Autor Wątek:  Częstotliwość odświeżania...  (Przeczytany 4413 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Częstotliwość odświeżania...
« dnia: 05 Listopada 2005, 20:51:13 »
... i treściwie o co chodzi. Jaka częstotliwość jest zdefiniowana w tej opcjonalnej "poprawce na częstotliwość odświeżania monitora" i czy da sie ją zmienić. Mam problem bo po jej włączeniu mój monitor tych parametrów już nie chyta. Odpalam MaSzyne w rozdzielczości 1024x768 i narazie ślepnę przy 60Hz. Da sie coś z tym zrobić (75, 85Hz)? Będę bardzo zobowiązany za pomoc :)
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Re: Częstotliwość odświeżania...
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Listopada 2005, 20:52:59 »
Cytat: "Akvin"
... i treściwie o co chodzi. Jaka częstotliwość jest zdefiniowana w tej opcjonalnej "poprawce na częstotliwość odświeżania monitora" i czy da sie ją zmienić. Mam problem bo po jej włączeniu mój monitor tych parametrów już nie chyta. Odpalam MaSzyne w rozdzielczości 1024x768 i narazie ślepnę przy 60Hz. Da sie coś z tym zrobić (75, 85Hz)? Będę bardzo zobowiązany za pomoc :)


W pliku eu07.ini masz taką linijkę:
adjustscreenfreq no    // (yes) yes: wlacza poprawke na czestotliwosc odswiezania monitora

Domyślnie jest  "yes", więc zmień na "no" i powinno być ok.

Offline CT

  • Wiadomości: 281
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Częstotliwość odświeżania...
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Listopada 2005, 21:17:00 »
Dziwne. Czestotliwość przy  włączonej "poprawce na częstotliwość odświeżania monitora" powinna być taka jaką masz ustawioną dla monitora wiec powinieneś byc z niej zadowolony bo nie powinno być zmiany częstotliwości przy odpaleniu symka. Przy wyłaczonej bedziesz miał 60 Hz.

Offline Akvin

  • Wiadomości: 1006
  • We Will Rock You
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta
  • Otrzymane polubienia: 2
Częstotliwość odświeżania...
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Listopada 2005, 21:48:06 »
Fajnie... ale jednak przy włączonej mam czarny ekran i komunikat:
Attention
Out Of Range
H:42.0KHz    V:200.3 Hz

rozumiem że chodzi o Vertical Synchronization które dla mojego monitora ma max wartośc V:130.0 Hz - ogłonie mówiąc zawsze coś takiego miało miejsce gdy miałem za dużę rozdzielczośc przy zbyt dużym odświeżaniu... no ale przecież Symek powiniech iść na 1024x768x85Hz - czyli tak jak mam ustawioną Windę.
Jakieś sugestie?
Pozdrawiam
All you have to do is save the world...

Offline |andy|

  • Wiadomości: 960
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 2
Częstotliwość odświeżania...
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Listopada 2005, 21:49:49 »
Cytat: "Oli_EU"
Dziwne. Czestotliwość przy  włączonej "poprawce na częstotliwość odświeżania monitora" powinna być taka jaką masz ustawioną dla monitora wiec powinieneś byc z niej zadowolony bo nie powinno być zmiany częstotliwości przy odpaleniu symka. Przy wyłaczonej bedziesz miał 60 Hz.


Ja mam wyłączoną i nic mi nie zmienia, jak włącze, to monitor mi szaleje tak, że odrzuca mnie od niego na ścianę po drugiej stronie pokoju.

Offline Profeta

  • Wiadomości: 632
  • CM Czechowice-Dziedzice
    • Zobacz profil
    • http://my.opera.com/akvin-profeta/
  • Otrzymane polubienia: 1
Częstotliwość odświeżania...
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Listopada 2005, 22:17:07 »
Witam!
U mnie bez względu na to czy poprawka na częstotliwość odświeżania jest włączona czy nie, częstotliwość odświeżania zawsze spada na 60 Hz. Krótko mówiąc włączenie lub wyłączenie tej opcji nie robi u mnie żadnej różnicy. Zdążyłęm się już jednak do tego przyzwyczaić.
Pozdrawiam!
EP05 (100%), EU05 (100%), Projekt 201E (100%), Kabina SU46/SP47 (100%), Kabina 4E (100%), 104E (100%), Traxx F140MS (100%), Eurosprinter ES64F4 (80%).
www.my.opera.com/akvin-profeta

Offline Przemekm

  • Wiadomości: 161
    • Zobacz profil
  • Otrzymane polubienia: 9
Częstotliwość odświeżania...
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Listopada 2005, 09:57:54 »
U mnie jest tak. Przy włączonej poprawce częstotliwość spada do takiej na oko jaką ma telewizor:) i można oślepnąć. Mam więc wyłączoną porawke i wtedy częstotliwość odświeżania nie ulega zmianie. Jest taka jak w windowsie i me oczy cieszą sie