Autor Wątek:  Edytor Scenerii  (Przeczytany 1001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lololux

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 13
Edytor Scenerii
« dnia: 26 Lutego 2022, 22:38:49 »
Witam, głównym moim problemem jest stawianie drzew, szerzej mówiąc:
Gdy wchodzę do trybu edytora (F11), czy to na normalnym trybie, czy to na Debugu (nie wiem czy jest jakakolwiek różnica) przy wybieraniu zakładki czy to małe, czy duże drzewa, oraz wybieraniu samego modelu drzewa, teoretycznie się stawia, lecz w praktyce już nie. (1 screen) koordynaty gdzie się znajduje są, skin jest, lecz nie ma meshu. Prawdopodbnie przez jego brak same drzewo się nie pojawia, lecz czemu mesh sie nie pojawia - nie wiem, dlatego kieruje te pytanie do was.
Dodatkowo podam screen innego modelu (2 screen) na którym wybrałem domek, i który jak widać, przy stawianiu działa, koordynaty są mniej więcej podobne co koordynaty drzewa, lecz tak jak wcześniej opisałem, drzewo się nie pojawia
Na koniec dodam, że inna roślinność, taka jak trawa bądź krzaki się stawiają
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 26 Lutego 2022, 22:41:09 wysłana przez lololux »

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Edytor Scenerii
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lutego 2022, 22:42:04 »
Drzewa są jako trójkąty terenu. Na potrzeby edytora trzeba pobrać z forum placeholdery drzew. Do pobrania załączniki z pierwszego postu: https://eu07.pl/forum/index.php/topic,31581.0.html.
« Ostatnia zmiana: 26 Lutego 2022, 22:43:24 wysłana przez matek123 »
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline lololux

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 13
Odp: Edytor Scenerii
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Lutego 2022, 23:02:44 »
Dziękuję ślicznie za odpowiedź, po pobraniu wszystko związane z drzewami działa jak powinno!

Offline matek123

  • Moderator
  • Wiadomości: 6056
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2043
Odp: Edytor Scenerii
« Odpowiedź #3 dnia: 26 Lutego 2022, 23:04:32 »
Później będziesz musiał zrobić odpowiedni myk dowolnym arkuszu kalkulacyjnym zgodnie z instrukcją.
Poszukuję zdjęć na tekstury pociągów sieciowych. Szczególnie platform z pomostami.

Offline lololux

  • Wiadomości: 13
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 13
Odp: Edytor Scenerii
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Lutego 2022, 23:55:25 »
Niekoniecznie będe chciał sobie to zapisywać, ale jak już będę bardziej wtajemniczony to moze udostępnie :)