Autor Wątek:  Mój kolega dostał bana, za co?  (Przeczytany 4201 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KKMINT

  • Gość
Mój kolega dostał bana, za co?
« dnia: 16 Lutego 2022, 22:09:33 »
Witam serdecznie,

mój kolega o nicku "Emil MK" dostał na tym forum bana dwa dni temu, tj.16.02.2022. Dostał bana permanentnego, który nigdy nie wygaśnie. Pozostaje tylko pytanie- dlaczego? Dlaczego został zbanowany, skoro nie napisał na forum ani jednej wiadomości. Przy logowaniu się na forum zauważył dziwny komunikat (screen w załączeniu). Czy ktoś z moderatorów zna przyczynę tego bana?

I jeszcze jedna sprawa- dlaczego tam pisze KolejowyZiomekzMałopolski, skoro to jest inny użytkownik forum, który w dodatku nie jest zbanowany : https://eu07.pl/forum/index.php?action=profile;u=28841
« Ostatnia zmiana: 16 Lutego 2022, 22:11:19 wysłana przez KKMINT »

Offline Kuba_PL

  • Wiadomości: 305
  • Otoczenie na l53 klepie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 152
Odp: Mój kolega dostał bana, za co?
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Lutego 2022, 22:10:17 »
Po screenie wygląda na to, jakby miał multikonto.

SpawaczTIG141

  • Gość
Odp: Mój kolega dostał bana, za co?
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Lutego 2022, 22:13:51 »
Po screenie wygląda na to, jakby miał multikonto.
I takowe miał. Nie przedstawił moderacji dowodów na to, że takowego multikonta nie miał, więc zarząd forum podjął decyzję o zablokowaniu użytkownika. Paragraf odnoszący się do multikont jest wypisany w regulaminie, i jasno określa konsekwencje jakie grożą za posiadanie takowych.

Offline Kuba_PL

  • Wiadomości: 305
  • Otoczenie na l53 klepie
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 152
Odp: Mój kolega dostał bana, za co?
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Lutego 2022, 22:14:02 »
A któryś nie logował się na konto z komputera tego drugiego i nie wykazało tego samego IP? Ban jest tylko na jednym koncie czy na obu?

SpawaczTIG141

  • Gość
Odp: Mój kolega dostał bana, za co?
« Odpowiedź #4 dnia: 16 Lutego 2022, 22:29:58 »
Niech więc ta druga osoba (jeśli oczywiście takowa istnieje) opisze dokładnie całą sytuację administratorowi, poda jakieś informacje pozwalające obie osoby rozróżnić i może wówczas ban zostanie zdjęty. Do kontaktu polecam administratora Stele.
Jeszcze jedna sprawa jest. Czy na tym forum egzystują jeszcze jacyś użytkownicy, które mogą potwierdzić że Emil i Kolejowy Ziomek to dwie różne osoby ?

Offline Stele

  • Zasłużony dla Symulatora
  • Wiadomości: 10133
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2609
Odp: Mój kolega dostał bana, za co?
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Lutego 2022, 22:53:29 »
W takich sytuacjach niech poszkodowany pisze skargę na administracja@eu07.pl, wyjaśniając sytuację. Zazwyczaj bany lecą tylko gdy ktoś się rejestruje z ip użytego kilka minut wcześniej z innego konta i nie jest to jakiś publiczny host ani zmienne ip sieci komórkowej lub maile wykazują cechy wspólne.
Mój kanał youtube