kolejną ukrytą rangę dającą tylko dostęp do TD.
Całość mogłaby działać na zasadzie warunek utrzymania dostępu do TD = 3 znalezione błędy na kwartał (3 miesiące). Tak jak mówiłem, pomysł wysunął Toprus, popieram to ja, jakubg1, Kogut, JAN21, Kolej w Polsce oraz k. wojak. Do nadzorowania osób z dostępem do TD można by zatrudnić dodatkową osobę, albo te obowiązki przydzielić moderatorowi działu jeśli wyraziłby taką chęć.
Uważamy, że byłoby to rozwiązanie, które usprawniłoby testy w TD, gdyż dostęp do zawartości tego działu miałaby tylko ograniczona grupa nadzorowanych osób. No i oczywiście nastałby koniec usilnego nabijania 30 postów. Rzecz jasna osoby z rangami takimi jak Fotograf będą miały nadal dostęp, bez konieczności wypisywania błędów.
Proszę o Wasze propozycje i opinie odnośnie pomysłu.

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Dostęp do Testu Dodatków - przemyślenia i pomysły.
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Marca 2022, 22:46:11 »
Przecież możecie sobie kisić w dziale beta, jak się wstydzicie świata. Jak niby ktokolwiek miałby znaleźć błąd miesięcznie bez dostępu do testów? Czym to się różni od zamknięcia działu testów dla beta+, jak to było lata temu i zostało zmienione z braku aktywności tychże funkcyjnych?

Offline Joachimowicz

  • ZbanowanyZbanowany
  • Wiadomości: 1701
  • Nazywam się N'Avoie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 1950
Odp: Dostęp do Testu Dodatków - przemyślenia i pomysły.
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Marca 2022, 00:19:58 »
Cytuj
Miałyby być to osoby (niekoniecznie z widoczną rangą), którym to dostęp przyzna administrator lub moderator na prośbę tejże osoby. Można by utworzyć jakąś kolejną ukrytą rangę dającą tylko dostęp do TD.
Mam rozumieć, że stworzenie kolejnej rangi, której nie byłoby komu dać bo każdy, kto wykazał choćby minimalny potencjał jakąś rangę dostał, ma cokolwiek rozwiązać?
Cytuj
działać na zasadzie warunek utrzymania dostępu do TD = 3 znalezione błędy na kwartał
Jeśli takie ma być założenie tej rangi, to ona z założenia nie ma prawa działać.
Cytuj
Do nadzorowania osób z dostępem do TD można by zatrudnić dodatkową osobę
lol, Jeśli ktokolwiek miałby cokolwiek nadzorować, to musiałaby to być osoba obyta z symulatorem. Każda taka osoba ma rangę. Po co dodawać kolejną rangę?
Cytuj
albo te obowiązki przydzielić moderatorowi działu
Założeniem moderatora jest dbaniem stricte o forum a nie o projekt.
Cytuj
Uważamy, że byłoby to rozwiązanie, które usprawniłoby testy w TD, gdyż dostęp do zawartości tego działu miałaby tylko ograniczona grupa nadzorowanych osób.
W jaki sposób ograniczenie dostępu miałoby korzystnie wpłynąć na usprawnienie testów? Od dawna w taki sposób funkcjonują betatesterzy, sam takiego dostałeś, a jakoś nie widać, żeby cokolwiek to zmieniło w sposobie, ilości i jakości testów. edit Wróć, w sumie różnica jest, bo twoja aktywność dopasowała się do reszty bt.
Cytuj
No i oczywiście nastałby koniec usilnego nabijania 30 postów.
Walczycie z problemem, który sami sobie wymyśliliście. Przy każdym spamerze zakładacie, że nabija posty, żeby zyskać dostęp do testu dodatków a nie bierzecie pod uwagę, że ludzie po prostu tacy są. Niezależnie od tego czy ilość postów daje jakiś profit czy nie. Za każdym razem kiedy podnosiliście raban, że ktoś nabija posty, nawet kiedy nie udawało mu się się dobić 30, często znikał z forum. Z drugiej strony zdarzało się, że to był taki typ osoby, która mając nawet 100 postów, dalej je nabijała. Jak komuś bardzo się nudzi, to niech sobie przejrzy bocznicę i zastanowi się co jest problemem.

Rozwiązujecie problemy których nie ma, bo to czy zwykli użytkownicy mają dostęp do CZĘŚCI wszystkich testów (poza TD jest WBT, devs, gdzie niejako obowiązuje część sugerowanych zasad tj. działy są zamknięte, dostęp mają tylko wybrani) nie ma absolutnie żadnego znaczenia. Możemy sobie gadać czy dodać taką czy śmaką rangę, czy zostawić test otwarty, czy go zamknąć. Zamiast tego może warto byłoby się zastanowić się jak przyciągnąć na forum nowych użytkowników, albo przynajmniej postarać się ich nie zrazić do tego forum, bo właśnie to jest realnym problemem, który jest poruszany od lat. Wystarczy poczytać stare wątki w WBT albo devsowni. Zamkniecie TD, otworzycie TD, lata mi to i powiewa jeśli na karuzeli będą się bawiły cały czas te same osoby.
« Ostatnia zmiana: 17 Marca 2022, 00:25:39 wysłana przez Joachimowicz »
| Z maszyną od 20 Kwietnia 2010! |

Offline mati222

  • Wiadomości: 205
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 80
Odp: Dostęp do Testu Dodatków - przemyślenia i pomysły.
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Marca 2022, 15:09:06 »
Ja żadnej rangi nie mam i o nią nie zabiegam, bo nie jest mi do niczego potrzebna. Ale bez dostępu do testu dodatków nie stworzyłbym otoczenia Grabówka z nowych bloków i kamienic od @Toprusa, oraz nie podmienił wiaduktu we Włodowicach. Repozytorium nie śledzę, a w testach dodatków wyszukuję wydanych i pobieram tylko te, które są mi aktualnie potrzebne.

Offline mareczek

  • Deweloper
  • Wiadomości: 653
    • Zobacz profil
    • Galeria Fotograficzna Mareczka
  • Otrzymane polubienia: 317
Odp: Dostęp do Testu Dodatków - przemyślenia i pomysły.
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Marca 2022, 22:40:27 »
Ja może testowaniem dodatków się nie zajmuję (bo bawię się inną częścią symulatora), ale czasami człowiek łapie zapał w innych aspektach i coś weźmie na tapetę. Lepiej zgłosić uwagi na forum (w czasie testu jak temat wskazuje!) niż potem poprawiać na repo.